I WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY dla uczniów szkół podstawowych [16 styczeń 2017]

W dniu 12.01.2017r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym  w Kluczewsku odbył się etap powiatowy I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Był to już drugi i zarazem przedostatni etap rywalizacji. Do konkursu przystąpiło 7 szóstoklasistów z Kluczewska i Dobromierza. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Teklak, Karolina Jambor, Magdalena Baran oraz Damian Śpiechowicz. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie rozwiązywali zadania online wymagające logicznego myślenia. Pracowali wytrwale i wykazali się wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych. Wyniki konkursu okazały się wielkim sukcesem dla naszych uczniów: Aleksandra Teklak uzyskała 80%, Magdalena Baran 73,3%, a Karolina Jambor 70%  możliwych do uzyskania punktów. Do etapu finałowego przeszła Aleksandra Teklak. Należy podkreślić, że tylko dwoje uczniów z powiatu włoszczowskiego zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu. Finał odbędzie się w Kielcach 18 marca.

Gratulujemy dotychczasowej wygranej i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z zagadkami matematycznymi.

Małgorzata Krzysztoszek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wesołych Świąt!!! [23 grudzień 2016]

"Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017

składa Społeczność Szkolna ZPS Kluczewsko"

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zbieramy fundusze na sztandar szkoły [23 grudzień 2016]

Samorząd Uczniowski Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku zorganizował kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, którego głównym celem było pozyskanie środków na zakup sztandaru szkoły. W akcję włączyli się uczniowie ZPS i PG wraz z rodzicami, harcerze oraz opiekunki świetlicy przygotowując piękne własnoręcznie wykonane szopki, stroiki, aniołki, choinki, bombki oraz karty świąteczne. Kiermasz odbył się podczas zebrania z rodzicami wzbudzając duży zachwyt i zainteresowanie wśród kupujących. Pozyskane środki to 785,20zł. Do tej kwoty dołączyliśmy zebrane wcześniej przez uczniów pieniądze ze sprzedaży ciast w kwocie 500,00 zł. W przedsięwzięcie włączyli się także uczniowie z Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przygotowując kiermasz książek używanych. Ze sprzedaży książek uzyskano 130,00 zł, które w całości przekazano na sztandar. Łączną kwotę 1415,20 zł wpłacono na konto Rady Rodziców.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, Uczniom oraz wszystkim  osobom, dzięki którym pozyskaliśmy dotychczasowe środki. Dziękujemy za współpracę.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Aleksandra Skórnicka

Wspieramy Samorząd Uczniowski w zbiórce pieniędzy na sztandar szkoły.

W dniu 21 grudnia br. uczniowie należący do Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowali kiermasz książek używanych. W sprzedaży pojawiły się egzemplarze dla dzieci, młodzieży i dorosłych o różnej tematyce. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Pozyskano kwotę 130,00 zł, którą w całości przekazano na sztandar szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom oraz Uczniom zaangażowanym w powyższe przedsięwzięcie.

Bibliotekarka- Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wigilia w Przedszkolu [23 grudzień 2016]

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie Wam spokój i radość…

W środę 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Irena Orzechowska złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Jasełka'2016 (Fotogaleria) [21 grudzień 2016]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wigilia w 4 B [20 grudzień 2016]

Wigilia klasowa za nami...Dziękuję Wam kl.IV b oraz  rodzicom, którzy zadbali o nasze podniebienia.
Było smacznie, nastrojowo i świątecznie jednym słowem cudownie.

Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Chcę z Tobą spędzić święta..." [18 grudzień 2016]

15 grudnia br. uczniowie z ZPS i PG w Kluczewsku przygotowali przedstawienie świąteczne pt. „Królowa Śniegu i święta”. Młodzi artyści wcielili się w postacie z bajek Hansa Christiana Andersena pt.  „Królowa Śniegu” i „Dziewczynka z zapałkami”. Myślą przewodnią inscenizacji było przypomnienie najważniejszych wartości w życiu człowieka, takich jak pomoc drugiej osobie, przebaczenie, miłość, przyjaźń i zgoda.
Oprawa muzyczna oraz piosenki pięknie wykonane przez uczennice z gimnazjum wprowadziły widzów w świąteczny nastrój.
W tym dniu uczniowie wystąpili nie tylko przed społecznością szkolną, ale także na spotkaniu seniorów z naszej gminy  oraz podczas zebrania z rodzicami.

                                                       Bibliotekarka: Małgorzata Walasek
                                                       Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dziewczęta z SP Kluczewsko czwartą drużyną województwa w mini-piłce nożnej!!! [16 grudzień 2016]

16 grudnia w Skarżysku Kamiennej odbył się Finał Wojewódzki w Mini-Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego wystąpiła Reprezentacja Dziewcząt Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która zajęła bardzo dobre IV miejsce.

W zawodach zagrało 8 najlepszych drużyn w Województwa Świętokrzyskiego wyłonionych we wcześniejszych Półfinałach. Turniej rozgrywano systemem grupowym, po 4 zespoły w dwóch grupach. Grupę „A” tworzyły: SP Nr 7 Ostrowiec Św., SP Nr 3 Jędrzejów, SP Koniemłoty, SP Kołaczkowice. Grupa „B”: SP Nr 7 Skarżysko Kamienna, SP Kluczewsko, SP Łopuszno, SP Stadnicka Wola. Wyniki grupy „A” przedstawiają się następująco: Ostrowiec Św. – Jędrzejów 4:1; Koniemłoty – Kołaczkowice 1:2; Ostrowiec Św. – Koniemłoty 2:0; Jędrzejów – Kołaczkowice 0:3; Ostrowiec Św. – Kołaczkowice 3:2; Jędrzejów – Koniemłoty 0:3. Klasyfikacja końcowa grupy „A”: 1. SP Nr 7 Ostrowiec Św., 2. SP Kołaczkowice, 3. SP Koniemłoty, 4. SP Nr 7 Jędrzejów. Wyniki grupy „B”: Skarżysko Kamienna – Kluczewsko 0:3 (gole dla Kluczewska strzeliły: Karolina Jamróz, Aleksandra Teklak, Karolina Jambor); Łopuszno – Stadnicka Wola 0:1; Skarżysko Kamienna – Łopuszno 0:2; Stadnicka Wola – Kluczewsko 0:2 (Karolina Jamróz 2), Skarżysko Kamienna – Stadnicka Wola 0:3, Kluczewsko – Łopuszno 0:2. W grupie „B” trzy drużyny zdobyły po 6 punktów i o zwycięstwie w grupie decydowała tzw. „mała tabela” między zainteresowanymi drużynami. Grupę wygrało Łopuszno, które strzeliło jedną bramkę więcej od Kluczewska. Trzecie miejsce zajęła Stadnicka Wola a czwarte Skarżysko Kamienna.

Wyniki meczów medalowych: Mecz o III miejsce: SP Kołaczkowice – SP Kluczewsko 4:2 (Karolina Jambor, Karolina Jamróz). Finał: SP Nr 7 Ostrowiec Św. – SP Łopuszno 2:0. Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Województwa w Mini-Piłce Nożnej Dziewcząt przedstawia się następująco: 1. SP Nr 7 Ostrowiec Św., 2. SP Łopuszno, 3. SP Kołaczkowice, 4. SP Kluczewsko, 5-6. SP Stadnicka Wola, SP Koniemłoty, 7-8. SP Nr 7 Skarżysko Kamienna, SP Nr 3 Jędrzejów.

Karolina Jamróz z SP Kluczewsko została uznana za jedną z najlepszych zawodniczek turnieju.

Naszym dziewczętom serdecznie gratulujemy. Do wielu sukcesów siatkarskich dołączyły teraz także sukces piłkarski i za to należą się Im ogromne brawa!

Szkołę Podstawową z Kluczewska w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Mini-Piłce Nożnej reprezentowały: Magdalena Okoń – Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Karolina Jambor, Aleksandra Teklak, Karolina Jamróz (kpt.), Amelia Mazur, Daria Puchowska. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejne siatkarskie sukcesy uczniów z Kluczewska! [15 grudzień 2016]

14 grudnia w Stąporkowie odbył się Finał Wojewódzki IV Festiwalu Mini-Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców Gminę Kluczewsko i Powiat Włoszczowski reprezentowali sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Dziewczęta zajęły II miejsce i zdobyły srebrne medale, natomiast chłopcy uplasowali się na V pozycji. W zawodach zagrało po 6 najlepszych drużyn z Województwa Świętokrzyskiego wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Turniej rozgrywany był systemem grupowym. Podział na grupy oraz poszczególne wyniki kluczewskich drużyn przedstawiają się następująco: Dziewczęta: Grupa „A”: SP Nr 3 Staszów, SP Nr 13 Skarżysko – Kamienna, SP Kluczewsko. Grupa „B”: SP Chobrzany, SP Niekłań, SP Chybice. Wyniki grupy „A”: Staszów – Kluczewsko 1:2; Skarżysko-Kamienna – Kluczewsko 0:2; Staszów – Skarżysko-Kamienna 2:0. Dzięki zwycięstwu w swojej grupie dziewczęta z Kluczewska awansowały do wielkiego finału, gdzie spotkały się ze zwyciężczyniami grupy „B” – SP Chobrzany. Mecz finałowy, co potwierdzali postronni widzowie stał na bardzo wysokim poziomie, obfitował w wiele pasjonujących wymian. O zwycięstwie siatkarek z Chobrzan, które w ostatecznym rozrachunku zwyciężyły 2:1 zadecydowała mniejsza ilość popełnionych własnych błędów. Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt: 1. SP Chobrzany, 2. SP Kluczewsko, 3. SP Nr 3 Staszów, 4. SP Niekłań, 5. SP Nr 13 Skarżysko-Kamienna, SP Chybice. Karolina Jamróz z Kluczewska została wybrana do najlepszej „czwórki” całego turnieju.

Chłopcy: Grupa ”A”: SP Nr 13 Skarżysko-Kamienna, SP Zborów, SP Chobrzany. Grupa „B”: SP Mirzec, SP Kluczewsko, SP Niekłań. Wyniki grupy „B”: Mirzec – Niekłań 1:2; Kluczewsko – Niekłań 0:2; Mirzec - Kluczewsko 2:1. Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców: 1. SP Chobrzany, 2. SP Niekłań, 3. SP Mirzec, 4. SP Nr 13 Skarżysko-Kamienna, 5. SP Kluczewsko, SP Zborów.

Chłopcy z Kluczewska debiutowali w tej rangi turnieju i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Trzon drużyny tworzą chłopcy z klas V i młodsi i udział w takich zawodach na pewno zaprocentuje w przyszłości kiedy przyjdzie rywalizować im ze swoimi rówieśnikami.

W Finale Pucharu Marszałka SP Kluczewsko reprezentowali:

Dziewczęta: Jambor Karolina (kpt.), Jamróz Karolina, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Magdalena Okoń, Emilia Turczyn, Aleksandra Teklak, Amelia Mazur, Daria Puchowska, Nina Parzuchowska. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Chłopcy: Damian Barczyński (kpt.), Jakub Walasek, Jakub Prokop, Oskar Glanda, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Damian Śpiechowicz, Dawid Bąk, Kacper Pura, Krzysztof Bąk. Opiekun – p. Tomasz Dębowski  

Naszym siatkarkom i siatkarzom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WYWIADÓWKA! [12 grudzień 2016]

W dniu 15 grudnia 2016r. (czwartek)

w ZPS Kluczewsko odbędzie się WYWIADÓWKA

Godzina 15:30 - Spotkanie Ogólne w Sali Gimnastycznej

Godzina 16:00 - Spotkania z wychowawcami w klasach

W dniu wywiadówki od godziny 14:50 w Naszej Szkole rozpocznie się kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Dochód uzyskany podczas kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup sztandaru szkoły.

Serdecznie zapraszamy.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

GODZINA KODOWANIA II [12 grudzień 2016]

Dnia 6 grudnia 2016 roku już po raz drugi uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w akcji promującej programowanie Code Week 2016. Pod kierunkiem pani Barbary Herczyńskiej i Małgorzaty Krzysztoszek  uczniowie klas 4a i 4b w czasie koła  zajęć komputerowych uczyli się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Większość z nich złapała bakcyla i nie poprzestali na jednej godzinie, gdyż rozpoczęte w  trakcie zajęć projekty realizowali w domach.  Było to możliwe dzięki platformie internetowej www.scratch.mit.edu.pl, na której każdy może założyć swój profil i na nim programować. Dzięki temu uczeń może w każdej chwili, w każdym miejscu, gdzie tylko jest dostęp do Internetu, modyfikować i ubogacać stworzone przez siebie gry i animacje.

Zajęcia te były przeprowadzone w ramach realizacji innowacji pedagogicznej  „Z programowaniem za pan brat”.

Barbara Herczyńska, Małgorzata Krzysztoszek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świąteczna Godzina Kodowania w Zespole Przedszkolno-Szkolnym [12 grudzień 2016]

Dnia 8.12.2016r w godzinach 14.00-17.00 zostały przeprowadzone dodatkowe zajęcia z klasami szóstymi w ramach zajęć promujących programowanie w Sratch'u.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Lipniak  tworzyli multimedialne kartki świąteczne. Efektem wytężonej pracy młodych informatyków były wspaniałe multimedialne choinki, na których pod koniec zajęć zaświeciły się lampki choinkowe.

Zajęcia te były przeprowadzone w ramach realizacji programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania i innowacji programowej „Z programowaniem za pan brat”.  Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że programowanie to nie tylko atrakcyjny i pożyteczny sposób spędzenia wolnego czasu, ale i zajmująca zabawa.

Młodzież w ramach zajęć promujących zdrowy tryb życia uczestniczyła także w zajęciach sportowych poprowadzonych przez pana Tomasza Dębowskiego oraz w przygotowywaniu posiłków zgodnie z zasadami zdrowego żywienia pod kierunkiem pani Barbary Hyskiej.

Świąteczny nastrój towarzyszył młodym informatykom przez cały czas. Wszyscy zadeklarowali, że chętnie wezmą ponowne udział w podobnych zajęciach.

opracowała      

Małgorzata Lipniak

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świąteczna Szyszka (Zajęcia Świetlicowe) [12 grudzień 2016]

Zimowe wieczory a szczególnie czas przedświąteczny to dobry moment, aby zająć się wykonywaniem ozdób bożonarodzeniowych. Zachęcamy Was do zabawy w malowanie i ozdabianie. Wystarczy tylko szyszka (wybrałyśmy jodłową), farby i ozdoby świąteczne. Zaczynamy od wysuszenia szyszki, następnie malujemy ją na zielono czy też złoto i ozdabiamy. Oto jakie pomysły „drzemią” w Naszych wychowankach. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Wychowawcy świetlicy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świąteczna Choinka (Zajęcia Świetlicowe) [12 grudzień 2016]

Przed nami jedne z najpiękniejszych świąt w roku – Boże Narodzenie. Jest to świetna okazja, aby samodzielnie i z dostępnych rzeczy wykonać coś ładnego i oryginalnego. Na pewno każdy  z nas ma w domu rolki po papierze toaletowym, klej i farby. Choinkę wykonujemy sklejając rolki ze sobą zaczynając od najdłuższej warstwy. Następnie składamy tworząc piramidę, im więcej rolek tym większa choinka. Malujemy i ozdabiamy według własnego uznania. Taką „pomysłową” choinkę wykonali uczniowie klasy II: Madzia Wojciechowska, Kinga Czaińska, Ewelinka Śpiechowicz, Mateusz Czaiński i Igor Szczukocki.

Wychowawcy świetlicy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WYWIADÓWKA! [11 grudzień 2016]

W dniu 15 grudnia 2016r. (czwartek)

w ZPS Kluczewsko odbędzie się WYWIADÓWKA

Godzina 15:30 - Spotkanie Ogólne w Sali Gimnastycznej

Godzina 16:00 - Spotkania z wychowawcami w klasach

Serdecznie zapraszamy.

W dniu wywiadówki od godziny 14:50 w Naszej Szkole odbędzie kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez Naszych uczniów.

Dochód uzyskany podczas kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup sztandaru szkolnego.

Samorząd Uczniowski ZPS Kluczewsko

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 411 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: I WOJEWÓDZKI KONKURS... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [9527]