Siatkarki SP Kluczewsko ponownie Najlepsze w Województwie!!! [15 czerwiec 2018]

15 czerwca w Kielcach odbył się Wielki Finał Wojewódzkiego Turnieju Dziewcząt – Świętokrzyskie Mini Volley Cup’2018. W zawodach zagrało po 8 najlepszych drużyn województwa świętokrzyskiego wyłonionych w turniejach eliminacyjnych, które rozgrywano przez cały rok szkolny. W kategorii „trójki” zagrały 2 reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Pierwsza faza turnieju rozgrywana była w dwóch 4-zespołowych grupach. Grupę „A” tworzyły: PLAS Kielce, SP 25/4 Kielce, SP I Kluczewsko, SP Ćmińsk. Grupa „B”: Gala Skarżysko Kamienna, SP II Kluczewsko, SP 34 Kielce, SP 25/1 Kielce. Wyniki grupowych meczów kluczewianek przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – SP Ćmińsk 2:0, SP I Kluczewsko – SP 24/4 Kielce 2:0, SP I Kluczewsko – PLAS Kielce 2:0, SP II Kluczewsko – SP 34/1 Kielce 2:0, SP II Kluczewsko – Gala Skarżysko Kam. 1:2, SP II Kluczewsko – SP 25/1 Kielce 2:0.

W półfinale doszło do spotkania obu zespołów z Kluczewska. Lepsze okazały się dziewczęta z pierwszej drużyny, które wygrały 2:0 i awansowały do finału rozgrywek, gdzie spotkały się z drużyną Gali Skarżysko Kamienna.

Finał dla naszych siatkarek rozpoczął się fatalnie. W pierwszym secie szwankuje zagrywka i przyjęcie i niestety dziewczęta przegrywają go w stosunku 7:15. Drugi set to prawdziwy thriller. Po grze „punkt za punkt” w końcówce rywalki odskakują na wynik 14:12 i mają dwie piłki meczowe. Nasze siatkarki wytrzymują presję i po kapitalnych zagrywkach wygrywają 16:14 doprowadzając do tie-breaka, który toczył się już wyraźnie po ich „dyktando” i zakończył się wynikiem 11:3 i zwycięstwem w całym meczu 2:1.

Pierwszy zespół z Kluczewska udowodnił, że w tym roku jest najlepszą drużyną w kategorii „trójki” w województwie świętokrzyskim. Przypomnijmy, że w maju dziewczęta zwyciężyły w Finale Wojewódzkim Turnieju KINDER+Sport i awansowały do Mistrzostw Polski, które odbędą się lipcu, w Zabrzu.

Na pochwałę zasługuje także druga drużyna z Kluczewska, która wywalczyła III miejsce pewnie pokonując koleżanki z Ćmińska.

Najlepszą Zawodniczką (MVP) Finału Wojewódzkiego „Świętokrzyskie Mini Volley Cup,2018” została Wiktoria Łęcka (SP I Kluczewsko).

Półfinały: SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 2:0, Gala Skarżysko Kam. – SP Ćmińsk 2:0

Mecz o III miejsce: SP II Kluczewsko – SP Ćmińsk 2:0

Mecz o I miejsce: SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko Kamienna 2:1

MVP Turnieju: Wiktoria Łęcka (SP I Kluczewsko)

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP I Kluczewsko, 2. Gala Skarżysko Kam., 3. SP II Kluczewsko, 4. SP Ćmińsk, 5. SP 25/4 Kielce, 6. SP 34/1 Kielce, 7. PLAS Kielce, 8. SP 25/1 Kielce.

SP Kluczewsko w Finale reprezentowały: I zespół: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Natalia Wójcik; II zespół: Klaudia Synowiec (kpt.), Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Kinga Turczyn. Opiekunowie – p. Tomasz Dębowski, p. Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mistrzostwa Gminy Kluczewsko w grę BOCCIA [12 czerwiec 2018]

11 czerwca 2018 roku w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbyły się gminne zawody w bocci. Zestawy do gry oraz zawody zorganizowane zostały dzięki realizacji  projektu „Gra i granie” przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dobromierzu. Projekt był   współfinansowany przez Unię Europejską w ramach PROW 2014-2022.

W ceremonii otwarcia zawodów wzięli udział: P.Jacek Zięba, P. Leszek Wasela, P. Monika Wyrwał oraz P. Michał Szafrański.

Po omówieniu zasad gry reprezentanci rozgrywek szkolnych z terenu naszej gminy przystąpili do rywalizacji sportowej, która przebiegała systemem „każdy z każdym”. Łącznie w zawodach wzięło udział 10 zawodników a sędzią głównym był Pan Michał Szafrański – instruktor i trener bocci oraz aktywny działacz stowarzyszenia sprawniejsi.pl działającego na rzecz integracji osób niepełnosprawnych.

I  i III miejsce  w turnieju zajęły uczennice ZPS w Komornikach (K. Włoszczowska, A. Drej), II miejsce – Klaudiusz Ruszczyk - reprezentant ZPS w Dobromierzu.

Po zakończonym turnieju zwycięzcy zawodów szkolnych oraz gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli, P. Ewa Orzechowska – Dyr. ZPS w Kluczewsku  i P Leszek Wasela – komendant OSP w Dobromierzu.

Po zakończonych rozgrywkach uczniów do gry przystąpili opiekunowie i organizatorzy turnieju.

Gra w boccię to sport dla wszystkich, doskonała zabawa i sposób  na integrację. 

Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

W świecie dinozaurów [12 czerwiec 2018]

W piękną, słoneczną sobotę uczniowie klasy Ia i Ib wybrali się na wycieczkę do  Bałtowa. Dzieci zwiedzały  Park Jurajski, gdzie oglądały kamienne dinozaury i wysłuchały opowieści o życiu tych zwierząt na ziemi. Potem odwiedziły Oceanarium, w którym miały okazję zetknąć się ,,oko w oko” z groźnymi, wodnymi zwierzętami, żyjącymi w dawnych czasach. Następnie  amerykańskim autobusem objechały Zwierzyniec Górny i podziwiały dzikie zwierzęta: strusie, żubry, dziki, lamy, jelenie, wielbłądy i wiele, wiele innych.  Odwiedziły także Park Miniatur, gdzie miały okazję obejrzeć najpiękniejsze pałace i zamki znajdujące się na terenie Polski oraz Sabatówkę-wioskę czarownic. Nie zabrakło oczywiście czasu na zakup pamiątek. Zmęczone, ale pełne wrażeń i humoru wróciły do domu.

Uczniowie klasy Ib szczególnie cieszyli z tej wycieczki, gdyż była to ich nagroda za zajęcie I miejsca w plebiscycie Pierwszaki -najsympatyczniejsza klasa w powiecie włoszczowskim, zorganizowanym przez Echo Dnia.

Serdeczne podziękowania składamy panu wójtowi- Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Wychowawcy

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

VI Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej "Sing mit Freude" [11 czerwiec 2018]

7 czerwca 2018 roku  w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku odbył się VI Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej “Sing mit Freude”.

Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Zmagania wokalistów oceniane były przede wszystkim pod kątem warsztatu wokalnego, muzykalności i walorów głosowych przez komisję konkursową w składzie: Edyta Delczyk-Wasela, Małgorzata Kowalczyk oraz Zbigniew Woldański.

Jurorzy wytypowali w konkursie następujące osoby:

I- Aleksandra Słabisz - ZPO Konieczno

II- Aleksandra Cierpica - SP Nr 2 we Włoszczowie

III- Aleksandra Janus - SP Nr 1 we Włoszczowie

Magdalena Zbierańska - SP Nr 1 we Włoszczowie

Wyróżnienie- Joanna Bauer - SP Nr 2 we Włoszczowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdolności wokalnych i odwagi.

Dziękujemy sponsorom  i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego konkursu.

Wśród fundatorów znaleźli się:

-       Wójt Gminy Kluczewsko - Rafał Pałka

-       Bank Spółdzielczy we Włoszczowie oddział w Kluczewsku

-       Firma Handlowa - Anna Krupska

-       Rada Rodziców ZSP w Kluczewsku

-       Manufaktura Urody - Karolina Palimąka.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Marsz z kijkami [11 czerwiec 2018]

Głównym założeniem innowacji pedagogicznej „Recepta na zdrowie” jest promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do systematycznej aktywności fizycznej.

Spośród wielu rozmaitych form rekreacji ruchowej, ciekawym sposobem aktywnego spędzania wolnego czasu jest nordic walking. Marsz z kijkami mogą uprawiać wszyscy bez względu na wiek, poziom sprawności fizycznej i miejsce. W czasie  marszu angażujemy ok. 90% mięśni i spalamy ok. 40% więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru.

W maju chętne gimnazjalistki uczestniczyły w marszach z kijkami do miejsc gdzie kiedyś i obecnie znajdują się młyny w naszej najbliższej okolicy (Jakubowice, Ciemiętniki).

W czasie spaceru można było podziwiać piękne krajobrazy, poznawać historię naszej okolicy, nowe ciekawe miejsca i wspólnie miło i aktywnie spędzić czas.

B. Bąk, E. Glanda, U. Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

PRZYSTANEK HISTORIA [11 czerwiec 2018]

W miniony czwartek 7 czerwca br. uczniowie klas III, IVb i IVc  wzięli udział w wycieczce do Kielc. Czwartoklasiści odwiedzili Instytut Pamięci Narodowej. Tam uczestniczyli w zajęciach „Przystanek historia”, które obejmowały okres  od zaborów do odzyskania niepodległości przez Polskę. W  czasie, gdy starsi uczniowie poszerzali swoją historyczną wiedzę, trzecioklasiści zwiedzali Muzeum Zabawek. Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na wspólną zabawę w parku trampolin FLY-SKY.

Wychowawczynie klas

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

FINAŁ KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO [11 czerwiec 2018]

FINAŁ KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
„MISTRZ SŁOWNICTWA -THE CHAMPION OF THE VOCABULARY”

Na początku maja bieżącego roku uczniowie ZPSZ w Kluczewsku wzięli udział w corocznym konkursie z języka angielskiego – „Mistrz słownictwa - the champion of the vocabulary.”

W trakcie eliminacji weryfikowano znajomość słownictwa przewidzianego programem nauczania w każdej z klas oraz słownictwo ponadprogramowe. W każdej klasie wyłoniono zwycięzcę. Oto lista zdobywców tytułu Mistrza słownictwa – the champion of the vocabulary:

Klasa I- Tomasz Rokosa

Klasa II –Daniel Binkowki

Klasa III –Konrad Rokosa

Klasa IVa - Adrianna Prokop

Klasa IVb – Igor Ławiński

Klasa IVc –Mateusz Sobański

Klasa Va - Aleksandra Borowiecka

Klasa Vb –Nina Łączek

Klasa VI a – Magdalena Gieroń

Wszystkim  zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

                                          Małgorzata Auguścik-Osicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II miejsce naszych piłkarzy w Koniecznie [07 czerwiec 2018]

7 czerwca odbyła się XIX edycja Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie. W zawodach zagrało 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Grupa „A”: SP Konieczno, SP Kluczewsko i SP Bebelno; Grupa „B”: SP Nr 2 Włoszczowa, SP Radków, SP Kurzelów. Wyniki poszczególnych meczów: Grupa „A”: Konieczno – Kluczewsko 0:1 (Oliwer Gieroń), Konieczno – Bebelno 6:1, Bebelno – Kluczewsko 1:4 (Oliwer Gieroń 2, Walasek Jakub, Łukasz Borowiecki). Grupa „B”: Włoszczowa – Radków 6:0, Radków – Kurzelów 2:2, Kurzelów – Włoszczowa 2:1.

Mecz o 5 miejsce: Radków – Bebelno 0:0, 5:6 k.

Mecz o 3 miejsce: Konieczno – Włoszczowa 1:0

Mecz o 1 miejsce: Kluczewsko – Kurzelów 1:1, 3:4 k.

Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kurzelów, 2. SP Kluczewsko, 3. SP Konieczno, 4. SP Nr 2 Włoszczowa, 5. SP Bebelno, 6. SP Radków.

Oliwer Gieroń (SP Kluczewsko) został Najlepszym Zawodnikiem Turnieju.

Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharami i medalami, które wręczyła pani Anna Kowal – Dyrektor ZPO w Koniecznie.

SP Kluczewsko zagrało w składzie: Jakub Nowak – Jakub Prokop, Hubert Jambor, Damian Barczyński (kpt.), Oliwer Gieroń, Jakub Walasek, Kacper Czaiński, Kacper Pura, Łukasz Borowiecki. Opiekun – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej [06 czerwiec 2018]

Dnia 5 VI 2018r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ia, Ib. Najważniejszym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Przedstawicielki Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w przygotowanej inscenizacji pt. ,,Dwie książeczki” uczyły zasad postępowania z książką, wskazywały na korzyści płynące z czytania książek. Potem  dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu. Dokonały tego czytając wiersze: ,,Książka czeka” H. Łochockiej i ,,Skarga książki” J. Huszczy.  Bibliotekarka p. Małgorzata Walasek zapoznała przyszłych czytelników z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Następnie  p. dyrektor Irena Orzechowska dokonała aktu pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali malowanki od Samorządu Uczniowskiego oraz zakładki do książki ufundowane przez blogerkę książkową panią Ewelinę Bartochę. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki. W tym momencie radość dzieci była największa.

Wychowawcy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs matematyczny "Mistrz logicznego myślenia" [05 czerwiec 2018]

Dnia 20 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Mistrz logicznego myślenia”. W szkolnych zmaganiach wzięło udział 14 piątoklasistów. Uczniowie rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia, pracowali wytrwale i wykazali się wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Anna Borowiecka Va, Mateusz Gieroń Va

II miejsce:  Aleksandra Borowiecka Va, Lena Migoń Vb

III miejsce: Wiktoria Łęcka Vb, Nina Łączek Vb, Kacper Stypka Vb

Zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy i nagrody, a pozostałym uczestnikom drobne upominki. Gratulujemy  wygranej i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z zagadkami matematycznymi.

Małgorzata Krzysztoszek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Festyn Szkolny - Święto Rodziny [29 maj 2018]

27 maja na stadionie sportowym w Kluczewsku obchodziliśmy Święto Rodziny. Organizatorami uroczystości był Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku przy współpracy Rady Rodziców szkoły. Festyn  rozpoczął się koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Dobromierzu. Następnie uczniowie naszej szkoły prezentując montaż słowno – muzyczny wyrazili wdzięczność strażakom za ich trud i poświęcenie. Nauczycielki naszej szkoły wystąpiły w iluzorycznym tańcu do piosenki pt. „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

W związku ze zbliżającym się 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę tegoroczne hasło przewodnie festynu brzmiało „Kocham Cię Ojczyzno”. Przedstawicielki Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wyrecytowały wiersz własnego autorstwa pt. „Opowiedz mi moja Ojczyzno”. Czwartoklasistki wystąpiły we wzruszającym tańcu „Barwy naszej Ojczyzny” oraz tańcu niepodległości. 3- 4 latki przedstawiły „Opowieść-  historia Polski”, natomiast 5- 6 latki recytowały  wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Dzieci klas pierwszych wykonały tańce i przyśpiewki ludowe. Trzecioklasiści w swoim ekologicznym występie zwrócili uwagę na  konieczność dbania o nasze środowisko, a przedszkolaki w pokazie „Eko-Mody” udowodniły, że można ponownie wykorzystać różne odpady. Młodzież gimnazjalna zaśpiewała „na ludowo”. Na scenie nie zabrakło także uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalno - instrumentalne.

Uhonorowano również najlepsze siatkarki, które w tym roku zdobyły mistrzostwo województwa świętokrzyskiego w mini- piłce siatkowej. Pamiątkowe dyplomy wręczył wójt gminy Kluczewsko p. Rafał Pałka.

Festyn zakończył się wspólną zabawą dzieci, rodziców i nauczycieli prowadzoną przez wodzireja.

Duże podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy wsparli naszą imprezę nagrodami.

Wśród fundatorów znaleźli się:

Firma Handlowa ‘’MILODOM’’ Iwona Śmigielska – Włoszczowa

Salon Fryzjerski KARINA Karina Książek – Włoszczowa

K.E.SZ Sklep Przemysłowy Krzysztof Szczepanik – Włoszczowa

Sklep ‘’KRASNAL’’ – Zbigniew Woldański – Włoszczowa

‘’EUROTEX’’ Jacek i Izabela Wójcik – Włoszczowa

Sklep Ogrodniczo- Przemysłowy Danuta Pękala – Włoszczowa

‘’MIMOZA’’ Sklep Wielobranżowy Jolanta Ciszek – Włoszczowa

Prywatny Gabinet Okulistyczny – Włoszczowa, Plac Wolności 3

Hurtowania ELEKTRYCZNA ‘’ELEKTRIM’’ Rafał Bujak – Włoszczowa

 Sklep Wielobranżowy Przemysłowy ‘’MAGDA’’ Julita Piech – Włoszczowa

 Sklep Wielobranżowy Sławomir Grabowski – Włoszczowa

 Firma Handlowa ‘’SARA’’ Justyna Celebańska – Włoszczowa

 Księgarnia ‘’KAJA’’  Małgorzata Olak – Włoszczowa

 Sklep Ogrodniczo-Wielobranżowy Piech Teresa - Włoszczowa

 Hurtownia "KAROLINA" – Włoszczowa

 Bud–Rol Izabella Dudek – Kluczewsko

 Firma Budowlano-Handlowa Daniel Łęcki – Kolonia Pilczyca

 Firma Handlowa GASCO – Kluczewsko

 ‘’TOMEX’’ Krzysztof Tomczyk – Włoszczowa

 „Komputronik”  Włoszczowa

Stacja Paliw „Kuźnia” Justyna Wójcik Kluczewsko

 Stacje Paliw Andrzej Domin Włoszczowa

 Agnieszka Borkowska Kluczewsko

 „Ognik” Zdzisław Rak, Danków Mały

 Katarzyna i Dariusz Szymczykowie Pilczyca

Hurtownia Hydrauliczna „Inst-Bud” Marek Nowak, Włoszczowa

„Stylowy Dom” Maryla Dorożyńska, Komparzów

 Nauczyciele i pracownicy ZPS w Kluczewsku

Rada Rodziców ZPS w Kluczewsku

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

XVI Majowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych - Kluczewsko'2018 [28 maj 2018]

28 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbyła się XVI edycja Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. W zawodach zagrały cztery drużyny: SP Kurzelów, SP Konieczno, SP Komorniki i SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Komorniki – Kurzelów 0:9, Konieczno – Kluczewsko 0:3 (Walasek Jakub, Barczyński Damian, Prokop Jakub), Kurzelów – Kluczewsko 0:2 (Walasek Jakub 2), Komorniki – Konieczno 0:4, Konieczno – Kurzelów 1:2; Komorniki – Kluczewsko 0:11 (Walasek Jakub 4, Czaiński Kacper 3, Pura Kacper 2, Barczyński Damian, Dumin Kuba).

Triumfatorem turnieju została z kompletem punktów i bez straty gola Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: 1. SP Kluczewsko – 9 pkt., 2. SP Kurzelów – 6 pkt., 3. SP Konieczno – 3 pkt., 4. SP Komorniki – 0 pkt.

Królem Strzelców Turnieju został Jakub Walasek z SP Kluczewsko – zdobywca 7 goli. Statuetkę Najlepszego Bramkarza odebrał Jakub Grabiwoda z SP Konieczno, Najlepszym Piłkarzem został Dawid Zasada z SP Kurzelów. Wszystkie drużyny na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, dyplomami i medalami, które wręczyła pani dyrektor ZPS Kluczewsko – Irena Orzechowska.

Sponsorami XVI Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w Kluczewsku byli: Bank Spółdzielczy we Włoszczowie/Oddział w Kluczewsku, p. Sławomir Orzechowski – kierownik Gminnego Klubu Sportowego GKS Kluczewsko, Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku.     

Reprezentacja SP Kluczewsko grała w następującym składzie: Jakub Nowak – Damian Barczyński, Jakub Walasek, Jakub Prokop, Kacper Czaiński, Kacper Pura, Kuba Dumin, Bartłomiej Marcinkowski. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Mamy w Przedszkolu [28 maj 2018]

Jak co roku dzieci z przedszkola przedstawiły dla swoich mam program artystyczny. Przedszkolaki w obecności zaproszonych gości recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały  swoich pociech. Po zakończonej części artystycznej otrzymały laurki, kwiatki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Przy słodkim poczęstunku wraz z dziećmi spędziły miłe chwile na rozmowach. Pani dyrektor I. Orzechowska i pan dyrektor J.Zięba podziękowali wszystkim mamom za przybycie na uroczystość, życząc dużo radości, uśmiechu na co dzień i pociechy z dzieci.

Anna Błotnicka, Ewelina Dumin, Alina Czarny Marszałek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zapraszamy na Festyn Rodzinny [26 maj 2018]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szczypiorniak IV [23 maj 2018]

16 maja 2018 r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbył się Turniej Piłki Ręcznej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej „Horyzonty Aktywności Fizycznej” realizowanego przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.   Pani dyrektor Irena Orzechowska powitała wszystkich zebranych oraz dokonała uroczystego otwarcia rozgrywek. Zawody poprowadzili organizatorzy, p. Wiesław Stanisławiak oraz p. Jolanta Sabat. Początek spotkania uświetnił występ uczennic klas III – IV. Następnie przedstawicielki Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zaprezentowały wiersz własnego autorstwa pt. „Szczypiorniak”. W sportowych zmaganiach uczestniczyło 6 drużyn reprezentujących powiat włoszczowski i konecki. Wyniki klasyfikacji końcowej:

I miejsce – SP Królewiec, II miejsce –SP Radoszyce, III miejsce – SP Moskorzew, IV miejsce – SP Kluczewsko, V miejsce – SP Fałków, VI – miejsce SP Stąporków.

Na zakończenie rozgrywek zwycięskie drużyny otrzymały puchary a wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy.

IV miejsce w turnieju jest dla naszych szczypiornistów dużym sukcesem. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza drużyna grała w mocno osłabionym składzie (równoległy turniej piłki nożnej).

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Nowak (kpt.), Dawid Szymczyk, Filip Barabasz, Daniel Kapuściak, Marta Zięcik, Fabiola Barabasz, Magdalena Musiał oraz Zuzanna Olczyk.

Beata Bąk, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 698 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Szkolna wierszykarnia | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [23790]