Kino-Szkoła [29 marzec 2018]

W Domu Kultury we Włoszczowie organizowane są  zajęcia w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej ,,KinoSzkoła”. W programie są: cykl profilak-tyczno-społeczny, cykl przyrodniczy i warsztaty społeczne. Uczniowie klas Ia i Ib  będą uczestni-czyli w zajęciach raz w miesiącu.

23 III 2018r. dzieci skorzystały z  zajęć cyklu profilaktyczno-społecznego,,Filmowe drogowskazy” skierowanego do uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Na początku odbyła się prelekcja, której celem było wprowadzenie dzieci w tematykę filmu. Uczniowie zrozumieli, że zwierzę to nie zabawka i należy wziąć odpowiedzialność za zwierzęcego przyjaciela. Następnie odbyła się projekcja filmu pt. ,,Ptyś i Bill” opowiadającego o rodzinie, która przygarnęła  psa ze schroniska dla zwierząt i o perypetiach związanych z tą decyzją.

Kontakt dziecka z wartościowym dziełem filmowym stwarza świetna okazję do podejmowania rozmów nawet na trudne tematy.

Barbara Włódzik, Jolanta Noga

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pewne zwycięstwo Siatkarek SP Kluczewsko w Radoszycach [24 marzec 2018]

24 marca w Radoszycach odbył się kolejny turniej dziewcząt z cyklu „Świętokrzyskie Volley Cup”. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach: „2”, „3” i „4”. W „trójeczkach” tradycyjne zagrały dwie reprezentacje ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska. W początkowej fazie grano w dwóch grupach 6 – zespołowych, następnie półfinały i finały. Grupa „A”: AS I Radoszyce, Victoria I Włoszczowa, Victoria III Włoszczowa, SP II Kluczewsko, Gala Skarżysko – Kamienna, Start Dobromierz. Grupa „B”: AS II Radoszyce, Victoria II Włoszczowa, SP I Kluczewsko, Plas Kielce, Ćmińsk, FUN SPORT Kielce.

Wyniki dziewcząt z Kluczewska: Grupa „A”: SP II Kluczewsko – Gala Skarżysko 6:15; SP II Kluczewsko – Victoria III Włoszczowa 15:9; SP II Kluczewsko – AS I Radoszyce 13:15; SP II Kluczewsko – Victoria I Włoszczowa 15:6; SP II Kluczewsko – Start Dobromierz 15:9. Grupa: „B”: SP I Kluczewsko – AS II Radoszyce 15:5; SP I Kluczewsko – FUN SPORT Kielce 15:4; SP I Kluczewsko – Plas Kielce 15:7; SP I Kluczewsko – Victoria II Włoszczowa 15:4; SP I Kluczewsko – Ćmińsk 15:9. Półfinał: SP I Kluczewsko – AS I Radoszyce 15:4, Finał: SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko Kam. 15:11

Dziewczęta z pierwszego zespołu pewnie triumfowały w turnieju. Dobrze zaprezentował się także drugi zespół, który mimo osłabienia (absencja Natalii Toborek) zajął III miejsce w grupie „A” i ostatecznie został sklasyfikowany na V pozycji w całych zawodach.

Najlepszą zawodniczką (MVP) turnieju „trójek” została Wiktoria Łęcka (SP I Kluczewsko) rozgrywająca bardzo dobre zawody.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Pierwszy zespół: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Emilia Wójcik. Drugi zespół: Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Kinga Turczyn. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego w Szkole Podstawowej w Kluczewsku [20 marzec 2018]

20 marca 2018 r rozpoczęły się Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego w Szkole Podstawowej w Kluczewsku. Zainaugurowane zostały one warsztatami, które zrealizowano w klasach IV i VI i które dotyczyły bezpiecznego, zgodnego z prawem i odpowiedzialnego korzystania z urządzeń cyfrowych i Internetu. Podsumowaniem zajęć był quiz sprawdzający poziom posiadanej  wiedzy. Uczniowie rozwiązując zadania testowe opublikowane przez NASK Państwowy Instytut Badawczy w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej mogli nie tylko zweryfikować swoje umiejętności, ale i zdobyć dyplom potwierdzający posiadane umiejętności.

Małgorzata Lipniak

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Liczby "Pi" [20 marzec 2018]

15 marca 2018 r uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluczewsku wzięli udział w corocznych światowych obchodach Dnia Liczby Pi. Dzień ten obchodzony na świecie już po raz 30 stał się inspiracją dla uczniów i nauczycieli do bliższego zapoznania się z rolą tej liczby w matematyce i innych dziedzinach nauki. Młodzi ludzie wspierani przez uczących ich nauczycieli matematyki poznali historię i zastosowanie szerokie liczby Pi. Finałem dnia był "żywy łańcuch uczniowski", w którym ustawili się wszyscy uczestnicy trzymając w rękach kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
Małgorzata Lipniak, Barbara Herczyńska, Małgorzata Krzysztoszek
Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki ZPS Kluczewsko zdobyły Puchar Wójta!!! [17 marzec 2018]

Reprezentacja Siatkarek Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku triumfowała w rozgrywanym w hali sportowej w Kluczewsku - VII Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko. W zawodach wystąpiło 5 zespołów: ZPS Kluczewsko, ZPS Dobromierz, Top Girls, Start Dobromierz i Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym”, 2 sety do 21 punktów.

Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Start Dobromierz – Kluczewsko 0:2 (17:21; 10:21), ZPS Dobromierz – Top Girls 0:2 (14:21; 4:21), Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0 (21:13; 21:15), ZPS Kluczewsko – Start Dobromierz 2:0 (21:17; 21:16), ZPS Dobromierz – ZPS Kluczewsko 0:2 (5:21; 15:21), Top Girls – Kluczewsko 1:1 (21:10; 23:25), ZPS Kluczewsko – Top Girls 1:1 (12:21; 21:19), Start Dobromierz – ZPS Dobromierz 2:0 (21:14; 21:10); Top Girls – Start Dobromierz 2:0 (21:10; 21:10), Kluczewsko – ZPS Kluczewsko 0:2 (19:21; 13:21).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Kluczewsko – 7 pkt., 2. Top Girls – 6 pkt., 3. Kluczewsko – 6 pkt. 4. Start Dobromierz – 2 pkt., 5. ZPS Dobromierz – 0 pkt.

Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została Martyna Dudek (ZPS Kluczewsko).

Zwycięstwo szkolnej drużyny z Kluczewska jest sporą niespodzianką, gdyż była to razem z ZPS Dobromierz najmłodsza drużyna w turnieju. Dziewczęta świetnie poradziły sobie grając przeciwko starszym koleżankom, nie ponosząc żadnej porażki co dobrze rokuje przed zbliżającymi się ważnymi szkolnymi rozgrywkami wojewódzkimi.

Na zakończenie turnieju drużyny biorące udział w zawodach zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami. Wszystkie panie biorące udział w turnieju oraz zasiadające na trybunach zostały obdarowane słodkimi upominkami, które wręczył Wójt Gminy Kluczewsko – p. Rafał Pałka.

Zwycięską drużynę ZPS Kluczewsko w turnieju reprezentowały: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Patrycja Wicik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ogłoszenie - 100 lat naszej szkoły [17 marzec 2018]

W związku ze zbliżającymi się obchodami 100- lecia naszej szkoły prosimy wszystkich, którzy są w posiadaniu zdjęć szkolnych, w szczególności z lat międzywojennych, 50-ych i 60-ych XX wieku, różnych pamiątek szkolnych (np. świadectw szkolnych z w/w okresu, mundurków szkolnych), wspomnień, o ich przekazanie do sekretariatu szkoły. Po zeskanowaniu zwrócimy je właścicielom. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Prozę czytamy i omawiamy, a poezję tworzymy! [15 marzec 2018]

Uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku należący do Dziecięco - Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki podczas spotkań w bibliotece szkolnej, omawiają przeczytane książki. Postanowili również spróbować swoich sił w działaniach twórczych. Wspólnie piszą wiersze o różnorodnej tematyce.

Zachęcamy wszystkich do przeglądania strony internetowej naszej szkoły, gdzie w zakładce piszemy wiersze, zamieszczana jest  twórczość poetycka młodych klubowiczów.

                                                                          

Szczęśliwe misie 

Dziś wszystkie misie na całym świecie

swoje święto mają.

Cieszą się, skaczą, śpiewają, bawią

i do każdego dziecka mocno przytulają.

Miś Uszatek i Puchatek,

Colargol, Yogi czy też Gumiś

dziś świętują i swoją dobroć dzieciom okazują.

Uczniowie z naszej szkoły misie naśladują

i pomoc swoją chorym dzieciom również deklarują.

Do akcji „Pluszowy miś pomaga dziś” chętnie przystąpiły

i pluszaczki ze swoich domów poprzynosiły.

Potem fundacji „Jesteśmy blisko” z radością je przekazały

i w ten sposób innym dzieciom „promyczek słońca” dały.

 

Małgorzata Walasek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZABAWA Z QUILLINGIEM [14 marzec 2018]

Na zajęciach świetlicowych zaproponowałyśmy dzieciom zabawę z quillingiem. Dzieci były zdziwione słysząc tak obco brzmiące słowo, ale w praktyce okazało się dla nich prostym zadaniem. To potwierdza powiedzenie „Nie taki diabeł straszny jak go malują”.

Na czym zatem polega quilling? Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru, zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowany przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Możemy zakupić odpowiednie narzędzia potrzebne do pracy (igły, grzebienie, podstawkę służącą do formowania odpowiedniego kształtu, paski papieru), jak również wykorzystać wsuwki
i grzebienie do włosów.

Uczniowie chętnie wykorzystują tę technikę tworząc różne kompozycje. Tak naprawdę zależy to tylko od naszej wyobraźni. Wykonaliśmy quillingiem  kartki na Dzień Kobiet i kartki wielkanocne.

Mamy nadzieję, że to początek miłej przygody z quillingiem.

Wychowawcy świetlicy: Barbara Hyska, Joanna Nowicka, Agnieszka Piskorek, Marzena  Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Kobiet - Wybory Miss (FOTO) [10 marzec 2018]

9.  marca uczniowie klas VII oraz II i III  gimnazjalnych zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczcić Dzień Kobiet. Chłopcy  przygotowali dla koleżanek  konkurs na szkolną miss. O tytuł zawalczyły: Wioletta Kuliś – kl. VII a, Karolina Jambor – kl.VII b, Zuzanna Gadek  - kl. II a,  Olga Tyszer – kl. II b, Krystyna Kapitańska – kl. III a i  Patrycja Wicik  - kl. III b.

Uczestniczki rywalizowały w konkurencjach sprawdzających błyskotliwość umysłu,  doświadczenie  kulinarne,  sprawność fizyczną.   Najwięcej emocji wśród publiczności i samych uczestniczek wywołała  prezentacja umiejętności tanecznych i wokalnych..

Jury przyznało tytuł Wicemiss Szkoły Krystynie  Kapitańskiej. Zwycięski tytuł Miss Szkoły 2018 otrzymała Wiola Kuliś.  BRAWA  DLA WAS,  DZIEWCZYNY ! 

Wszystkim kandydatkom do tytułu gratulujemy odwagi, kreatywności oraz poczucia humoru.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Kobiet [10 marzec 2018]

Być kobietą, być kobietą…

8 marca to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną. Cała społeczność szkolna z zainteresowaniem słuchała wierszy, piosenek i życzeń.  Głównym punktem  programu były tańce w stylu country wykonane przez grupę przedszkolną O „b” oraz uczennice z klas III – IV.  Był to dzień pełen radości i uśmiechu dla wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

Film: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska zdobyły Puchar Dyrektora ZPS Dobromierz [08 marzec 2018]

8 marca w Dobromierzu odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu. W zawodach zagrało 5 zespołów: PSP Fałków, SP/Gim. Gowarczów, ZPS Kluczewsko, ZPS Dobromierz (Klasy VII, II i III) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie (Klasy I i II). Grano systemem „każdy z każdym”, dwa sety do 21 punktów.

Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Kluczewsko – Dobromierz 2:0 (21:14; 21:7); Fałków – Gowarczów 0:2; Włoszczowa – Dobromierz 2:0; Kluczewsko – Fałków 2:0 (21:13; 21:0!); Włoszczowa – Gowarczów 2:0; Dobromierz – Fałków 1:1; Gowarczów – Kluczewsko 2:0 (21:13; 23:21); Włoszczowa – Fałków 2:0; Gowarczów – Dobromierz 1:1; Włoszczowa – Kluczewsko 1:1 (21:18; 13:21).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Kluczewsko, 2. ZSP nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego Włoszczowa, 3. SP/Gim. Gowarczów, 4. ZPS Dobromierz, PSP Fałków.

Na zakończenie rozgrywek czołowe drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, które wręczył p. Andrzej Konopka – wicedyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Patrycja Wicik, Aleksandra Teklak, Magdalena Okoń. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ogłoszenie [08 marzec 2018]

Komisja Socjalna przy ZPS w Kluczewsku 
zaprasza wszystkich emerytów - pracowników
niepedagogicznych
oraz emerytów nauczycieli
po odbiór dokumentów koniecznych do korzystania
ze świadczeń z ZFŚS. W/w dokumenty można odebrać w dniach 07.03-15.03.2018 r.
w sekretariacie szkolnym w godz. 7.00 - 15.00.
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Rekrutacja do Przedszkola Rozpoczeta!!! [01 marzec 2018]

Zapraszamy dzieci do przedszkola

Rekrutacja 2018/2019 rozpocznie się 01 marca 2018r.

 Karty zgłoszenia dziecka do Przedszkola w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku dostępne są w sekretariacie szkoły i w przedszkolu oraz tutaj: wniosek 1 (Przyjęcie) i wniosek 2 (Kontynuacja)

Wypełnione karty oddajemy w sekretariacie szkoły lub w przedszkolu.

W razie pytań proszę kontaktować się z sekretariatem szkoły tel.: 447814287

Do przedszkola przyjmowane są dzieci na cały etap edukacyjny/rodzice dzieci już uczęszczających na kolejny rok wypełniają  „Deklarację o kontynuowaniu wychowania  przedszkolnego"

Kalendarz Rekrutacji na rok szkolny 2018/2019

01 marca –20 marca 2018 - Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola.
21 marca - 23 marca 2018 - Weryfikacja wnoisków.
do 27 marca 2018 - Podanie do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
28 marca  2018 - Ogłoszenie wyników naboru.
Kwiecień  2018 - Podpisywanie umów

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [01 marzec 2018]

1 marca - jak i w całym kraju - w naszej szkole obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież starszych klas przygotowała z tej okazji program słowno - muzyczny połączony z prezentacją multimedialną będącą krótkim zarysem historii podziemia antykomunistycznego w Polsce pod koniec II wojny światowej i bezpośrednio po jej zakończeniu. Zaprezentowano sylwetki wybranych Niezłomnych, między innymi: Nila, Zapory, Witolda, Łupaszki, Zagończyka, Huzara, Wiktora, Inki.

Młodzież z powagą podjęła temat - ze świadomością, że walka Wyklętych miała swój tragiczny cel i sens - była podtrzymaniem idei niepodległościowych kultywowanych przez wieki przez polski naród. ”Gloria Victis” - ”Chwała zwyciężonym” - tak i dziś można by powiedzieć podobnie jak i kiedyś głoszono po upadku powstań narodowych. A więc - ”Gloria Victis”. Dziękujemy. Dzięki takim jak Wy, my możemy dziś żyć w wolnym kraju.

Edyta Hanyż - Prostak

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ferie zimowe w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Kluczewsku [27 luty 2018]

Jak co roku w okresie ferii zimowych organizowane są różnorodne zajęcia dla uczniów, które są ciekawą alternatywą na wypełnienie czasu wolnego. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo”.

W pierwszym tygodniu ferii, we wtorek odbył się wyjazd na lodowisko i do kina Helios w Kielcach na film pt.”Paddington 2”. W wycieczce uczestniczyło 30 uczniów klas IV- VI. Natomiast w środę 34 dzieci wzięło udział w wyjeździe do parku rozrywki Sky Fly w Kielcach . Po świetnej zabawie  dzieci obejrzały film pt.”Fernando”.

Zorganizowano również zajęcia informatyczne „Programowanie w języku Scratch”.

Uczniowie z zaangażowaniem tworzyli programy komputerowe wykorzystując praktyczne możliwości programu Scratch. Efektem ich pracy były ciekawe projekty gier komputerowych i multimedialnych animacji edukacyjnych.

W czwartek w ramach innowacji pedagogicznej „Recepta na zdrowie” realizowanej w naszej szkole  zostały zorganizowane   warsztaty  kulinarne, pt: „Zdrowo jemy – zdrowo rośniemy”. Tym razem uczniowie wspólnie z opiekunami przygotowali zdrowszą wersję słodyczy – muffinki marchewkowe i ciasteczka owsiane oraz sałatki w wersji obiadowej: sałatkę makaronową z suszonymi pomidorami, oliwkami, pestkami słonecznika,  sałatkę ze szpinaku, pomarańczy i pestek dyni z odpowiednimi dressingami. Wszystkie przygotowane potrawy były smaczne, ale największym powodzeniem cieszyły się muffinki marchewkowe.

Poznając nowe smaki młodzież mogła przekonać się, że można jeść smacznie i zdrowo.

W piątek zorganizowano zajęcia z języka angielskiego, podczas których uczniowie mieli okazję odbyć  wirtualną wycieczkę  po ulicach jednej z największych metropolii na świecie. Tym razem celem  wycieczki był Londyn. Uczniowie poznali kluczowe miejsca w mieście: The Big Ben, London Eye, Tower of London, Buckingham Palace, Tower Bridge, Trafalgar Square, St Paul`s Cathedral, National Gallery, Kensington Palace.

Zajęcia wpisały się w realizację innowacji pedagogicznej pt.: ,,Miasta krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.”, która będzie realizowana w II półroczu roku szkolnego 2017/2018.

W drugim tygodniu ferii w poniedziałek 17 - osobowa grupa dzieci była  na basenie ,,Nemo” we Włoszczowie. Celem wyjazdu było propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia  i zachęcanie do uprawiania sportu. Czas spędzony w ,,wodzie” dał uczestnikom  oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Również tego dnia odbyły się zajęcia z języka niemieckiego dla uczniów zdających egzamin gimnazjalny. Celem zajęć było przygotowanie naszych uczniów do egzaminu gimnazjalnego oraz zapoznanie ze strategią rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.

We wtorek  dzięki Radzie  Rodziców do naszej szkoły przyjechało kino obwoźne. Dzieci obejrzały film animowany pt.”Gru, Dru i Minionki”.

Odbyły się także zajęcia warsztatowe „Origami i quilling”.

W trakcie ferii nie zabrakło oczywiście zajęć sportowych. Tradycyjne odbyła się już VI edycja Gimnazjalnej Kluczewskiej Ligi Futsalu oraz Szkolna Liga Piłki Siatkowej. Dla najmłodszych odbywały się zajęcia mini-siatkówki. Wzorem lat ubiegłych najlepsze drużyny powyższych rozgrywek zostaną uhonorowane pamiątkowymi medalami, które zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

Największym sportowym akcentem tegorocznych ferii był Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt – Kluczewsko Mini Volley Cup’2018, który zgromadził uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy oraz z innych części naszego kraju. Poprzez sport i zdrową rywalizację turniej był wspaniałą formą integracji i zabawy wśród uczestników.

Przygotowując ofertę zajęć podczas ferii wzięliśmy pod uwagę różnorodne zainteresowania naszych uczniów i mamy nadzieję, że ich oczekiwania zostały spełnione.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Kluczewsko – Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdów autokarowych.

ZPS Kluczewsko

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 637 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarki SP Kluczew... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [19584]