ZAPRASZAMY DZIECI DO NASZEGO PRZEDSZKOLA [23 luty 2017]

ZAPRASZAMY DZIECI DO NASZEGO PRZEDSZKOLA  

Rekrutacja 2017/2018 rozpocznie się

20 lutego 2017r.

 Karty zgłoszenia dziecka do Przedszkola w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku dostępne są w sekretariacie szkoły, w przedszkolu oraz na stronie internetowej zespołu www.spkluczewsko.na16.pl w zakładce "Dokumenty szkolne"

Wypełnione karty oddajemy w sekretariacie szkoły lub w przedszkolu

W razie pytań proszę kontaktować się z sekretariatem szkoły tel.: 447814287

Do przedszkola przyjmowane są dzieci na cały etap edukacyjny/rodzice dzieci już uczęszczających na kolejny rok wypełniają  „Deklarację o kontynuowaniu wychowania  przedszkolnego"

Kalendarz Rekrutacji na rok szkolny 2017/2018

20 lutego –15 marca 2017 - Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola
16 marca - 23 marca 2017 - Weryfikacja wniosków
do 30 marca 2017 -

Podanie do wiadomości

listy kandydatów zakwalifikowanych

i kandydatów niezakwalifikowanych

31 marca 2017 - Ogłoszenie wyników naboru
Kwiecień  2017 - Podpisywanie umów

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA 2017/2018 - POBIERZ TUTAJ

DEKLARACJA KONTYNUACJI NA ROK 2017/2018 - POBIERZ TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

POZBĄDŹ SIĘ ELEKTROŚMIECI!!! [22 luty 2017]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świetne Miejsce Naszych Sportowców w Rywalizacji Wojewódzkiej [21 luty 2017]

Doskonałe 6 miejsce w województwie świętokrzyskim zajmuje Szkoła Podstawowa z Kluczewska na koniec I Semestru Roku Szkolnego 2016/2017 we współzawodnictwie sportowym Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach. W zestawieniu za I semestr sklasyfikowane są 83 szkoły z całego województwa świętokrzyskiego. SP Kluczewsko na swoim koncie posiada 95 punktów, na które składa się: II miejsce w IV Festiwalu Mini-Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Marszałka Woj. Swiętokrzyskiego (40 pkt.), V miejsce w IV Festiwalu Mini-Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Marszałka Woj. Świętokrzyskiego (25 pkt.) oraz IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Mini-Piłce Nożnej Dziewcząt (30 pkt.).

Pierwsza "dziesiątka" współzawodnictwa sportowego w woj. świętokrzyskim przedstawia się następująco:

  1. 3 Kazimierza Wlk. - 40 (sztaf dz)+ 15 (sztaf ch)+ 15 (pływ dz)+ 30 (pływ ch)+ 47 (szachy) = 147
  2. 1 Sandomierz – 10 (sztaf ch)+ 40 (pływ dz)+ 15 (pływ ch)+ 25 (uni dz)+ 50 (uni ch) = 140
  3. Łopuszno – 50 (sztaf dz)+ 25 (sztaf ch)+ 40 (noż dz) = 115
  4. 14 Ostrowiec – 50 (pływ dz) + 50 (pływ ch) = 100
  5. Chobrzany – 50 pkt (fest. siatk dz.)+ 50 (fest siatk ch)=100
  6. Kluczewsko – 40 (fest, siatk dz) + 25 (fest siatk ch)+  30 noż dz) = 95
  7. Koprzywnica – 30 (szachy) + 20 (uni dz) + 40 (uni ch) = 90
  8. 3 Suchedniów – 25 (bad dz)+ 15 (bad ch)+ 46 (szachy) = 86
  9. 27 Kielce – 35 (bad ch)+ 50 (sztaf ch) = 85
  10. Niedźwice – 10 (bad dz)+ 50 (uni dz)+ 25 (uni ch)=85

Naszym spotrowcom życzymy kolejnych sukcesów sportowych i poprawy dorobku punktowego w II Semestrze Roku Szkolnego 2016/2017.

Na zakończenie poprzedniego Roku Szkolnego 2015/2016 sportowcy Szkoły Podstawowej z Kluczewska zostali sklasyfikowni na bardzo dobrym 17 miejscu w gronie 134 szkół z całego województwa świętokrzyskiego biorących udział w zmaganiach sportowych.

źródło: www.wszs.kielce.pl

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Mali artyści" - zajęcia dodatkowe w przedszkolu [21 luty 2017]

Wiek przedszkolny jest niezmiernie ważnym okresem w rozwoju dziecka. Cechuje się intensywnym rozwojem sprawności ruchowej, w tym manualnej. Zdobyte przez dziecko w tym czasie umiejętności będą miały decydujący wpływ na późniejsze sukcesy w szkole. Rola sprawności manualnej w przygotowaniu do nauki pisania ma ogromne znaczenie. Ważne jest więc jej kształtowanie poprzez zabawę, wykonywanie czynności użytkowych i drobnych prac, działalność plastyczną, konstrukcyjną i techniczną. Niezbędną do pisania sprawność manualną dziecko zdobywa poprzez wykonywanie różnych ćwiczeń, do których zaliczamy: wydzieranie, wycinanie, naklejanie, rysowanie, malowanie oraz prace konstrukcyjne, które angażują drobne ruchy palców. Podczas zajęć dodatkowych w przedszkolu dzieci rozwijają zainteresowania plastyczne,   samodzielność a także umiejętność współpracy w zespole. Głównym celem zajęć jest doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zajęcia odgrywają też rolę zajęć uspokajających, relaksacyjnych i ćwiczących koncentrację uwagi.  Podstawową formą aktywności  jest samodzielna, twórcza praca.

Agnieszka Piskorek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bal Karnawałowy w Przedszkolu [17 luty 2017]

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. W dniu 15 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci.  W czasie balu dzieci mogły napić się soku oraz schrupać wafelka czy  pączka. Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umocniły wiarę  we własne możliwości, wzmacniały poczucia własnej wartości. Bal dostarczył wszystkim wiele  radości. Następny bal karnawałowy już za rok.

Marzena Sobczyk, Alina Czarny Marszałek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zabawa Choinkowa - Zdjęcia [17 luty 2017]

Zabawa Choinkowa /Klasy 4-6/ ZDJĘCIA TUTAJ

Zabawa Choinkowa /Klasy 0-3/ ZDJĘCIA TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Walentynki w Naszym Przedszkolu [16 luty 2017]

14 lutego dzieci w Przedszkolu  świętowały Walentynki. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak szczęście, miłość, przyjaźń. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, odbył się Bal Walentynkowy.  Dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji, stworzyły żywe serce, uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych i plastycznych, mogły wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością. Przedszkolaki szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku.

Alina Czarny Marszałek, Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Aktywne Ferie" czyli - Nie ma Nudy w naszej szkole!!! [14 luty 2017]

Uczniowie Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku bardzo aktywnie spędzili ferie zimowe.

Pierwszy tydzień ferii upłynął pod kontem zajęć sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego. W ramach tychże zajęć odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Mini-Piłce Siatkowej, najpierw dla dziewcząt z klas VI oraz chłopców a następnie dla dziewczynek z klas IV i V. Drużyny tworzyły wcześniej zgłoszone pary, które grały pod oryginalnymi, wymyślonymi przez siebie nazwami.

W kategorii starszej Mistrzem Szkoły zostali chłopcy – Damian Barczyński i Jakub Walasek, którzy grali jako „Zenit Komparzów”, II miejsce zajęły „Dziki” czyli Karolina Jambor i Karolina Jamróz a na najniższym stopniu podium wylądowały „Bigosy” – Wioleta Kuliś i Emilia Turczyn.

W młodszej kategorii najlepszą drużyną okazały się „Siatkareczki” w składzie: Amelia Mazur i Natalia Wójcik, II miejsce zajęła drużyna „Forever” czyli Wiktoria Łęcka i Natalia Toborek natomiast III miejsce zajęły „Kluczewianki” grające w składzie Klaudia Synowiec i Magdalena Gieroń.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw Szkoły w Mini-Siatkówce zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i słodkościami. Trzy czołowe zespoły z każdej kategorii otrzymały okolicznościowe koszulki, które wręczył pan Daniel Łęcki właściciel Firmy Budowlano – Handlowej „DANIEL” – główny sponsor zawodów.

W drugim tygodniu z atrakcyjnie przygotowanej  oferty zajęć dzieci mogły wybrać te, które najbardziej im się podobały.

W poniedziałek 6 lutego 53 uczniów miło spędziło czas w sali zabaw w Przedborzu. Korzystali z wielu atrakcji, które są w ofercie bawialni m.in. labirynty, baseny z kulkami, zjeżdżalnie i kąciki zabaw.

We wtorek 7 lutego i środę 8 lutego zorganizowano wyjazdy do Kielc na lodowisko i do kina Helios. W pierwszym dniu wycieczki uczestniczyło 30 uczniów z  klas V, VIa i VIb.
Natomiast drugiego dnia te same atrakcje czekały na uczniów klas  IIIa, IVa i IVb (łącznie 41 dzieci). Po świetnej zabawie na lodowisku dzieci obejrzały w kinie film w 3D pt. „Sing”.

W oczekiwaniu na seans uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie popularno- naukowym dotyczącym niskich temperatur. Obejrzeli prezentację przeprowadzoną przez pracownice Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach dotyczącą pracy z suchym lodem czyli CO2 w formie stałej.

W czwartek 9 lutego odbył się wyjazd na basen „Nemo” do Włoszczowy, gdzie uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli korzystać ze wszystkich atrakcji oraz miło spędzić czas na wspólnych zabawach w wodzie. Po wyczerpującym basenie, pamiętając o Międzynarodowym Dniu Pizzy uczestnicy wycieczki udali się na pizzę do restauracji „Rafaello”.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w „Aktywnych feriach”.  Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że był to czas świetnej zabawy spędzony w gronie swoich kolegów i przyjaciół.

Społeczność Szkolna Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania i uatrakcyjnienia powyższych zajęć – Panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko, Panu Danielowi Łęckiemu – właścicielowi Firmy Budowlano – Handlowej „DANIEL” oraz pani Justynie Wójcik – właścicielce Stacji Paliw „Kuźnia” w Kluczewsku.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie podsumowujące [12 luty 2017]

W dniu 24.01.2017r. w naszej bibliotece odbyło się zebranie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, uczniów należących do Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz harcerzy. Było to spotkanie podsumowujące wspólną działalność uczniów w I półroczu roku szkolnego 2016/2017, z którego wynikało, że współpraca była niezwykle owocna i przyniosła zamierzone efekty.
Należy podkreślić, iż wszelkie działania i wysiłki podjęte przez uczniów miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego oraz  zagospodarowanie  wolnego czasu, dostrzeganie potrzeb własnych i innych ludzi.
Pani Dyrektor wraz z opiekunami podziękowała młodym działaczom za współpracę.

Bibliotekarka- Małgorzata Walasek
Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Siatkareczki" najlepsze w Mistrzostwach Szkoły w Mini-Siatkówce dziewczynek [03 luty 2017]

Amelia Mazur i Natalia Wójcik grające jako „Siatkareczki” triumfowały w drugiej odsłonie Mistrzostw SP Kluczewsko w Mini-Siatkówce (Dziewczynki – Klasy IV i V).

Mistrzostwa młodszych dziewczynek rozgrywane były 3 lutego z udziałem 8 drużyn w następujących składach: Siatkareczki (Amelia Mazur, Natalia Wójcik), Kluczewianki (Klaudia Synowiec, Magdalena Gieroń), Girls Power (Lena Migoń, Weronika Piskorek), Forever (Wiktoria Łęcka, Natalia Toborek), Biedronki (Anna Borowiecka, Aleksandra Borowiecka, Anna Grabiec), Kociątka (Julia Łączek, Andżelika Glanda), Dream Team (Kinga Turczyn, Emilia Wójcik), Stars (Nikola Olczyk, Nina Parzuchowska). Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, jeden set do 21 punktów.

Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Siatkareczki – Dream Team 21:7; Kluczewianki – Kociątka 21:11; Stars – Biedronki 21:11; Girls Power – Forever 10:21; Dream Team – Forever 8:21; Biedronki – Girls Power 21:15; Kociątka – Stars 6:21; Siatkareczki – Kluczewianki 21:18; Kluczewianki – Dream Team 21:13; Stars – Siatkareczki 12:21; Girls Power – Kociątka 14:21; Forever – Biedronki 21:7; Dream Team – Biedronki 21:12; Kociątka – Forever 6:21; Siatkareczki – Girls Power 21:2; Kluczewianki – Stars 21:18; Stars – Dream Team 21:11; Girls Power – Kluczewianki 6:21; Forever – Siatkareczki 16:21; Biedronki – Kociątka 8:21; Dream Team – Kociątka 8:21; Siatkareczki – Biedronki 21:5; Kluczewianki – Forever 22:24; Stars – Girls Power 21:8; Girls Power – Dream Team 11:21; Forever – Stars 21:17; Biedronki – Kluczewianki 11:21; Kociątka – Siatkareczki 10:21.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw SP Kluczewsko w Mini-Siatkówce przedstawia się następująco: 1. Siatkareczki – 14 pkt., 2. Forever – 13 pkt., 3. Kluczewianki – 12 pkt., 4. Stars – 11 pkt., 5. Dream Team – 10 pkt., 6. Kociątka – 8 pkt., 7. Biedronki – 8 pkt., 8. Girls Power – 7 pkt.

Wszystkie drużyny występujące w Mistrzostwach zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, słodkimi upominkami a trzy czołowe okolicznościowymi koszulkami.

Medale i nagrody dla uczestników Turnieju ufundował i wręczył pan Daniel Łęcki - właściciel Firmy Budowlano – Handlowej „DANIEL”.

W sponsorowanie rozgrywek włączyła się także pani Justyna Wójcik -  właścicielka Stacji Paliw „Kuźnia” w Kluczewsku.

Zarówno Mistrzostwa starszych jak i młodszych Siatkarek i Siatkarzy odbywały się w ramach „SPORTOWYCH FERII’2017”, które odbywały się w pierwszym tygodniu ferii. Oprócz rozgrywek uczniowie codziennie uczestniczyli w zajęciach sportowych. W drugim tygodniu na chętnych uczniów czekają inne ciekawe atrakcje.

Społeczność sportowa Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku składa serdeczne podziękowania panu Danielowi Łęckiemu oraz pani Justynie Wójcik za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników Mistrzostw.

Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zenit Komparzów najlepszy w Mistrzostwach SP Kluczewsko w Mini-Siatkówce [31 styczeń 2017]

Zenit Komparzów czyli Damian Barczyński i Jakub Walasek zwyciężyli w Mistrzostwach SP Kluczewsko w Mini-Siatkówce rozgrywanych w ramach „Sportowych Ferii’2017”.

31 stycznia rozgrywano turniej w kategorii: Dziewczęta i Chłopcy z klas VI oraz chłopcy z klas V, IV, III w parach. Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn, które podzielono na dwie grupy. Grupę „A” tworzyły: DB Kluczewsko (Dominik Szymczyk, Bartłomiej Marcinkowski, Oskar Glanda), Virtus.Pro (Łukasz Borowiecki, Oliwer Gieroń,), Zenit Komparzów (Damian Barczyński, Jakub Walasek), UKS Ciemiętniki (Jakub Nowak, Kacper Czaiński), Szare Wilki (Aleksandra Teklak, Paulina Liczberska), FC Polonia (Damian Śpiechowicz, Kacper Olczyk). Grupa „B”: FC Pilczyca (Kuba Dumin, Kacper Pura), Madzie (Magdalena Okoń, Magdalena Baran), Dziki (Karolina Jambor, Karolina Jamróz), Bigosy (Wioleta Kuliś, Emilia Turczyn), Atletico (Adrian Gębski, Dawid Bąk).

Wyniki – Grupa „A” (grano jeden set do 21 punktów): DB Kluczewsko – FC Polonia 15:25; Virtus.Pro – Szare Wilki 11:21; Zenit Komparzów – UKS Ciemiętniki 21:14; FC Polonia – UKS Ciemiętniki 21:15; Szare Wilki – Zenit Komparzów 5:21; DB Kluczewsko – Virtus.Pro 15:21; Virtus.Pro – FC Polonia 18:21; Zenit Komparzów – DB Kluczewsko 21:14; UKS Ciemiętniki – Szare Wilki 14:21; FC Polonia – Szare Wilki 17:21; DB Kluczewsko – UKS Ciemiętniki 15:21; Virtus.Pro – Zenit Komparzów 17:21; Zenit Komparzów – FC Polonia 21:11; UKS Ciemiętniki – Virtus.Pro 21:18; Szare Wilki – DB Kluczewsko 21:7.

Wyniki – Grupa „B”: Madzie – Atletico 21:19; Dziki – Bigosy 21:13; Atletico – Dziki 12:21; FC Pilczyca – Madzie 16:21; Dziki – FC Pilczyca 21:5; Bigosy – Atletico 21:12; FC Pilczyca – Bigosy 12:21; Madzie – Dziki 10:21; Bigosy – Madzie 21:3; Atletico – FC Pilczyca 21:8.

Mecze o poszczególne miejsca (do dwóch wygranych setów, set do 15 punktów, tie-break do 11 punktów). Mecz o 9 miejsce: Virtus.Pro – FC Pilczyca 2:0 (15:13; 15:13). Mecz o 7 miejsce: UKS Ciemiętniki – Atletico 2:1 (16:14; 13:15; 11:7). Mecz o 5 miejsce: Madzie – FC Polonia 2:1 (22:20; 13:15; 11:4). Półfinały: Zenit Komparzów – Bigosy 2:0 (15:12; 15:13), Dziki – Szare Wilki 2:0 (15:4; 15:11). Mecz o III Miejsce: Bigosy – Szare Wilki 2:0 (15:12; 15:7). Finał: Zenit Komparzów – Dziki 2:1 (15:11; 4:15; 11:9).

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw SP Kluczewsko w Mini-Siatkówce: 1. Zenit Komparzów, 2. Dziki, 3. Bigosy, 4. Szare Wilki, 5. Madzie, 6. FC Polonia, 7. UKS Ciemiętniki, 8. Atletico, 9. Virtus.Pro, 10. FC Pilczyca, 11. DB Kluczewsko.

Wszystkie drużyny występujące w Mistrzostwach zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, a trzy czołowe okolicznościowymi koszulkami.

Medale i nagrody dla uczestników Turnieju ufundował pan Daniel Łęcki właściciel Firmy Budowlano – Handlowej „DANIEL”.

3 stycznia (piątek) br. odbędą Mistrzostwa SP Kluczewsko w kategorii dziewczynek z klas IV i V.

Społeczność sportowa Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku składa serdeczne podziękowania panu Danielowi Łęckiemu za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników Mistrzostw.

Zdjęcia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Harmonogram zajęć podczas ferii zimowych [26 styczeń 2017]

Harmonogram zajęć dla uczniów ZPS Kluczewsko

podczas Ferii Zimowych’2017

I Tydzień Ferii

TERMIN GODZINY ZAJĘCIA GRUPA PROWADZĄCY

31.01.2017r.

WTOREK

09:00 – 13:00

Mistrzostwa SP Kluczewsko

W Mini-Siatkówce

Chłopcy –

Klasy III, IV, V, VI

Dziewczęta – Klasa VI

Dziewczęta – Klasa VI

Chłopcy –

Klasa III, IV, V, VI


Beata Bąk

Tomasz Dębowski


 

01.02.2017r.

ŚRODA


09:00 – 11:00 Mini-Siatkówka

Chłopcy –

Klasy III, IV, V, VI

Dziewczęta – Klasa VI

Tomasz Dębowski
11:00 – 13:00 Mini-Siatkówka

Dziewczęta –

Klasy II, III, IV, V

 

02.02.2017r.

CZWARTEK


09:00 – 11:00 Mini-Siatkówka

Chłopcy –

Klasy III, IV, V, VI

Dziewczęta – Klasa VI

Tomasz Dębowski
11:00 – 13:00 Mini-Siatkówka

Dziewczęta –

Klasy II, III, IV, V

03.02.2017R.

PIĄTEK

09:00 – 13:00

Mistrzostwa SP Kluczewsko

W Mini-Siatkówce

Dziewczęta – Klasy IV, V

Dziewczęta – Klasy IV, V Tomasz Dębowski

II Tydzień

TERMIN GODZINY ZAJĘCIA PROWADZĄCY

06.02.2017r.

PONIEDZIAŁEK

Wyjazd 9:30

Powrót ok. 12:30

Wyjazd do bawialni Przedbórz

koszt 8zł

Małgorzata Auguścik – Osicka,

Agnieszka Herczyńska

Ewelina Dumin

Marzena Sobczyk

07.02.2017r.

WTOREK

Wyjazd 8:00

Powrót ok 16:00

Lodowisko oraz kino
w Kielcach

kl VI i V

koszt 30zł

Aleksandra Skórnicka

Małgorzata Walasek

Agnieszka Herczyńska

08.02.2017r.

ŚRODA

Wyjazd 8:00

Powrót ok 16:00

Lodowisko oraz kino
w Kielcach

kl IIIa i IV

koszt 30zł

Małgorzata Krzysztoszek

Urszula Jeziorska

Marzena Sobczyk

Aleksandra Skórnicka

09.02.2017r.

CZWARTEK

Wyjazd 9:30

Powrót ok 13:00

Wyjazd  na basen
 i pizze do Włoszczowy

koszt 20zł

Ewelina Dumin

 Małgorzata Krzysztoszek

Małgorzata Walasek

Agnieszka Herczyńska

Rodzice są odpowiedzialni za przywóz i odebranie dziecka z miejsca zbiórki:

tzn. Plac szkolny ZPS Kluczewsko.

Koszty przejazdu autobusu zostały sfinansowane przez Urząd Gminy.

Każde dziecko musi posiadać zgodę na wyjazd podpisana przez opiekuna.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kulig klasowy [26 styczeń 2017]

18 stycznia 2017 roku, w przepięknej zimowej scenerii lasów i pól w okolicach Ciemiętnik, uczniowie klasy IVa i IVb ZPSz Kluczewsko wraz wychowawczyniami p. Małgorzatą Krzysztoszek i p. Urszulą Jeziorską wybrali się na kulig klasowy. Zabawy było co nie miara. Kulig zakończył się bardzo smacznym poczęstunkiem.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki wyjazd za rok.

                                                                  M. Krzysztoszek, U. Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

PRACE PROJEKTOWE NA ZAJĘCIACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO [26 styczeń 2017]

W ramach zajęć z języka angielskiego uczniowie klas IVAB, V ,VIAB wykonują  raz w miesiącu projekty związane z realizowanymi tematami wynikającymi z podstawy programowej. Prace projektowe przybierają różną postać. Najczęściej są to prace plastyczno- językowe, w których uczniowie mają okazję wykazać się nie tylko znajomością tematu ale również  pogłębić dane zagadnienie korzystając z różnych źródeł informacji oraz wykazać się kreatywnością planując elementy plastyczne pracy.
Oprócz najbardziej typowej formy plakatu uczniowie realizują również projekty w postaci pacynek, przygotowują pokazy mody przedstawiając rożne ,ciekawe zestawienia ubrań, których prezentacja polega nie tylko na przedstawieniu  stroju ale jednocześnie pozwala na utrwalenie słownictwa z określonego bloku tematycznego. 
Inną formą jest degustacja i odgadywanie smaków potraw co również  sprzyja przyswajaniu słownictwa i zwrotów oraz ułatwia ich zapamiętywanie.
Oprócz typowo poznawczej funkcji jaką pełnią prace projektowe, na uwagę zasługuje również fakt ,że są to najczęściej prace grupowe, przy wykonywaniu których uczniowie uczą się współdziałania w zespole,dzielenia się zadaniami oraz wspólnego wyszukiwania informacji a wszystko to w celu  osiągniecia jak najlepszego efektu w postaci  końcowego projektu.   
Małgorzata Auguścik-Osicka  
Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zamiana ról - Uczeń w roli Nauczyciela [26 styczeń 2017]

W czasie piątkowych zajęć świetlicowych to właśnie uczniowie występowali w roli nauczyciela. Kinga Czaińska , uczennica klasy II podjęła się tego zadania i przedstawiła swój pomysł na ozdobę z papieru. Było to pudełko w kształcie serduszka. Dzieciom nie przeszkadzało wcale, że to właśnie młodsza koleżanka będzie ich dzisiaj nauczać. Wręcz przeciwnie, mieli do niej więcej śmiałości, a Kinga była dla nich nie tylko nauczycielem, ale także koleżanką. Koleżanką, z którą można dobrze się bawić jak i  uczyć.

Czekamy na kolejne propozycje naszych wychowanków.

Barbara Hyska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 432 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: ZAPRASZAMY DZIECI DO... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [10286]