W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia [18 grudzień 2018]

Staropolskim obyczajem,

kiedy w Wigilię gwiazda wstaje,

Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,

wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Przy tej pięknej sposobności i my życzymy wam radości,

aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było!

 

Święta Bożego Narodzenia to czas  pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. W naszym przedszkolu czas oczekiwania na święta  rozpoczęliśmy  od ubrania choinki i  udekorowania  przedszkola. Dzieci z  dużym zapałem i  zaangażowaniem wykonywały różne prace plastyczne, kartki świąteczne oraz ozdoby, którymi dekorowały sale przedszkolne i korytarze. Poprzez realizację tematyki kompleksowej dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Chętnie śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.  

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wycieczka do fabryki bombek [17 grudzień 2018]

14 XII 2018 r. uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce klasowej do fabryki bombek ,,Decora” w Miechowie.

Po drodze zatrzymaliśmy się w Jędrzejowie, gdzie znajduje się Muzeum im. Przypkowskich. Podziwialiśmy bogatą kolekcję zegarów słonecznych i inne typy zegarów np. zegary wodne, klepsydry, świece zegarowe. Wszystkich zainteresował  zegar słoneczny z armatką strzelającą w południe.

Następnie pojechaliśmy do Miechowa, do fabryki bombek. Dzieci zapoznały się tam z procesem powstawania szklanych ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy tworzenia ozdób. Wszystkie bombki wykonywane są ręcznie. Uczniowie stwierdzili, że praca ta wymaga niezwykłej  wprawy, cierpliwości i precyzji. Główną atrakcją wycieczki było samodzielne ozdabianie bombek przez naszych uczniów. Udekorowaną przez siebie bombkę dzieci mogły zabrać do domu. Na koniec uczniowie zakupili w sklepie przy fabryce dowolnie wybrane ozdoby.

Wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Wracając do szkoły, każdy myślał już o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonaną bombką.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska najlepsze w Turnieju Gwiazdkowym [12 grudzień 2018]

12 grudnia w hali sportowej w Kluczewsku odbyła się XI edycja Gwiazdkowego Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko. W zawodach udział wzięły dziewczęta z oddziałów gimnazjalnych oraz klas ósmych i siódmych szkół podstawowych: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, ZPS Dobromierz i ZPS Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: SP Nr 1 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2 (12:25; 16:25), SP Nr 2 Włoszczowa – ZPS Dobromierz 1:2 (22:25; 25:23; 10:15), ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0 (25:9; 25:15), SP Nr 1 Włoszczowa – SP Nr 2 Włoszczowa 2:1 (17:25; 25:17; 15:5), SP Nr 2 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2 (10:25; 8:25), ZPS Dobromierz – SP Nr 1 Włoszczowa 1:2 (25:22; 21:25; 12:15). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Kluczewsko, 2. SP Nr 1 Włoszczowa, 3. ZPS Dobromierz, 4. SP Nr 2 Włoszczowa.

MVP turnieju została wybrana zawodniczka ZPS Kluczewsko – Kinga Walasek.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, które wręczyła p. Irena Orzechowska – dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku.

ZPS Kluczewsko w zawodach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Magdalena Okoń, Amelia Mazur. Opiekunowie drużyny – p. Tomasz Dębowski i p. Beata Bąk.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kreatorzy przedsiębiorczości z SP Kluczewsko [11 grudzień 2018]

7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy VII a -  Kacper Turczyn, Magdalena Gieroń i Jakub Prokop wzięli udział  w warsztatach z gier planszowych. Warsztaty  odbyły się w Domu Kultury we Włoszczowie a  zorganizowane zostały w ramach projektu „Kreator przedsiębiorczości” finansowanego z środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Po zapoznaniu się z zasadami gier „Splendor”, „Farmer” i „Domek” uczniowie przystąpili do rywalizacji międzyszkolnej w 4 – osobowych grupach. Najlepszym zawodnikiem z  naszej szkoły został  Kacper Turczyn. Zajmując 8 miejsce znalazł się w  zwycięskiej 15 zakwalifikowanej na wyjazd w okresie ferii zimowych na Słowację do ośrodka Rencisov- Buce.

Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mikołajkowa Godzina Kodowania [11 grudzień 2018]

W dniach 6, 7 - 10 grudnia 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluczewsku wzięli kolejny raz udział w Ogólnoświatowej Godzinie Kodowania - Hour of Code. W tym roku zimowe kodowanie odbywało się pod hasłem Kodujemy z Anną i Elsą. Inspiracją tworzonych programów była znana wszystkim baśń Kraina Lodu. Zainteresowani uczniowie mieli możliwość powtórzenia znanych i poznania nowych zasad programowania. Nauka poprzez zabawę to już tradycja naszej szkoły. Zainteresowanych było mnóstwo. Najwytrwalsi programiści otrzymali certyfikaty udziału w Hour of Code. Mamy nadzieję, że pasja obudzona w młodości zaprocentuje kiedyś w dorosłym życiu. 
koordynator akcji Małgorzata Lipniak
Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świetny występ siatkarek SP Kluczewsko w Ogólnopolskim Turnieju w Tuszynie!!! [09 grudzień 2018]

W dniach 8 i 9 grudnia siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska (2 zespoły) reprezentowały Szkołę i Gminę w „Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Czwórek z okazji 20 lat UMKS Tuszyn”. W zawodach wzięło udział 25 zespołów z różnych zakątków Polski. W pierwszej fazie rozgrywki toczyły się w pięciu grupach po pięć drużyn. Grano jeden set do 25 punktów.

Wyniki I fazy drużyn z Kluczewska - Grupa „C”: SP I Kluczewsko – Volley 34 II Łódź 25:4; SP I Kluczewsko – Olimp II Września 25:6; SP I Kluczewsko – Energetyk I Poznań 25:22; SP I Kluczewsko – SALOS Staniątka 25:23. Grupa „E”: SP II Kluczewsko – Siatkarz Koło 19:25; SP II Kluczewsko Olimp I Września 25:18; SP II Kluczewsko – Spartakus II Września 25:9; SP II Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 10:25. Po rozegraniu I fazy pierwszy zespół wygrał swoją grupę i awansował do gier o miejsca 1 – 10, natomiast drugi z III miejsca trafił do gier o miejsca 11 – 25.

Druga faza rozgrywek toczyła się podobnie jak pierwsza w pięciu grupach. Wyniki II fazy drużyn z Kluczewska – Grupa A’: SP I Kluczewsko – UMKS II Tuszyn 25:22; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 18:25; SP I Kluczewsko – Łaskovia I Łask 25:14; SP I Kluczewsko – Volley 34 I Łódź 23:25. Grupa E’: SP II Kluczewsko MOS II Bytom 25:15; SP II Kluczewsko – Volley 34 II Łódź 25:19; SP II Kluczewsko – Spartakus I Września 25:13; SP II Kluczewsko – UMKS III Tuszyn 25:16. Pierwszy zespół po zajęciu 2 miejsca w grupie A’ awansował do fazy gier o miejsca 1 – 5 natomiast drugi zespół wygrywając grupę E’ do fazy gier o miejsca 11 – 15.

Wyniki drużyn z Kluczewska w fazie finałowej – Grupa „F” (1 – 5): SP I Kluczewsko MOS I Bytom 25:14; SP I Kluczewsko – Dargfil I Tomaszów Maz. 6:25; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 13:25; SP I Kluczewsko – Lider Konstantynów Łódzki 7:25. Grupa „H” (11 – 15): SP II Kluczewsko – MOS II Bytom 25:21; SP II Kluczewsko – Łaskovia II Łask 13:25; SP II Kluczewsko – Dargfil II Tomaszów Maz. 25:18; SP II Kluczewsko – SALOS Staniątki 17:25. W wyniku rozegranych meczów w fazie finałowej SP I Kluczewsko uplasował się na IV pozycji a SP II Kluczewsko na XIII.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. UMKS I Tuszyn, 2. Lider Konstantynów Łódzki, 3. Dargfil I Tomaszów Maz., 4. SP I Kluczewsko, 5. MOS I Bytom, 6. Siatkarz Koło, 7. UMKS II Tuszyn, 8. SIATKA Zgierz, 9. Łaskovia I Łask, 10. Energrtyk I Poznań, 11. Łaskovia II Łask, 12. SALOS Staniątki, 13. SP II Kluczewsko, 14. Dargfil II Tomaszów Maz., 15. MOS II Bytom, 16. Olimp I Września, 17. Energetyk II Poznań, 18. Częstochowianka II Częstochowa, 19. Częstochowianka I Częstochowa, 20. UMKS Tuszyn III, 21. Olimp II Września, 22. Spartakus I Września, 23. Spartakus II Września, 24. Volley 34 I Łódź, 25. Volley 34 II Łódź.

IV miejsce jest ogromnym sukcesem siatkarek ze szkolnej drużyny z Kluczewska. Zrealizowały one z nawiązką założony cel przed turniejem, którym był awans do czołowej „dwunastki” zawodów. Trzeba przyznać, że trzy pierwsze zespoły były poza zasięgiem kluczewianek, ale z pozostałymi toczyły one bardzo wyrównane pojedynki, z których w większości wychodziły zwycięsko co pozwoliło zająć bardzo dobre IV miejsce. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się też dziewczęta z drugiego zespołu, którym bardzo niewiele zabrakło do awansu do pierwszej „dziesiątki” całego turnieju.

SP Kluczewsko w Tuszynie zagrało w składzie: I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Toborek. II zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Święty Mikołaj w Naszej Szkole [07 grudzień 2018]

6 grudnia obchodzimy mikołajki. Pojawienie się tego zwyczaju związane jest z postacią biskupa Mikołaja z Miry żyjącego dawno temu na terenach dzisiejszej Turcji. Był to człowiek bardzo zamożny, który bezinteresownie dzielił się z potrzebującymi. W naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana w całym budynku rozlegał się dźwięk dzwoneczków zapowiadających wizytę Mikołaja. Długo wyczekiwany gość wraz z pomocnikami odwiedzał uczniów w klasach obdarowując ich upominkami.  

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Podsumowanie VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia [07 grudzień 2018]

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tej światowej akcji. Uczestniczyło w niej 4579 szkół z 36 państw. Koordynator główny tego światowego wydarzenia, pan Mateusz Grabowski, doceniając wkład całej społeczności szkolnej, wszystkich, którzy wzięli udział w zorganizowaniu i realizacji zaplanowanych na ten dzień działań nadesłał specjalne podziękowanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom, którzy zechcieli wziąć udział w tym matematycznym święcie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla Siatkarek z Kluczewska!!! [03 grudzień 2018]

3 grudnia w Busku – Zdroju odbył się Finał Wojewódzki VI Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W kategorii dziewcząt wystąpiła Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która ostatecznie triumfowała w całym turnieju.

W wielkim finale zagrało 6 najlepszych drużyn siatkarskich z naszego województwa (zwycięzców eliminacji). W początkowej fazie turniej rozgrywany był w dwóch trzyzespołowych grupach. W wyniku losowania nasze dziewczęta trafiły do grupy „A” wraz z SP Niekłań Wielki i SP Ćmińsk. Grupę „B” tworzyły: SP Nr 13 Skarżysko Kamienna, SP Radoszyce oraz SP Szaniec.

Siatkarki z Kluczewska w swoim pierwszym meczu pokonały SP Ćmińsk 2:0 (25:19; 25:18) następnie SP Niekłań Wielki także 2:0 (25:14; 25:4) i pewnie awansowały do wielkiego finału, gdzie czekała na nie już drużyna SP Radoszyce – zwycięzca grupy „B”. Mecz o I miejsce miał bardzo emocjonujący przebieg i zakończył się wynikiem 2:1 (25:6; 22:25; 15:12) dla Kluczewianek co dało im końcowy triumf w całych rozgrywkach.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Radoszyce, 3. SP Niekłań Wielki, 4 SP Szaniec, 5-6. SP Ćmińsk, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna.

Najlepszą zawodniczką (MVP) całego turnieju została kapitan drużyny z Kluczewska – Amelia Mazur.

Warto nadmienić, że Siatkarki z Kluczewska w Pucharze Marszałka wystąpiły po raz piąty z rzędu i z każdego finału przywoziły medal: 2014 – złoto, 2015 – złoto, 2016 – srebro, 2017 – brąz, 2018 – złoto!

W grze siatkarek z Kluczewska widać jeszcze wyraźny brak ogrania turniejowego dlatego też już w grudniu zagrają one w bardzo silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich w Tuszynie i Łasku co miejmy nadzieję spróbuje zbudować jak najlepszą formę na najważniejsze rozgrywki, które odbywać będą się wiosną 2019 roku.

SP Kluczewsko w Finale Pucharu Marszałka zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik, Kinga Turczyn, Natalia Toborek, Aleksandra Borowiecka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

CZARY MARY - Andrzejki w Przedszkolu [03 grudzień 2018]

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać  Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Do dziś przetrwała jedynie tradycja andrzejkowa, będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.

W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe przeprowadzone przez grupę dziewcząt-harcerzy. Odbyło się tradycyjne lanie wosku, losowanie zawodów, przebijanie serduszek z imionami dziewcząt i chłopców, kalambury i zabawy przy muzyce. W przerwach można było poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

Andrzejkowe wróżby i zabawy dostarczyły najmłodszym wielu przeżyć i emocji.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Niesiemy pomoc potrzebującym [29 listopad 2018]

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, 
     ażeby każdy człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem 

     o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał ... 

     [...] o to, aby umiał być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich."

Św. Jan Paweł II

Społeczność szkolna Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku uczestniczy w różnych  akcjach charytatywnych. W bieżącym roku szkolnym uczniowie wsparli m.in. fundację „Pomóż i Ty” rozprowadzając cegiełki na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.
W ramach akcji „Spełniamy marzenia” przygotowujemy mikołajkową paczkę dla dziewczynki z okolic Włoszczowy. Już niedługo ruszy akcja dziewiętnastej ogólnopolskiej edycji „Góra Grosza”, której cel pozostaje od lat niezmienny- pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Cały czas trwa akcja „Wkręć się w pomaganie” mająca na celu pomoc osobom niepełnosprawnym.
Chcąc przybliżyć istotę pomagania potrzebującym nasi uczniowie, w tym harcerze, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przygotowali przedstawienie pt. „ Jarzębinka”.

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

III miejsce naszych chłopców w Półfinale Wojewódzkim w Minisiatkówce [21 listopad 2018]

21 listopada w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki VI Festiwalu Minisiatkówki chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrały 4 drużyny: SP Kluczewsko, SP Dobromierz, SP Nr 1 Włoszczowa, SP Secemin. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nr 1 Włoszczowa 2:1; SP Secemin – SP Dobromierz 1:2; SP Kluczewsko – SP Secemin 0:2; SP Dobromierz – SP Nr 1 Włoszczowa 2:0; SP Dobromierz – SP Kluczewsko 1:2; SP Nr 1 Włoszczowa – SP Secemin 0:2. W wyniku rozegranych meczów trzy drużyny (SP Kluczewsko, SP Dobromierz, SP Secemin) zgromadziły taką samą ilość punktów i o ostatecznej kolejności decydował stosunek setów. W tych najlepsza okazała się drużyna z Secemina, drugie miejsce przypadło Dobromierzowi a trzecie Kluczewsku. Włoszczowa z trzema porażkami zajęła 4 miejsce.

SP Kluczewsko w turnieju wystąpiło w składzie: Kacper Pura (kpt.), Oskar Glanda, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Kuba Nowak, Brajan Pury, Jakub Szrek, Mateusz Czaiński, Kamil Turczyn. Opiekun – p. Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Siatkarki zagrają w Finale Pucharu Marszałka [20 listopad 2018]

20 listopada we Włoszczowie odbył się jeden z Półfinałów Wojewódzkich VI Festiwalu Minisiatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrało 5 zespołów: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, SP Dobromierz i SP Kluczewsko. Wyniki kluczewianek przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nr 2 Włoszczowa 2:0 (25:17; 25:13), SP Kluczewsko – SP Nr 1 Włoszczowa 2:0 (25:12; 25:12), SP Kluczewsko – SP Secemin 2:0 (25:13; 25:7), SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:0 (25:10; 25:14). Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Nr 1 Włoszczowa, 4. SP Nr 2 Włoszczowa, 5. SP Secemin.

Dzięki zwycięstwu w zawodach nasza Reprezentacja po raz 5 z rzędu awansowała do Wielkiego Finału Pucharu Marszałka. Przypomnijmy, że z każdej poprzedniej edycji Siatkarki z Kluczewska przywoziły medale.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana – Wiktoria Łęcka (SP Kluczewsko).

Cieszy awans naszych siatkarek. Mimo pewnych zwycięstw gra naszego zespołu nie zachwyciła. Mamy nadzieję, że z każdym następnym turniejem będzie to wyglądać coraz lepiej. Widać wyraźnie brak ogrania na początku roku szkolnego i przejścia z systemu trójkowego na czwórkowy.

Finał VI Festiwalu Minisiatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 3 grudnia w Busku Zdroju.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Anna Borowiecka, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik, Aleksandra Borowiecka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Flaga Rzeczypospolitej Polskiej od Prezydenta dla Naszej Szkoły [19 listopad 2018]

Specjalna polska flaga od Prezydenta RP Andrzeja Dudy trafiła w dniu 19 listopada 2018 r. na ręce dyrektora Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku. Biało-czerwona flaga została przekazana społeczności szkolnej z okazji 100-lecia niepodległości. Będzie ona towarzyszyć uczniom w czasie wszystkich świąt państwowych i szkolnych.

 – Niech ta flaga będzie znakiem Państwa wspólnoty i solidarnościnapisał Prezydent w specjalnym liścieNiech będzie wezwaniem do miłości Ojczyzny, Miłości, która wyraża się także w służbie wobec konkretnych ludzi. Niech przypomina o wzajemnej jedności i umacnia ducha miłosierdzia.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkolna wierszykarnia [16 listopad 2018]

Uczniowie Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku z okazji 100 Rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Roku Jubileuszowym 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę opracowali tomik wierszy, w którym zaprezentowali swoje umiejętności poetyckie i artystyczne. Pani dyrektor Irena Orzechowska dziękując uczniom, którzy przygotowali publikację wręczyła wszystkim tomik z wierszami - „Szkolną wierszykarnię” i książeczki ufundowane przez pisarkę p. Teresę Ostrowską oraz Samorząd Uczniowski.

Cieszy nas fakt, że przygodę z ilustracją zaczynają również uczniowie klas pierwszych, którzy wykonali prace plastyczne pt. "Dalsze przygody Gangu Słodziaków". Mamy nadzieję, że w przyszłości dołączą do grona "Szkolnej wierszykarni".

Małgorzata Walasek
Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 727 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarki SP Kluczew... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [25459]