Międzynarodowy Dzień Ziemi w ZPS Kluczewsko [11 maj 2018]

Jak co roku obchodziliśmy po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji tego święta. Apel miał na celu ukazanie i uświadomienie społeczeństwu jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Uczniowie w sposób zabawny, humorystyczny i prosty podawali przykłady codziennych proekologicznych zachowań, które pomogą chronić środowisko.

Podkreślono również ważność postaw proekologicznych i podejmowanych wszelkiego rodzaju inicjatyw, które mają służyć ochronie przyrody. Zwrócono uwagę na to, iż o Ziemię należy dbać stale, a nie tylko w dniu jej święta.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Chłopcy z Kluczewska awansowali do Finału Wojewódzkiego w Minisiatkówce!!! [10 maj 2018]

10 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców. W turnieju zagrały cztery drużyny: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Włoszczowa Nr 2 – Kluczewsko 1:2 (9:25; 25:13; 9:15), Włoszczowa Nr 1 – Dobromierz 1:2, Kluczewsko – Dobromierz 2:1 (25:6; 18:25; 15:10), Włoszczowa 2 – Włoszczowa 1 2:1, Włoszczowa 1 – Kluczewsko 0:2 (11:25; 19:25), Dobromierz – Włoszczowa 2 2:1. Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Nr 2 Włoszczowa, 4. SP Nr 1 Włoszczowa.

Chłopcy z Kluczewska dzięki zwycięstwu w turnieju awansowali do Finału Województwa Świętokrzyskiego w Minisiatkówce, który odbędzie się 17 maja w Mircu.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku w Finale Wojewódzkim  Minisiatkówki zagrają po raz pierwszy w historii.

SP Kluczewsko w Półfinale zagrało w składzie:  Damian Barczyński (kpt.), Jakub Walasek, Jakub Prokop, Oskar Glanda, Bartłomiej Marcinkowski, Krzysztof Bąk, Kacper Pura, Kacper Czaiński, Jakub Nowak, Jakub Łączek. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Finale Wojewódzkim w Minisiatkówce!!! [09 maj 2018]

9 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt. W turnieju zagrały cztery drużyny: SP Nr 2 Włoszczowa, SP Komorniki, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Dobromierz – Komorniki 1:2; Kluczewsko – Włoszczowa 2:0 (25:11; 25:16), Komorniki – Włoszczowa 1:2, Dobromierz – Kluczewsko 0:2 (16:25; 13:25), Włoszczowa – Dobromierz 2:0; Kluczewsko – Komorniki 2:1 (25:10; 17:25; 15:8). Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Nr 2 Włoszczowa, 3. SP Komorniki, 4. SP Dobromierz.

                Dziewczęta z Kluczewska dzięki zwycięstwie w turnieju awansowały do Finału Województwa Świętokrzyskiego w Minisiatkówce, który odbędzie się 16 maja we Wzdole Rządowym.

                Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa  z Kluczewska w Finale Wojewódzkim zagra po raz piąty z rzędu a z trzech ostatnich finałów zawsze przywoziła medale (2015 – brąz, 2016 – złoto, 2017 – srebro). Cieszy to, że tegoroczny awans wywalczyła drużyna, która w całości składa się z dziewcząt z rocznika 2006 i 2007 (klasa V). W finale nasze siatkarki będą rywalizowały z koleżankami w większości o rok od nich starszymi i o medal będzie bardzo ciężko. Będzie to jednak kolejna szansa aby zagrać z silnymi przeciwniczkami i zdobywać cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

SP Kluczewsko w Półfinale zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Anna Borowiecka, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Każde dziecko wie, że patriotą zostać chce... [08 maj 2018]

Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej, w szacunku do ludzi, którzy ją tworzyli. Głównym zadaniem przedszkola jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny przez ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej.
"Kim jesteś? Jestem Polakiem." Na zajęciach patriotycznych, które odbyły się we wszystkich grupach przedszkolnych przez kilka dni dzieci uczyły się znaczenia tych słów. Poznały symbole narodowe, najważniejsze miejsca dla Polski, "Legendę o Białym Orle", śpiewały piosenki oraz recytowały wiersz W. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Obejrzały też przedstawienie przygotowane przez dzieci szkolne z okazji 3 Maja.

Podsumowaniem zajęć były ekspozycje prac plastycznych we wszystkich salach inspirowane symbolami narodowymi.

A. Błotnicka, A. Czarny Marszałek, E. Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zwycięstwo uczennic ZPS w Kluczewsku na Paradzie Schumana! [08 maj 2018]

5 maja 2018r. uczennice ZPS w Kluczewsku  wzięły udział w Paradzie Schumana we Włoszczowie. Sprzed budynku Urzędu Gminy wyruszył barwny korowód składający się z reprezentacji państw należących do Unii Europejskiej. Główne uroczystości odbyły się w parku, w centrum miasta. 15 drużyn z naszego regionu przedstawiło swoje prezentacje. W tym roku dziewczynki z naszej szkoły reprezentowały Polskę.

Uczennice należące do Dziecięco-Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wyrecytowały samodzielnie napisany wiersz patriotyczny pt.”Opowiedz nam moja Ojczyzno”. Natomiast dziewczynki z klas młodszych zaprezentowały piękny taniec pt. „Barwy naszej Ojczyzny”. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców. Nasze dziewczynki zdobyły I  miejsce. Zaszczytem dla nas była  możliwość reprezentowania naszego państwa, zważywszy na fakt, iż w tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczennice biorące udział w prezentacji: Amelia Jończyk, Amelia Pura, Zuzanna Olczyk, Fabiola Barabasz, Amelia Piech, Nicola Gusta, Weronika Pura, Julia Gieroń, Magdalena Baran, Aleksandra Teklak.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wizyta pani Teresy Ostrowskiej w naszej szkole [06 maj 2018]

Wizyta Teresy Ostrowskiej w bibliotece szkolnej w Kluczewsku
 – promocja najnowszego zbioru wierszy.

26 kwietnia br. po raz drugi bibliotekę szkolną w Kluczewsku  odwiedziła pisarka p. Teresa Ostrowska. Głównym celem wizyty była promocja najnowszego zbioru wierszy pt. „Warzywa z ogródka babci i dziadka”, które powstały na prośbę wnuka pisarki.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I-III. Z zainteresowaniem słuchali opowieści p. Teresy, która czytając swoją twórczość zachęcała dzieci do spożywania owoców i warzyw oraz aktywności fizycznej. Spotkanie było niezwykłą okazją do promowania zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz wielkiej roli warzyw i owoców w diecie młodego człowieka ”.  Dla uczestników zorganizowane  zostały różne zabawy, konkursy i zagadki dotyczące owoców i warzyw, za które dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez p. Teresę Ostrowską. Następnie pisarka wręczyła każdemu prezent „owocowo – warzywny” oraz przekazała naszej bibliotece 40 książek pt. „Warzywa z ogródka babci i dziadka”.

W podziękowaniu za wizytę dzieci wręczyły pisarce bukiet kwiatów, natomiast uczniowie należący do Dziecięco - Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przekazali zbiorek własnoręcznie napisanych wierszy.

Serdecznie dziękujemy p. Teresie za miłe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja [03 maj 2018]

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.  Program artystyczny przedstawili uczniowie z klasy Vb oraz uczennice Publicznego Gimnazjum. Celem tej niecodziennej lekcji historii było przypomnienie młodzieży okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po amerykańskiej) nowoczesnej Ustawy Rządowej oraz podkreślenie znaczenia wyżej wymienionego wydarzenia dla dalszych losów polskiego narodu.

Zdjęcia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska Najlepsze w Gowarczowie [27 kwiecień 2018]

27 kwietnia w Gowarczowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi. W zawodach zagrało 5 drużyn: SP Nr 2 Końskie, SP Kluczewsko, SP Rogów, SP Fałków i SP Gowarczów. Grano systemem „każdy z każdym”, 2 sety do 25 punktów. Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: SP Nr 2 Końskie – SP Kluczewsko 0:2 (23:25; 10:25), SP Rogów – SP Fałków 1:1, SP Gowarczów – SP Nr 2 Końskie 2:0, SP Kluczewsko – SP Rogów 2:0 (25:13; 25:6), SP Fałków – SP Gowarczów 0:2; SP Nr 2 Końskie – SP Rogów 1:1, SP Kluczewsko – SP Fałków 2:0 (25:8; 25:13), SP Rogów – SP Gowarczów 0:2, SP Nr 2 Końskie – SP Fałków 1:1, SP Kluczewsko – SP Gowarczów 1:1 (22:25; 25:21).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Gowarczów, 3. SP Nr 2 Końskie, 4. SP Fałków, 5. SP Rogów.

Dziewczęta z Kluczewska zagrały solidny turniej. Najwięcej emocji przyniósł ostatni mecz turnieju, w którym spotkały się niepokonane do tej pory Kluczewianki oraz gospodynie zawodów czyli dziewczęta z Gowarczowa. Spotkanie było bardzo zacięte i stało na wysokim poziomie. Mecz zakończył się remisem 1:1 a o zwycięstwie siatkarek z Kluczewska zadecydował bilans małych punktów.

Na zakończenie turnieju czołowe drużyny zostały uhonorowanie pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gowarczowie – pan Paweł Skowron.

SP Kluczewsko w Gowarczowie zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Magdalena Okoń. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Młode Piłkarki i Piłkarze Ręczni z ZPS w Kluczewsku [26 kwiecień 2018]

24 kwietnia 2018r. w SP w Miąsowej  odbył się Turniej Dziecięcej Piłki Ręcznej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej ,,Horyzonty Aktywności Fizycznej” realizowanego przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

W sportowych zmaganiach uczestniczyło 10 drużyn reprezentujących powiat włoszczowski i jędrzejowski .

Uczniowie przystąpili do rywalizacji, która przebiegała w II grupach systemem ,,każdy z każdym”. Do naszej grupy „B” trafiły silne zespoły z Włoszczowy, Sędziszowa, Sobkowa i Bukowy. Pierwszy mecz wygraliśmy z Bukową 9:1, drugi z Sędziszowem niestety przegraliśmy 6:8, z Sobkowem wygraliśmy 4:3 i ostatni, decydujący  mecz graliśmy z Włoszczową i po dramatycznej końcówce zostaliśmy pokonani 4:5. Niestety na tym poziomie zakończyliśmy rozgrywki.

Nasi zawodnicy z klasy III zagrali naprawdę świetnie i dali z siebie wszystko. Bardzo dzielnie walczyli o punkty. Rywale okazali się jednak wymagającymi przeciwnikami. Poczuliśmy duży niedosyt (półfinał był tak blisko). Drużyna młodych szczypiornistów Szkoły Podstawowej w Kluczewsku godnie się zaprezentowała.

Na zakończenie Turnieju uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.  

Drużyna SP Kluczewsko w Turnieju zagrała w składzie: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura, Kacper Pura, Miłosz Domoradzki, Igor Szczukocki, Nataniel Borkowski, Piotr Ławiński, Jakub Malasy, Konrad Rokosa i Mateusz Czainski. Opiekunowie – p. Aleksandra Skórnicka i p. Urszula Jeziorska.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mamy mistrza województwa świętokrzyskiego [26 kwiecień 2018]

W dniu 24.04.2018 roku, uczeń III klasy gimnazjum w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Kluczewsku, Marcin Wójcik reprezentował powiat włoszczowski w eliminacjach wojewódzkich XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej,, Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się  w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Morawickiej (gmina Morawica). Trzynaście powiatów województwa świętokrzyskiego wystawiło swoich najlepszych uczniów z tej dziedziny w trzech kategoriach wiekowych. Po zaciętym boju w części pisemnej wyłonionych zostało 3 finalistów, którzy musieli walczyć miedzy sobą o awans do ogólnopolskiego finału. Marcin okazał się bezkonkurencyjny i zdobywając pierwsze miejsce zapewnił sobie udział w finale centralnym OTWP, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca w Świdwinie w woj. zachodniopomorskim. Marcinowi oraz jego Rodzicom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZPS KLUCZEWSKO na Światowym Dniu Zdrowia w Kluczewsku [18 kwiecień 2018]

„Zdrowie masz tylko jedno” - pod takim hasłem w naszej gminie zorganizowano obchody Światowego Dnia Zdrowia. W działania profilaktyczne zaangażowali się również nauczyciele ZPS w Kluczewsku  realizujący programy: „Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, „Trzymaj formę”, oraz realizujący innowację pedagogiczną, pt: „Recepta na zdrowie”, przygotowując zachęcające do odwiedzenia  kolorowe stoisko.  Mieszkańcy naszej gminy oraz przybyli goście mieli okazję poczęstować się przygotowanymi potrawami na bazie produktów zgodnych z obowiązującą piramidą zdrowego odżywiania. Poczęstunek złożony był ze zdrowych przekąsek, potraw opartych na warzywach, pełnoziarnistych makaronach, kaszach i  owocach.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótkie układy taneczne i piosenki zachęcające do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Było to międzypokoleniowe spotkanie, bo jak mówi przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego [17 kwiecień 2018]

12 kwietnia 2018 r w Szkole Podstawowej w Kluczewsku odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Uroczystość ta była uwieńczeniem ponad rocznej pracy całej społeczności szkolnej, której efektem miało być podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji uczniów, nauczycieli i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z zasobów cyberprzestrzeni. Do tego spotkania wszystkie klasy przygotowywały się bardzo intensywnie. Każda z nich wytypowała swoją drużynę, która miała reprezentować ją w Szkolnym Konkursie. W pierwszym etapie wszystkie zespoły prezentowały wiedzę jaką zdobyły na temat zagrożeń jakie niesie korzystanie z Internetu i sposobów ochrony przed nimi. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem obejrzeli przygotowane prezentacje podziwiając ogrom wiedzy, inwencję twórczą i umiejętności naszych młodych informatyków. Następnie zawodnicy wzięli udział w turnieju wiedzy, w końcu wraz ze swoimi kolegami z klasy układali z rozsypanki literowej hasło finałowe. Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie, zwłaszcza, że do punktów zbieranych przez poszczególne zespoły należało doliczyć punkty za wsparcie jakim sympatycy poszczególnych teamów udzielali im podczas całego konkursu. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył zespół klasy VIa - Magdalena Gieroń, Kacper Turczyn; drugie - duet z klasy Vb - Wiktoria Łęcka, Lena Migoń, a trzecie uczennice z klasy IVb - Zuzanna Olczyk i Fabiola Barabasz. Nagrody, których fundatorem był Wójt Gminy Kluczewsko pan Rafał Pałka, wręczyli zwycięzcom Dyrektorzy Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku pani Irena Orzechowska oraz pan Jacek Zięba. 
Wszystkim uczestnikom konkursu oraz wspierającym ich klasom życzymy dalszych sukcesów w poszerzaniu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego. 
Szkolny Mentor Projektu Cyfrowobezpieczni
Małgorzata Lipniak
Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Skorzystaj z porady doradcy zawodowego [16 kwiecień 2018]

Wszystkich uczniów i rodziców informujemy o możliwości skorzystania z porady doradcy zawodowego z PP-P we Włoszczowie w Punkcie Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego, mieszczącego się w SP nr 2 we Włoszczowie, przy ul. Różanej 16. 

Harmonogram dyżurów doradcy zawodowego w punkcie doradztwa edukacyjno - zawodowego:

data

w godzinach

specjalista

20.04.2018

13.00 – 15.00

pedagog - doradca zawodowy PP-P

27.04.2018

13.00 – 15.00

pedagog – doradca zawodowy

10.05. 2018

13.00 – 15.00

psycholog – doradca zawodowy PP-P

11.05.2018

13.00 – 15.00

psycholog – doradca zawodowy PP-P

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki ZPS Kluczewsko walczyły w Kielcach [10 kwiecień 2018]

10 kwietnia w Kielcach odbył się XI Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. W turnieju zagrało 18 zespołów z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego podzielonych na 4 grupy. Nasze dziewczęta grały w grupie „D” a ich przeciwniczkami były: Gimnazjum Nr 12 SOS Kielce, Gimnazjum Nr 26 Kielce, Gimnazjum Gowarczów. Wyniki meczów grupowych kluczewianek: ZPS Kluczewsko – Gimnazjum Nr 12 SOS Kielce 2:0 (16:14; 15:12), ZPS Kluczewsko – Gimnazjum Nr 26 Kielce 2:0 (15:5; 15:4), ZPS Kluczewsko – Gimnazjum Gowarczów 2:0 (15:11; 15:11). Po pewnym wygraniu grupy nasz zespół trafił w ćwierćfinale na Gimnazjum Nr 1 SOS Skarżysko Kamienna – jednego z faworytów całego turnieju. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Pierwszy set dla Skarżyska 15:12, drugi po kapitalnych zagrywkach Kingi Walasek wygrywamy 15:7 natomiast tie-break (do 11 punktów) to prawdziwy „thriller”. Zaczynamy nerwowo, przegrywamy 2:8, doprowadzamy do wyniku 8:8 aby ostatecznie przegrać 9:11. Porażka w tym meczu klasyfikuje nas ostatecznie na miejscach V – VIII.

Postawa w ćwierćfinale potwierdza, że w tej drużynie „drzemie” spory potencjał. Trzeba zaznaczyć, że zespół stanowią dziewczęta z klasy II i VII, które rywalizują w większości z zawodniczkami z klas III. Drużynę należy pochwalić jeszcze za to, że praktycznie wszystkie turnieje jakie rozgrywały w tym roku szkolnym grają jedną „szóstką” , z jedną rezerwową.

Miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie w turniejach towarzyskich zaprocentuje w zbliżających się półfinałach wojewódzkich i dziewczętom uda się awansować do Finału Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Patrycja Wicik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wiosenny marsz w 100-lecie odzyskania niepodległości [09 kwiecień 2018]

W dniu 6 kwietnia uczniowie ZPS w Kluczewsku wraz z opiekunami maszerując ulicami Kluczewska witali długo wyczekiwaną wiosnę. W tym roku  uroczysty korowód miał charakter patriotyczno - wychowawczy i związany był z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie specjalnie na tę okazję przygotowali biało - czerwone kwiaty, z którymi dotarli przed budynek Urzędu Gminy Kluczewsko. Zgromadzonych przywitał Pan Wójt Rafał Pałka, któremu dzieci wręczyły koszyczek z własnoręcznie wykonanymi tulipanami w barwach naszej Ojczyzny. W formie dialogu został przedstawiony wiersz  Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, który podkreślił patriotyczny ton spotkania. Dla wszystkich uczestników Pan Wójt przygotował cukierki.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 671 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zielona Szkoła'2018 ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [22671]