Kolejny Finał Ogólnopolski Siatkarek z Kluczewska!!! [24 maj 2016]

24 maja 2016r. w hali Sportowo - Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Mini Siatkówki z cyklu Kinder+ Sport. W kategorii „czwórek” wystąpiło 14 zespołów a wśród zagrały młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Turniej rozgrywany był systemem grupowym (4 grupy), jeden set do 21 punktów. SP Kluczewsko trafiło do trzy-drużynowej grupy wraz z MUKS Piątka Sandomierz oraz ULKS Stopnica. Wyniki meczów grupowych naszej drużyny przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – MUKS Piątka Sandomierz 21:1, SP Kluczewsko – ULKS Stopnica 21:10. Ćwierćfinał: SP Kluczewsko – PSP Fałków 21:12, Półfinał: SP Kluczewsko – Gala Skarżysko 21:19, Finał: SP Kluczewsko – PLAS Kielce 12:21.

Na koniec zawodów czołowe trzy drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami i upominkami, które wręczyli przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkarki SP Kluczewsko zdobywając II miejsce w Turnieju zakwalifikowały się do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+ Sport, który odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2016r. w Częstochowie.

Przypomnijmy, że Finał w Częstochowie jest drugim Finałem Ogólnopolskim jaki dziewczęta z Kluczewska osiągnęły w tym roku. W zeszłym tygodniu zdobyły one Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego i w dniach 26-29 maja 2016r. zagrają w Mistrzostwach Polski w Mini Siatkówce, które odbędą się w Głuchołazach w województwie opolskim.

SP Kluczewsko w zawodach Kinder+ Sport reprezentowały: Olga Tyszer (kpt.), Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Emilia Nowakowska. Opiekunem drużyny jest – p. Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Majowe zmagania z matematyką [24 maj 2016]

Dnia 18 maja 2016 roku w ZPSz Kluczewsko odbył się po raz ósmy konkurs matematyczny "Majowe zmagania z matematyką". Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, gdyż wzięło w nim udział 18 uczniów z klas IV - V.

Celem konkursu było:

 • popularyzacja matematyki wśród uczniów
 • wdrażanie do "zdrowej" rywalizacji
 • kształcenie spostrzegawczości i logicznego myślenia.

Konkurs rozpatrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasa IV oraz klasa V.

Laureatami konkursu w klasie IV zostali:

I miejsce Magdalena Gieroń

II miejsce Krzysztof Bąk

III miejsce Karolina Szymanek 

Laureatami konkursu w klasie V zostali:

I miejsce Hubert Marszałek

II miejsce Karolina Jambor

            Grzegorz Domaradzki

III miejsce  Magdalena Baran

              Hubert Jambor

              Magdalena Okoń

              Aleksandra Teklak

         Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast wszystkich uczestników nagrodzono drobnymi upominkami ufundowanymi przez wydawnictwo GWO.

         Zwycięzcom konkursu serdecznie gratuluję, wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2016/2017.

                                                                                       Małgorzata Krzysztoszek   

Zdjęcia TUTAJ:      

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

PRZEDSZKOLAKI W "HULA KULA" [24 maj 2016]

W dniu 18 maja 2016r. przedszkolaki wraz z wychowawczyniami  i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Dziecięcego Raju "Hula- Kula" w Rędzinach koło Częstochowy. Bajkowy wystrój sal zapowiadał miły pobyt. Już na samym wejściu dzieci zobaczyły m.in. samochody, motory, zjeżdżalnie, długie tunele, grającą karuzelę, dmuchany zamek. Zagadkowe przejścia, przeszkody wymagające zachowania równowagi, baseny z piłeczkami,  to wyzwania, które nie pozwoliły dzieciom  się nudzić. W międzyczasie  dzieci częstowały się  łakociami, piły soczki i jadły frytki. Pobyt w Hula Kula umiliły dzieciom animatorki, która zaproponowały zabawy ruchowe przy muzyce. Dopełnieniem zabawy był dyplom i pamiątkowe zdjęcie. Wróciliśmy do  szkoły zmęczeni, ale zadowoleni, pełni radosnych wspomnień.

Zdjęcia: TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

,,W zdrowym ciele zdrowy duch". [24 maj 2016]

Przedszkolaki z ZPS w Kluczewsku biorą udział w konkursie na NAJSYMPATYCZNIEJSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW w powiecie włoszczowskim, pod patronatem Echo Dnia z tematem przewodnim ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały piosenki. Można je zobaczyć na portalu ECHA DNIA WŁOSZCZOWA. Zapraszamy do głosowania. Głosy można oddawać do 01.06.2016r.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Siatkarki zagrają w Mistrzostwach Polski !!! [17 maj 2016]

Ogromny sukces odniosły Siatkarki Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, które zwyciężyły w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce Dziewcząt Szkół Podstawowych i tym samym zostały Mistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego Roku Szkolnego 2015/2016.

Finał odbył się 17 maja w Fałkowie. Wystąpiło w nim 8 najlepszych drużyn wyłonionych ze wcześniejszych półfinałów. W wyniku losowania kluczewskie siatkarki trafiły do bardzo silnej grupy, gdzie za przeciwniczki miały: SP Nr 28 Kielce, SP Nr 2 Opatów oraz PSP Fałków. W II grupie zagrały: SP Nr 10 Ostrowiec Św., SP Nieświń, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna i SP Wzdół Rządowy. Wyniki Grupy I przedstawiają się następująco: Kluczewsko – Fałków 2:0 (25:19; 25:16), Kielce Nr 28 – Opatów 2:1, Fałków – Opatów 0:2, Kielce Nr 28 – Kluczewsko 0:2 (25:27; 11:25), Kielce Nr 28 – Fałków 2:1, Kluczewsko – Opatów 2:0 (25:23; 25:13).

Dziewczęta z Kluczewska zwyciężając w swojej grupie awansowały do Wielkiego Finału Igrzysk, gdzie spotkały się z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Nieświnia. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:0 (25:20, 25:11) i końcowym triumfem w Mistrzostwach.

W meczu o III miejsce drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego pokonała SP Nr 28 Kielce. Miejsce V zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 2 z Opatowa, VI – Wzdół Rządowy a VII Fałków i Skarżysko Kamienna.

Decyzją organizatorów i sędziów Najlepszą Zawodniczką (MVP) całych Mistrzostw została Oliwia Kubis z SP Kluczewsko. Ponadto z Kluczewska zostały wyróżnione: Olga Tyszer, Emilia Nowakowska oraz Karolina Jamróz.

Reprezentacja Dziewcząt z Kluczewska będzie reprezentować Województwo Świętokrzyskie w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbędą się w Głuchołazach (woj. Opolskie) w dniach 26 – 29 maja 2016r.

Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego jest największym sukcesem w historii Szkoły z Kluczewska. Przypomnijmy, że kluczewskie siatkarki jesienią zdobyły Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego pokonując w meczu finałowym SP Nr 10 Ostrowiec Św. natomiast w roku ubiegłym w Mistrzostwach Województwa uplasowały się na III miejscu.

Warto nadmienić, że dwie siatkarki z naszej drużyny - Oliwia Kubis i Martyna Dudek w ubiegłym tygodniu uczestniczyły, w konsultacjach Kadry Województwa Świętokrzyskiego Młodziczek, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

SP Kluczewsko w Mistrzostwach reprezentowały: Olga Tyszer (kpt.), Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Emilia Nowakowska, Karolina Jamróz, Karolina Jambor, Angelika Borkowska, Kinga Walasek, Wioleta Kuliś, Iga Bańcer. Opiekunem drużyny jest p. Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II Miejsce Naszych Siatkarzy w Gowarczowie [17 maj 2016]

16 maja 2016 roku reprezentacja chłopców ZPS  w Kluczewsku wzięła udział w  III Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora SP w Gowarczowie. W turnieju wzięły udział 4 drużyny a  mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.  

Wyniki poszczególnych meczy przedstawiały się następująco:

SP Dobromierz – SP Nieświn 1:2; SP Kluczewsko - SP Gowarczów 2:1;

SP Nieświn – SP Kluczewsko 2:0; SP Gowarczów - SP Dobromierz 0:2;

SP Kluczewsko - SP Dobromierz 2:0; SP Gowarczów - SP Nieświn 1:2.

Nasi siatkarze rozgrywki  zakończyli na II miejscu.

Dyplom najlepszego zawodnika turnieju  otrzymał Krystian Kuliś.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiała się następująco:

 1. SP Nieświn
 2. SP Kluczewsko
 3. SP Dobromierz
 4. SP Gowarczów

Drużyna ZPS Kluczewsko zagrała w składzie: Adrian Synowski (VI), Krystian Kuliś (VI), Dominik Wicik (VI),, Jambor Hubert (V), Damian Śpiechowicz (V), Jakub Walasek (IV), Jakub Prokop (IV), Oskar Glanda (IV) i  Damian Barczyński (IV). Opiekun - p. Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Zdrowego Żywienia w Naszej Szkole [13 maj 2016]

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się promocja zdrowego odżywiania wg zaleceń Europejskiego Kodeksu Zdrowego Walki z Rakiem.

Trzyosobowe zespoły z każdej klasy wykonywały sałatki owocowe, koktajle, sałatki wiosenne, kanapki, zdrowe przekąski oraz inne posiłki promujące zdrowe odżywianie. Natomiast pozostali uczniowie w klasach przygotowywali ciekawe hasła, rymowanki, piosenki i plakaty zgodnie z wylosowaną tematyką.

Jury miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców w kategorii I-III i IV-VI.

Po długiej naradzie w kategorii klas młodszych:                                                                    

I miejsce zajęła klasa I, która wykonywała „Zdrowe koreczki”

II miejsce – IIIB „Kanapki na ciemnym pieczywie”

III miejsce – IIB „Sałatka owocowa”

KLASY IV – VI

I miejsce – klasa VA „Koktajl kiwi”

II miejsce – klasa VIB „Sałatka owocowa”

III miejsce – klasa VIA „Kolorowe kanapki”

Wszystkie klasy zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i „zdrowymi” nagrodami.       

                                                                                   Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Już czytam! [12 maj 2016]

W dniu 11.05.2016r w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią, pani dyrektor – Irena Orzechowska oraz pani Ewelina Bartocha – blogerka książkowa. Całość poprowadziły dziewczynki z koła czytelniczego, które wprowadziły dzieci w zaczarowany świat książek. Pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki ufundowane przez panią dyrektor i panią Ewelinę Bartochę. Uśmiechnięte dzieci opuściły bibliotekę wraz z pierwszą samodzielnie wypożyczoną książką.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs prac plastycznych [12 maj 2016]

 

W styczniu 2016 r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku na etapie szkolnym odbył się konkurs prac plastycznych pt. „Od wieków i na zawsze łączy nas chrzest. Ojczyzna, rodzina i ja.” Temat konkursu wpisuje się w obchodzoną w tym roku 1050 rocznicę Chrztu Polski i przypomina o wartości chrztu każdego z nas. Komisja wyłoniła trzy najlepsze prace następujących uczniów: Igor Ławiński z klasy IIb,  Nikola Gusta z  klasy IIc,  Nina Parzuchowska z klasy IIIa. Prace te zostały przesłane do Wydziału Katechetycznego do  Kielc i wzięły udział na etapie diecezjalnym. Choć nie zostały w sposób szczególny wyróżniony, ponieważ tych prac było bardzo dużo, to każdy z uczestników został  nagrodzony pięknymi  dyplomami. Udział uczniów w tym konkursie był dla nich wielką radością. Mogli się wykazać swoimi zdolnościami i umiejętnościami, za co serdecznie im dziękujemy i gratulujemy.

Barbara Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

IV Miejsce Siatkarzy ZPS w Półfinale Wojewódzkim [10 maj 2016]

6 maja  2016 roku reprezentacja chłopców ZPS  w Kluczewsku wzięła udział w  Półfinałach Wojewódzkich w Mini Piłce Siatkowej . Do sportowej rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. W grupie A rywalizowały drużyny; ZPS  Kluczewsko, SP nr1 Włoszczowa oraz SP Secemin.  W grupie B ; ZPS Dobromierz, ZSP Komorniki oraz SP nr 2 Włoszczowa. Nasi siatkarze rozgrywki w swojej grupie zakończyli na I miejscu. W półfinale ulegli drużynie ze SP nr 2 we Włoszczowie, przegrywając 0:2. W meczu o III miejsce przegrali  z drużyną z Dobromierza 2:1.

Klasyfikacja końcowa zawodów  przedstawiała się następująco:

 1. SP nr 2 Włoszczowa
 2. SP Secemin
 3. ZPS Dobromierz
 4. ZPS Kluczewsko
 5. ZPS Komorniki
 6. SP nr 1 Włoszczowa

Drużyna ZPS Kluczewsko zagrała w składzie:  Krystian Kuliś (VI), Dominik Wicik (VI), Dawid Bąk (V), Jambor Hubert (V), Damian Śpiechowicz (V), Jakub Walasek (IV), Jakub Prokop (IV), Oskar Glanda (IV) i  Damian Barczyński (IV). Opiekun - p. Beata Bąk

Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Pamiętamy o Ojczyźnie" - Konurs Recytatorski [06 maj 2016]

W dniu 05.05.2016r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Pamiętamy o Ojczyźnie”.

Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas I-III. Uczniowie prezentowali wiersze i fragmenty prozy przed licznie zgromadzoną społecznością szkolną.

I miejsce zajęła Nina Parzuchowska – uczennica klasy III a,

II miejsce zajęła Wiktoria Łęcka – uczennica klasy III b i

III miejsce zajął Dawid Szymczyk – uczeń klasy II c.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a laureaci pamiątkowymi dyplomami. Nina Parzuchowska będzie reprezentować naszą szkołę 18 maja 2016 r. na konkursie recytatorskim w Dobromierzu.

Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Uczniowie ZPS w Kluczewsku na Paradzie Schumana [05 maj 2016]

2 maja br. uczniowie ZPS w Kluczewsku po raz  pierwszy wzięli udział w Paradzie Schumana we Włoszczowie. W samo południe sprzed ZPO nr 2 przy ul. Różanej wyruszył barwny korowód składający się z reprezentacji siedemnastu szkół. Uczniowie nieśli flagi i rekwizyty charakterystyczne dla wybranych przez siebie państw Unii Europejskiej. Parada zmierzała w kierunku Podzamcza Włoszczowskiego,  gdzie odbywała się „Majówka Europejska”.  Po dotarciu na miejsce zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranego kraju w najciekawszy sposób. Przedstawicielki SU,  aktywu  bibliotecznego oraz harcerze z naszej szkoły prezentowali  Holandię.

Występy wszystkich uczniów były na bardzo wysokim poziomie.

Spośród siedemnastu szkół, pięć stanęło na podium w tym nasze dziewczynki, które zdobyły IV zaszczytne miejsce  oraz nagrodę finansową w wysokości 200 zł. Uczennice wykonały piękny układ taneczny do holenderskiej piosenki pt. „Want verliefd zijn is leuker” .

Aby obejrzeć film z występu naszych uczniów kliknij w link: https://youtu.be/H_wWvQx8o3w

Uczniowie biorący udział w prezentacji:  Natalia Gusta, Emilia Nowakowska, Wioleta Kuliś,  Wiktoria Łęcka, Natalia Toborek, Lena Migoń, Magdalena Baran, Karolina Jambor, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Maja Pura, Konrad Szczukocki, Jakub Olczyk, Adrian Gębski, Dawid Bąk.               

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek,

Zdjęcia TUTAJ:

Film: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dziewczęta z ZPS Kluczewsko zagrają w Finale Województwa [05 maj 2016]

W dniu 5 maja 2016r. w hali OSiR we Włoszczowie odbył się Półfinał Wojewódzki w Mini-Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Grupę „A” tworzyły: ZPS Dobromierz, ZPS Komorniki i SP Secemin. W grupie „B” zagrały: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Kurzelów oraz ZPS Kluczewsko. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Grupa „A”: Dobromierz – Komorniki 2:0, Secemin – Komorniki 2:0, Secemin – Dobromierz 0:2. Grupa „B”: Kluczewsko – Kurzelów 2:0 (25:9; 25:5), Kurzelów – Włoszczowa 0:2, Kluczewsko – Włoszczowa 2:0 (25:9; 25:10). Wyniki meczów półfinałowych: Dobromierz – Włoszczowa 2:1, Kluczewsko – Secemin 2:0 (25:17; 25:8). Zwycięzcy półfinałów, czyli ZPS Kluczewsko i ZPS Dobromierz stoczyli „derbowy” pojedynek o triumf w całym turnieju i jednocześnie o awans do Finału Wojewódzkiego. Mecz zakończył się zwycięstwem dziewcząt z Kluczewska w stosunku 2:1 (25:11; 17:25; 15:6). Trzecie miejsce w zawodach zajęła Szkoła Podstawowa z Włoszczowy. Emilia Nowakowska z ZPS Kluczewsko została Najlepszą Zawodniczką (MVP) Turnieju.

Siatkarki z Kluczewska do Finału Wojewódzkiego awansowały po raz drugi z rzędu. W ubiegłym roku SP Kluczewsko zdobyło brązowe medale w Mistrzostwach Województwa.

ZPS Kluczewsko grało w składzie: Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Emilia Nowakowska, Iga Bańcer, Kinga Walasek, Angelika Borkowska, Karolina Jamróz, Karolina Jambor, Wioleta Kuliś. Opiekun – pan Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Owoc biblijnej pracy uczniów z Kluczewska [05 maj 2016]

2 kwietnia 2016r. w Liceum im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbył się finał XXI Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej. Konkurs dotyczył znajomości treści Ewangelii wg św. Marka. Do finału zakwalifikowało się 130 uczniów z całej diecezji kieleckiej. W gronie finalistów znalazły  się dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska: Karolina Jambor z klasy Vb i Magdalena Baran z klasy Va. Ku ogromnej radości, nasze uczennice zostały lauratami Konkursu: Karolina zajęła piąte miejsce, a Magda ósme – w gronie dwudziestu siedmiu laureatów. 29 kwietnia w budynku Muzeum Narodowego w Kielcach odbyło się podsumowanie Konkursu i rozdanie nagród, w którym uczestniczyły nasze laureatki wraz z Panią katechetką Barbarą Dumin. Wszystkich zebranych na samym początku powitał organizator konkursu ks. dr Jan Zwierzchowski – wizytator rejonowy Wydziału Katechetycznego w Kielcach. Następnie Dyrektor Muzeum Narodowego dr hab. Robert Kotowski przedstawił historię Muzeum. W dalszej kolejności mogliśmy wysłuchać koncertu utworów religijnych wykonanych przez studentów Instytutu Edukacji Muzycznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Szczególną pieśnią towarzyszącą nam również w dalszym czasie był hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
W drugiej części naszego spotkania głos zabrał ks. Biskup Ordynariusz – Jan Piotrowski. W swoim przemówieniu  podziękował  za trud i pracę: uczestnikom konkursu, opiekunom, Dyrekcji szkół, katechetom i organizatorom Konkursu. Podkreślił, że XXI Konkurs Biblijny ma ogromne znaczenie historyczne, ponieważ wpisuje się w klimat 1050 rocznicy chrztu Polski i w Rok Miłosierdzia. Po wysłuchaniu ks. Biskupa, Dyrektor Wydziału katechetycznego – ks. dr Karol Zegan zaznaczył, że obserwuje ewolucję organizowanych w naszej diecezji konkursów biblijnych. Ich poziom merytoryczny jest wysoki. Dodał, że nie tak ważne są nagrody, lecz Słowo Boże, które nas jednoczy – Pismo święte – Jezus Chrystus. Kolejnym mówcą była Pani Teresa Kmiecik ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, która podkreśliła wartość Pisma świętego i chęć czytania Słowa Bożego przez dzieci. Jest to ważne, szczególnie w dobie internetu, który stanowi dla dzieci niemałą pokusę łatwego korzystania z czasu. Na koniec zabrał głos przedstawiciel Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Pani Elżbieta Czerwonka. Podziękowała i pogratulowała uczniom, katechetom, rodzicom i Wydziałowi Katechetycznemu za współpracę. Następnie zostały rozdane dyplomy i pamiątkowe nagrody książkowe laureatom Konkursu. Całość uroczystości zakończyło błogosławieństwo ks. Biskupa, po czym wszyscy uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia  razem z ks. Biskupem. Po uroczystości wszyscy chętnie zwiedzali Muzeum Narodowe.

Barbara Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wiwat Maj! Trzeci Maj! [28 kwiecień 2016]

Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja .  Program artystyczny przedstawili uczniowie z klasy VIa oraz uczennice Publicznego Gimnazjum. Celem tej niecodziennej lekcji historii było przypomnienie młodzieży okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po amerykańskiej) nowoczesnej Ustawy Rządowej oraz podkreślenie znaczenia wyżej wymienionego wydarzenia dla dalszych losów polskiego narodu.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 329 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Kolejny Finał Ogólno... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [7463]