Konkurs TIK-TAK! [27 marzec 2013]

newsy

Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy do udziału w konkursie informatycznym: TIK-TAK! (Technologie Informacyjno - Komunikacyjne? TAK!). Informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej: http://www.tik-tak.eecdl.pl.
III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. Naszym celem jest również zachęcanie szkół do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym. Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny. Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w trzech etapach: - etap szkolny: 8-12 kwiecień 2013, - etap regionalny: 19 kwiecień 2013, - finał 15 maj 2013 podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA [27 marzec 2013]

newsy

Tuż przed świętami Samorząd Uczniowski Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku zorganizował konkurs na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną”. Cieszymy się ,że konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się aż 21 uczestników . Nagrody przyznawaliśmy w dwóch kategoriach –klasy I-III i klasy IV-VI. Oto wyniki konkursu:

Katergoria Klasy I-III

I miejsce Kinga Walasek

II miejsce Maja Pura

III miejsce Oliwia Kubis

Wyróżnienia: Klaudia Synowiec, Amelia Mazur, Kuliś Wiola, Baran Magda, Śpiechowicz Damian, Bartosz Nowak, Turczyn Emilka, Strychalska Iza, Ola Glanda , Natalia Gusta ,Zuzia Gadek, Bartosz Wąsowicz

KATEGORIA Klasy IV-VI

I miejsce– Izabela Twardowska

II miejsce Zuzanna Glanda

II miejsce Anna Kryczka

III miejsce Olga Warzyńska

Wyróznienia: Patrycja Staszczyk, Natalia Łączek ,Klaudia Budzowska, Martyna Kryczka.

Gratulujemy - Samorząd Uczniowski


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs "Warzywa i owoce smacze są..." [26 marzec 2013]

newsy

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Warzywa i owoce smaczne są, bo wszystkie dzieci jeść je chcą” oraz rozdanie dyplomów i nagród odbyło się w ZPS w Kluczewsku 21 marca 2013r. Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III, IV-VI i przedszkolaków. Uczniowie naszej szkoły mogli wykazać znajomość zasad zdrowego odżywiania się oraz zaprezentowali bardzo pomysłowe oryginalne prace wykonane różnymi technikami. Prace uczniów oceniało jury w składzie: pani Marzena Sobczyk, pani Małgorzata Walasek, pani Bożena Celebańska Suliga. Komisja miała nie łatwy orzech do zgryzienia. Po obejrzeniu wszystkich prac, jury przyznało następujące nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

Przedszkole:

I miejsce WIKTORIA ŁĘCKA

II miejsce NATALIA TOBOREK

III miejsce WERONIKA PISKOREK

Klasy I - III

I miejsce ADRIAN BUDZOWSKI

II miejsce JAKUB OLCZYK

III miejsce KINGA STASZCZYK

Klasy IV - VI

I miejsce NORBERT SZCZUKOCKI

II miejsce KLAUDIA BUDZOWSKA

III miejsce MARLENA ŚPIECHOWICZ

Wyróżnienia otrzymują:

LENA MIGOŃ, KINGA TURCZYN, JAKUB WALASEK, KACPER ŚPIECHOWICZ, PATRYCJA WICIK, KAROLINA KOPERA

Wystawę prac plastycznych można obejrzeć obok świetlicy szkolnej lub na stronie internetowej naszej szkoły. Wszystkim zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia tutaj.

Marzena Sobczyk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs ,,Wiosenne Inspiracje'' [22 marzec 2013]

newsy

W dniu 21 marca 2013 roku Samorząd Uczniowski i Harcerze Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku, z okazji pierwszego dnia wiosny przygotowali konkurs pt: ,, Wiosenne inspiracje." Celem konkursu było wyłonienie najpiękniejszej Pani Wiosny. Uczniowie każdej z klas IV-VI wytypowali swoją kandydatkę. Przygotowane stroje , nad którymi często pracowały całe zespoły , okazały się bardzo ciekawe i zaskakujące. Podczas konkursu uczniowie zaprezentowali również wiersze ,zagadki i epizody o tematyce wiosennej .Oto wyniki konkursu:

miejsce I kl Va- Patrycja Wróbel

miejsce II kl VIB- Sylwia Grabiec

miejsce II- kl IVa- Angelika Chyska

wyróżnienie kl VIa- Natalia Łączek

wyróżnienie kl IVb- Zuzanna Szymczyk

wyróżnienie kl Vb- Monika Ludynia

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zdjęcia tutaj.

Małgorzata Auguścik-Osicka, Małgorzata Walasek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Kobiet na wesoło [14 marzec 2013]

newsy

8 marca 2013 r. SU i harcerze ZPSZ w Kluczewsku oraz uczniowie Gimnazjum przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Walasek, pani Marzeny Sobczyk i pani Małgorzaty Auguścik-Osickiej przedstawienie pt: " Dzień Kobiet na wesoło."
Dzięki wspaniałym kreacjom aktorskim uczniów mogliśmy zobaczyć pokaz mody dla pań, który szczególnie zwrócił uwagę maluchów.
Mogliśmy obejrzeć również scenkę z filmu "M jak miłośc",podziwiać różne wcielenia kobiet odnoszących sukcesy na wielu płaszczyznach ,a wszystko to ujete w ramówkę wiadomości telewizyjnych sprawiło ,że poczuliśmy się jak w studiu telewizyjnym.
Wszystkim scenom przyświecała myśl przewodnia o roli kobiet we współczesnym świecie i choć pokazana w sposób humorystyczny ,ogromna rola kobiet okazała się niepodważalna i wszyscy uświadomilismy sobie po raz kolejny ,że życie bez kobiet byłoby smutne.

Małgorzata Walasek, Marzena Sobczyk, Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynkę [12 marzec 2013]

newsy

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski ZPS W Kluczewsku zorganizował konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynkę w każdej z klas I-VI. Dziewczynki były wybierane przez chłopców z danej klasy .

Oto wyniki konkursu:

Klasa I - Magda Gieroń

Klasa II A- Emilka Turczyn

Klasa IIb- Karolina Jambor

Klasa IIIA- Kinga Walasek

Klasa IIIB- Angelika Borkowska

Klasa IVA- Wiktoria Wójcik

Klasa IVB - Zuzanna Szymczyk

Klasa Va- Sara Szostkiewicz

Klasa Vb- Wiktoria Stępień

KlasaVI A- Wreonika Rak .

Klasa VI B- Natalia Latała

Gratulujemy.

Opiekun SU M.Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kartka Świąteczna z rybką w tle [11 marzec 2013]

newsy

Organizatorem konkursu ,,Kartka Świąteczna z rybką w tle” była Lokalna Grupa Rybacka

,,Między Nidą a Pilicą''.

W konkursie uczestniczyło 435 dzieci w wieku od 6 do 12 lat zamieszkujących lub uczących się w obszarze działania LGR tzn. na terenie gmin: Fałków, Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Przedbórz, Radków, Ruda Maleniecka, Secemin i Włoszczowa.

Komisja konkursowa dokonała wyboru 3 najlepszych prac w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Wielki sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły zajmując II i III miejsce.

Zwycięzcami zostali:

  • w grupie 6-latków II miejsce Anna Borowiecka

  • w grupie 7-latków III miejsce Adrian Budzowski

Wyróżnieni zostali:

Aleksandra Borowiecka, Karolina Jambor, Zuzanna Szymczyk, Klaudia Budzowska, Bartłomiej Wąsowicz, Karolina Kopera, Klaudia Turczyn, Weronika Piskorek, Mateusz Piskorek, Jakub Walasek, Lena Migoń, Natalia Toborek, Wiktoria Łęcka.

Zarówno nagrodzeni jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia TUTAJ.

Marzena Sobczyk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mini siatkówka dziewcząt - Fałków 2013 [04 marzec 2013]

newsy

Dziś odbył się Powiatowy turniej mini piłki siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Fałkowie. Do turnieju zaproszone zostały cztery szkoły podstawowe z Kluczewska, Dobromierza, Czermna, Przedborza oraz gospodarz Fałków, w sumie pięć szkół. Organizatorzy przeprowadzili rozgrywki systemem "każdy z kazdym". Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach do mini siatkówki w przyszkolnej hali sportowej. Nasze dziewczyny wygrały wszystkie mecze poza meczem z gospodarzem, SP Fałkowem, dzięki czemu zajęły II miejsce.
Wyniki naszej ekipy:
Czermno 0:2
Dobromierz 0:2
Przedbórz 0:2
Fałków 2:1
Skład zespołu ZPS Kluczewsko: Natalia Łączek, Weronika Rak, Wiktoria Barczyńska, Wiktoria Bąk, Iza Twardowska, Magda Dumin, Monika Rak, Sara Szostkiewicz. Zespół prowadził Grzegorz Zal. Zdjęcia z turnieju dostępne tutaj.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Walentynki 2013 [22 luty 2013]

newsy

Święto zakochanych to doskonała okazja, aby podkreślić, jak ważne jest okazywanie uczuć bliskim.

" Na dworze chłodno, wiatr drzewa kołysze,

a ja do Ciebie walentynkę piszę.

Piszę powoli, piszę dokładnie,

niech każde słowo w sercu zapadnie. "

Z tej okazji w czwartek, 14 lutego w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie walentynkowe z udziałem uczniów ZPS i PG w Kluczewsku. Nazwa Walentynki pochodzi od Świętego Walentego, który jest patronem wszystkich zakochanych. Święty Walenty z wykształcenia był lekarzem a z powołania duchowym. Żył w III wieku w cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia i zgładzony. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 roku. Dlatego zawsze pamiętajmy o wielkim znaczeniu słowa jakim jest miłość.

" Życzę Ci, abyś dzień Miłości

spędził w radości i pomyślności ,

a te marzenia, co chowasz w ukryciu

niech Ci wyznaczą drogę szczśćcia w życiu "

Małgorzata Walasek, Marzena Sobczyk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zapisy dzieci do przedszkola [20 luty 2013]

newsy

Zapisy dzieci do Przedszkola w Kluczewsku

grupa 3-4 latków

odbędą się w dniach 04.03-08.03.2013 r.

u Pani Aliny Czarny Marszałek

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Biblijny [11 luty 2013]

newsy

Daria Bugajniak – uczennica klasy VIb z Zespo?u Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku dnia 9 lutego 2013 r. wzi??a udzia? w XVIII edycji konkursu Biblijnego na etapie rejonowym we W?oszczowe. Osi?gn??a bardzo wysok? punktacj? i zaj??a bardzo wysok? punktacj? i zaj??a pierwsze miejsce, drugie miejsce zaj??a uczennica z dekanatu lelowskiego, a trzecie miejsce z dekanatu ma?ogoskiego. Konkurs dotyczy? znajomo?ci Ewangelii wed?ug ?w.?ukasza z Nowego Testamentu oraz przepisów. Do konkursu przyst?pili uczniowie klas od IV do VI z pi?ciu dekanatów ( koniecpolskiego, lelowskiego, ma?ogoskiego, szczekoci?skiego i w?oszczowskiego ). Wysoka punktacja ,bo ponad 90% poprawnych odpowiedzi wskazuje ,?e nasza uczennica Bugajniak Daria zakwalifikuje si? do fina?u, który odb?dzie si? w kwietniu 2013r.w Liceum ogólnokszta?c?cym im.Stefana ?eromskiego w Kielcach. Na zako?czenie konkursu Przewodnicz?cy Komisji ks.Zygmunt Pawlik –proboszcz parafii p.w. Wniebowzi?cia Naj?wi?tszej Maryi Panny we W?oszczowe serdecznie podzi?kowa? ksi??om , siostrom zakonnym, katechetom za przygotowanie dzieci i m?odzie?y do konkursu, wr?czy? wszystkim uczestnikom pami?tkowe obrazki i pocz?stowa? s?odyczami.

Barbara Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZAPLANUJ SWOJE WAKACJE! [04 luty 2013]

newsy

Zapraszamy uczniów na 7-dniow? wycieczk? w Tatry. Ju? od dzi? mo?na si? zapisywa? w sekretariacie szko?y na wakacyjny wyjazd. Czeka na Was wiele atrakcji. W programie jest mi?dzy innymi zwiedzanie Zakopanego, Murzasichle, Guba?ówki i inne. Ponadto spotkania z ciekawymi lud?mi, zaj?cia sportowe i sprawno?ciowe, turnieje, zabawy i wiele innych atrakcji. Wszystkie wycieczki górskie poprowadz? przewodnicy tatrza?scy.

Ca?kowity koszt wyjazdu -650z?. Mo?na p?aci? w ratach.

Organizatorzy

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Z?ote Gody w Naszej Szkole [02 luty 2013]

newsy

Rocznica ?lubu to wzruszaj?ca chwila. Wracaj? wspomnienia i obrazy mieni?ce si? swoistym blaskiem. Tak by?o równie? 11 stycznia br. w Gminie Kluczewsko. Z tej okazji w ko?ciele parafialnym w Kluczewsku odby?a si? msza ?wi?ta sprawowana przez ks. Janusza Breszk?. Pó?niej przyszed? czas na uroczysto??, która mia?a miejsce w sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej: Przewodnicz?ca Rady Gminy p. Wanda Popczyk- Fiecek, Wójt Gminy p. Rafa? Pa?ka, kierownik Urz?du Stanu Cywilnego p. Anna Zieli?ska, przedstawiciele Urz?du Gminy, ksi??a oraz dyrektorzy szkó?. Zgodno?? po?ycia ma??e?skiego, trud pracy i wyrzecze? dla dobra za?o?onej rodziny doceniony zosta? przez w?adze pa?stwowe, dowodem  czego by?y przyznane przez Prezydenta RP medale „Za D?ugoletnie Po?ycie Ma??e?skie”. Aktu dekoracji dokona?  p. Wójt Rafa? Pa?ka przy wspó?pracy z p. Wand? Popczyk – Fiecek  oraz p. Ann? Zieli?sk?. Wr?czono pami?tkowe medale, dyplomy i upominki. By umili? czas szanownym jubilatom uczniowie Zespo?u Przedszkolno – Szkolnego oraz  m?odzie? Publicznego Gimnazjum zaprezentowa?a cz??? artystyczn?. W swoim wyst?pieniu m?odzi arty?ci przypomnieli w wierszach i piosenkach czas minionych lat. Nast?pnie rozpocz??a si? cz??? biesiadna. Jak na prawdziwy jubileusz przysta?o nie zabrak?o równie? oprawy muzycznej. Zespó? „Uniwersa?” zaprezentowa? widowiskowy recital niezapomnianych przebojów dwudziestolecia mi?dzywojennego pt: „M?odo?? nie umiera nigdy”. Wszyscy zebrani mogli pos?ucha? takich utworów jak : „Zimny dra?”, „Umówi?em si? z ni? na dziewi?t?”, „W sin? dal”, „Ca?uj? moj? d?o? madame” itp. Jubilaci ze wzruszeniem wspominali minione 50 lat oraz dzielili si? recept? na d?ugie wspólne ?ycie.

Wszystkim Z?otym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i ?yczymy kolejnych wspólnych rocznic w zdrowiu, szcz??ciu i mi?o?ci.

Zdj?cia dost?pne TUTAJ.

Ma?gorzata Walasek, Marzena Sobczyk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

21 Fina? WO?P [01 luty 2013]

newsy

13 stycznia 2013 uczniowie ZPS Kluczewsko po raz kolejny uczestniczyli w akcji Wielkiej Orkiestry Swi?tecznej Pomocy. Akcja przebiega?a bardzo sprawnie. Tym razem zbierane fundusze pos?u?? dla ratowania ?ycia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Dzi?ki naszej ofiarno?ci uda?o si? zebra? kwot? 254,40 z?, która zosta?a przekazana do Sztabu WO?P we W?oszczowie, a nasza szko?a otrzyma?a certyfikat uczestnictwa w akcji.

Opiekun SU Ma?gorzata Augu?cik - Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Let`s Dance 2 [07 styczeń 2013]

newsy

W dniu 7 stycznia 2013 r. w Zespole przedszkolno Szkolnym w Kluczewsku odby?a si? II edycja konkursu „Let’s Dance’2” zorganizowanego przez Samorz?d Uczniowski.

W konkursie, który wywo?a? ogromny aplauz publiczno?ci wzi??y udzia? 4 grupy taneczne i 1 tancerka. Wszystkich wyst?puj?cych ocenia?o Jury w sk?adzie: pani Ma?gorzata Augu?cik – Osicka, pani Barbara Dumin, pani Aleksandra Skórnicka oraz pani Ewa Celeba?ska – Pawlik.

Wszyscy wyst?puj?cy wykazali si? ogromn? pomys?owo?ci? a wyniki konkursu przedstawiaj? si? nast?puj?co:

I miejsce

Wiola Kuli?

II miejsce

Zespó? „Kuba i Spólka” w sk?adzie: Kuba Florczyk, ?ukasz ??czek, Norbert Szczukocki

III miejsce

Karolina Szymanek, Daria Puchowska

Dyplomy za udzia? w konkursie otrzymali:

Zespó? – Martyna Dudek i Natalia Gusta oraz Zespó? „Wiktoria i Spó?ka” w sk?adzie: Wiktoria Wójcik, Zuzia Szymczyk, Patrycja Wicik, Klaudia Turczyn, Karolina ?awi?ska Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy…

Opiekun SU – Ma?gorzata Augu?cik - Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,036 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zapraszamy na Nową S... | Najczęściej czytane: Święto Babci i Dziadka [67131]