Losowy obrazek

SKODrukuj

KONKURS

„OSZCZĘDZAM W SKO BO MARZĘ O …”.

Kliknij TUTAJ:

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystąpiła do programu SKO, którego patronem jest Bank PKO BP. Program skierowany jest do uczniów w wieku 6 do 13 lat. Jego celem jest wdrażanie uczniów do systematycznego oszczędzania oraz do rozsądnego dysponowania pieniędzmi. Konta zakładane są bezpłatnie. Dzieci otrzymują legitymację SKO oraz możliwość korzystania z bankowości elektronicznej, która umożliwia kontrolowanie swoich oszczędności.
Opiekunami SKO są: Pani Małgorzata Krzysztoszek i Pan Tomasz Dębowski, którzy przyjmują wpłaty od uczniów we wtorki.

Najważniejsze informacje to:

  • Wpłat dokonujemy u nauczyciela opiekuna w szkole lub przelewamy z dowolnego konta bankowego.
  • Wypłaty są możliwe tylko w oddziałach PKO na podstawie dowodu osobistego rodzica i tzw. legitymacji bankowej dziecka (w formie karty płatniczej),nie ma natomiast możliwości internetowego przelewania pieniędzy z konta dziecka (ze względów bezpieczeństwa).
  • Oszczędności są atrakcyjnie oprocentowane i wynoszą: 5 procent do kwoty 2500 zł i 2 procent powyżej tej kwoty, odsetki są dopisywane dzieciom co tydzień.
  • Każde dziecko po zalogowaniu się w serwisie internetowym ma stały podgląd swojego konta, może też zakładać tzw. skarbonki docelowe,zbierać bonusy w postaci medali i inne. Konta mają ciekawą animację dostosowaną do wieku dzieci.
  • Uruchomienie konta jest możliwe po zawarciu umowy w szkole przez rodzica (należy wypełnić specjalną deklarację).

Małgorzata Krzysztoszek