Świetny początek sezonu Młodziczek z Kluczewska!... Kadrowiczki grały na Olimpiadzie! [27 listopad 2020]

Bardzo dobrze rozpoczął się dla siatkarek SP Arka Kluczewsko nowy sezon Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. W pięciu rozegranych dotychczas spotkaniach nasze siatkarki 4-krotnie triumfowały i z 9-cioma punktami zajmują obecnie pozycję lidera w/w ligi! Mimo ostatnich trudności w treningach spowodowanych przez covid-19 dziewczyny udowadniają, że posiadają wysokie umiejętności i w tym roku będą walczyć o wysoką pozycję w tabeli, a być może i o medal. Wyniki dotychczasowych rozegranych meczów przedstawiają się następująco: MKS Gala Skarżysko Kamienna – SP Arka Kluczewsko 2:1; MUKS Piątka Sandomierz – SP Arka Kluczewsko 0:2; SP Arka Kluczewsko – FUN SPORT Kielce II 2:0; SP Arka Kluczewsko – KSZO SMS Ostrowiec Św. 2:1; UKS Victoria Włoszczowa – SP Arka Kluczewsko 0:2.

Świetna gra naszych siatkarek nie mogła być niezauważona przez trenerów Kadry Województwa co za skutkowało kolejnymi powołaniami do Reprezentacji Województwa Świętokrzyskiego, które otrzymały Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka. Obie dziewczyny z kadrą wystąpiły i bardzo dobrze się zaprezentowały na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Chełmie, w woj. Lubelskim. Przypomnijmy, że na zgrupowania kadry województwa powoływana jest także trzecia siatkarka naszego klubu – Nina Parzuchowska.

Cieszymy się ogromnie z sukcesów naszych siatkarek. Jesteśmy dumni, że przez naszą dobrą grę możemy promować Gminę Kluczewsko na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Kadrę Młodziczek SP Arka Kluczewsko w sezonie 2020/2021 tworzą: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emila Barczyńska, Klaudia Synowiec, Wiktoria Łęcka, Anna Grabiec, Kamila Stanisz, Zuzanna Wyrobek, Kinga Czaińska, Aleksandra Depta. Trener – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Brawo Wiktoria!!! [27 listopad 2020]

W bieżącym roku szkolnym uczennica naszej szkoły WIKTORIA ŁĘCKA,  będąca jednocześnie reprezentantką klubu SP Arka Kluczewsko, została powołana przez Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej w Kielcach do  reprezentowania województwa świętokrzyskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Chełm 23-25 października 2020.

Nie jest to pierwsze, tak znaczące wyróżnienie dla Wiktorii. W ubiegłym roku szkolnym jako Reprezentantka Województwa wywalczyła razem z drużyną IV miejsce w Międzynarodowym Turnieju Wawelskiego Smoka w Piłce Siatkowej.

Uczennica od lat jest Reprezentantką Szkoły w Siatkówce.  Jej zainteresowanie sportem oraz sprawność fizyczna  wyróżniają się tak znacznie, że uczennica jest regularne powoływana  do Kadry Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce zarówno w swoim roczniku jak i w roczniku starszym oraz bierze udział   w konsultacjach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a jej kondycja  fizyczna i motywacja z roku na rok rosną. Należy podkreślić, że regularnie trenując i grając  w Klubie Sportowym SP Arka Kluczewsko,  podczas spotkań ligowych wielokrotnie wybierana była  Najlepszą Zawodniczką Meczu.

Oprócz zainteresowań sportowych, również taniec stanowi kolejną pasję Wiktorii. Jej ogromna wyobraźnia, koordynacja ruchowa i umiejętność współdziałania w grupie sprawiły, że stała się współautorką  i jednocześnie  wykonawczynią przepięknych i niezwykle ciekawych układów tanecznych, które mogliśmy podziwiać podczas licznych uroczystości szkolnych oraz w trakcie przedstawień dla szerokiego grona odbiorców.

W ubiegłym roku szkolnym uczennica otrzymała specjalną nagrodę przyznaną przez Dyrekcję i Grono Pedagogiczne za  bardzo   dobre wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia i wzorowe  zachowanie.

Gratulujemy wspaniałych osiągnieć i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                  Małgorzata Auguścik-Osicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Światowy Dzień Pluszowego Misia [27 listopad 2020]

Proszę Państwa, oto miś.

Miś jest bardzo grzeczny dziś.

Chętnie Państwu łapę poda.

Nie chce podać?

A to szkoda!

 

W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce.

Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych. Obchody Święta Dnia  Pluszowego Misia przygotowała pani Anna Błotnicka, Agnieszka Piskorek, Alina Czarny Marszałek.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zapraszamy na seminarium eksperckie [27 listopad 2020]

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców oraz osoby pracujące z dziećmi i zainteresowane tematyką bezpieczeństwa w Internecie na spotkanie on-line - seminarium eksperckie pt. "Szkodliwe treści w internecie - rozpoznawanie i przeciwdziałanie".

Spotkanie rozpocznie się 1 grudnia (wtorek) o godz. 19:00 jako transmisja na żywo na kanale
Polskiego Centrum Programu Safer Internet na FB: www.facebook.com/bezpiecznyinternet 
Jest to wydarzenie publiczne i nie wymaga rejestracji ani logowania.  Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.

Program wydarzenia:

  • Martyna Różycka, Nask – Wrażliwość użytkowników na szkodliwe treści
  • Marta Wojtas, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – Psychologiczne skutki kontaktu dzieci i młodzieży ze szkodliwymi treściami.
  • Dr Dominika Urbańska-Galanciak, SPIDOR – Patrz w co gram
  • Przemysław Gajos, Life Tube – (Nie)bezpieczeństwo na You Tube – o jasnych i ciemnych stronach platformy

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

M Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wirtualny Kiermasz Książek [17 listopad 2020]

Serdecznie zapraszam Rodziców oraz całą społeczność szkolną do udziału w kiermaszu wirtualnym.

Link do  katalogu     http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html

Link do strony internetowej z całą ofertą http://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

Kod szkoły  do kiermaszu  wirtualnego S.WŁO.KLUCZ.ZV
Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki KiHTK zachęca do polubienia strony na Facebooku:
https://www.facebook.com/tuliszkow/
oraz strony wydawnictwa IBIS:
https://www.facebook.com/IBISwydawnictwo/

Przetwarzanie danych osobowych znajdą Państwo na stronie:
http://ksiegarnia-tuliszkow.pl/BOOKSSPK/wp-content/uploads/2018/08/Szczegołowa-informacja-o-przetwarzaniu-danych-osobowych-przez-spolki-z-Grupy-BOOKS.pdf

Małgorzata Walasek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wyróżnienie w konkursie na ilustracje do książki J.K. Rowling [17 listopad 2020]

Autorka  bestsellerowej serii o Harrym Potterze zaprosiła dzieci z całej Polski do zilustrowania swojej nowej książki zatytułowanej „Ikabok”. Pojawi się ona na rynku księgarskim już w listopadzie 2020 roku.

Od września na stronie ikabogkonkurs.mediarodzina.pl publikowane były kolejne rozdziały książki wraz z 34 zestawami motywów. Na ich podstawie uczennica naszej szkoły – Amelia Jończyk wykonała prace konkursowe. Kreatywność i poziom artystyczny szóstoklasistki został dostrzeżony  wśród 1600 prac. Otrzymała ona  dyplom z wyróżnieniem  i zestaw książek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości [12 listopad 2020]

11 listopada w Kluczewsku uczestniczyliśmy w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczna uroczystość była bardzo skromna z uwagi na obostrzenia związane z pandemią. Po Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w asyście strażaków wszyscy zebrani przemaszerowali pod Pomnik Upamiętniający Ofiary Faszystowskiego Terroru II wojny światowej, gdzie zebrane delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Oddaliśmy także hołd i szacunek żołnierzom spoczywającym na cmentarzu w Kluczewsku.

Aleksandra Skórnicka, Agnieszka Herczyńska, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedszkolaki pamiętają o Święcie Niepodległości [10 listopad 2020]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasi mali artyści [10 listopad 2020]

Nasi mali artyści

Twórczość grupy przedszkolnej 4-5 latków jest pracą codzienną, w którą dzieci wkładają całe swoje „serce” i umiejętności. Jest sposobem wypowiadania się. Każda z prac odzwierciedla indywidualne zdolności, poziom fizycznego rozwoju oraz smak estetyczny. Aktywność twórcza daje najmłodszym ogrom radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dzieci drogą manipulowania i eksperymentowania tworzą swoje małe „dzieła sztuki”.

Barbara Hyska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Święty Jan Paweł II - zawsze obecny w naszych sercach... [06 listopad 2020]

Z okazji 100-ej rocznicy urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Kartka urodzinowa dla św. Jana Pawła II” skierowany do wszystkich uczniów i przedszkolaków. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie szczególnie wśród uczniów klas I-III. Łącznie wpłynęło 68 prac. Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza – przedszkole, druga – kl.I – III, trzecia – kl IV – VIII. Nagrody otrzymali:

 Grupa przedszkolaków:

1 miejsce – Antonina Dębowska

2 miejsce – Amelia Kowalczyk

3 miejsce – Julia Ludynia

Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Gad

 

Uczniowie klas I- III

1 miejsce – Liliana Owsikowska kl.II oraz Tymoteusz Kowalczyk kl.IIIb

2 miejsce – Weronika Dusza kl.IIIa oraz Michał Prokop kl.II

3 miejsce – Zuzanna Hyska kl. IIIb oraz Michał Krupski kl. IIIa

Wyróżnienie otrzymali:  Weronika Czarny Marszałek kl. I oraz Rafał Majecki kl.IIIa

 

Uczniowie klas IV – VIII

1 miejsce – Aleksandra Borowiecka kl. VIIIa oraz Karolina Śpiechowicz kl. VIIb

2 miejsce –  Adrianna Prokop kl. VIIa oraz Oliwier Kluza kl.VIIa

3 miejsce – Blanka Celebańska kl.IVb oraz Kacper Ławiński kl. VIIb

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody rzeczowe zostały wręczone laureatom kategorii pierwszej i drugiej. Natomiast zwycięzcy trzeciej kategorii zostaną nagrodzeni po  powrocie do szkoły.

Serdeczne podziękowania składamy fundatorom nagród: ks. Wiesławowi Chęcinie -Proboszczowi Parafii pw. św. Wawrzyńca w Kluczewsku oraz p. dyrektor Irenie Orzechowskiej. Księdzu Wiesławowi dziękujemy także za przekazanie pozycji książkowej pt: „Emilia i Karol Wojtyłowie rodzice św. Jana Pawła II” na rzecz biblioteki szkolnej.

Organizator: Samorząd Uczniowski przy współpracy z Biblioteką Szkolną i katechetką

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Książka uczy, bawi i wychowuje..." [03 listopad 2020]

30 października uczniowie klasy II zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników Biblioteki Szkolnej w Kluczewsku (termin ceremonii został przesunięty z powodu pandemii). Głównym celem uroczystości było wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów poprzez zachęcanie do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym wyrazili szacunek dla książek. Symbolicznego pasowania na czytelnika dokonała p. dyrektor Irena Orzechowska. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, zakładki i przypinki. W radosnym nastroju „nowi” czytelnicy powrócili do swojej klasy wraz z pierwszą samodzielnie wypożyczoną lekturą.

Gratulujemy i życzymy wielu niezapomnianych przygód z książką.

Serdeczne podziękowania składam p. dyrektor Irenie Orzechowskiej oraz blogerce książkowej p. Ewelinie Bartocha za ufundowanie upominków.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ślubowanie pierwszoklasistów [30 październik 2020]

28 października 2020r. uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie włączeni w poczet społeczności Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Kluczewsku.

Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły Irena Orzechowska dokonała symbolicznego gestu pasowania  na ucznia, dotykając ołówkiem ramion pierwszaków.

Była to dla nich niezapomniana chwila, która ze względu na sytuację epidemiologiczną i obowiązujące obostrzenia sanitarne przebiegała w innych okolicznościach niż zazwyczaj – w sali lekcyjnej, bez uroczystej akademii i gości.

Po zakończeniu uroczystości ślubowania, pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców.

Wychowawca: Barbara Włódzik

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Owoców i Warzyw [28 październik 2020]

Czy to jabłko, czy to gruszka

chętnie wskoczy mi do brzuszka,

może śliwka, banan też,

chcesz być zdrowy-wszystko zjesz!

 

28 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Owoców i Warzyw. Poprzez różnorodne zabawy, słuchanie utworów literackich, oglądanie filmów oraz twórczość plastyczną dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy. Każda grupa wykazała się inwencją twórczą, bogactwem wiedzy na temat owoców i warzyw oraz roli jaką pełnią w naszym odżywianiu.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Uroczystość posadzenia Dębu Papieskiego [23 październik 2020]

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin  św. Jana Pawła II w dniu 22 października  odbyła się w naszej szkole uroczystość posadzenia Dębu Pamięci.

Drzewko  zostało poświęcone 11 października  i  przekazane społeczności naszej szkoły w  dniu wprowadzenia relikwii  św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego w Kluczewsku. Jest to sadzonka dębu szypułkowego,  która została  wyhodowana z nasion  ,,Dębu Bartek”,  uważanego  za jeden z najstarszych okazów tego gatunku w Polsce. W tym dniu uczestników zebranych na placu szkolnym powitała piękna, słoneczna pogoda. Jednak ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne w wydarzeniu brała udział  nieliczna grupa uczestników.

Uroczystość  rozpoczęła  swoim  wystąpieniem Pani Dyrektor Irena Orzechowska.  Powitała  Ks. Wiesława Chęcinę, przedstawicielkę Rady Rodziców - panią Anitę Kapuściak, uczniów  z  klasy III A   i  pozostałych  zebranych.

Trzecioklasiści  (Weronika Dusza,  Rafał Majecki, Jakub Grygiel i Michał Krupski) przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni  pani Aleksandry Skórnickiej zaprezentowali   uczestnikom krótki program artystyczny. Rozpoczęli  od  recytacji  wiersza autorstwa  Jana Pawła II pt. ,,Dzieci” .

W następnej części  występu  przy Papieskim Dębie  uczniowie  przypomnieli   umiłowanie przyrody przez  naszego Patrona:

,,Kochał przyrodę, spotykał się z nią i podziwiał jej piękno. Ta pasja pozostała w  Nim do ostatnich dni. Zanurzając się w malowniczym krajobrazie – dostrzegał coś więcej niż tylko przyjemność oglądania pięknej przyrody. Wyraz Jego twarzy mówił o głębokiej zadumie, o podziwie  dla Bożego dzieła, o radości obcowania z nim”.

Uczniowie zakończyli występ refleksją nad symboliką drzewa dębu.

,,W kulturze chrześcijańskiej dąb jest wyjątkowym znakiem: drzwi do nieba, świętości, wiary, człowieka, wytrwałości, nieśmiertelności, siły moralnej, odwagi, trwałości, majestatu, chwały, honoru, nagrody”.

Po zakończeniu części artystycznej   ks. Wiesław Chęcina poprowadził krótką modlitwę do św. Jana Pawła II.

Uwieńczeniem uroczystości było posadzenie drzewka. Wraz z Panią Dyrektor symbolicznego aktu posadzenia dokonali wszyscy uczestniczący w uroczystości.

Ten młody dąb  będzie naszym znakiem pamięci o  Ojcu Świętym Janie Pawle II oraz wyrazem hołdu dla Niego. Mamy nadzieję, że będzie przypominał wszystkim, w kim trzeba pokładać nadzieję i  gdzie upatrywać wielkości.

                                                                                                                Małgorzata Stróżykowska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SIATKARKI SP ARKA KLUCZEWSKO ZAGRAJĄ NA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY!!! [23 październik 2020]

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że dwie zawodniczki SP Arka Kluczewsko: Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka zostały po raz kolejny powołane do KADRY WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO MŁODZICZEK!!! W dniach 22-25.10.2020 dziewczęta będą reprezentowały województwo świętokrzyskie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chełmie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,036 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zapraszamy na Nową S... | Najczęściej czytane: Święto Babci i Dziadka [68912]