Konkurs plastyczny z okazji 101 rocznicy urodzin Patrona Szkoły w Kluczewsku [26 maj 2021]

„Umiejmy dzielić się chlebem z tymi, którzy go nie mają lub mają go mniej od nas.”

Św. Jan Paweł II

Z okazji 101-ej rocznicy urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, zorganizowany został szkolny konkurs plastyczny pod hasłem: „Umiejmy dzielić się chlebem z tymi, którzy go nie mają lub mają go mniej od nas” skierowany do wszystkich uczniów i przedszkolaków. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie szczególnie wśród uczniów klas I-III. Łącznie wpłynęło 51 prac. Jury przyznało nagrody w czterech kategoriach wiekowych. Pierwsza – przedszkole, druga – kl.I – III, trzecia – kl IV – VI i czwarta kl. VII - VIII. Nagrody otrzymali:

 Grupa przedszkolaków:

1 miejsce – Julia Ludynia

2 miejsce – Marcelina Simlat

3 miejsce – Kacper Binkowski

Wyróżnienie otrzymał Wojciech Zawisza

 Uczniowie klas I- III

1 miejsce – Filip Kluza kl. I

2 miejsce – Zuzanna Słoma kl.II oraz Dżesika Zeler kl.II

3 miejsce – Aleksandra Dobrowolska kl. II

Wyróżnienie otrzymały: Alicja Budryk kl.II oraz Zuzanna Hyska kl. IIIb

 Uczniowie klas IV – VI

1 miejsce – Maja Rucińska kl. IVb

2 miejsce –  Olga Wiśniewska kl. IVa

3 miejsce – Lena Czarny Marszałek kl. IVb

Wyróżnienie otrzymał Patryk Ruciński kl. IVb

Uczniowie klas VII – VIII

1 miejsce – Aleksandra Borowiecka kl. VIIIa

2 miejsce – Nina Parzuchowska kl. VIIIa

3 miejsce – Wiktoria Łęcka kl VIIIb

Wyróżnienie otrzymała Karolina Śpiechowicz kl. VIIb

Serdeczne podziękowania składamy p. dyrektor Irenie Orzechowskiej za ufundowanie nagród.

Organizatorzy: Aleksandra Skórnicka- opiekun Samorządu Uczniowskiego, Małgorzata Walasek – bibliotekarz, Małgorzata Stróżykowska- katechetka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Mamy w naszym Przedszkolu... [25 maj 2021]

Małym serduszkiem życzę Ci Mamo

zdrowia, uśmiechu najwięcej.

A za Twą dobroć i miłość

przyjmij ten kwiatek w podzięce.

Matka to szczególna osoba w życiu każdego człowieka. To Ona, mimo zmęczenia, zawsze znajduje dla nas czas. Potrafi wysłuchać, doradzić i pocieszyć. Dlatego w tym wyjątkowym dniu -  Dniu Matki, przedszkolaki (3, 4, 5, 6 – latki) wierszem i piosenką, dziękują swoim Mamom za ich codzienną troskę.

Jolanta Noga, Barbara Hyska, Alina Czarny Marszałek, Agnieszka Piskorek, Joanna Nowicka

Zdjęcia TUTAJ:

Film (3-4 latki) TUTAJ:

Film (5 latki) TUTAJ:

Film (6 latki) TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarze Skry Bełchatów w Kluczewsku [20 maj 2021]

Kapitalna niespodzianka spotkała młode siatkarki z Kluczewska. W dniu dzisiejszym (20.05.) na ich treningu zagościli siatkarze PGE Skry Bełchatów: Robert Milczarek, Kacper Piechocki i Mikołaj Sawicki. Po rozgrzewce i sesji zdjęciowej nasze młodziczki rozegrały z chłopakami 3-setowy pojedynek, który zakończył się zwycięstwem gości 3:0. Mimo, że mecz miał charakter towarzyski to chłopaki ze Skry walczyli o każdą piłkę jakby to był mecz mistrzowski w Plus Lidze. Mimo, że było sporo humoru to Robert, Kacper i Mikołaj pokazali kilka świetnych zagrań, zarówno w obronie, ataku jak i bloku. Na pewno młode adeptki siatkówki z Kluczewska podglądając ich zagrania mogły się wiele nauczyć. Było świetnie!

Obecny sezon z powodu pandemii jest specyficzny jeśli chodzi o rozgrywki sportowe. Mimo, że nie mogliśmy gościć na meczach Siatkarzy w ich hali to kibicowaliśmy im przed telewizorami, a następnie łączyliśmy się z nimi na żywo za pomocą platformy zoom, aby wyrazić swoje wsparcie wirtualnie. Uczestniczyliśmy także w spotkaniach „online” z zawodnikami, gdzie mogliśmy zadawać pytania i dowiedzieć się wielu ciekawych „tajników” wspaniałego sportu jakim jest siatkówka.

Dziękujemy serdecznie chłopakom oraz pani Natalii i pani Wiktorii z Akademii PGE Skry Bełchatów za możliwość potrenowania z tak zacnymi zawodnikami, którzy na co dzień występują na parkietach jednej z najlepszych lig siatkówki na świecie czyli Plus Ligi. Dziękujemy także za te wspaniałe chwile spędzone z Siatkarzami na telebimie w hali Energia oraz za wszystkie prezenty, które otrzymujemy od Akademii. Mamy ogromną nadzieję, że w nowym sezonie spotkamy się już na żywo w Bełchatowie, aby z trybun kibicować naszym idolom.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa z Kluczewska należy do Akademii PGE Skry Bełchatów już od kilku lat. Obecnie na zajęcia minisiatkówki i siatkówki uczęszcza ponad 30 dziewczynek w wieku od 6 do 15 lat. Oczywiście cały czas zapraszamy wszystkie chętne nowe dziewczyny. Pozdrawiamy.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Urodziny Scratcha [20 maj 2021]

18 maja 2021 w uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielkim przyjęciu urodzinowym online. Warsztaty ze Scratchem Juniorem i Scratchem 3.0 poprowadzone przez wspaniałych trenerów: Annę Jędryczko i Krzysztofa Jaworskiego stały się podstawą dobrej nauki programowania poprzez ciekawą zabawę.

Każdemu spotkaniu online towarzyszył inny kolor i właśnie takie scratchowe potrawy/projekty uczniowie przygotowywali podczas zajęć:
– pomarańczowo-żółte,
– pomarańczowo-zielone,
– pomarańczowo-niebieskie.
To był czas dobrej i kolorowej zabawy w gronie przyjaciół z całej Polski.

Małgorzata Lipniak

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejne eksperymenty w Przedszkolu... [20 maj 2021]

Wychowawczyni w przedszkolu przygotowała kolejne eksperymenty. Dzieci zobaczyły jak przejść przez kartkę papieru A4. Rysowały szyfry "atramentem sympatycznym", czyli sokiem z cytryny i odczytywały je po wyprasowaniu żelazkiem. Zobaczyły jak zachowuje się "nurek Kartezjusza". Najwięcej entuzjazmu dostarczył wulkan. Już wkrótce nowe doświadczenia. Zapraszam. 

Joanna Nowicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedszkolaki pamiętały o urodzinach św. Jana Pawła II [19 maj 2021]

18 maja 2021 roku mija 101 rocznica urodzin patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II, człowieka, który dla Polaków jest symbolem wiary, nadziei i miłości. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach poświęconych Jego osobie. Przedszkolaki oglądały ilustracje przedstawiające Wielkiego Polaka i słuchały ciekawostek dotyczących pontyfikatu papieża. Wspólnie zaśpiewaliśmy też ulubioną pieśń Karola Wojtyły „Barkę”. Na koniec dzieci namalowały dla Ojca świętego urodzinowe laurki.

Alina Czarny Marszałek, Agnieszka Piskorek, Barbara Hyska, Jolanta Noga

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Książka moim przyjacielem [18 maj 2021]

"Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce".

 Maksym Gorki

17 maja uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników Biblioteki Szkolnej w Kluczewsku. Głównym celem uroczystości było zachęcenie młodych czytelników do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

W spotkaniu wzięli udział p. dyrektor Irena Orzechowska oraz uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Barbarą Włódzik. Pierwszoklasiści w zaprezentowanym programie artystycznym przedstawili zasady postępowania z książką oraz wskazali korzyści płynące z czytania książek. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersza pt. „Dwie książeczki” napisanego przez uczniów należących do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.  Następnie wypowiedziały się na temat jego treści oraz wyciągnęły wspólny wniosek, że książki należy szanować. Puntem kulminacyjnym spotkania był akt uroczystego pasowania na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor. Na pamiątkę uczniowie otrzymali kolorowanki,  przypinki i zakładki do książek. W radosnym nastroju  pierwszoklasiści powrócili do klasy z pierwszą samodzielnie wypożyczoną książką.

Serdeczne podziękowania składamy p. dyrektor Irenie Orzechowskiej, blogerce książkowej p. Ewelinie Bartocha oraz Samorządowi Uczniowskiemu  za ufundowanie upominków.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Weź udział w konkursie plastycznym [10 maj 2021]

„Umiejmy dzielić się chlebem z tymi, którzy go nie mają lub mają go mniej od nas.”

Św. Jan Paweł II

18 maja przypada 101 rocznica urodzin patrona naszej szkoły Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły i przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Umiejmy dzielić się chlebem z tymi, którzy go nie mają lub mają go mniej od nas”. Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży nauczania naszego wielkiego rodaka. Prace plastyczne należy wykonać dowolną techniką na kartce formatu A4 i złożyć w bibliotece szkolnej do dnia 18.05.2021r.

Prosimy wychowawców o motywowanie uczniów do udziału w konkursie.

Organizatorzy

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kadrowiczki z Kluczewska!!! Amelia Mazur powołana na konsultację naborową Kadry Polski w Siatkówce Plażowej!!! [05 maj 2021]

W dniach 1-3 maja dwie zawodniczki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko – Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka uczestniczyły w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbywał się w Rzeszowie. Jako Reprezentantki Kadry Województwa Świętokrzyskiego dziewczyny rywalizowały z Kadrami Podkarpacia, Małopolski i Łódzkiego. Ostatecznie Kadra Świętokrzyskiego zajęła III miejsce.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dzięki swojej bardzo dobrej grze została zauważona i doceniona nasza zawodniczka – Amelia Mazur, która otrzymała powołanie na konsultację naborową do Kadry Narodowej Juniorki Młodszej w siatkówce plażowej, która odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Spale!

Wiktoria i Amelia to nie jedyne kadrowiczki z naszego klubu, które w ostatnim czasie otrzymały powołanie do Reprezentacji Województwa. W konsultacjach Rocznika 2007 uczestniczyły Anna Grabiec i Zuzanna Wyrobek.

Cieszymy się ogromnie, że praca i zaangażowanie naszego „młodego” klubu przynosi efekty i jest doceniana na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich. Sukcesy z ostatnich lat, zarówno w minisiatkówce jak i siatkówce utwierdzają nas, że idziemy w dobrym kierunku i mamy nadzieję, że będzie się to rozwijać jeszcze bardziej. Oczywiście cały czas zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki od 6 roku życia na zajęcia minisiatkówki. Siatkówka to piękny sport, dający dużo radości i świetnie rozwijający. Pozdrawiamy i zapraszamy!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Majowe Święta Przedszkolaków [01 maj 2021]

Zajęcia we wszystkich grupach poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik.
Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Agnieszka Piskorek, Barbara Hyska, Jolanta Noga, Alina Czarny Marszałek

Zdjęcia TUTAJ:

Film I: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przrdszkolaki dalej eksperymentują... [26 kwiecień 2021]

Dzieci w przedszkolu wyśmienicie się bawiły pod przewodnictwem wychowawczyń pani Joanny i pani Eweliny. Przy okazji dowiedziały się dlaczego gaśnie świeczka, jak działa płyn do mycia naczyń na tłuste plamy. Ćwiczyły oddychanie tworząc bańki mydlane oraz dłonie zagniatając "gluta". Niezapomniana wrażenia mogą sobie przypomnieć oglądając zdjęcia.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Siatkarki powołane do Kadry Województwa!!! [23 kwiecień 2021]

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że 4 Siatkarki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko przebywają obecnie na konsultacjach Kadry Województwa Świętokrzyskiego. W Ostrowcu Św. trenują Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka (Kadra 2006) natomiast w Kielcach Ania Grabiec i Zuzia Wyrobek (Kadra 2007). O ile Amela i Wiki to nasze stałe kadrowiczki to dla Ani i Zuzi jest to kompletny debiut. Kadra Rocznika 2006 przygotowuje się do Turnieju Nadziei Olimpijskich natomiast Kadra 2007 do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Naszym dziewczynom oczywiście życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Co dają nam ubezpieczenia? - Debata naszych uczniów [22 kwiecień 2021]

19 oraz 20 kwietnia 2021r. uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w debacie na temat: „Co dają nam ubezpieczenia?”. Było to trzecie wydarzenie spośród zaplanowanych w ramach realizacji I edycji Programu „Złote Szkoły NBP”, organizowanego przez Narodowy Bank Polski, którego celem jest popularyzująca wiedzy ekonomicznej w środowisku szkolnym. Wydarzenie odbyło się online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. W czasie spotkania uczniowie przedstawili rodzaje ubezpieczeń, z których korzystają rodzice oraz na jaki czas i w jakim celu są zawierane te ubezpieczenia. Po obejrzeniu prezentacji opisującej rodzaje i formy  ubezpieczeń odbyła się wśród uczniów dyskusja dotycząca zasadności korzystania z ubezpieczeń. Głównym założeniem ubezpieczenia jest zabezpieczenie mienia, życia i zdrowia na skutek nieprzewidzianych zdarzeń i wypłatę odszkodowania lub świadczeń wynikających ze składek wniesionych przez osobę ubezpieczoną. Wszyscy uczniowie stwierdzili, że ubezpieczenia są bardzo potrzebne, ponieważ  dają szeroki zakres ochrony i gwarancję, że odszkodowanie zostanie wypłacone w razie napotkania nieszczęśliwego zdarzenia losowego. Ubezpieczenia mają na celu zabezpieczyć to, co najważniejsze w życiu każdego człowieka, czyli nasze zdrowie oraz majątek.

Małgorzata Krzysztoszek, Barbara Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Uczniowskie ekonawyki [15 kwiecień 2021]

Uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II  w Kluczewsku przystąpili do konkursu organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia „Uczniowskie ekonawyki”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie i realizacja szkolnej kampanii promującej wybrane ekonawyki (rozsądne zużycie wody, energii oraz odpowiedzialne gospodarowanie odpadami).

Trzecioklasiści nagrali krótki filmik, w którym przypominają jak prawidłowo segregować śmieci. Zwracają uwagę, że posortowane odpady mogą być ponownie wykorzystane
w celu wytworzenia nowego produktu. Filmik został wyświetlony przedszkolakom oraz uczniom klas I- VIII podczas zajęć zdalnych.

Wychowawczyni klasy IIIa- Aleksandra Skórnicka

Film TUTAJ:

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wiktoria Łęcka ze Stypendium Sportowym Starosty Włoszczowskiego [06 kwiecień 2021]

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że siatkarce SP/Arki Kluczewsko – Wiktorii Łęckiej zostało przyznane Stypendium Sportowe Starosty Włoszczowskiego.

Uroczyste wręczenie stypendium odbyło się 6 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włoszczowie przez Dariusza Czechowskiego  – Starostę Włoszczowskiego, Łukasza Karpińskiego – Wicestarostę, Małgorzatę Gustę i Rafała Pacanowskiego – Członków Zarządu Powiatu Włoszczowskiego.

Wiktoria Łęcka reprezentuje Parafialny Klub Sportowy „ARKA” Kluczewsko (trener Tomasz Dębowski) - oraz Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku. Osiągnięcia zawodniczki w piłce siatkowej w ostatnim czasie to:

  • w latach 2019-2020 regularne reprezentowanie Kadry Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Młodziczek,
  • VI miejsce w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek w sezonie 2019/2020;
  • wielokrotnie wybierana na „Najlepszą Zawodniczkę Meczu (MVP)”;
  • III miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Plażowej w kat. Młodziczek – czerwiec 2020 r.,
  • reprezentowanie Województwa Świętokrzyskiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Chełm 23-25 październik 2020 r.,
  • II miejsce w Województwie Świętokrzyskim w Lidze Młodziczek w sezonie 2020/2021 i awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.
  • Tytuł Najlepszej Zawodniczki (MVP) całego Sezonu Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek (2020/2021).

Wiktorii życzymy dalszych sukcesów, zarówno w siatkówce jak i życiu osobistym.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,036 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zapraszamy na Nową S... | Najczęściej czytane: Święto Babci i Dziadka [69216]