Szkolny konkurs z okazji Światowego Dnia Poezji [23 luty 2021]

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Samorząd Uczniowski i Biblioteka Szkolna zapraszają uczniów klas I – VIII do udziału w konkursie literacko – plastycznym pt. „Wiosna – poezją malowana...”

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie mają do wyboru:

a) wybranie  dowolnego wiersza o tematyce wiosennej i wykonanie do niego ilustracji na kartce bloku technicznego A4 z wykorzystaniem różnych materiałów;

b) napisanie rymowanki lub wiersza.

Prace należy składać w bibliotece szkolnej lub przesłać drogą elektroniczną do opiekuna SU p. Aleksandry Skórnickiej na czacie w aplikacji Microsoft Teams do dnia 17.03.2021r. Przyznane zostaną nagrody oraz punkty z zachowania. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Organizatorzy

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SP Arka Kluczewsko najlepszą drużyną sezonu zasadniczego i z awansem do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!!! [21 luty 2021]

W dniu dzisiejszym (21.02.) zakończył się sezon zasadniczy Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. Każda z drużyn rozegrała po 12 spotkań. Najwięcej punktów zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko i to ona w nagrodę zorganizuje turniej finałowy (Final Three), który zadecyduje o końcowym zwycięstwie w Lidze. Dodatkową nagrodą dla kluczewianek jest awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu!

W dzisiejszym turnieju, który był rozgrywany w Kluczewsku, w pierwszym meczu pokonaliśmy Galę Skarżysko Kamienna 2:1 (25:11; 21:25;15:11). W pierwszym secie zwyciężyliśmy pewnie, drugi gramy słabo i przegrywamy do -21. Tie-break idzie już po naszej myśli, prowadzimy od początku do końca co skutkuje końcowym zwycięstwem i zapewnieniem sobie pierwszego miejsca w tabeli. Trzeba nadmienić, że Gala jest dla nas bardzo „niewygodnym” przeciwnikiem. Wygraliśmy z nimi po raz  pierwszy w historii naszym potyczek w kategorii młodziczek.

W drugim meczu turnieju FUN Sport Kielce pewnie rozprawił się z Galą wygrywając 2:0 (25:17; 25:10).

Trzeci mecz to spotkanie SP Arki z zaprzyjaźnionym z nami FUN Sportem. Niestety kielczanki zdominowały nas dzisiaj zupełnie i zasłużenie zwyciężyły 2:0 (25:19: 25:17). Grały świetnie w zagrywce i obronie co przełożyło się na wynik. I tak jak my z Galą wygraliśmy po raz pierwszy tak samo FUN Sport w tym sezonie zwyciężył z nami po raz pierwszy.

Trzeba przyznać, że obydwa dzisiejsze mecze graliśmy troszeczkę „ospale” na Galę Skarżysko jeszcze to wystarczyło, ale na wyśmienicie dysponowany FUN Sport Kielce już nie. Porażkę z Kielcami przyjmujemy z pokorą. Trenujemy dalej, aby jak najlepiej przygotować się turnieju finałowego.

Na uwagę zasługuje jeszcze dzisiaj, absolutny debiut w młodziczkach Natalii Mikołajczyk, która na co dzień rywalizuje w kategorii „trójeczek”, a dzisiaj stawiała pierwsze kroki w „szóstkowej” siatkówce. Z naszych „trójek” zagrała jeszcze Kinga Czaińska, ale ona już debiutowała wcześniej. Kinga i Natalia to wyróżniające się zawodniczki w drużynach minisiatkówki i dlatego otrzymały okazję potrenować i pograć z bardziej doświadczonymi koleżankami.

W sezonie zasadniczym Szkołę Podstawową Arkę Kluczewsko reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Kinga Czaińska, Natalia Mikołajczyk. Trener – Tomasz Dębowski

Dziękujemy serdecznie pani Monice Bakalarz za sprawowanie opieki medycznej na wszystkich spotkaniach rozgrywanych w Kluczewsku oraz panu Danielowi Łęckiemu za obsługę sprzętu grającego i fotorelację z turniejów. Zarówno pani Monika jak i pan Daniel są prawdziwymi przyjaciółmi naszej drużyny. Zawsze można liczyć na bezinteresowną pomoc z ich strony.

Czekamy teraz na turniej finałowy, o którego terminie poinformujemy wkrótce.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Bezpiecznego Internetu [18 luty 2021]

Dzień Bezpiecznego Internetu zaczął się w naszej szkole 9 lutego 2021, ale jego obchody trwały przez cały tydzień. W tym czasie wszyscy uczniowie wzięli aktywny udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych poświęconych tematyce bezpieczeństwa internetowego. Młodsi oglądali filmy edukacyjne, malowali plakaty, tworzyli mapy mentalne i grali w gry edukacyjne ucząc się zasad bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z Internetu. Stali się także ambasadorami DBI i idei internetowego bezpieczeństwa dzieląc się swoją wiedzą z najbliższymi. Uwieńczeniem tych rozmów z rodzicami i rodzeństwem było wspólne przygotowanie baloników z napisem DBI 2021.
Starsza młodzież opracowywała zasady Netykiety, przygotowywała prezentacje i tworzyła programy komputerowe - gry edukacyjne związane tematycznie z bezpieczeństwem w Internecie. 
W tym roku do naszej akcji przyłączyli się też rodzice, którzy wzięli udział w konferencji online "Dzień Bezpiecznego Internetu 2021" zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą NASK Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy wsparli nasze działania. Mamy nadzieję, że zajęcia, w których wzięli udział dzieci i dorośli wpłynie na poprawę bezpieczeństwa internetowego naszych rodzin.
Szkolny Koordynator DBI
Małgorzata Lipniak
Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Eliminacje do Mistrzostw Polski rozpoczęte! [18 luty 2021]

W dniu dzisiejszym (18.02.) rozpoczęliśmy Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport'2021. W tym roku Szkołę Podstawowa Arkę Kluczewsko reprezentują dwa zespoły w kategorii "trójki". W dzisiejszym turnieju wystąpiło 17 drużyn podzielonych na trzy grupy. Nasz I zespół pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną co zagwarantowało mu udział w rundzie finałowej, gdzie zagrali zwycięzcy wszystkich grup. Tutaj nasze siatkarki musiały uznać wyższość drużyn FUN Sport Kielce i SMS MUKS Jedynka Ostrowiec Św. i ostatecznie zajęły trzecie miejsce. II zespół po trzech wygranych i dwóch porażkach zajął w swojej grupie III miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 7-9.

Nasze dziewczyny powoli odzyskują formę po dłuższej przerwie w treningach. W dniu dzisiejszym niestety w I zespole nie mogła zagrać Daria Barabasz. Darii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i treningów. Swój absolutny debiucik zaliczyła natomiast Ola Jadnuła.

SP Arka Kluczewsko zagrała w składzie: I zespół: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk, II zespół: Emilia Dobrowolska, Amelia Pura, Basia Szymczyk i Ola Janduła. Trener - Tomasz Dębowski

Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w Skarżysku Kamiennej (marzec) i Kielcach (kwiecień). Wielki finał natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim (maj).

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

W KARNAWALE WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE [16 luty 2021]

W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara- strojów pięknych co niemiara! Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali.

Każde dziecko duże czy małe lubi bale w karnawale. Jest to jedyny dzień w roku w którym można być kim się tylko chce. W imprezie karnawałowej w naszym przedszkolu brały udział wróżki, księżniczki, biedronki, pszczółki, spidermany policjanci, koty i wiele, wiele innych stworzeń za które przebrały się nasze dzieci.

W trakcie karnawałowych zabaw wszyscy wyśmienicie się bawiliśmy uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

W przedszkolu bale były i są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarczają im wielu przeżyć i radości. Tak tez było i u nas.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok – czekamy z utęsknieniem!

Wychowawcy przedszkola: Alina Czarny Marszałek, Agnieszka Piskorek,

 Jolanta Noga, Barbara Hyska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bal karnawałowy w naszej szkole... [16 luty 2021]

„W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi, mali

zgromadzeni na tej sali.”

W tym roku uczniowie klas I – III uczestniczyli w balu karnawałowym w sposób nietypowy, zgodny z obostrzeniami związanymi z pandemią. Każda klasa osobno uczestniczyła w zabawie. Dzieci przebrały się za bohaterów znanych bajek oraz założyły własnoręcznie przygotowane maski. Nasi mali przebierańcy świetnie się bawili przy skocznej muzyce uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Dzieci były szczęśliwe i radosne. Tak miłe chwile na długo pozostaną w ich pamięci. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Wychowawczynie klas I-III

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkursy Plastyczne - Weź Udział!!! [16 luty 2021]

Zachęcamy do udziału w konkursach plastycznych, których regulaminy i karty zgłoszeń zamieszczone są na stronie naszej szkoły. Udział w konkursach to szansa na zdobycie dodatkowej oceny  nie tylko z plastyki, ale także szansa na zdobycie punktów dodatnich z zachowania.

Nauczyciele i wychowawcy

112 - Regulamin Konkursu: TUTAJ:

112 - Konkurs, Karta Zgłoszeniowa: TUTAJ:

Bezpiecznie na wsi... - Regulamin Konkursu: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Śpiewające przerwy [15 luty 2021]

W każdym miesiącu podczas przerw międzylekcyjnych śpiewamy piosenki. Repertuar piosenek dotyczy różnorodnych tematów. W dniu dzisiejszym nasi uczniowie śpiewali piosenki o miłości (dla walentynki). Dzieci prezentowały nie tylko utwory wokalne, ale także instrumentalne. W naszej szkole nie brakuje muzycznych talentów.

Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach uczniowie chętnie przyłączą się do „rozśpiewania społeczności szkolnej”.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom i nauczycielom Pani B.Włódzik, J. Noga, M.Walasek i A.Skórnickiej za pomoc i  zaangażowanie w przygotowaniu uczniów do występów.

Barbara Hyska, Joanna Nowicka

Film I (Klasa III B) - TUTAJ

Film II (Klasa III A) - TUTAJ

Fillm III (Kacper Skrzypek, Klasa II) - TUTAJ

Film IV (Klasa II) - TUTAJ

Film V (Klasa I) - TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pomyśl zanim wrzucisz... [12 luty 2021]

Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz konieczność nauki zdalnej uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku przystąpili do  szkolnej akcji „Pomyśl zanim wrzucisz”.  Akcja miała na celu przeciwdziałanie niewłaściwym formom komunikacji w Internecie, mowie nienawiści, cyberprzemocy, hejtu i uzależnieniom. W ramach tego działania uczniowie mieli do wyboru: przygotowanie pracy plastycznej, napisanie wiersza, rymowanki lub opowiadania, wykonanie historyjki obrazkowej. Nagrodą za wykonane prace były punkty dodatnie z zachowania.

Opiekun SU- Aleksandra Skórnicka

Bibliotekarz- Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejne spotkanie z chłopakami ze Skry!!! [12 luty 2021]

W dniu dzisiejszym (12.02.) po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z Siatkarzami PGE Skry Bełchatów. Za pomocą platformy zoom w ogniu pytań znaleźli się Mistrzowie Polski Juniorów z 2018 roku: Sebastian Adamczyk i Mikołaj Sawicki, którzy obecnie przebywają w Olsztynie, gdzie jutro czaka ich mecz PLUS Ligi z AZS-em Olsztyn. Chłopakom dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi i oczywiście życzymy powodzenia jutro!!!

Zdjęcia (Akademia PGE Skry Bełchatów) TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kartka dla Walentynki [12 luty 2021]

W dniu 12.02.2021 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kartka dla Walentynki”. Komisja miała bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie prace były bardzo ładne i wykonane z dużym zaangażowaniem. Ostatecznie przyznano:

W kategorii klas VI – VII

I miejsce Lena Walasek klasa 7a

W kategorii klas I – IV

I miejsce – Wiktoria Karolczyk  klasa 3b

II miejsce – Zuzanna Hyska klasa 3b

III miejsce – Dżesika Zeler klasa 2

Wyróżnienia: Oliwia Klimczyk klasa 3b, Kacper Skrzypek klasa 2, Lili Owsikowska klasa 2, Zuzanna Słoma klasa 2, Kacper Łączek klasa 2, Jessica Wytrych klasa 2, Alicja Budryk klasa 2, Kuba Cisowski klasa 3b, Weronika Dusza klasa 3a, Kasjan Kuśmierczyk klasa 3b, Oliwia Basiak klasa 2, Nikola Borciuch klasa 3b, Patryk Ruciński klasa 4b, Lena Olczyk klasa 1, Amelia Stypka klasa 1, Zofia Stypka klasa 1, Maja Ławińska klasa 1, Nela Owsikowska klasa 1, Ola Dobrowolska klasa 1, Mikołaj Dębowski klasa 3b, Kamil Białkowski klasa 3a

W kategorii przedszkole – klasa”0”

I miejsce – Natalia Karolczyk

II miejsce – Amelia Kowalczyk

III miejsce – Ola Skrzypek i Julia Ludynia

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 16.02,2021. 

Gratulujemy zwycięzcom.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pewne zwycięstwo w Derbach!!! [10 luty 2021]

W dniu dzisiejszym (10.02.) rozegraliśmy kolejny mecz w ramach Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. We własnej hali podejmowaliśmy w derbowym pojedynku Victorię Włoszczowa. Derby jak to derby zawsze rządzą się swoimi prawami, nigdy nie wiadomo kto wygra. Tym razem jednak zaprezentowaliśmy się koncertowo i pewnie pokonaliśmy koleżanki zza miedzy 2:0 (25:13; 25:8). MVP meczu – Wiktoria Łęcka. Graliśmy świetnie w zagrywce i ataku, nieźle w przyjęciu. Nasze prowadzenie ani przez chwilę nie było zagrożone. Zwycięstwo z Victorią oznacza, że już na pewno uplasujemy się w pierwszej „trójce” sezonu zasadniczego, a tym samym zdobędziemy medal Mistrzostw Województwa!!! Przedsezonowe założenie już zostało spełnione, ale oczywiście nie oznacza to, że spoczywamy na laurach. Trenujemy ostro i walczymy dalej, aby ten medal „smakował” wyśmienicie.

Kolejne mecze ligowe rozegramy w niedzielę 21 lutego. We własnej hali podejmować będziemy Galę Skarżysko Kamienna i FUN Sport Kielce. Można śmiało stwierdzić, że będzie to prawdziwe spotkanie trzech najlepszych obecnie zespołów ligi. Turniej ten zadecyduje, kto będzie organizatorem „Wielkiego Finału Ligi” (Final Three).

Szkoła Podstawowa/Arka Kluczewsko w dniu dzisiejszym zagrała w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Kinga Czaińska. Trener – Tomasz Dębowski.

Dziękujemy Julce, Natalii, Oli i Majce za wsparcie podczas meczu. Dziewczyny z różnych przyczyn nie mogą w tej chwili zagrać z nami, ale są w drużynie i zawsze na nie można liczyć!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konferencja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu [08 luty 2021]

Na świecie po raz pierwszy Dzień Bezpiecznego Internetu był obchodzony w 2004r z inicjatywy Komisji Europejskiej.
W Polsce obchodom tego dnia od 2005 roku patronuje Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Corocznie głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. W tym roku wydarzenie zostało objęte partonatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów - Mateusza Morawieckiego. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.
W związku z tym, że nasza szkoła jak co roku przyłącza się do obchodów tego dnia zapraszamy wszystkich chętnych rodziców zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa w sieci do udziału w konferencji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu - w tym roku po raz pierwszy w 100% online. Konferencja odbędzie się  9.02.2021 godz. 17.00-20.30
Transmisja na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji)
Szkolny Koordynator DBI
Małgorzata Lipniak
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Detektywi Matematyczni - rozstrzygniecie konkursu [08 luty 2021]

Uczniowie klasy 6 byli uczestnikami Klasowego Konkursu Matematycznego - Detektywi Matematyczni. Celem tego konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów poprzez samodzielne wzbogacanie wiedzy matematycznej i wskazywanie związków tej wiedzy z innymi dziedzinami życia m.in. historią, geografią, filozofią. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 5 zadań, odczytanie odpowiednich haseł i wybranie z nich właściwych liter. Wybrane litery należało ułożyć według podanego klucza i odczytać myśl jednego z filozofów. Osobami, które poprawnie i w tym samym czasie nadesłały poprawne rozwiązanie były Daria Barabasz i Magdalena Wojciechowska. W związku z tym dziewczęta te zostały równocześnie zwyciężczyniami konkursu i zdobywczyniami pierwszego miejsca.

Gratuluję i zapraszam po odbiór nagród do sekretariatu szkolnego.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkoła Podstawowa/Arka Kluczewsko najpopularniejsza w Powiecie!!! [31 styczeń 2021]

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że w niedawno zakończonym Plebiscycie Sportowym Echa Dnia zespół Siatkarek Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko zdobył tytuł Najpopularniejszej Drużyny Roku 2020 w Powiecie Włoszczowskim. Natomiast w głosowaniu na Najpopularniejszy Talent zwyciężyła kapitan SP Arki Kluczewsko – Amelia Mazur, a trzecie miejsce zajęła Wiktoria Łęcka. Tytuł Najpopularniejszego trenera Powiatu zdobył opiekun w/w zespołu – Tomasz Dębowski.

Wszystkim, którzy głosowali na naszych kandydatów serdecznie dziękujemy.

Przypomnijmy, że drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko obecnie uczestniczy w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek i radzi sobie tam świetnie. Po rozegraniu dziewięciu kolejek sezonu zasadniczego Kluczewianki są zdecydowanym liderem tabeli i mają ogromne szanse na zdobycie medalu, co byłoby historycznym wyczynem.

W sezonie 2020/2021 SP Arkę Kluczewsko reprezentują: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Anna Grabiec, Zuzanna Wyrobek, Kamila Stanisz, Aleksandra Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,036 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zapraszamy na Nową S... | Najczęściej czytane: Święto Babci i Dziadka [67132]