Mikołajki'2016 [06 grudzień 2016]

Uczniowie ZPS i PG w Kluczewsku przygotowali na powitanie Mikołaja montaż słowno- muzyczny.  Przedstawili krótką historię św. Mikołaja , z której dowiedzieliśmy się, że był to człowiek  niezwykle skromny i czuły na ludzką biedę i niedolę. Swoim znacznym majątkiem chętnie dzielił się z potrzebującymi.
Dzieci   zwróciły uwagę na to ,że cała społeczność uczniowska także bierze udział w różnych akcjach charytatywnych na terenie naszej szkoły, bo przecież „każdy  może zostać  św. Mikołajem”. 
Po inscenizacji Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami zapewniając, iż za rok ponownie nas odwiedzi.

                                                                                                                                 Organizatorzy:

                                                                    Małgorzata Walasek,
                                                                       Aleksandra Skórnicka,
                                                               Urszula Jeziorska

Mikołajki: Zdjęcia TUTAJ

Mikołajki Przedszkole: Zdjęcia TUTAJ

Mikołajki Klasy II-III: Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Aktywne przerwy - ćwiczyć każdy może! [06 grudzień 2016]

W naszej szkole od niedawna można aktywnie spędzić czas na przerwie. We wtorki o godzinie 12 z pomocą chętnych gimnazjalistek organizowane są tańczące  przerwy, natomiast w środy o godzinie 11 – aktywna przerwa dla tych, którzy chcą zagrać w piłkę nożną, badmintona lub porzucać do kosza.

Aktywne przerwy to wspaniała zabawa integracyjna i doskonały sposób na aktywność ruchową  w szkole dającą odprężenie i relaks.

Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Barbórka w Przedszkolu [06 grudzień 2016]

"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!"

Barbórka – tradycyjne polskie święto górnicze, obchodzona jest na cześć św. Barbary, patronki górników. 4 grudnia to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w naszym przedszkolu. Dzieci poznały legendy śląskie i bocheńskie, pracę górników, rysowały węglem, zdobyły wiedzę na temat właściwości tego minerału oraz jego powstania. Poznały również strój górnika, w skład którego zalicza się m.in. czako (czapkę z pióropuszem) – wysoką, sztywną czapkę. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonały czapkę górnika.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Andrzejki w Naszym Przedszkolu [02 grudzień 2016]

30 listopada dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych bawiły się na zabawach andrzejkowych. Wróżyły sobie z rozsypanych karteczek, przekuwały serce z wypisanymi imionami, lały wosk. Tradycyjnie też ustawiały buty w kierunku drzwi, aby dowiedzieć się, kto z nich pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Wróżby przeplatane były tańcami i zabawami przy muzyce. Rodzice zapewnili dzieciom słodki poczęstunek.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wszyscy możemy być olimpijczykami [01 grudzień 2016]

1 grudnia Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Kluczewsku odwiedziło dwóch wspaniałych gości. Byli to niepełnosprawni sportowcy: p. Michał Szafrański i p. Andrzej Wójcik. Pan Michał w 2016 roku na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkoatletyce, zdobył dwa złote (rzut dyskiem i pchnięcie kulą) oraz srebrny medal w rzucie oszczepem. Pan Michał jest także Prezesem Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl. Pan Andrzej,  jest obecnym Wicemistrzem Polski w grze Boccia w kategorii BC4. Wicemistrzostwo zdobył w listopadzie tego roku w zawodach rozgrywanych w Zielonej Górze.

Sportowcy odwiedzili szkołę w Kluczewsku na specjalne zaproszenie Kacpra Turczyna niepełnosprawnego ucznia klasy V szkoły podstawowej, który choruje na Rdzeniowy Zanik Mięśni (SMA). Hasłem przewodnim spotkania było „Wszyscy możemy być olimpijczykami”. Obaj panowie świetnie nawiązali do powyższego hasła. Podkreślali jak wiele w ich życiu znaczy sport, i jak wiele sportowi zawdzięczają. Rywalizacja osób sprawnych i niepełnosprawnych niczym się nie różni. Sport jest wspaniałą formą „przełamywania barier” oraz utwierdzaniem w dążeniu do celu.

W kolejnym punkcie spotkania młodzi uczniowie z Kluczewska mogli spróbować i sprawdzić się w trzech dyscyplinach paraolimpijskich. Pierwszą z nich była Bociia. W Boccie gra się specjalnymi bilami. Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej, a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru. Oprócz Bocci można było zagrać w siatkówkę na siedząco oraz uczestniczyć w symulacji rzutu dyskiem z wykorzystaniem piłki lekarskiej. Wszystkie dyscypliny cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej i widać było, że sprawia im to wielką frajdę.

Spotkanie ze sportowcami było wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników, a o jego atrakcyjności świadczy bardzo długa kolejka, która ustawiła się na zakończenie, aby otrzymać autografy od naszych Mistrzów.

Cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje panu Michałowi i panu Andrzejowi za te wspaniałe dwie godziny spędzone razem. Obu panom życzymy, aby spełniły się ich największe marzenia czyli reprezentowanie Polski na Paraolimpiadzie w Tokio, w 2020 roku.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu w Kluczewsku [30 listopad 2016]

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci, przyjacielem oraz powiernikiem największych sekretów i tajemnic.  25 listopada  w Przedszkolu w Kluczewsku obchodzony był „Światowy Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji każdy maluch przyniósł do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela.  Przybliżyłyśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Młodsze dzieci kolorowały lub rysowały misie, starsze wycinały sylwety.  Zaśpiewały piosenkę: „Ja jestem niedźwiadek”, zachęcając wszystkich do zjadania miodu. Dzieci wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych„,  tańczyły do piosenek: „Jadą , jadą misie” oraz „Gumimiś”. Przedszkolaki chętnie brały udział w konkurencjach sprawnościowych. Uwieńczeniem uroczystości był ,,Tort Misiowy”.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Trzeci Finał Wojewódzki SP Kluczewsko w tym Roku Szkolnym!!! [29 listopad 2016]

Piłkarki nożne ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku awansowały do Finału Województwa Świętokrzyskiego w Mini-Piłce Nożnej! Nasze dziewczęta wywalczyły awans wygrywając Półfinał Wojewódzki, który rozgrywany był 29 listopada we Włoszczowie. W zawodach wzięło udział 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Po losowaniu, Kluczewianki trafiły do bardzo silnej grupy „A”, gdzie ich rywalkami były: SP Konieczno i SP Krasocin. W grupie „B” spotkały się: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa oraz SP Komorniki. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Grupa „A”: SP Krasocin – SP Kluczewsko 1:1 (gol dla Kluczewska – Karolina Jamróz), SP Konieczno – SP Krasocin 0:0, SP Konieczno – SP Kluczewsko 1:2 (Karolina Jamróz – 2). Grupa „B”: SP Komorniki – SP Nr 2 Włoszczowa 1:0, SP Nr 1 Włoszczowa – SP Nr 2 Włoszczowa 5:0, SP Nr 1 Włoszczowa – SP Komorniki 0:3.  SP Konieczno i SP Nr 2 Włoszczowa zostały sklasyfikowane na miejscu piątym natomiast pozostałe drużyny zagrały o miejsca medalowe, których wyniki przedstawiają się następująco: Mecz o III miejsce: SP Krasocin – SP Nr 1 Włoszczowa 5:0; Finał: SP Kluczewsko – SP Komorniki 6:0 (gole dla Kluczewska w Finale zdobyły – Karolina Jamróz 5 i Aleksandra Teklak 1). Finał Wojewódzki Mini-Piłki Dziewcząt, w którym po raz pierwszy w historii zagra Szkoła z Kluczewska  odbędzie się grudniu bieżącego roku.

Przypomnijmy, że awans piłkarek nożnych ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku do Finału Województwa Świętokrzyskiego jest już trzecim jaki udało się osiągnąć w tym Roku Szkolnym. Wcześniej awans wywalczyły siatkarki i siatkarze z naszej szkoły.

Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy uzyskania jak najlepszych wyników w Finałach Wojewódzkich.

SP Kluczewsko w Półfinale reprezentowały: Magdalena Okoń - Karolina Jamróz (kpt.), Karolina Jambor, Aleksandra Teklak, Wioleta Kuliś, Daria Puchowska, Paulina Liczberska. Opiekun drużyny – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Pluszowego Misia połączony z Dniem Wolontariatu w naszej szkole [27 listopad 2016]

25 listopada br. w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia połączone z Dniem Wolontariatu Szkolnego.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klas II i III oraz klas IV-VI. Przedstawiciele Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przygotowali prezentację dotyczącą obchodów Dnia Misia. Przybliżyli najmłodszym w jaki sposób powstało to święto oraz zwrócili uwagę na to, że miś odgrywa ważną rolę nie tylko w świecie dziecka, ale także wśród dorosłych. Pluszak ten towarzyszy nam od pokoleń.

Dzień Pluszowego Misia miał w naszej szkole nietypowy charakter. Harcerze w myśl motta  „Jesteśmy tyle warci, ile sami możemy dać innym” wykorzystując postać pluszowego misia zaprezentowali krótką scenkę, w której ukazali wartość niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.  Wyświetlili filmik przedstawiający różne oblicza wolontariatu. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wymieniła wszystkie akcje charytatywne, w których nasi uczniowie biorą udział oraz podziękowała całej społeczności szkolnej za to, że  otwiera serca na potrzeby innych.

Organizatorzy:
Bibliotekarka- Małgorzata Walasek
Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Młodzi Siatkarze z Kluczewska, także zagrają w Finale Wojewódzkim!!! [25 listopad 2016]

25 listopada w hali sportowej w Kluczewski odbył się Półfinał Wojewódzki IV Festiwalu Mini-Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrały cztery reprezentacje chłopców: SP Dobromierz, SP Kluczewsko, SP Komorniki oraz SP Nr 2 Włoszczowa. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Komorniki 2:0 (25:2; 25:16), SP Dobromierz – SP Nr 2 Włoszczowa 2:0 (25:13; 25:11), SP Komorniki – SP Nr 2 Włoszczowa 1:2 (10:25; 25:14; 9:15), SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:1 (25:23; 16:25; 15:4), SP Dobromierz – SP Komorniki 2:0 (25:4; 25:12), SP Nr 2 Włoszczowa – SP Kluczewsko 0:2 (18:25; 15:25). Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, SP Nr 2 Włoszczowa, 4. SP Komorniki.

Młodzi siatkarze z Kluczewska sprawili bardzo miłą niespodziankę wygrywając powyższy turniej. „Trzon” drużyny tworzą chłopcy z klasy V i młodsi, którzy dopiero zbierają siatkarskie doświadczenie. Udział w Finale Wojewódzkim, wśród 6-ciu najlepszych drużyn z eliminacji Województwa Świętokrzyskiego na pewno przybliży ich do osiągania jeszcze lepszych wyników w przyszłości.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej do Finału Wojewódzkiego awansowały także nasze dziewczęta.

Finał Wojewódzki IV Festiwalu Mini-Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 14 grudnia w Stąporkowie w powiecie koneckim.

SP Kluczewsko reprezentują: Damian Barczyński – kpt. (2005), Jakub Walasek (2005), Oskar Glanda (2006), Dawid Bąk (2004), Jakub Prokop (2005), Jakub Nowak (2007), Kacper Czaiński (2007), Kacper Pura (2006), Damian Śpiechowicz (2004), Łukasz Borowiecki (2004). Opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dyskoteka Andrzejkowa - Fotogaleria [24 listopad 2016]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Światowy Dzień Życzliwości [23 listopad 2016]

"Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.

Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,

Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie".

Dnia 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. To święto widnieje od niedawna w naszych kalendarzach. Właśnie tego dnia obchodziliśmy w przedszkolu na zajęciach dodatkowych Dzień Życzliwości, Pozdrowień oraz Dobrych Manier.
Celem przeprowadzonych zajęć było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień. A jakich magicznych słów się nauczyły? „dziękuję, proszę, dobranoc, do widzenia, przepraszam, do zobaczenia, jak miło, jak mi przykro”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały plakat.
Dzisiejszy dzień dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i utwierdził  w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Jesienne Astry [23 listopad 2016]

Jesień wcale nie musi być smutna, szara i nudna. Na jesienne długie wieczory polecam zabawy z dziećmi w „czarowanie” różnorodnych dekoracji. Do tego potrzebujemy tylko kolorowego papieru, kleju, nożyczek, pozytywnej energii i dobra zabawa gwarantowana.

Barbara Hyska

Zdjęcia i instrukcja TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska trzeci raz z rzędu zagrają w Finale Pucharu Marszałka [22 listopad 2016]

22 listopada w hali sportowej w Kluczewski odbył się Półfinał Wojewódzki IV Festiwalu Mini-Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Kluczewski Półfinał był eliminacjami z powiatu włoszczowskiego. Zagrały w nim trzy reprezentacje dziewcząt – wszystkie trzy z Gminy Kluczewsko: ZPS Dobromierz, ZPS Kluczewsko i ZPS Komorniki. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Komorniki – SP Dobromierz 0:2 (8:25; 8:25), SP Kluczewsko – SP Komorniki 2:0 (25:5; 25:4), SP Dobromierz – SP Kluczewsko 0:2 (10:25; 24:26). Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Komorniki.

Zwycięska drużyna z Kluczewska w grudniu zagra w Finale Wojewódzkim Pucharu Marszałka, gdzie spotka się 6 najlepszych drużyn z eliminacji Województwa Świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że dziewczęta z Kluczewska w Wojewódzkim Finale Pucharu Marszałka wystąpią trzeci raz z rzędu a w poprzednich dwóch edycjach triumfowały.

SP Kluczewsko reprezentują: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak, Daria Puchowska. Opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Zdjecia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

HORYZONTY AKTYWNOSCI FIZYCZNEJ - DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA W ZPS KLUCZEWSKO [22 listopad 2016]

15 XI 2016r. odbyła się w Kielcach konferencja inaugurująca Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej: Horyzonty Aktywności Fizycznej - Dziecięca Piłka Ręczna. Program realizują wspólnie Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przy wsparciu  klubu Vive Tauron Kielce.

Głównym celem Programu jest podniesienie jakości oferty zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I - III szkoły podstawowej poprzez popularyzację dziecięcej piłki ręcznej.

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Kluczewsku znalazł się wśród 102 szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego do których adresowany jest Program.

Każda ze szkół otrzymała zestaw do gry w dziecięcą piłkę ręczną składający się z 10 piłek, bramki, 10 kamizelek dwukolorowych  oraz 12 znaczników do tworzenia boiska. W ramach zajęć z wychowania fizycznego uczniowie będą poznawali zasady gry w dziecięcą piłkę ręczną.

Zwiększona aktywność fizyczna, a w efekcie wyższy poziom sprawności motorycznej przekłada się na lepsze funkcjonowanie dziecka w grupie rówieśniczej. Dzieci te łatwiej nawiązują kontakty z rówieśnikami, potrafią współpracować i współdziałać w zespole, są akceptowane społecznie i często stają się przywódcami w grupie. Być może w przyszłości będą wśród uczestników programu zawodnicy,  którzy będą reprezentować klub Vive Tauron Kielce na arenie krajowej i międzynarodowej.

Barbara Włódzik

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZPS Kluczewsko Najlepsze w Turnieju Pamięci Majora Hubala [18 listopad 2016]

18 listopada w Dobromierzu odbył się I Turniej Piłki Siatkowej Pamięci Majora Hubala. W zawodach zagrało 7 drużyn podzielonych na dwie grupy. Grupę „A” tworzyły: ZPS I Dobromierz, PSP Przedbórz, ZPS Kluczewsko, PSP Fałków. W grupie „B” zagrały: ZPS II Dobromierz, ZPS Komorniki, SP Radoszyce. Turniej miał oryginalną formułę. Poszczególne drużyny tworzyły dziewczynki, które grały w pierwszym secie oraz chłopcy grający w drugim secie. Każdy mecz składał się z dwóch setów, które grano do 15 punktów. W przypadku remisu, o końcowej klasyfikacji decydowały „małe punkty”. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Grupa „A”: Dobromierz I – Fałków 2:0 (15:6; 15:10), Przedbórz – Kluczewsko 0:2 (4:15; 5:15), Dobromierz I – Kluczewsko 0:2 (8:15; 14:16), Fałków – Przedbórz 2:0 (15:11; 27:25), Dobromierz I – Przedbórz 2:0 (15:5; 15:6), Kluczewsko – Fałków 1:1 (15:6; 14:16). Grupa „B”: Komorniki – Radoszyce 0:2 (14:16; 6:15), Dobromierz II – Radoszyce 2:0 (15:5; 15:9), Dobromierz II – Komorniki 2:0 (15:6; 15:4).

Półfinały: Kluczewsko – Radoszyce 2:0 (15:11; 15:6), Dobromierz I – Dobromierz II 1:1 (15:4; 12:15)

Mecz o III miejsce: Dobromierz II – Radoszyce 2:0 (15:13; 15:8)

Finał: Dobromierz I – Kluczewsko 0:2 (7:15; 8:15)

Zwycięska drużyna z Kluczewska została uhonorowana pamiątkowym pucharem. Wszystkie reprezentacja dostały pamiątkowe medale, które wręczył dyrektor ZPS Dobromierz – pan Robert Dzierzgwa.

Reprezentację ZPS Kluczewsko w Turnieju tworzyli: Karolina Jambor – kpt. (2004), Karolina Jamróz (2004), Wioleta Kuliś (2004), Paulina Liczberska (2004), Amelia Mazur (2006), Damian Barczyński (2005), Jakub Walasek (2005), Oskar Glanda (2006), Dawid Bąk (2004), Kacper Czaiński (2007). Opiekun – pan Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 396 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Mikołajki'2016 | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [9057]