Kino Szkoła [16 maj 2018]

Uczniowie klasy Ia i Ib po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KinoSzkoła, organizowanego przez Dom Kultury we Włoszczowie.

W dniu 15 maja odbyły się zajęcia z cyklu Społeczno-Profilaktycznego ,,Filmowe Drogowskazy”, poprzedzone prelekcją na temat: Ile mogę zrobić dla drugiego człowieka. O poświęceniu. Uczniowie dyskutowali o pracy w różnych zawodach, o ludziach, którzy bezinteresownie opiekują się drugim człowiekiem, wreszcie o najbliższych, którzy od najmłodszych lat się o nas troszczą.

 Następnie obejrzeli film pt. ,,Tęcza” o 10-letniej dziewczynce i jej młodszym bracie, który nie widzi. Siostra obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Porzuca swoje marzenia i postanawia za wszelką cenę tej obietnicy dotrzymać.

Ta piękna opowieść skłania nas do wielu przemyśleń na temat niesienia pomocy drugiemu człowiekowi często połączonej z ogomnym poświęceniem.

Jolanta Noga, Barbara Włódzik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mistrzostwa ZPS Kluczewsko w Bocci [15 maj 2018]

W dniu 15 maja 2018 roku  odbyły się  pierwsze szkolne zawody w BOCCI. Grę rzutną szczególnie rozpowszechnioną we Włoszech, Szwajcarii, w obu Amerykach oraz dyscyplinę paraolimpijską. Zestaw do gry zakupiony został do projektu „Gra i granie” realizowanego przez OSP W Dobromierzu.

W zawodach wzięło udział 54 uczniów klas IV-VI. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym, a wyniki klasyfikacji końcowej przedstawiają się następująco:

I miejsce - Andżelika Glanda:

II miejsce – Karolina Szymanek:

III miejsce Karolina Karbownik oraz Kacper Turczyn.

W/w uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w zawodach gminnych.

Była to doskonała gra integracyjna, wciągająca zabawa w której oprócz celności liczyła się koncentracja i taktyka.

Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs ekologiczny [15 maj 2018]

Uczniowie klas I – III  na zajęciach świetlicowych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.”Jestem ekologiem”. Spośród wielu prac jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce – Blanka Celebańska -  kl.Ib

II miejsce – Lena Czarny Marszałek – kl.1b

III miejsce – Julia Zięcik – kl. 1a

Wyróżnienie otrzymały:

Małgorzata Gacek – kl.1a, Martyna Teklak – kl.1a, Milena Gąsior – kl.1a

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Wychowawcy świetlicy

Zdjęcia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Śladami Władysława Stanisława Reymonta [14 maj 2018]

W dniu 12 maja br. zorganizowano wycieczkę do Lipiec Reymontowskich. Wieś, w której żył i tworzył pisarz – Władysław Stanisław Reymont  położona jest w województwie łódzkim, w powiecie skierniewickim. Uczestnikami wycieczki była 40-osobowa grupa. Byli to uczniowie klasy V, VII w tym harcerze, młodzież   Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wraz  z opiekunami oraz Panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki z Dobromierza i Kluczewska.

Lipce są pierwowzorem wsi z powieści „Chłopi”, za którą Reymont otrzymał nagrodę Nobla. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Regionalne. Mieszczą się w nim  pamiątki z życia pisarza. W ogrodzie przed muzeum stoją naturalnej wielkości drewniane rzeźby postaci z „Chłopów”. Tutaj zgromadzone są również eksponaty takie jak: stroje, tkaniny, sprzęty domowe, narzędzia rolnicze, wytwory sztuki ludowej kultury łowickiej. Następnie udaliśmy się do Muzeum Czynu Zbrojnego, które w swoich ekspozycjach prezentuje walkę o niepodległość w okresie II wojny światowej oraz powojenną historię garnizonu skierniewickiego. Byliśmy także w tamtejszej Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych, w której obejrzeliśmy m.in. bogate zbiory kultury ludowej, obyczajowości       i życia mieszkańców okolicznych wsi. W swoich zbiorach właściciel, pasjonat posiada ponad 100 wydań „Chłopów”, w tym pierwsze wydania polskie, amerykańskie, angielskie, włoskie, hiszpańskie, czeskie i inne oraz wpisy do kronik i autografy aktorów odtwarzających role      w filmie „Chłopi” z 1973r.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy okolice Tomaszowa Mazowieckiego. Mieliśmy okazję zachwycić się widokiem Niebieskich Źródeł. Byliśmy również w pobliskiej Spale, gdzie zwiedziliśmy drewniany kościół pw. NMP Królowej oraz Halę Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Dzięki przewodnikowi mogliśmy dowiedzieć się wiele interesujących faktów dotyczących tego regionu.

Ciekawy program wycieczki zadowolił każdego uczestnika.      

Serdeczne podziękowania składamy p. Wójtowi – Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świetny występ Siatkarek SP Kluczewsko na turnieju w Wieliczce!!! [12 maj 2018]

12 maja młode siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Fundacji Małgorzaty Glinki*, który odbywał się w Wieliczce. Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych a szkołę z Kluczewska reprezentowała drużyna „trójek” (Rocznik 2006). W „trójeczkach” zagrały 22 zespoły z różnych stron Polski, podzielone w pierwszej fazie na 4 grupy: Grupa „A” -  MKS MOS I Wieliczka, SETBOL II Oświęcim, SP Kluczewsko, UKS MOSM I Bytom, Prądniczanka Kraków, STS Sandecja Nowy Sącz Grupa „B” – SETBOL Oświęcim I, MKS MOS II Wieliczka, UKS MOSM II Bytom,  LUKS Sukces Komrachcice, MKS II Andrychów, UKS Jedynka I Tarnów. Grupa „C” -  UKS Źródełko Katowice, ECO UNI II Opole, MKS MOS III Wieliczka, MKS I Andrychów, UKS 22 I Kraków. Grupa „D” – ECO UNI I Opole, UKS 22 II Kraków, SL Salos Staniątki, UKS Jedynka II Tarnów, UKS Wieża Radków.

W pierwszej fazie turnieju grano jeden set do 15 punktów a wyniki meczów SP Kluczewsko w grupie „A” przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – MOSM I Bytom 15:12, SP Kluczewsko – Prądniczanka Kraków 15:8, SP Kluczewsko – MKS MOS I Wieliczka 4:15, SP Kluczewsko – SETBOL II Oświęcim 15:6, Sandecja Nowy Sącz 15:4. Dzięki czterem wygranym meczom kluczewianki zajęły II miejsce w grupie i awansowały do fazy gier o miejsca 1-8. Tutaj grano w dwóch 4 zespołowych grupach: Grupa A1: MKS MOS I Wieliczka, UKS Jedynka I Tarnów, UKS 22 I Kraków, UKS Wieża Radków. Grupa A2: SP Kluczewsko, MKS MOS II Wieliczka, MKS I Andrychów, ECO UNI I Opole.

W tej fazie grano jeden set do 21 punktów i wszystkie mecze SP Kluczewsko to prawdziwe „thrillery”, które kończyły się grą na przewagi. W pierwszym spotkaniu spotykamy się z ECO UNI I Opole, z którym niestety przegrywamy 21:23 mimo, że mieliśmy 3 piłki meczowe. W kolejnym pokonujemy MKS I Andrychów 21:19 by na koniec wygrać z MKS MOS II Wieliczka 26:24. Zajęcie II miejsca w grupie A2 pozwoliło na zagrać o III miejsce w całym turnieju. Tutaj spotykamy się z jednym z faworytów turnieju – drużyną UKS Wieża Radków (woj. dolnośląskie), z którą niestety przegrywamy 12:21 i ostatecznie zajmujemy IV miejsce.

Pierwsza 8 zawodów przedstawia się następująco: 1. MKS MOS I Wieliczka, 2. ECO UNI I Opole, 3. UKS Wieża Radków, 4. SP Kluczewsko, 5. MKS MOS II Wieliczka, 6. UKS Jedynka I Tarnów, 7. UKS 22 I Kraków, MKS I Andrychów.

IV miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju jest ogromnym sukcesem i wspaniałą motywacją dla tych młodych siatkarek, które kochają siatkówkę i chcą się w tym kierunku doskonalić. Takimi występami dziewczęta udowadniają, że nawet w takich małych miejscowościach jak Kluczewsko można rozwijać swoje pasje i dążyć do wyznaczonego sobie celu.

Turniej w Wieliczce był zorganizowany na bardzo profesjonalnym poziomie. Z przyjemnością się tutaj grało i bawiło. Serdecznie dziękujemy klubowi MKS MOS Wieliczka za zaproszenie na ten wspaniały turniej.

SP Kluczewsko w Wieliczce zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

*Małgorzata Glinka – 286-krotna reprezentantka Polski w latach 1996-2014, olimpijka (Pekin 2008), dwukrotna mistrzyni Europy (2003, 2005), dwukrotna triumfatorka Ligi Mistrzyń (2011, 2013), zdobywczyni Pucharu CEV (2001) i Pucharu Top Teams (2007), najlepsza siatkarka Europy 2003 roku, laureatka CEV Lifetime Award 2013 za całokształt kariery sportowej, MVP (najlepsza zawodniczka) m.in. Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzyń czy Pucharu CEV, najlepsza polska siatkarka pierwszej dekady XXI wieku i jedna z najlepszych w tym czasie zawodniczek na świecie (źródło: www.wikipedia.org)

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Międzynarodowy Dzień Ziemi w ZPS Kluczewsko [11 maj 2018]

Jak co roku obchodziliśmy po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji tego święta. Apel miał na celu ukazanie i uświadomienie społeczeństwu jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Uczniowie w sposób zabawny, humorystyczny i prosty podawali przykłady codziennych proekologicznych zachowań, które pomogą chronić środowisko.

Podkreślono również ważność postaw proekologicznych i podejmowanych wszelkiego rodzaju inicjatyw, które mają służyć ochronie przyrody. Zwrócono uwagę na to, iż o Ziemię należy dbać stale, a nie tylko w dniu jej święta.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Chłopcy z Kluczewska awansowali do Finału Wojewódzkiego w Minisiatkówce!!! [10 maj 2018]

10 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców. W turnieju zagrały cztery drużyny: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Włoszczowa Nr 2 – Kluczewsko 1:2 (9:25; 25:13; 9:15), Włoszczowa Nr 1 – Dobromierz 1:2, Kluczewsko – Dobromierz 2:1 (25:6; 18:25; 15:10), Włoszczowa 2 – Włoszczowa 1 2:1, Włoszczowa 1 – Kluczewsko 0:2 (11:25; 19:25), Dobromierz – Włoszczowa 2 2:1. Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Nr 2 Włoszczowa, 4. SP Nr 1 Włoszczowa.

Chłopcy z Kluczewska dzięki zwycięstwu w turnieju awansowali do Finału Województwa Świętokrzyskiego w Minisiatkówce, który odbędzie się 17 maja w Mircu.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku w Finale Wojewódzkim  Minisiatkówki zagrają po raz pierwszy w historii.

SP Kluczewsko w Półfinale zagrało w składzie:  Damian Barczyński (kpt.), Jakub Walasek, Jakub Prokop, Oskar Glanda, Bartłomiej Marcinkowski, Krzysztof Bąk, Kacper Pura, Kacper Czaiński, Jakub Nowak, Jakub Łączek. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Finale Wojewódzkim w Minisiatkówce!!! [09 maj 2018]

9 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt. W turnieju zagrały cztery drużyny: SP Nr 2 Włoszczowa, SP Komorniki, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Dobromierz – Komorniki 1:2; Kluczewsko – Włoszczowa 2:0 (25:11; 25:16), Komorniki – Włoszczowa 1:2, Dobromierz – Kluczewsko 0:2 (16:25; 13:25), Włoszczowa – Dobromierz 2:0; Kluczewsko – Komorniki 2:1 (25:10; 17:25; 15:8). Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Nr 2 Włoszczowa, 3. SP Komorniki, 4. SP Dobromierz.

                Dziewczęta z Kluczewska dzięki zwycięstwie w turnieju awansowały do Finału Województwa Świętokrzyskiego w Minisiatkówce, który odbędzie się 16 maja we Wzdole Rządowym.

                Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa  z Kluczewska w Finale Wojewódzkim zagra po raz piąty z rzędu a z trzech ostatnich finałów zawsze przywoziła medale (2015 – brąz, 2016 – złoto, 2017 – srebro). Cieszy to, że tegoroczny awans wywalczyła drużyna, która w całości składa się z dziewcząt z rocznika 2006 i 2007 (klasa V). W finale nasze siatkarki będą rywalizowały z koleżankami w większości o rok od nich starszymi i o medal będzie bardzo ciężko. Będzie to jednak kolejna szansa aby zagrać z silnymi przeciwniczkami i zdobywać cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

SP Kluczewsko w Półfinale zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Anna Borowiecka, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Każde dziecko wie, że patriotą zostać chce... [08 maj 2018]

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej, w szacunku do ludzi, którzy ją tworzyli. Głównym zadaniem przedszkola jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny przez ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej.
"Kim jesteś? Jestem Polakiem." Na zajęciach patriotycznych, które odbyły się we wszystkich grupach przedszkolnych przez kilka dni dzieci uczyły się znaczenia tych słów. Poznały symbole narodowe, najważniejsze miejsca dla Polski, "Legendę o Białym Orle", śpiewały piosenki oraz recytowały wiersz W. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Obejrzały też przedstawienie przygotowane przez dzieci szkolne z okazji 3 Maja.

Podsumowaniem zajęć były ekspozycje prac plastycznych we wszystkich salach inspirowane symbolami narodowymi.

A. Błotnicka, A. Czarny Marszałek, E. Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zwycięstwo uczennic ZPS w Kluczewsku na Paradzie Schumana! [08 maj 2018]

5 maja 2018r. uczennice ZPS w Kluczewsku  wzięły udział w Paradzie Schumana we Włoszczowie. Sprzed budynku Urzędu Gminy wyruszył barwny korowód składający się z reprezentacji państw należących do Unii Europejskiej. Główne uroczystości odbyły się w parku, w centrum miasta. 15 drużyn z naszego regionu przedstawiło swoje prezentacje. W tym roku dziewczynki z naszej szkoły reprezentowały Polskę.

Uczennice należące do Dziecięco-Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wyrecytowały samodzielnie napisany wiersz patriotyczny pt.”Opowiedz nam moja Ojczyzno”. Natomiast dziewczynki z klas młodszych zaprezentowały piękny taniec pt. „Barwy naszej Ojczyzny”. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców. Nasze dziewczynki zdobyły I  miejsce. Zaszczytem dla nas była  możliwość reprezentowania naszego państwa, zważywszy na fakt, iż w tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczennice biorące udział w prezentacji: Amelia Jończyk, Amelia Pura, Zuzanna Olczyk, Fabiola Barabasz, Amelia Piech, Nicola Gusta, Weronika Pura, Julia Gieroń, Magdalena Baran, Aleksandra Teklak.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wizyta pani Teresy Ostrowskiej w naszej szkole [06 maj 2018]

Wizyta Teresy Ostrowskiej w bibliotece szkolnej w Kluczewsku
 – promocja najnowszego zbioru wierszy.

26 kwietnia br. po raz drugi bibliotekę szkolną w Kluczewsku  odwiedziła pisarka p. Teresa Ostrowska. Głównym celem wizyty była promocja najnowszego zbioru wierszy pt. „Warzywa z ogródka babci i dziadka”, które powstały na prośbę wnuka pisarki.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I-III. Z zainteresowaniem słuchali opowieści p. Teresy, która czytając swoją twórczość zachęcała dzieci do spożywania owoców i warzyw oraz aktywności fizycznej. Spotkanie było niezwykłą okazją do promowania zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz wielkiej roli warzyw i owoców w diecie młodego człowieka ”.  Dla uczestników zorganizowane  zostały różne zabawy, konkursy i zagadki dotyczące owoców i warzyw, za które dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez p. Teresę Ostrowską. Następnie pisarka wręczyła każdemu prezent „owocowo – warzywny” oraz przekazała naszej bibliotece 40 książek pt. „Warzywa z ogródka babci i dziadka”.

W podziękowaniu za wizytę dzieci wręczyły pisarce bukiet kwiatów, natomiast uczniowie należący do Dziecięco - Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przekazali zbiorek własnoręcznie napisanych wierszy.

Serdecznie dziękujemy p. Teresie za miłe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja [03 maj 2018]

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.  Program artystyczny przedstawili uczniowie z klasy Vb oraz uczennice Publicznego Gimnazjum. Celem tej niecodziennej lekcji historii było przypomnienie młodzieży okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po amerykańskiej) nowoczesnej Ustawy Rządowej oraz podkreślenie znaczenia wyżej wymienionego wydarzenia dla dalszych losów polskiego narodu.

Zdjęcia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska Najlepsze w Gowarczowie [27 kwiecień 2018]

27 kwietnia w Gowarczowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi. W zawodach zagrało 5 drużyn: SP Nr 2 Końskie, SP Kluczewsko, SP Rogów, SP Fałków i SP Gowarczów. Grano systemem „każdy z każdym”, 2 sety do 25 punktów. Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: SP Nr 2 Końskie – SP Kluczewsko 0:2 (23:25; 10:25), SP Rogów – SP Fałków 1:1, SP Gowarczów – SP Nr 2 Końskie 2:0, SP Kluczewsko – SP Rogów 2:0 (25:13; 25:6), SP Fałków – SP Gowarczów 0:2; SP Nr 2 Końskie – SP Rogów 1:1, SP Kluczewsko – SP Fałków 2:0 (25:8; 25:13), SP Rogów – SP Gowarczów 0:2, SP Nr 2 Końskie – SP Fałków 1:1, SP Kluczewsko – SP Gowarczów 1:1 (22:25; 25:21).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Gowarczów, 3. SP Nr 2 Końskie, 4. SP Fałków, 5. SP Rogów.

Dziewczęta z Kluczewska zagrały solidny turniej. Najwięcej emocji przyniósł ostatni mecz turnieju, w którym spotkały się niepokonane do tej pory Kluczewianki oraz gospodynie zawodów czyli dziewczęta z Gowarczowa. Spotkanie było bardzo zacięte i stało na wysokim poziomie. Mecz zakończył się remisem 1:1 a o zwycięstwie siatkarek z Kluczewska zadecydował bilans małych punktów.

Na zakończenie turnieju czołowe drużyny zostały uhonorowanie pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gowarczowie – pan Paweł Skowron.

SP Kluczewsko w Gowarczowie zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Magdalena Okoń. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Młode Piłkarki i Piłkarze Ręczni z ZPS w Kluczewsku [26 kwiecień 2018]

24 kwietnia 2018r. w SP w Miąsowej  odbył się Turniej Dziecięcej Piłki Ręcznej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej ,,Horyzonty Aktywności Fizycznej” realizowanego przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

W sportowych zmaganiach uczestniczyło 10 drużyn reprezentujących powiat włoszczowski i jędrzejowski .

Uczniowie przystąpili do rywalizacji, która przebiegała w II grupach systemem ,,każdy z każdym”. Do naszej grupy „B” trafiły silne zespoły z Włoszczowy, Sędziszowa, Sobkowa i Bukowy. Pierwszy mecz wygraliśmy z Bukową 9:1, drugi z Sędziszowem niestety przegraliśmy 6:8, z Sobkowem wygraliśmy 4:3 i ostatni, decydujący  mecz graliśmy z Włoszczową i po dramatycznej końcówce zostaliśmy pokonani 4:5. Niestety na tym poziomie zakończyliśmy rozgrywki.

Nasi zawodnicy z klasy III zagrali naprawdę świetnie i dali z siebie wszystko. Bardzo dzielnie walczyli o punkty. Rywale okazali się jednak wymagającymi przeciwnikami. Poczuliśmy duży niedosyt (półfinał był tak blisko). Drużyna młodych szczypiornistów Szkoły Podstawowej w Kluczewsku godnie się zaprezentowała.

Na zakończenie Turnieju uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.  

Drużyna SP Kluczewsko w Turnieju zagrała w składzie: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura, Kacper Pura, Miłosz Domoradzki, Igor Szczukocki, Nataniel Borkowski, Piotr Ławiński, Jakub Malasy, Konrad Rokosa i Mateusz Czainski. Opiekunowie – p. Aleksandra Skórnicka i p. Urszula Jeziorska.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mamy mistrza województwa świętokrzyskiego [26 kwiecień 2018]

W dniu 24.04.2018 roku, uczeń III klasy gimnazjum w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Kluczewsku, Marcin Wójcik reprezentował powiat włoszczowski w eliminacjach wojewódzkich XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej,, Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się  w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Morawickiej (gmina Morawica). Trzynaście powiatów województwa świętokrzyskiego wystawiło swoich najlepszych uczniów z tej dziedziny w trzech kategoriach wiekowych. Po zaciętym boju w części pisemnej wyłonionych zostało 3 finalistów, którzy musieli walczyć miedzy sobą o awans do ogólnopolskiego finału. Marcin okazał się bezkonkurencyjny i zdobywając pierwsze miejsce zapewnił sobie udział w finale centralnym OTWP, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca w Świdwinie w woj. zachodniopomorskim. Marcinowi oraz jego Rodzicom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 661 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Kolejne Mistrzostwa ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [21213]