Jesienne zabawy przedszkolaków [16 październik 2018]

Jesienne zabawy

 

Jesień, jesień kolorowa,

coś tam chyba dla nas chowa?

Tu kasztanek, tam orzeszek,

a tam jeżyk listek niesie.

Przyszły dzielne przedszkolaki,

popatrzyły, pomyślały

i z jesienią poszalały.

A kiedy się zmęczy które,

to nazbiera liści furę.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty dla Pana Tomasza Dębowskiego [14 październik 2018]

W dniu 12 października 2018 r. w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Bardzo miło nam poinformować, że podczas uroczystej gali Nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymał Pan Tomasz Dębowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku.

Kuratorium Oświaty w Kielcach wyróżniło Pana Tomasza za dotychczasową pracę na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Pan Dębowski był e-koordynatorem w programie rządowym ,,Cyfrowa szkoła". Współpracuje z Gminnym Klubem Sportowym GKS Kluczewsko, Klubem Sportowym Hetman Włoszczowa (sekcja siatkówki) oraz z  Akademią Siatkówki PGE SKRY Bełchatów. Cyklicznie organizuje zajęcia sportowe dla uczniów szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej podczas ferii zimowych i wakacji.

Systematycznie rozszerza kontakty ze środowiskiem wychowawczym ucznia poza zajęcia szkolne i szkołę, efektywnie wpływa na kształtowanie właściwego środowiska wychowawczego ucznia. Podejmuje inicjatywy, które prowadzą do osiągnięcia wysokich wyników szkoły i uczniów we współzawodnictwie, opracowuje oferty promujące szkołę, dba o należytą oprawę uroczystości szkolnych i lokalnych. Ustawicznie angażuje się w życie pozalekcyjne szkoły, dzięki czemu jego uczniowie rokrocznie uczestniczą w turniejach i zawodach sportowych, uzyskując bardzo wysokie wyniki na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Jest to już trzecia nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty dla nauczycieli z naszej szkoły. W minionych latach szkolnych taką nagrodę otrzymali Pani Irena Orzechowska i Pan Jacek Zięba.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Cybernauci [12 październik 2018]

11 października 2018 r społeczność naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach dotyczących cyberbezpieczeństwa realizowanych w ramach projektu Cybernauci.
Uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w warsztatach, których głównym celem była samoocena dotycząca sposobu i czasu korzystania z Internetu. Młodzież miała możliwość oceny własnych i cudzych zachowań w Internecie. poznania zagrożeń z tym związanych i sposobów ochrony przed nim. 
Nauczyciele, którzy również uczestniczyli w warsztatach poszerzyli swoją wiedzę o informacje dotyczące przestrzegania praw autorskich oraz przepisów związanych z ochroną danych osobowych i ich zastosowaniu w praktyce szkolnej.
Pracowity dzień zakończyło spotkanie edukatora z rodzicami podczas, którego wzbogacili oni swoje wiadomości o informacje związane z zagrożeniami wynikającymi z nadmiernego korzystania z urządzeń cyfrowych i sposobami postępowania zmierzającymi do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w Internecie.
To był pracowity, ale i bardzo ciekawie spędzony czas.
Szkolny Koordynator Projektu
Małgorzata Lipniak
Zdjęcia: TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania [04 październik 2018]

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w ZPS w Kluczewsku odbyło się wiele działań promujących czytelnictwo. Klasa Ia i Ib wzięła udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu jest rozwijanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Dzieci otrzymały maskotki Gangu Słodziaków i zestawy książeczek. Pierwszoklasiści wsłuchując się w opowieści o słodziakach  chętnie i pomysłowo wykonywali  prace plastyczne przedstawiające zakończenie przygód bohaterów.

W bibliotece szkolnej uczniowie klas I dowiedzieli jakie są zalety głośnego czytania, obejrzeli prezentację zachęcającą do częstego sięgania po książeczki oraz wysłuchali przygód kotki – „Kici-Koci”, czytanych przez wychowawczynie.

W sobotę 29 września podczas rozgrywek sportowych na stadionie w Kluczewsku przedstawiciele uczniów należących do Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz harcerze czytali wszystkim zebranym wiersze własnego autorstwa. W związku ze zbliżającym się 100-leciem Odzyskania Przez Polskę Niepodległości były to wiersze o tematyce patriotycznej „Polska w barwach pór roku” oraz „Opowiedz mi moja Ojczyzno”.

Takie spotkania mają na celu promowanie czytelnictwa nie tylko wśród dzieci, ale również i dorosłych. Czytanie, szczególnie głośne wpływa na rozwój wyobraźni, wzbogaca słownictwo oraz stymuluje rozwój.

Czytajmy więc wszyscy jak najczęściej!

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka, Ewelina Dumin

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs plastyczny z okazji 100-lecia SP Kluczewsko [04 październik 2018]

Regulamin konkursu plastycznego z okazji 100-lecia

Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku

 

         Wychowawcy świetlicy szkolnej zapraszają wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym

 

„Kartka urodzinowa dla mojej szkoły”

 

         Cele konkursu:

  zwrócenie uwagi uczniów na szkołę, w której się uczą, poznanie tradycji i historii szkoły;

  poszukiwanie nowych form prezentacji dziedzictwa kulturowego;

  pobudzanie wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej dzieci;

  kształtowanie wrażliwości na piękno;

  wyrażanie odczuć w formie plastycznej;

  zachęcanie do aktywnego udziału w konkursie;

  rozwój talentów artystycznych;

 

         Uczestnicy konkursu:

         Konkurs będzie odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

  klasy 0 -I-II;

  klasy IV -V -VI;

  klasy VII- VIII -III Gimnazjum;

 

         Format i technika prac:

         Do konkursu można zgłaszać prace wykonane dowolną techniką plastyczną na papierze technicznym w formacie A4. Praca powinna zawierać kompozycję graficzną oraz hasło urodzinowe. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię i nazwisko autora oraz klasę.

 

         Zasady i sposób zgłaszania prac konkursowych:

         Pracę należy składać do dnia 31 października 2018 roku do świetlicy szkolnej.

 

         Nagrody:

         Komisja Konkursowa nagrodzi najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych.

         Dla laureatów przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Dla pozostałych uczestników drobne upominki.

         Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas uroczystości obchodów 100- lecia istnienia naszej szkoły oraz na stronie internetowej.

ZAPRASZAMY  DO  UDZIAŁU!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wybory Przewodniczącego i Zarządu Samorządu Uczniowskiego [01 październik 2018]

Wybory Przewodniczącego i Zarządu SU w naszej szkole poprzedzone były dwutygodniową kampanią, podczas której kandydaci prezentowali społeczności uczniowskiej swoje programy. Na korytarzach szkolnych pojawiły się kolorowe plakaty promujące wybranych kandydatów. Uczniowie prześcigali się między sobą pomysłowością i inwencją twórczą chcąc dotrzeć do jak największej liczby wyborców i pozyskać ich głosy. Nie zabrakło również spotów przedwyborczych, które przygotowali uczniowie klas starszych.

W czwartek 27 września  uczniowie na specjalnie przygotowanych kartach  oddali swój głos na wybranego kandydata.  Następnie komisja wyborcza podsumowała wyniki. 
Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole został Kamil Grygiel- uczeń klasy III b gimnazjum, zastępcą przewodniczącego – Lena Migoń uczennica klasy VIb, sekretarzem – Emilia Dobrowolska uczennica klasy IVa.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ZPS Kluczewsko [30 wrzesień 2018]

28 września 2018 roku nasza szkoła rozbłysła tęczą kolorowych plakatów. Informowały one społeczność szkolną, że dziś wszyscy, którzy lubią i potrafią liczyć będą mogli po raz kolejny sprawdzić swoje umiejętności ze znajomości tabliczki mnożenia. Sympatycy Królowej Nauk - Matematyki tłumnie zgłaszali się do Komisji Egzaminacyjnej składającej się koleżanek z klasy III b gimnazjum (Angeliki Borkowskiej, Emilki Nowakowskiej i Olgi Tyszer) - szkolnych ekspertek z tabliczki mnożenia. Każdy kto zdał przed Komisją egzamin z tabliczki mnożenia otrzymał certyfikat potwierdzający ten fakt. Zainteresowanie było bardzo duże. Certyfikaty otrzymało wielu uczniów oraz ci dorośli, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę i wzięli udział w egzaminie.

Najbardziej aktywną grupą okazali się uczniowie klasy 4 b, którzy do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przygotowywali się od początku roku szkolnego. Cała klasa wzięła udział w Klasowym Konkursie Znajomości Tabliczki Mnożenia. Wszyscy przygotowani byli znakomicie, dlatego rozstrzygnięcie było bardzo trudne. Ostatecznym zwycięzcą okazał się Piotr Ławiński. 

Wszystkim uczestnikom tego święta gratulujemy świetnej znajomości tabliczki mnożenia i zapraszamy za rok.

Szkolny Koordynator Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

                                                                                             Małgorzata Lipniak

Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Uczniowie ZPS Kluczewsko na Międzynarodowym Dniu Pokoju [26 wrzesień 2018]

Uczniowie klas VII ZPS Kluczewsko mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w obchodach Międzynarodowego Dnia Pokoju, który odbył się 24 września w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO – Stara Wieś. Głównym elementem obchodów było ofiarowanie Słupa Pokoju dla DOJO. Jest to inicjatywa Fundacji Heiwa, ściśle współpracującej z Fundacją Pokoju Goi z Japonii. W programie uroczystości znalazł się także ceremonialny strzał z łuku japońskiego, ofiarowanie herbaty w intencji pokoju, przesłanie intencji pokoju do wszystkich narodów świata oraz pokazy sztuk walki.


Ofiarowanie Słupa Pokoju to podziękowanie za wkład w budowanie pokoju na świecie. Do przyznania wyróżnienia przyczyniły się prowadzone w Dojo projekty edukacyjne wśród dzieci i młodzieży, których celem było krzewienie ducha pokoju, tolerancji, szacunku, wrażliwości i odwagi. Dar jest również podziękowaniem za przeprowadzoną w 2011 roku akcję „Most Solidarności”, w ramach której Dojo przyjęło na wakacje 30 dzieci z terenów najbardziej zniszczonych po trzęsieniu ziemi i przejściu tsunami w Japonii oraz za akcję „DOJO w intencji pokoju”, kiedy wszystkie dzieci odwiedzające Dojo uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat wartości utrzymania pokoju na świecie. W tej intencji składały z papieru żurawie, które zostały wysłane do Muzeum Pokoju w Hiroszimie.

Słupy Pokoju to pomniki pokoju, które popularyzują przesłanie „Niech będzie pokój na ziemi”. Ich ideą jest zbliżanie ludzi do siebie zarówno w wymiarze globalnym, jak i przez codzienną ludzką życzliwość i wzajemną tolerancję. Słupy Pokoju mają motywować do podejmowania działań podnoszących świadomość pokoju w społeczeństwie, szczególnie wśród młodego pokolenia.

Słupy Pokoju można spotkać w Polsce i na całym świecie, np. w Krakowie przed kościołem św. Marcina, w Warszawie w ogrodzie muzeum Azji i Pacyfiku, w siedzibie ONZ, ogrodach watykańskich. Otrzymali je m. in. Papież Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty czy Dalajlama.


W ramach poniedziałkowych uroczystości w Dojo przygotowano też warsztaty i prezentacje: budo i karate tradycyjnego, kyudo - japońskiego łucznictwa, chado - japońskiej ceremonii parzenia herbaty, kaligrafii, origami, sumi-e - japońskiego malarstwa tuszem oraz teatru japońskiego, a także koncert muzyki na tradycyjnych instrumentach japońskich.

Nasi uczniowie  uczestniczyli w zajęciach z origami a na końcu wzięli udział we wspólnym ognisku.

Wychowawcy klas VII

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pomagamy Naszej Ziemi [23 wrzesień 2018]

W środę 19 września br. w ramach akcji Sprzątanie Świata na ratunek Matce Ziemi wyruszyli harcerze oraz zuchy z naszej szkoły. Uczniowie wyposażeni w  worki na śmieci i rękawiczki ochronne przystąpili do pracy. Zuchy posprzątały plac szkolny, natomiast harcerze zamiast po grzyby wyruszyli do lasu na poszukiwanie śmieci. Głównym celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie dzieci na potrzebę dbania o środowisko naturalne oraz przypomnienie na czym polega segregacja odpadów i dlaczego jest tak ważna.

Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

Opiekun gromady zuchowej i drużyny harcerskiej -

Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sprzątanie Świata w Przedszkolu [22 wrzesień 2018]

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Dlatego 21 września na zajęciach dodatkowych  przedszkolaki dzielne i pełne zapału wraz z panią  wyruszyły na wielkie porządkowanie terenu wokół przedszkola. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Cieszymy się, że śmieci z roku na rok jest coraz mniej.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia: TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Przedszkolaka [22 wrzesień 2018]

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu w Kluczewsku zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Maluchy uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Na zakończenie pani złożyła dzieciom życzenia i wręczyła każdemu odznakę Super Przedszkolaka.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zielona Szkoła'2018 (Dzień V) - Foto [21 wrzesień 2018]

W dniach 17-21 września bieżącego roku uczniowie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku wraz  z uczniami  ze  szkół  w Dobromierzu i Komornikach uczestniczyli   w ,,Zielonej  Szkole”, która miała miejsce na Ziemi Sandomierskiej.   

                                                                                                                                                                     Niezwykle bogaty program obejmował zwiedzanie  klasztoru z relikwiami Krzyża Świętego, Sandomierza, Parku Jurajskiego , Oceanarium,  oraz  Parku  Miniatur  w  Bałtowie. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach  plastycznych  i  florystycznych  w  Koprzywnicy, zwiedzali Izbę Tradycji Ogrodniczej w Obrazowie, odwiedzili tłocznię soków,  Ośrodek Pomocy dla dzikich zwierząt –Ptasi Azyl,  zwiedzili Jaskinię Raj oraz wysłuchali prelekcji przy pomniku przyrody ,,Bartek”.

W  trakcie pobytu uczniowie brali  udział w następujących zajęciach edukacyjnych:

  • Woda   na świecie.        
  • Świat bez samochodu –czy to możliwe?    
  • Od kogo zależy czy szkoła jest ekologiczna ?   
  • Kto chroni środowisko w Polsce?     
  • Ekologia w domu.

Wspaniała, słoneczna  pogoda, świetne humory oraz moc atrakcji sprawiły, że był to niezwykły czas, pełen wrażeń, który na pewno zagości na  długo w naszej pamięci.

Małgorzata Auguścik-Osicka

Zielona Szkoła'2018 (Dzień V) - Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zielona Szkoła'2018 (Dzień IV) - Foto [20 wrzesień 2018]

Zielona Szkoła'2018 (Dzień IV) - Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zielona Szkoła'2018 (Dzień III) - Foto [19 wrzesień 2018]

Zielona Szkoła'2018 - Dzień III - Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Europejskie Dni Dziedzictwa [18 wrzesień 2018]

W dniu 15 września 2018r. grupa uczniów ZPS w Kluczewsku wzięła udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa, które odbyły się  w Seceminie. Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Secemin oraz Państwo Halina i Sławomir Krzysztofikowie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: „NIEPODLEGŁA DLA WSZYSTKICH”. Pierwszą atrakcją w tym dniu były  zawody latawcowe własnej konstrukcji zawierające symbolikę niepodległościową, w których wzięło udział 39 uczniów z powiatu włoszczowskiego.  W kategorii  Szkoła Podstawowa kl. I- IV drugie miejsce zajął reprezentant naszej szkoły Kacper Prokop z klasy IVb. Natomiast w kategorii klas V- VIII wyróżnienie otrzymały Magdalena Baran i Magdalena Okoń. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Kolejnym punktem spotkania był występ taneczny pod hasłem „Barwy naszej Ojczyzny” w wykonaniu uczennic SP w Kluczewsku. Rozpoczął on  prezentacje  Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej przygotowane przez dzieci i młodzież z naszego powiatu, w których również swoje umiejętności wokalne zaprezentowała grupa dziewczyn z klas szóstych. Atrakcjami w tym dniu było także: zwiedzanie zbiorów Muzeum Wsi Polskiej, oglądanie wystaw twórców ludowych i prac plastycznych związanych z tematyką niepodległościową oraz występ zespołów ludowych. Uroczystości zakończyły się wspólnym ogniskiem
i poczęstunkiem.

Serdeczne podziękowania składamy Wójtowi Gminy Kluczewsko – P. Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 727 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarki SP Kluczew... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [25459]