Zapraszamy do naszego Przedszkola!!! [27 styczeń 2021]

ZAPRASZAMY  DO PRZEDSZKOLA

w ZESPOLE PRZEDSZKOLNO – SZKOLNYM w KLUCZEWSKU

 

Nasze przedszkole jest placówką publiczną prowadzoną przez Gminę Kluczewsko, a jego mottem przewodnim są słowa Janusza Korczaka:

„Dziecko chce być dobre, jeśli nie umie - naucz…,

jeśli nie wie - wytłumacz…, jeśli nie może- pomóż….”

Placówka dysponuje trzema oddziałami przedszkolnymi, do których uczęszcza obecnie  75 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat i jest czynne od godz. 6:30 do godz. 16:00.

Najważniejszym celem kadry pedagogicznej zatrudnionej w naszej placówce jest dążenie do rozbudzania w dzieciach kreatywności oraz pasji do nauki i zabawy. Dzięki licznym zajęciom dodatkowym (gry i zabawy ruchowe, gry i zabawy taneczno - muzyczne, zajęcia plastyczne, gry i zabawy matematyczne, zajęcia badawczo – eksperymentalne, zajęcia kulinarne, zabawa i nauka w kręgu baśni, bajek i opowiadań, zajęcia logopedyczne)  nie jest to trudne i sprzyja rozwojowi talentów u dzieci. W pracy dydaktyczno- wychowawczej nauczycielki stosują metody aktywizujące, tworzą własne programy oraz wykorzystują multimedia, które są dostępne w każdej sali. W ciągu roku szkolnego realizowanych jest wiele ciekawych ogólnodostępnych projektów edukacyjnych i konkursów.

W naszym przedszkolu organizuje się wiele wycieczek, spotkań integracyjnych, imprez i uroczystości. W przedszkolu panuje miła i serdeczna atmosfera. Wszyscy pracownicy bardzo dbają o to, aby było przyjemnie, ciepło, radośnie i ciekawie.

ZAPRASZAMY 

Wniosek do przedszkola: POBIERZ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świąto Babci i Dziadka w naszym Przedszkolu [21 styczeń 2021]

„Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki

lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

i na każdą psotę się zgadzasz.

Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

po prostu kocham Cię ogromnie”

 

Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas…. To nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie. Wszystkie dzieci pragną powiedzieć „dziękuję” za wspólne zabawy, słodycze i dobre rady, a rodzice za wsparcie i okazaną pomoc. Święto Babci i Dziadka to jedno z najpiękniejszych świąt obchodzonych w przedszkolu. W tym dniu Babcie i Dziadkowie przybywali do nas, by spędzić czas z wnukami, wysłuchać recytowanych wierszyków i śpiewanych piosenek. W obecnym roku szkolnym, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, zorganizowanie tradycyjnej uroczystości nie jest możliwe. Przedszkolaki pamiętały jednak o ukochanych Babciach i Dziadkach.  Zaśpiewały piosenkę i przygotowały laurki, które będą mogły przekazać przy najbliższej okazji.

A. Błotnicka, A. Piskorek, B. Hyska, A. Czarny Marszałek, M. Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Film I TUTAJ:

Film II TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kartka na Walentynki [19 styczeń 2021]

OGŁOSZENIE

Świetlica Szkolna zaprasza wszystkich chętnych uczniów ZPS w Kluczewsku do udziału w konkursie „Kartka dla Walentynki”.

Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie.

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Wychowawcy Świetlicy

 

Regulamin konkursu „Kartka dla Walentynki”

1.W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie ZPS w Kluczewsku.

2.Tematem konkursu jest wykonanie kartki walentynkowej.

3.Kartka może być wykonana w dowolnej technice plastycznej lub za pomocą grafiki komputerowej. Oceniane będą pomysł, inwencja twórcza oraz wkład wniesionej pracy

4.Gotowe prace należy podpisać umieszczając na odwrocie imię i nazwisko ucznia oraz klasę i zostawić w sekretariacie szkoły lub przesłać ich zdjęcia jako załączniki na adres e-mail malipniak@gmail.com. W temacie wiadomości e-mail należy wpisać tytuł konkursu „Kartka dla Walentynki” , a w treści wiadomości podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę, do której uczęszcza.

5.Termin nadsyłania prac upływa 8 lutego 2021r.

6.Ogłoszenie wyników nastąpi 12 lutego 2021r (w piątek) na stronie internetowej szkoły.

7.Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Noworoczny sukces Siatkarek z Kluczewska!!! [17 styczeń 2021]

Kapitalnie spisały się Siatkarki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko na II Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek, który odbył się w dniach 16-17 stycznia 2021 r. w Kielcach. Turniej miał rangę ogólnopolską, wystąpiło w nich 7 zespołów: UKS 15 Przemyśl, Kadra Województwa Podkarpackiego, Prądniczanka Kraków, Radomka Radom, CSiR Maraton Krzeszowice, SP Arka Kluczewsko, FUN Sport Kielce. Nasze siatkarki doznały tylko jednej porażki i ostatecznie zajęły wyśmienite II miejsce. Wyniki zespołu z Kluczewska przedstawiają się następująco: SP Arka Kluczewsko – Kadra Województwa Podkarpackiego 2:0 (25:21; 25:18), SP Arka Kluczewsko – UKS 15 Przemyśl 2:0 (25:11; 25;21), SP Arka Kluczewsko – CSiR Maraton Krzeszowice 2:0 (25:12; 25:19), SP Arka Kluczewsko – Radomka Radom 2:0 (25:19; 25:23), SP Arka Kluczewsko – Prądniczanka Kraków 0:2 (23:25; 17:25), SP Arka Kluczewsko – FUN SPORT Kielce 2:1 (19:25; 25:18; 16:14). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Prądniczanka Kraków, 2. Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, 3. FUN SPORT Kielce, 4. Kadra Województwa Podkarpackiego, 5. Radomka Radom, 6. UKS 15 Przemyśl, 7. CSiR Maraton Krzeszowice. Najlepszą rozgrywającą turnieju została wybrana Nina Parzuchowska (SP Arka Kluczewsko).

Siatkarki z Kluczewska zagrały świetne zawody. Mimo, że w piątek (15.01.) uczestniczyły w silnie obsadzonym turnieju w Kluczewsku i miały w nogach i rękach 3 rozegrane mecze to w weekend pokazały ogromny charakter i zaangażowanie co przełożyło się na uzyskany wynik. Szczególnie na uwagę zasługuje ostatni mecz turnieju, w którym Kluczewianki zmierzyły się z gospodyniami. Mecz ten decydował, która drużyna zdobędzie II miejsce w całych rozgrywkach. Po dwóch setach na tablicy widniał remis 1:1 i o zwycięstwie decydował tie-break, i trzeba przyznać, że był to prawdziwy „rollercoaster”. Set obfitował w długie wymiany, a wynik od początku toczył się w okolicach remisu. W końcówce to siatkarki z Kluczewska zachowały więcej „zimnej krwi” i to one przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając ostatecznie 16:14 i 2:1 w całym meczu.

Zarówno piątkowy jak i weekendowy turniej to bardzo wartościowy sprawdzian dla naszych Siatkarek, które cały czas „walczą” w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek i już niebawem rozegrają decydujące mecze o awans do strefy medalowej tychże rozgrywek.

Drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko w turnieju w Kielcach zagrała w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Maja Bartosz, Ola Zarębińska, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Ola Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

XII Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko [15 styczeń 2021]

15 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku odbyła się dwunasta edycja Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku. W tym roku turniej odbył się w kategorii „młodziczka”. Zagrały w nim: Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, Volley 34 Łódź, UMKS Tuszyn oraz FUN Sport Kielce.

Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Tuszyna, które bardzo pewnie wygrały wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów zdobyły I miejsce. Na drugim miejscu uplasowały się siatkarki Volley 34 Łódź, III – Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, IV – FUN Sport Kielce.

Wyniki poszczególnych meczów: SP Arka Kluczewsko – FUN Sport Kielce 2:1 (25:12; 8:25; 15:4), UMKS Tuszyn – Volley 34 Łódź 2:0 (25:12; 25:22), Volley 34 Łódź – FUN Sport Kielce 2:0 (25:13; 25:12), SP Arka Kluczewsko – UMKS Tuszyn 0:2 (11:25; 13:25), UMKS Tuszyn – FUN Sport Kielce 2:0 (25:12; 25:16), Volley 34 Łódź – SP Arka Kluczewsko 2:0 (30:28; 25:13).

Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została Maja Grabarczyk (UMKS Tuszyn). Wyróżnienia indywidualne otrzymały: Justyna Samiec (UMKS Tuszyn), Hanna Pawlikowska (Volley 34 Łódź), Klaudia Synowiec (SP Arka Kluczewsko), Marta Łubek (FUN Sport Kielce).

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami, które wręczyła pani Dyrektor ZPS Kluczewsko – Irena Orzechowska.

Składamy ogromne podziękowania panu Danielowi Łęckiemu – Firma FBH „Daniel”, Akademii PGE Skry Bełchatów oraz Gminie Kluczewsko za ufundowanie nagród do w/w turnieju.

Drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko w turnieju zagrała w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Maja Bartosz, Ola Zarębińska, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Ola Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ferie zimowe w naszym przedszkolu [15 styczeń 2021]

Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskich zabaw. Głównym celem  tegorocznych ferii zimowych w naszym przedszkolu była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego przedszkolaka  zagościł uśmiech. Przeprowadziłyśmy różnorodne zajęcia (ruchowe, plastyczne,  techniczne, muzyczno – rytmiczne, językowe i ogólnorozwojowe)  zapewniające dzieciom ciekawe i kreatywne spędzanie wolnego czasu.

W przedszkolu dużo się działo. Dzieci brały udział w różnych  aktywnościach, mogąc wykazać się wiedzą i umiejętnościami, ale też dowiedzieć się więcej i zrobić coś więcej:). Brzmi tajemniczo? Zdjęcia wszystko wyjaśnią i pokażą jak fajnie spędzaliśmy czas.

Nauczycielki przedszkola

Zdjecia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

***Wspaniałych Świąt*** [23 grudzień 2020]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Magia Świąt Bożego Narodzenia [23 grudzień 2020]

Niech  te Święta wspaniałe,

będą całe jakby z bajek.

Niechaj gwiazdka z nieba leci,

niech Mikołaj tuli dzieci.

Niech choinka pachnie pięknie,

no i radość będzie wszędzie.

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas wypełniony radosnymi przygotowaniami. W naszym przedszkolu okres ten rozpoczęliśmy od ubrania choinki i udekorowania sal przedszkolnych. Choinka, prezenty i Mikołaj to główne motywy grudniowych prac plastycznych. Podczas dźwięków kolęd w tle, dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, stroiki oraz kartki  świąteczne. Święta w przedszkolu to nie tylko prace plastyczne. Dzieci uczyły się wierszyków, piosenek o tematyce zimowo-świątecznej oraz kolęd i pastorałek. Przedszkolaki przygotowały również krótki montaż słowno- muzyczny nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia.  Z dużym zaangażowaniem odgrywały powierzone im role – wcielały się w swoje postacie, recytowały i śpiewały pastorałki -  przeżywając magię Świat.  Okres świąteczny to wspaniała okazja do przekazania dzieciom informacji na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych, które na stałe zakorzeniły się w naszej kulturze.

Film I: TUTAJ:

Film II: TUTAJ:

Zdjęcia: TUTAJ

A. Piskorek, B. Hyska, A. Błotnicka, A. Czarny Marszałek, M. Stróżykowska

Źródło: https://youtu.be/zLrKYf2iwGE, https://www.przedszkola.edu.pl/jaselka---scenariusz-dla-grupy-3-i-4-latkow.html, https://youtu.be/xGW2AV8W3Zk,

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świąteczne życzenia dla naszych Przyjaciół [22 grudzień 2020]

Boże Narodzenie to czas, w którym chcemy podzielić się z innymi dobrocią, radością i miłością. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku w tym: harcerze, zuchy oraz dzieci i młodzież należąca do szkolnego klubu książki własnoręcznie wykonali karty bożonarodzeniowe. Świąteczne życzenia przesłane zostały do Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Psarach. Mamy nadzieję, że ten skromny gest sprawi podopiecznym ośrodka dużo radości.

Opiekun Drużyny Harcerskiej i Gromady Zuchowej – Aleksandra Skórnicka

Opiekun Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki – Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska świetnie zakończyły Rok 2020!!! [20 grudzień 2020]

20 grudnia w Kielcach odbył się Finał Turnieju „Świętokrzyskie Volley Cup’2020”. W kategorii „Młodziczka” bezkonkurencyjne okazały się siatkarki SP Arka Kluczewsko, które pokonały wszystkie rywalki i z kompletem zwycięstw pewnie triumfowały w całych zawodach. Wyniki naszych dziewcząt: SP Arka Kluczewsko – FUN Sport II Kielce 2:0, SP Arka Kluczewsko – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 2:0, SP Arka Kluczewsko – MUKS Piątka Sandomierz 2:0, SP Arka Kluczewsko – FUN Sport I Kielce 2:1. Klasyfikacja turnieju Młodziczek przedstawia się następująco: 1. SP Arka Kluczewsko, 2. KSZO SMS Ostrowiec Św., 3. FUN Sport I Kielce, 4. MUKS Piątka Sandomierz, 5. FUN Sport II Kielce. Najlepszą zawodniczką (MVP) Świętokrzyskie Volley Cup’2020 została rozgrywająca SP Arki Kluczewsko – Nina Parzuchowska!

Bardzo dobrze spisały się też nasze „Trójeczki”, które zajęły II i IV miejsce. Dziewczynki mimo tego, że nie trenowały prawie przez 2 miesiące wyszły na boisko i ambitnie walczyły o jak najlepszy wynik. Pierwszy zespół doznał tylko jednej porażki natomiast drugi trzech. Klasyfikacja końcowa turnieju „trójek” przedstawia się następująco: 1. MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. 2. SP Arka Kluczewsko, 3. FUN Sport I Kielce, 4. SP Arka II Kluczewsko, 5. FUN Sport II Kielce, 6. Fun Sport III Kielce, 7. MUKS Jedynka II Ostrowiec Św.

SP Arkę Kluczewsko w „Świętokrzyskie Volley Cup’2020” reprezentowały:

Młodziczki: Amelia Mazur (kpt.). Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Kamila Stanisz, Zuzia Wyrobek, Maja Bartosz, Ola Zarębińska. Trener – Tomasz Dębowski

Trójki: I Zespół: Kinga Czaińska (kpt.), Daria Barabasz, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk. II Zespół: Emilia Dobrowolska (kpt.), Amelia Pura, Basia Szymczyk. Trener – Tomasz Dębowski.

Można zatem stwierdzić, że ten „wyjątkowy” dla całego Świata Rok 2020 kończymy w wyśmienitych humorach. Nasze młodziczki w turnieju w Kielcach pokazały się z bardzo dobrej strony. Mimo tradycyjnych przestojów, w kluczowych momentach stawały na wysokości zadania i przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udowodniły, że pozycja lidera na półmetku rozgrywek Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek nie jest przypadkiem.

Ich młodsze koleżanki (kat. „Trójki”) pokazały, że „drzemie” w nich spory potencjał i w przyszłości także mogą rywalizować o jak najwyższe cele, czego im ogromnie życzymy.

Należy też pamiętać o naszych najmłodszych „szkrabach” z klas początkowych, które dzielnie trenują i bawią się na zajęciach minisiatkówki. Cieszymy się, że cały czas dołączają do nas nowe „siatkareczki”. Oczywiście na treningi zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki zarówno z naszej Gminy jak i okolic.

Następne turniejowe i ligowe granie czeka nas już w przyszłym 2021 roku.

Ważne info!!! Od wtorku (22.12.2020r.) wznawiamy zajęcia dla wszystkich grup. Zajęcia będą się odbywać zgodnie z harmonogramem!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kibicujemy Skrze Bełchatów! [16 grudzień 2020]

Dzisiaj Siatkarki z Kluczewska należące do Akademii PGE Skry Bełchatów najpierw kibicowały przed telewizorami chłopakom w spotkaniu z Olsztynem, by po zakończonym meczu zrobić sobie wspólne zdjęcie! Tak, tak, wspólne zdjęcie! Do tej pory gościliśmy dwukrotnie na płycie boiska, dzisiaj z powodu ogólnie wiadomego spotkaliśmy się w hali za pomocą Platformy Zoom i też było Super! W poście umieszczamy zdjęcia dzisiejsze, ale przypominamy też fotki z czasów, nazwijmy - "tych normalnych" za którymi mocno tęsknimy.

Pozdrawiamy💪🏐💪

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sukces naszej Uczennicy w Konkursie Literackim!!! [15 grudzień 2020]

W grudniu uczennice z klasy czwartej i szóstej wzięły udział w twórczym konkursie literackim zorganizowanym przez wydawnictwo Nowa Era. Siedem dziewczynek napisało krótką bajeczkę o tematyce mikołajkowej. Spośród nadesłanych prac wybrano 5 najlepszych. Znalazła się wśród nich Emilia Kowal z klasy IVb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedszkole otwarte do godziny 16:00 [14 grudzień 2020]

Przedszkole otwarte do godz. 16.00

Dyrekcja Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku informuje, że od dnia 14.12.2020 r. przedszkole w w/w zespole będzie otwarte do godz. 16.00. Zapraszamy Rodziców przedszkolaków do skorzystania z naszej oferty. Deklaracje dotyczące dłuższego pobytu dzieci w przedszkolu są do odebrania u wychowawców grup przedszkolnych lub w sekretariacie szkolnym.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja!!! [04 grudzień 2020]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Andrzejki w Naszym Przedszkolu [01 grudzień 2020]

W przedszkolu zabawa,
Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas.
Już zaczynamy, już nie czekamy.
Zabawa dalej, start!

Andrzejki to stary, ludowy zwyczaj, który w  Naszym Przedszkolu stał się  coroczną tradycją. To wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, wędrówka butów. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

 A. Czarny Marszałek,  A. Piskorek, A. Błotnicka

Zdjęcia TUTAJ:

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,036 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zapraszamy na Nową S... | Najczęściej czytane: Święto Babci i Dziadka [67132]