Sportowe aktualnościDrukuj

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2020/2021)

Mini Siatkarki z Kluczewska zagrały w Mistrzostwach Polski!

„Niech Radość Zawsze Wygra – Wszyscy Jesteśmy Zwycięzcami!”, takie motto patronuje Ogólnopolskim Mistrzostwom w Minisiatkówce Kinder Joy Of Moving. W zawodach (największych tego typu w Europie) uczestniczą po 32 drużyny (2 najlepsze z każdego województwa) w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców co daję w sumie 192 zespoły i ponad 800 zawodników.  Jesteśmy dumni, że w tej wspaniałej imprezie, która odbywała się w przepięknej i nowoczesnej hali „Arena Gliwice” już szósty raz z rzędu mogły wystąpić młode siatkarki z Kluczewska. Były to Kinga, Amelia, Natalia i Emilia, które zagrały w kategorii „trójki”. Dziewczynki na takiej ogromnej imprezie zagrały po raz pierwszy i widać było w początkowej fazie, że mocno się stresują. Siatkarki SP Arki w turnieju zagrały 11 meczów, z czego 3 wygrały i doznały 6 porażek. Wyniki wszystkich meczów przedstawiają się następująco: I faza: SP Arka Kluczewsko – Pałac Bydgoszcz 0:2 (11:15, 6:15), Czwórka Giżycko – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:6, 15:9), MKS MOS Wieliczka – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:10, 15:7). II faza: Szóstka Biała Podlaska I – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:6, 15:6), SPS Zbąszynek – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:10, 15:10), Kurian Volley Olsztyn – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:13, 15:8). III faza: Olimpik Mońki – SP Arka Kluczewsko 0:2 (5:15, 12:15), Kępa Dębica I – SP Arka Kluczewsko 2:0 (16:14, 15:6), SP Arka Kluczewsko – Trójka Sulechów 2:0 (15:13, 15:10). Faza XXV-XXVIII: SP Arka Kluczewsko – SPS Zbąszynek 0:2 (7:15, 13:15). Mecz o XXVII miejsce: SP Arka Kluczewsko – MOSIR Dukla I 2:0 (13:15, 16:14, 12:10.

Dla naszych młodych siatkarek występ w Mistrzostwach Polski był na pewno niezapomnianą przygodą. Impreza zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Ulokowanie uczestników w  miasteczku akademickim w pobliżu hali sprawiało, że można się było poczuć jak na Olimpiadzie.

Dla podniesienia rangi turnieju należy podkreślić, że w eliminacjach do Mistrzostw zagrało 4220 zawodniczek i zawodników (2 402 dziewcząt/1 818 chłopców), którzy reprezentowali 985 drużyn (568 dziewcząt i 417 chłopców), a sam Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Kasprzyk tak mówi o tym przedsięwzięciu: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że polska młodzież tak chętnie uczestniczy w zajęciach siatkarskich oraz bierze udział w rozgrywkach młodzieżowych. Widać ich ogromne zaangażowanie i szczerą radość płynącą z aktywności sportowej. Z dumą możemy powiedzieć, że w Polsce organizujemy najpiękniejszy turniej minisiatkówki w Europie i na świecie, w którym co roku uczestniczą tysiące młodych adeptów siatkówki”.

Dziewczynki z Kluczewska zagrały na miarę swoich możliwości, chociaż przy odrobinie szczęścia mogły być parę miejsc wyżej w końcowej klasyfikacji. Cieszy to, że są ogromnie zmotywowane i już zapowiadają ciężką pracę na treningach i walkę o awans na Mistrzostwa w przyszłym roku. Na pewno doświadczenie zdobyte w tym roku zaprocentuje i pomoże im w odnoszeniu kolejnych sukcesów.

Tradycyjne jak zawsze jesteśmy dumni, że możemy reprezentować naszą przepiękną Gminę na różnych arenach, a na ogólnopolskich szczególnie. Cieszymy się, że Siatkarki z Kluczewska są regularnymi uczestnikami tych zawodów i dzięki temu w wielu zakątkach Polski o Kluczewsku wiele osób usłyszało.

Oczywiście już od września wznawiamy treningi dla wszystkich chętnych dziewczynek, które tak licznie pojawiały się na zajęciach przed wakacjami. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdują się przyszłe uczestniczki Mistrzostw Polski.

Szkołę Podstawową Arkę Kluczewsko w Mistrzostwach Polski reprezentowały: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk , Natalia Mikołajczyk, Emilia Dobrowolska. Trenerem zespołu jest – p. Tomasz Dębowski.

Dziękujemy serdecznie Gminie Kluczewsko za sfinansowanie pobytu zespołu na Mistrzostwach Polski.

Zdjęcia TUTAJ:

Kolejny awans na Mistrzostwa Polski naszych Siatkarek!!!

15 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Rozgrywek Minisiatkówki Kinder+Sport. W kategorii „Trójki” wystąpiła Reprezentacja Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko, która spisała się świetnie. Zdobywając Wicemistrzostwo Województwa awansowała ona do Finału Ogólnopolskiego! W finale „trójek” wystąpiło 10 najlepszych drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których grano „każdy z każdym” jeden set do 21 punktów. Siatkarki z Kluczewska zagrały w grupie „B”, w której odniosły komplet zwycięstw pokonując kolejno: FUN Sport I Kielce, SMS MUKS Jedynkę II Ostrowiec Św., Galę I Skarżysko Kamienna oraz SP 25 II Kielce. Zwycięstwo w grupie dało kluczewiankom awans do ścisłego Finału, gdzie zagrały 4 najlepsze drużyny z obu grup z zaliczeniem meczów z grup eliminacyjnych. W fazie finałowej SP Arka najpierw pokonała SP 25 I Kielce by w meczu o I miejsce ulec po bardzo dobrym meczu gospodyniom czyli SMS MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. Klasyfikacja końcowa turnieju „trójek: 1. SMS MUKS Jedynka I Ostrowiec Św., 2. SP Arka Kluczewsko, 3. FUN Sport I Kielce, 4. SP 25 I Kielce, 5. SMS MUKS Jedynka II Ostrowiec Św. 6. Gala II Skarżysko Kam., 7. Gala I Skarżysko Kam., 8. Volley Stars I Ostrowiec Św., 9. SP 25 II Kielce, 10. Gala III Skarżysko Kam.

Siatkarki z Kluczewska zdobywając Wicemistrzostwo Województwa wywalczyła awans do Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Kinder+Sport, które odbędą się w dniach 26-29 sierpnia 2021r. w Arenie Gliwice.

Awans na Mistrzostwa Polski wywalczyły: Kinga Czaińska (kpt.), Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk, Emilia Dobrowolska. Trener – Tomasz Dębowski.

Cieszymy się niezmiernie z tego sukcesu, o który nie było łatwo w tym specyficznym roku dla sportu, kiedy ze względu na pandemię nie zawsze można było trenować czy grać. Mamy nadzieję, że takie „czasy” się już więcej nie powtórzą.

Super sprawą jest to, że drużyna z Kluczewska awansowała na Mistrzostwach Polski Kinder+Sport po raz 6 z rzędu. Świadczy to o tym, że ciężka praca nie idzie na marne, a sukcesy jeszcze bardziej ją napędzają i motywują do treningów coraz młodsze siatkarki, które licznie uczęszczają na zajęcia minisiatkówki.

Po raz kolejny na Mistrzostwach Polski z dumą będziemy reprezentować Naszą Szkołę, Gminę, Powiat i Województwo i obiecujemy „walkę” o jak najlepsze miejsce. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają. Pozdrawiamy.

Zdjęcia TUTAJ:

Wspaniały sezon Młodziczek z Kluczewska

Udziałem w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski zakończyły sezon 2020/2021 Młodziczki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko. Nasze Siatkarki swój turniej ćwierćfinałowy rozgrywały w Wieliczce i zaprezentowały się tam bardzo dobrze zajmując ostatecznie IV miejsce. Kluczewianki rozegrały w nim 4 mecze uzyskując następujące wyniki: SP Arka Kluczewsko – MOSIR Jasło 2:1 (MVP meczu – Wiktoria Łęcka), SMS Solna Wieliczka – SP Arka Kluczewsko 2:0, UMKS Tuszyn – SP Arka Kluczewsko 2:0, Developress Rzeszów – SP Arka Kluczewsko 2:0. Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SMS Solna Wieliczka, 2. Developress Rzeszów, 3. UMKS Tuszyn, 4. SP Arka Kluczewsko, 5. TPS Gorce Nowy Targ, 6. MOSIR Jasło.

Nasze zawodniczki na tym świetnie zorganizowanym turnieju zaprezentowały się bardzo dobrze. Po raz kolejny udowodniły, że w takich małych miejscowościach jak Kluczewsko można stworzyć super projekt i dzięki ciężkiej pracy jak równy z równym rywalizować z „uznanymi” drużynami z całej Polski.

Udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski jest ukoronowaniem świetnego sezonu jaki dziewczyny rozegrały w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. Nasze siatkarki zdobyły w niej Wicemistrzostwo Województwa i w nagrodę awansowały do rozgrywek centralnych.

Jest to naprawdę wspaniała grupa, która świetnie się dogaduję i wspiera wzajemnie. Ich bardzo dobra gra została doceniona przez trenerów Kadr Województwa Świętokrzyskiego co zaowocowało powołaniami do tychże reprezentacji. Powołania otrzymały Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec i Zuzia Wyrobek. Amelia i Wiktoria reprezentowały nasze Województwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chełmie oraz Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Rzeszowie. Amelia Mazur otrzymała także powołanie na konsultację naborową Kadry Polski w Siatkówce Plażowej.

Kadrę Młodziczek w sezonie 2020/2021 tworzyły: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Anna Grabiec, Emilia Barczyńska, Zuzanna Wyrobek, Kamila Stanisz, Aleksandra Depta, Kinga Czaińska, Natalia Mikołajczyk. Trener – Tomasz Dębowski

Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wspierają siatkówkę dziewcząt w Kluczewsku: Gminie Kluczewsko z panem Wójtem Rafałem Pałką na czele, pani Irenie Orzechowskiej – dyrektorowi ZPS Kluczewsko, panu Mariuszowi Ochenduszka – prezesowi PKS Arka Kluczewsko, Akademii PGE Skry Bełchatów, Państwu Agnieszce i Danielowi Łęckim, pani Monice Bakalarz, która zapewnia opiekę medyczną na wszystkich meczach, naszym kibicom oraz wszystkim pozostałym, którzy nie zostali wyżej wymienieni.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i oczywiście polecamy się na przyszłość. Sukcesy naszych siatkarek są wspaniałą promocją Naszej Gminy. Dzięki tym sukcesom na treningach pojawia się coraz więcej młodych „siatkareczek”, które chcą grać jak starsze Mistrzynie. Obecnie na wszystkie zajęcia minisiatkówki i siatkówki uczęszcza prawie 40 dziewczynek co bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Mamy nadzieję, że największe sukcesy dopiero przed nami!

Pozdrawiamy

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarze Skry Bełchatów w Kluczewsku

Kapitalna niespodzianka spotkała młode siatkarki z Kluczewska. W dniu dzisiejszym (20.05.) na ich treningu zagościli siatkarze PGE Skry Bełchatów: Robert Milczarek, Kacper Piechocki i Mikołaj Sawicki. Po rozgrzewce i sesji zdjęciowej nasze młodziczki rozegrały z chłopakami 3-setowy pojedynek, który zakończył się zwycięstwem gości 3:0. Mimo, że mecz miał charakter towarzyski to chłopaki ze Skry walczyli o każdą piłkę jakby to był mecz mistrzowski w Plus Lidze. Mimo, że było sporo humoru to Robert, Kacper i Mikołaj pokazali kilka świetnych zagrań, zarówno w obronie, ataku jak i bloku. Na pewno młode adeptki siatkówki z Kluczewska podglądając ich zagrania mogły się wiele nauczyć. Było świetnie!

Obecny sezon z powodu pandemii jest specyficzny jeśli chodzi o rozgrywki sportowe. Mimo, że nie mogliśmy gościć na meczach Siatkarzy w ich hali to kibicowaliśmy im przed telewizorami, a następnie łączyliśmy się z nimi na żywo za pomocą platformy zoom, aby wyrazić swoje wsparcie wirtualnie. Uczestniczyliśmy także w spotkaniach „online” z zawodnikami, gdzie mogliśmy zadawać pytania i dowiedzieć się wielu ciekawych „tajników” wspaniałego sportu jakim jest siatkówka.

Dziękujemy serdecznie chłopakom oraz pani Natalii i pani Wiktorii z Akademii PGE Skry Bełchatów za możliwość potrenowania z tak zacnymi zawodnikami, którzy na co dzień występują na parkietach jednej z najlepszych lig siatkówki na świecie czyli Plus Ligi. Dziękujemy także za te wspaniałe chwile spędzone z Siatkarzami na telebimie w hali Energia oraz za wszystkie prezenty, które otrzymujemy od Akademii. Mamy ogromną nadzieję, że w nowym sezonie spotkamy się już na żywo w Bełchatowie, aby z trybun kibicować naszym idolom.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa z Kluczewska należy do Akademii PGE Skry Bełchatów już od kilku lat. Obecnie na zajęcia minisiatkówki i siatkówki uczęszcza ponad 30 dziewczynek w wieku od 6 do 15 lat. Oczywiście cały czas zapraszamy wszystkie chętne nowe dziewczyny. Pozdrawiamy.

Zdjęcia TUTAJ:

Kadrowiczki z Kluczewska!!! Amelia Mazur powołana na konsultację naborową Kadry Polski w Siatkówce Plażowej!!!

W dniach 1-3 maja dwie zawodniczki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko – Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka uczestniczyły w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbywał się w Rzeszowie. Jako Reprezentantki Kadry Województwa Świętokrzyskiego dziewczyny rywalizowały z Kadrami Podkarpacia, Małopolski i Łódzkiego. Ostatecznie Kadra Świętokrzyskiego zajęła III miejsce.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dzięki swojej bardzo dobrej grze została zauważona i doceniona nasza zawodniczka – Amelia Mazur, która otrzymała powołanie na konsultację naborową do Kadry Narodowej Juniorki Młodszej w siatkówce plażowej, która odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Spale!

Wiktoria i Amelia to nie jedyne kadrowiczki z naszego klubu, które w ostatnim czasie otrzymały powołanie do Reprezentacji Województwa. W konsultacjach Rocznika 2007 uczestniczyły Anna Grabiec i Zuzanna Wyrobek.

Cieszymy się ogromnie, że praca i zaangażowanie naszego „młodego” klubu przynosi efekty i jest doceniana na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich. Sukcesy z ostatnich lat, zarówno w minisiatkówce jak i siatkówce utwierdzają nas, że idziemy w dobrym kierunku i mamy nadzieję, że będzie się to rozwijać jeszcze bardziej. Oczywiście cały czas zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki od 6 roku życia na zajęcia minisiatkówki. Siatkówka to piękny sport, dający dużo radości i świetnie rozwijający. Pozdrawiamy i zapraszamy!

Zdjęcia TUTAJ:

SP Arka Kluczewsko Wicemistrzem Województwa!!!

Siatkarki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko zostały Wicemistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej w kategorii „Młodziczka”.

W rozgrywanym 14 marca w Kluczewsku Turnieju Finałowym zwyciężyła drużyna FUN Sport Kielce przed SP Arką Kluczewsko i Galą Skarżysko Kamienna. Wyniki turnieju finałowego przedstawiają się następująco: SP Arka Kluczewsko – Gala Skarżysko Kam. 2:1, FUN Sport Kielce – Gala Skarżysko Kam. 2:0, SP Arka Kluczewsko – FUN Sport Kielce 1:2.

Najlepszą zawodniczką (MVP) Sezonu 2020/2021 została środkowa SP Arki Kluczewsko – Wiktoria Łęcka.

Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami i medalami, które wręczyli przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej. Po części oficjalnej zaczęło się wspólne świętowanie zespołów Z Kluczewska i Kielc. Było słodko, było konfetti i była wspaniała atmosfera. Trzeba przyznać, że te dwa zespoły nadają na tych samych falach, wspierają się wzajemnie i to w sporcie jest najpiękniejsze.

W przekroju całego sezonu siatkarki z Kluczewska rozegrały 14 meczów. Ich bilans to 11 zwycięstw i 3 porażki. Zdobywając II miejsce w województwie kluczewianki znalazły się w gronie 48 najlepszych drużyn w Polsce i tym samych zagrają w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w kwietniu. SP Arka Kluczewsko swoje mecze najprawdopodobniej rozgrywać będzie w Wieliczce.

W sezonie 2020/2021 drużynę Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emila Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Anna Grabiec, Klaudia Synowiec, Zuzanna Wyrobek, Kamila Stanisz, Kinga Czaińska, Natalia Mikołajczyk. Trener – Tomasz Dębowski.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek Młodziczek w sezonie 2020/2021: 1. FUN Sport Kielce, 2. SP Arka Kluczewsko, 3. Gala Skarżysko Kamienna, 4. Victoria Włoszczowa, 5. FUN Sport Kielce II, 6. KSZO SMS Ostrowiec Św., 7. MUKS Piątka Sandomierz, 8. OKS Volley Opatów.

Wicemistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego jest wspaniałym sukcesem młodych dziewcząt z Kluczewska. W założeniach przedsezonowych celem był awans do strefy medalowej i ten cel udało się zrealizować z nawiązką. Srebro zdobyte przez zespół SP Arki udowadnia, że dzięki determinacji i ciężkiej pracy nawet w tak małych miejscowościach jak Kluczewsko można osiągać sukcesy i rywalizować z doświadczonymi drużynami jak równy z równym. Przypomnijmy, że drużynę SP Arki Kluczewsko można nazwać „nowicjuszem” jeśli chodzi o rozgrywki klubowe. Był to dla nich dopiero drugi sezon grania  w rozgrywkach związkowych i zakończony świetnym wynikiem. W zeszłym roku dziewczęta zajęły VI miejsce.

W przeciągu tych dwóch lat grania w młodziczkach trzy nasze zawodniczki: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka i Nina Parzuchowska powoływane były do Kadry Województwa Świętokrzyskiego i reprezentowały województwo w rozgrywkach ogólnopolskich.

Chcemy, aby siatkówka dziewcząt w Kluczewsku rozwijała się jeszcze bardziej dlatego zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki w wieku 6-13 lat na treningi, które odbywają się w hali sportowej w godzinach popołudniowych. Przypomnijmy, że nasza drużyna w ostatnich kilku latach to regularny uczestnik Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Nasza Szkoła należy do Akademii PGE Skry Bełchatów.

Podsumowując sezon składamy ogromne podziękowania wszystkim Tym, którzy na wspierają i nam kibicują. Dziękujemy Gminie Kluczewsko z panem Wójtem Rafałem Pałką na czele, pani Irenie Orzechowskiej - Dyrektorowi Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, panu Mariuszowi Ochenduszka – Prezesowi PKS Arka Kluczewsko, Akademii PGE Skry Bełchatów, Państwu Agnieszce i Danielowi Łęckim (FBH Daniel), pani Monice Bakalarz sprawującej opiekę medyczną na wszystkich meczach oraz tym wszystkich, którzy nam mocno dopingują i motywują do pracy. Bez Was by nas nie było. My jesteśmy dla Was. Po raz kolejny potwierdzamy, że z dumą nosimy herb Naszej Gminy na koszulkach reprezentując i promując Kluczewsko na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Trzymajcie za nas kciuki. Pozdrawiamy

Zdjęcia TUTAJ:

SP Arka Kluczewsko najlepszą drużyną sezonu zasadniczego i z awansem do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!!!

W dniu dzisiejszym (21.02.) zakończył się sezon zasadniczy Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. Każda z drużyn rozegrała po 12 spotkań. Najwięcej punktów zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko i to ona w nagrodę zorganizuje turniej finałowy (Final Three), który zadecyduje o końcowym zwycięstwie w Lidze. Dodatkową nagrodą dla kluczewianek jest awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu!

W dzisiejszym turnieju, który był rozgrywany w Kluczewsku, w pierwszym meczu pokonaliśmy Galę Skarżysko Kamienna 2:1 (25:11; 21:25;15:11). W pierwszym secie zwyciężyliśmy pewnie, drugi gramy słabo i przegrywamy do -21. Tie-break idzie już po naszej myśli, prowadzimy od początku do końca co skutkuje końcowym zwycięstwem i zapewnieniem sobie pierwszego miejsca w tabeli. Trzeba nadmienić, że Gala jest dla nas bardzo „niewygodnym” przeciwnikiem. Wygraliśmy z nimi po raz  pierwszy w historii naszym potyczek w kategorii młodziczek.

W drugim meczu turnieju FUN Sport Kielce pewnie rozprawił się z Galą wygrywając 2:0 (25:17; 25:10).

Trzeci mecz to spotkanie SP Arki z zaprzyjaźnionym z nami FUN Sportem. Niestety kielczanki zdominowały nas dzisiaj zupełnie i zasłużenie zwyciężyły 2:0 (25:19: 25:17). Grały świetnie w zagrywce i obronie co przełożyło się na wynik. I tak jak my z Galą wygraliśmy po raz pierwszy tak samo FUN Sport w tym sezonie zwyciężył z nami po raz pierwszy.

Trzeba przyznać, że obydwa dzisiejsze mecze graliśmy troszeczkę „ospale” na Galę Skarżysko jeszcze to wystarczyło, ale na wyśmienicie dysponowany FUN Sport Kielce już nie. Porażkę z Kielcami przyjmujemy z pokorą. Trenujemy dalej, aby jak najlepiej przygotować się turnieju finałowego.

Na uwagę zasługuje jeszcze dzisiaj, absolutny debiut w młodziczkach Natalii Mikołajczyk, która na co dzień rywalizuje w kategorii „trójeczek”, a dzisiaj stawiała pierwsze kroki w „szóstkowej” siatkówce. Z naszych „trójek” zagrała jeszcze Kinga Czaińska, ale ona już debiutowała wcześniej. Kinga i Natalia to wyróżniające się zawodniczki w drużynach minisiatkówki i dlatego otrzymały okazję potrenować i pograć z bardziej doświadczonymi koleżankami.

W sezonie zasadniczym Szkołę Podstawową Arkę Kluczewsko reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.), Klaudia Synowiec, Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Kinga Czaińska, Natalia Mikołajczyk. Trener – Tomasz Dębowski

Dziękujemy serdecznie pani Monice Bakalarz za sprawowanie opieki medycznej na wszystkich spotkaniach rozgrywanych w Kluczewsku oraz panu Danielowi Łęckiemu za obsługę sprzętu grającego i fotorelację z turniejów. Zarówno pani Monika jak i pan Daniel są prawdziwymi przyjaciółmi naszej drużyny. Zawsze można liczyć na bezinteresowną pomoc z ich strony.

Czekamy teraz na turniej finałowy, o którego terminie poinformujemy wkrótce.

Zdjęcia TUTAJ:

Eliminacje Konder+Sport'2021 (I Turniej)

W dniu dzisiejszym (18.02.) rozpoczęliśmy Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport'2021. W tym roku Szkołę Podstawowa Arkę Kluczewsko reprezentują dwa zespoły w kategorii "trójki". W dzisiejszym turnieju wystąpiło 17 drużyn podzielonych na trzy grupy. Nasz I zespół pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną co zagwarantowało mu udział w rundzie finałowej, gdzie zagrali zwycięzcy wszystkich grup. Tutaj nasze siatkarki musiały uznać wyższość drużyn FUN Sport Kielce i SMS MUKS Jedynka Ostrowiec Św. i ostatecznie zajęły trzecie miejsce. II zespół po trzech wygranych i dwóch porażkach zajął w swojej grupie III miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 7-9.

Nasze dziewczyny powoli odzyskują formę po dłuższej przerwie w treningach. W dniu dzisiejszym niestety w I zespole nie mogła zagrać Daria Barabasz. Darii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i treningów. Swój absolutny debiucik zaliczyła natomiast Ola Jadnuła.

SP Arka Kluczewsko zagrała w składzie: I zespół: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk, II zespół: Emilia Dobrowolska, Amelia Pura, Basia Szymczyk i Ola Janduła. Trener - Tomasz Dębowski

Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w Skarżysku Kamiennej (marzec) i Kielcach (kwiecień). Wielki finał natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim (maj).

Kolejne spotkanie z Siatkarzami Skry!

W dniu dzisiejszym (12.02.) po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z Siatkarzami PGE Skry Bełchatów. Za pomocą platformy zoom w ogniu pytań znaleźli się Mistrzowie Polski Juniorów z 2018 roku: Sebastian Adamczyk i Mikołaj Sawicki, którzy obecnie przebywają w Olsztynie, gdzie jutro czaka ich mecz PLUS Ligi z AZS-em Olsztyn. Chłopakom dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi i oczywiście życzymy powodzenia jutro!!!

Zdjęcia (Akademia PGE Skry Bełchatów) TUTAJ:

Pewne zwycięstwo w Derbach!!!

W dniu dzisiejszym (10.02.) rozegraliśmy kolejny mecz w ramach Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. We własnej hali podejmowaliśmy w derbowym pojedynku Victorię Włoszczowa. Derby jak to derby zawsze rządzą się swoimi prawami, nigdy nie wiadomo kto wygra. Tym razem jednak zaprezentowaliśmy się koncertowo i pewnie pokonaliśmy koleżanki zza miedzy 2:0 (25:13; 25:8). MVP meczu – Wiktoria Łęcka. Graliśmy świetnie w zagrywce i ataku, nieźle w przyjęciu. Nasze prowadzenie ani przez chwilę nie było zagrożone. Zwycięstwo z Victorią oznacza, że już na pewno uplasujemy się w pierwszej „trójce” sezonu zasadniczego, a tym samym zdobędziemy medal Mistrzostw Województwa!!! Przedsezonowe założenie już zostało spełnione, ale oczywiście nie oznacza to, że spoczywamy na laurach. Trenujemy ostro i walczymy dalej, aby ten medal „smakował” wyśmienicie.

Kolejne mecze ligowe rozegramy w niedzielę 21 lutego. We własnej hali podejmować będziemy Galę Skarżysko Kamienna i FUN Sport Kielce. Można śmiało stwierdzić, że będzie to prawdziwe spotkanie trzech najlepszych obecnie zespołów ligi. Turniej ten zadecyduje, kto będzie organizatorem „Wielkiego Finału Ligi” (Final Three).

Szkoła Podstawowa/Arka Kluczewsko w dniu dzisiejszym zagrała w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emilia Barczyńska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Kinga Czaińska. Trener – Tomasz Dębowski.

Dziękujemy Julce, Natalii, Oli i Majce za wsparcie podczas meczu. Dziewczyny z różnych przyczyn nie mogą w tej chwili zagrać z nami, ale są w drużynie i zawsze na nie można liczyć!

Zdjęcia TUTAJ:

Noworoczny sukces Siatkarek z Kluczewska!!!

Kapitalnie spisały się Siatkarki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko na II Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek, który odbył się w dniach 16-17 stycznia 2021 r. w Kielcach. Turniej miał rangę ogólnopolską, wystąpiło w nich 7 zespołów: UKS 15 Przemyśl, Kadra Województwa Podkarpackiego, Prądniczanka Kraków, Radomka Radom, CSiR Maraton Krzeszowice, SP Arka Kluczewsko, FUN Sport Kielce. Nasze siatkarki doznały tylko jednej porażki i ostatecznie zajęły wyśmienite II miejsce. Wyniki zespołu z Kluczewska przedstawiają się następująco: SP Arka Kluczewsko – Kadra Województwa Podkarpackiego 2:0 (25:21; 25:18), SP Arka Kluczewsko – UKS 15 Przemyśl 2:0 (25:11; 25;21), SP Arka Kluczewsko – CSiR Maraton Krzeszowice 2:0 (25:12; 25:19), SP Arka Kluczewsko – Radomka Radom 2:0 (25:19; 25:23), SP Arka Kluczewsko – Prądniczanka Kraków 0:2 (23:25; 17:25), SP Arka Kluczewsko – FUN SPORT Kielce 2:1 (19:25; 25:18; 16:14). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Prądniczanka Kraków, 2. Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, 3. FUN SPORT Kielce, 4. Kadra Województwa Podkarpackiego, 5. Radomka Radom, 6. UKS 15 Przemyśl, 7. CSiR Maraton Krzeszowice. Najlepszą rozgrywającą turnieju została wybrana Nina Parzuchowska (SP Arka Kluczewsko).

Siatkarki z Kluczewska zagrały świetne zawody. Mimo, że w piątek (15.01.) uczestniczyły w silnie obsadzonym turnieju w Kluczewsku i miały w nogach i rękach 3 rozegrane mecze to w weekend pokazały ogromny charakter i zaangażowanie co przełożyło się na uzyskany wynik. Szczególnie na uwagę zasługuje ostatni mecz turnieju, w którym Kluczewianki zmierzyły się z gospodyniami. Mecz ten decydował, która drużyna zdobędzie II miejsce w całych rozgrywkach. Po dwóch setach na tablicy widniał remis 1:1 i o zwycięstwie decydował tie-break, i trzeba przyznać, że był to prawdziwy „rollercoaster”. Set obfitował w długie wymiany, a wynik od początku toczył się w okolicach remisu. W końcówce to siatkarki z Kluczewska zachowały więcej „zimnej krwi” i to one przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając ostatecznie 16:14 i 2:1 w całym meczu.

Zarówno piątkowy jak i weekendowy turniej to bardzo wartościowy sprawdzian dla naszych Siatkarek, które cały czas „walczą” w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek i już niebawem rozegrają decydujące mecze o awans do strefy medalowej tychże rozgrywek.

Drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko w turnieju w Kielcach zagrała w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Maja Bartosz, Ola Zarębińska, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Ola Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

XII Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko

15 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku odbyła się dwunasta edycja Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku. W tym roku turniej odbył się w kategorii „młodziczka”. Zagrały w nim: Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, Volley 34 Łódź, UMKS Tuszyn oraz FUN Sport Kielce.

Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Tuszyna, które bardzo pewnie wygrały wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów zdobyły I miejsce. Na drugim miejscu uplasowały się siatkarki Volley 34 Łódź, III – Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko, IV – FUN Sport Kielce.

Wyniki poszczególnych meczów: SP Arka Kluczewsko – FUN Sport Kielce 2:1 (25:12; 8:25; 15:4), UMKS Tuszyn – Volley 34 Łódź 2:0 (25:12; 25:22), Volley 34 Łódź – FUN Sport Kielce 2:0 (25:13; 25:12), SP Arka Kluczewsko – UMKS Tuszyn 0:2 (11:25; 13:25), UMKS Tuszyn – FUN Sport Kielce 2:0 (25:12; 25:16), Volley 34 Łódź – SP Arka Kluczewsko 2:0 (30:28; 25:13).

Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została Maja Grabarczyk (UMKS Tuszyn). Wyróżnienia indywidualne otrzymały: Justyna Samiec (UMKS Tuszyn), Hanna Pawlikowska (Volley 34 Łódź), Klaudia Synowiec (SP Arka Kluczewsko), Marta Łubek (FUN Sport Kielce).

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami, które wręczyła pani Dyrektor ZPS Kluczewsko – Irena Orzechowska.

Składamy ogromne podziękowania panu Danielowi Łęckiemu – Firma FBH „Daniel”, Akademii PGE Skry Bełchatów oraz Gminie Kluczewsko za ufundowanie nagród do w/w turnieju.

Drużyna Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko w turnieju zagrała w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Maja Bartosz, Ola Zarębińska, Zuzia Wyrobek, Kamila Stanisz, Ola Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki z Kluczewska świetnie zakończyły Rok 2020!!!

20 grudnia w Kielcach odbył się Finał Turnieju „Świętokrzyskie Volley Cup’2020”. W kategorii „Młodziczka” bezkonkurencyjne okazały się siatkarki SP Arka Kluczewsko, które pokonały wszystkie rywalki i z kompletem zwycięstw pewnie triumfowały w całych zawodach. Wyniki naszych dziewcząt: SP Arka Kluczewsko – FUN Sport II Kielce 2:0, SP Arka Kluczewsko – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 2:0, SP Arka Kluczewsko – MUKS Piątka Sandomierz 2:0, SP Arka Kluczewsko – FUN Sport I Kielce 2:1. Klasyfikacja turnieju Młodziczek przedstawia się następująco: 1. SP Arka Kluczewsko, 2. KSZO SMS Ostrowiec Św., 3. FUN Sport I Kielce, 4. MUKS Piątka Sandomierz, 5. FUN Sport II Kielce. Najlepszą zawodniczką (MVP) Świętokrzyskie Volley Cup’2020 została rozgrywająca SP Arki Kluczewsko – Nina Parzuchowska!

Bardzo dobrze spisały się też nasze „Trójeczki”, które zajęły II i IV miejsce. Dziewczynki mimo tego, że nie trenowały prawie przez 2 miesiące wyszły na boisko i ambitnie walczyły o jak najlepszy wynik. Pierwszy zespół doznał tylko jednej porażki natomiast drugi trzech. Klasyfikacja końcowa turnieju „trójek” przedstawia się następująco: 1. MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. 2. SP Arka Kluczewsko, 3. FUN Sport I Kielce, 4. SP Arka II Kluczewsko, 5. FUN Sport II Kielce, 6. Fun Sport III Kielce, 7. MUKS Jedynka II Ostrowiec Św.

SP Arkę Kluczewsko w „Świętokrzyskie Volley Cup’2020” reprezentowały:

Młodziczki: Amelia Mazur (kpt.). Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec, Emilia Barczyńska, Kamila Stanisz, Zuzia Wyrobek, Maja Bartosz, Ola Zarębińska. Trener – Tomasz Dębowski

Trójki: I Zespół: Kinga Czaińska (kpt.), Daria Barabasz, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk. II Zespół: Emilia Dobrowolska (kpt.), Amelia Pura, Basia Szymczyk. Trener – Tomasz Dębowski.

Można zatem stwierdzić, że ten „wyjątkowy” dla całego Świata Rok 2020 kończymy w wyśmienitych humorach. Nasze młodziczki w turnieju w Kielcach pokazały się z bardzo dobrej strony. Mimo tradycyjnych przestojów, w kluczowych momentach stawały na wysokości zadania i przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udowodniły, że pozycja lidera na półmetku rozgrywek Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek nie jest przypadkiem.

Ich młodsze koleżanki (kat. „Trójki”) pokazały, że „drzemie” w nich spory potencjał i w przyszłości także mogą rywalizować o jak najwyższe cele, czego im ogromnie życzymy.

Należy też pamiętać o naszych najmłodszych „szkrabach” z klas początkowych, które dzielnie trenują i bawią się na zajęciach minisiatkówki. Cieszymy się, że cały czas dołączają do nas nowe „siatkareczki”. Oczywiście na treningi zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki zarówno z naszej Gminy jak i okolic.

Następne turniejowe i ligowe granie czeka nas już w przyszłym 2021 roku.

Ważne info!!! Od wtorku (22.12.2020r.) wznawiamy zajęcia dla wszystkich grup. Zajęcia będą się odbywać zgodnie z harmonogramem!

Zdjęcia TUTAJ:

Świetny początek sezonu Młodziczek z Kluczewska!

Kadrowiczki grały na Olimpiadzie!

Bardzo dobrze rozpoczął się dla siatkarek SP Arka Kluczewsko nowy sezon Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W pięciu rozegranych dotychczas spotkaniach nasze siatkarki 4-krotnie triumfowały i z 9-cioma punktami zajmują obecnie pozycję lidera w/w ligi! Mimo ostatnich trudności w treningach spowodowanych przez covid-19 dziewczyny udowadniają, że posiadają wysokie umiejętności i w tym roku będą walczyć o wysoką pozycję w tabeli, a być może i o medal. Wyniki dotychczasowych rozegranych meczów przedstawiają się następująco: MKS Gala Skarżysko Kamienna – SP Arka Kluczewsko 2:1; MUKS Piątka Sandomierz – SP Arka Kluczewsko 0:2; SP Arka Kluczewsko – FUN SPORT Kielce II 2:0; SP Arka Kluczewsko – KSZO SMS Ostrowiec Św. 2:1; UKS Victoria Włoszczowa – SP Arka Kluczewsko 0:2.

Świetna gra naszych siatkarek nie mogła być niezauważona przez trenerów Kadry Województwa co za skutkowało kolejnymi powołaniami do Reprezentacji Województwa Świętokrzyskiego, które otrzymały Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka. Obie dziewczyny z kadrą wystąpiły i bardzo dobrze się zaprezentowały na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Chełmie, w woj. Lubelskim. Przypomnijmy, że na zgrupowania kadry województwa powoływana jest także trzecia siatkarka naszego klubu – Nina Parzuchowska.

Cieszymy się ogromnie z sukcesów naszych siatkarek. Jesteśmy dumni, że przez naszą dobrą grę możemy promować Gminę Kluczewsko na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Kadrę Młodziczek SP Arka Kluczewsko w sezonie 2020/2021 tworzą: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emila Barczyńska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Anna Grabiec, Kamila Stanisz, Zuzanna Wyrobek, Kinga Czaińska, Aleksandra Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:


SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2019/2020) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2019/2020) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. II) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2018/2019 cz. I) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2018/2019) (kliknij)

SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR II (2017/2018) (kliknij)

 SPORTOWE AKTUALNOŚCI - SEMESTR I (2017/2018) (kliknij)