Obchody Dnia Niepodległości [07 listopad 2014]

Obchody Dnia Niepodległości

Dnia 7 listopada 2014r. uczniowie klas gimnazjalnych i harcerze ze szkoły podstawowej przedstawili montaż słowno - muzyczny poświęcony obchodom Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie narratorzy i recytujący przypomnieli czasy, kiedy to Polacy walczyli w obronie Naszej Ojczyzny. Ośpiewano pieśni narodowe, a także zaprezentowano wymarsz wojsk polskich (w roli polskich żołnierzy wystąpili uczniowie klas drugich gimnazjalnych). Młodzi Harcerze postawili znicze na symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza. Święto Niepodległości jest bardzo ważne dla Polaków. Wielu ludzi przelało swoją krew za naszą wolność. Obchody tej uroczystości mają przypominać o ważnym dla nas wydarzeniu, czyli odzyskaniu przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli.

Daria Bugajniak (Uczennica II klasy PG Gimnazjum)

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na profilu facebooka PG Kluczewsko.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY [30 październik 2014]

UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

W dniu 28.10.2014r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości tej uczestniczyli licznie przybyli goście. Pierwszaki z niecierpliwością oczekiwali na to święto. Pod kierownictwem wychowawczyń klasy Ia, Ib i Ic przygotowały część artystyczną. Droga do „zostania uczniem” była dość długa a to za sprawą złej wróżki, która zaczarowała dzieci. Jedynym sposobem na zdjęcie zaklęcia było zdobycie przez dzieci czterech symboli z krainy: wiedzy, pracy, miłości i uśmiechu. Dzieci perfekcyjnie przebyły tą drogę wykazując się pracowitością , miłością i wytrwałością. Nawet wypicie soku z cytryny nie sprawiło im problemu. Tym sposobem dobra wróżka mogła zdjąć z nich zły czar. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przez p. dyrektor Irenę Orzechowską oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i słodkich upominków. Po oficjalnej części dzieci wraz z rodzicami wróciły do swoich klas gdzie świętowały we wspólnym gronie. Zdjęcia w Galerii.

 Wychowawczynie klas pierwszych

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZEŚCIOLATKOM [30 październik 2014]

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZEŚCIOLATKOM

Rok szkolny 2014/2015 jest rokiem przemian. Po raz pierwszy obowiązkowo do klasy pierwszej poszły sześciolatki. W ZPS w Kluczewsku klasy sześciolatków tworzą dwa zespoły Ib i Ic. Samorząd Uczniowski pod kierownictwem p. Grzegorza Źala wyszedł z pomocną dłonią najmłodszym uczniom i zakupił 2 komplety liter alfabetu ruchomego. Litery są niezwykle pomocne w zdobywaniu trudnej umiejętności głoskowania i czytania. Wychowawczynie wraz z dziećmi serdecznie dziękują za okazaną pomoc.

 Ewelina Dumin, Małgorzata Walasek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WYPRAWA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ [29 październik 2014]

WYPRAWA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ

W dniu 22. 10. 2014r. uczniowie klasy III Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku odwiedzili Punkt Edukacji Leśnej w Koniecznie. Po dotarciu na miejsce pierwszą atrakcją było zwiedzanie Izby Edukacji Leśnej, któremu przewodniczył  leśniczy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, podczas której zdobyły wiele cennych informacji dotyczących okolicznych lasów. Zapoznały się z gatunkami drzew oraz zwierząt i ptaków występujących na naszych terenach. Brały także udział w grach i zabawach edukacyjnych o tematyce leśnej. Następnie uczniowie wybrali się na ścieżkę edukacyjną, gdzie podczas zwiedzania szkółki leśnej rozpoznawali gatunki drzew i krzewów głównie po wyglądzie igieł    i liści. Kapryśna pogoda nie pozwoliła jednak dokończyć wyprawy, dlatego pan leśniczy rozpalił ognisko, przy którym dzieci mogły się ogrzać i upiec kiełbaski. Tego dnia uczniowie miło spędzili czas łącząc zabawę i wypoczynek na świeżym powietrzu z poszerzaniem wiedzy na temat otaczającej ich przyrody. Zdjęcia TUTAJ.

Aleksandra Skórnicka, Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

DZIEŃ PAPIESKI'2014 [27 październik 2014]

DZIEŃ PAPIESKI'2014

Z okazji 36 rocznicy wyboru naszego rodaka – Papieża Jana Pawła II na stolicę Piotrową, 13 .10.2014r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym odbył się konkurs Papieski na etapie szkolnym. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy. Grupa starsza obejmowała dziewięć  osób – były to klasy V - VI,   a grupa młodsza  stanowiła  klasy III - IV i  było  w niej troje uczestników. Pytania dotyczyły biografii Jana Pawła II i w ogólnym zarysie obejmowały pielgrzymki papieskie. Pytania ułożone były w różnej formie:   testy polegające  na wybraniu  prawidłowej odpowiedzi, uzupełnieniu zdań na podstawie opracowania z literatury „Droga do Watykanu”, „Pielgrzymki Jana Pawła II.” I pytania otwarte. Łącznie pytań było 30. Poziom trudności był zróżnicowany ze względu na wiek uczniów. Zwycięzcami konkursu z największą ilością punktów w grupie starszej okazali się uczniowie : Zasada Artur - klasa Va , Nowak Julia  - klasa Va,  Walasek Kinga   - klasa Va, Wąsowicz Bartosz – klasa Vb  Natomiast w grupie młodszej największą ilość punktów uzyskali:  Liczberska Paulina -  klasa IVb , Teklak Aleksandra – klasa IVb,   Kuliś Wioletta  - klasa IVa.

Aby bardziej uczcić rocznicę wyboru Ojca świętego Jana Pawła II,    uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum  dodatkowo wystawili dnia 17.10.2014r. dla społeczności szkolnej  montaż słowno – muzyczny poświęcony tej wielkiej postaci. Przygotowali piękną dekoracje sceny a schola – szkolno - parafialna, wspólnie z innymi uczestnikami akademii,  upiększała utworami muzycznymi cały występ, śpiewając piosenki religijne  przy dźwięku gitar. Recytowane teksty odzwierciedlały pontyfikat Jana Pawła II. Przeprowadzony konkurs papieski i zaprezentowane przedstawienie pozwoliło społeczności szkolnej pogłębić wiedzę o wielkim Papieżu Janie Pawle II- świadku wiary, nadziei i miłości. Uświadomiło nam, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca , patrzy na nas i nam błogosławi. Po zakończonej akademii,  ks. Proboszcz Janusz Breszka i Pani Dyrektor ZPSz wręczyli nagrody książkowe i piękne obrazki upamiętniające naszego rodaka Jana Pawła II uczestnikom konkursu.

Barbara Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA [22 październik 2014]

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

14 października uczniowie szkoły podstawowej w Kluczewsku w ramach projektu „W zdrowym ciele wiedzy wiele” wybrali się na wycieczkę do o malowniczego miasta nad Wisłą. Z uwagą słuchali opowieści   przewodnika  o losach m. in. Rycerza Boboli, Jacka Odrowąża, a przede wszystkim Haliny Krępianki. Poznaliśmy historię powstania kościoła św. Jakuba. Z Bramy Opatowskiej i pokładu statku podziwialiśmy piękną panoramę Sandomierza. Przepełnieni marzeniami  przeszliśmy furtą dominikańską zwaną „Ucho Igielne”. W zbrojowni mogliśmy przekonać się, że wcale nie łatwo było być rycerzem . Usłyszeliśmy ciekawostki na temat  różnych gatunków broni, średniowiecznych narzędzi  tortur, mieliśmy także szansę poznać szczegóły ówczesnej mody. Widzieliśmy również zamek, spacerowaliśmy po rynku rozmawiając o miejscach, gdzie był nakręcony „Ojciec Mateusz”. Na zakończenie słuchając miejscowych legend przeszliśmy podziemną trasą  . Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na obiad i zakup sandomierskich pamiątek. Zadowoleni wróciliśmy do domu. To była bardzo udana wycieczka. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE [22 październik 2014]

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Takie święto to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud. Na ich cześć uczniowie klasy III i VIa pod kierunkiem pani Agnieszki Herczyńskiej i Małgorzaty Krzysztoszek przygotowali część artystyczną. Swój występ zadedykowali nauczycielom i pracownikom szkoły w Kluczewsku.  Trzecioklasiści wspierani przez szóstoklasistów śpiewali piosenki, recytowali słowa podziękowania i uznania, obiecywali, że w przyszłości wychowawcy będą z nich dumni. Do życzeń dołączyli się przedstawiciele Samorządów Uczniowskich   wręczając symboliczne upominki. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sukces naszych siatkarek [18 październik 2014]

Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Harcerze i Zuchy na wspólnym ognisku... [06 październik 2014]

W ostatni wtorek września na strzelnicy sportowej w Pilczycy, odbyło się ognisko z udziałem zuchów i harcerzy. Pogoda tego popołudnia wyjątkowo dopisywała a uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników wyprawy.  Harcerze pomagali w rozpalaniu ogniska i dbali, aby nie wygasło przed czasem, dzięki czemu można było upiec kiełbaski. Po smacznym posiłku przyszedł czas na gry, zabawy oraz pląsy, podczas których dzieci świetnie się bawiły. Zarówno zuchy jak i harcerze wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni z nadzieją, że kolejne ognisko rozpalą już wkrótce.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wędruj z piosenką [30 wrzesień 2014]

newsy
28 września 2014 r. odbył się w Przedborzu 24 Ogólnopolski Konkurs Piosenki Turystyczno-Przyrodniczej Przedbórz-Góry Mokre. Organizatorami byli: Towarzystwo Imienia Marii Konopnickiej, Dom Kultury i Urząd Miejski w Przedborzu. Celem konkursu była popularyzacja piosenek związanych z turystyką, przyrodą i ekologią. Wykonawcy mogli prezentować utwory znane oraz własne napisane i skomponowane na konkurs.
Na scenie letniej przy słonecznej pogodzie wystapiło 27 solistów i 14 zespołów z całej Polski. Zespół Przedszkolno- Szkolny w Kluczewsku reprezentowała Natalia Gusta z V A a Publicze Gimnazjum: Izabela Staszczyk z III B i Paulina Wicik z III A. Jury oceniało wykonawców w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Po występach uczestników komisja udała się na obrady w czasie, których poza konkursem swoje zdolności prezentowały zespoły i soliści. Następnie przewodniczący komisji sędziowskiej Bogusław Nowak ogłosił wyniki konkursu. Nasze uczennice reprezentowały wysoki poziom zdolności, umiejętności artystycznych i wokalnych mimo to zostały jedynie wyróżnione nagrodami książkowymi. Wyróżnienia te dały motywację do dalszej pracy i udziału w kolejnych konkursach. Na zakończenia wykonano pamiątkowe zdjęcia i odbył się koncert laureatów.
Barbara Hyska, Joanna Nowicka
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie "Koziołka Spoko" z pierwszakami [29 wrzesień 2014]

newsy

W dniu 03. 09. 2014r klasy pierwsze w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odwiedzili Panowie policjanci , którzy przy współpracy z „ Koziołkiem Spoko” uświadomili uczniom ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Przypomnieli również , że należy mieć ograniczone zaufanie do osób nieznajomych. „ Koziołek Spoko” z wielką radością uczył dzieci prawidłowego przechodzenia przez pasy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali rad policjantów i ochoczo wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych pod czujnym okiem „ Koziołka Spoko”, policjantów i wychowawców. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nowy Samorząd Uczniowski [25 wrzesień 2014]

newsy

W dniu 24 września 2014 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła trwająca tydzień kampania wyborcza. Każda z klas IV – VI wytypowała swojego kandydata. W głosowaniu brało udział 88 uczniów.

Oto wyniki głosowania:
Kl VIa Wiktoria Wójcik -26 głosów
Kl VIb Klaudia Turczyn – 18 głosów
Kl Va  Konrad Szczukocki-17 głosów
Kl Vb  Oliwia Kubiś – 10 głosów
Kl IVa Wiola Kuliś -5 głosów
Kl IVb Karolina Jambor- 12 głosów

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nowy Rok Szkolny 2014/2015 [01 wrzesień 2014]

1 września 2014 roku w całej Polsce rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2014/2015. W naszej szkole Nowy Rok tradycyjnie rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną w Kościele pod Wezwaniem Świętego Wawrzyńca przez księdza proboszcza Janusza Breszkę. Następnie na placu szkolnym wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości powitali Pani dyrektor Irena Orzechowska oraz Pan dyrektor ZPS i PG w Kluczewsku. W gronie gości, którzy uczestniczyli w inauguracji nowego roku szkolnego byli: Przewodnicząca Rady Gminy Kluczewsko - pani Wanda Popczyk - Fiecek, Zastępca Przewodniczącej Rady Gminy Kluczewsko - pan Mateusz Strychalski, Ksiądz Kanonik - Janusz Breszka, Przewodnicząca Rady Rodziców PG Kluczewsko - pani Wioletta Pura. Wszyscy z wymienionych gości życzyli spokojnego i owocnego nowego roku szkolnego. Pan Mateusz Strychalski z Panem Dyrektorem Jackiem Ziębą wspominali także o tragicznych wydarzeniach sprzed 75 lat kiedy to wybuchła II Wojna Światowa, która pochłonęła wiele istnień ludzkich. Po życzeniach Pani i Pan dyrektor przedstawił plan pracy na nadchodzący rok oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wakacyjna wycieczka do Krynicy Morskiej [14 lipiec 2014]

Wakacyjna wycieczka do Krynicy Morskiej

Tradycją szkoły w Kluczewsku stały się kilkudniowe, wakacyjne wycieczki, których głównym celem jest odkrywanie ciekawych zakątków naszego kraju. Tym razem udaliśmy się na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej. Pogoda spisała się na medal. Największą frajdę sprawiały uczestnikom kąpiele morskie, oczywiście zawsze pod okiem czujnego ratownika. Podczas wypoczynku realizowany był bogaty program turystyczno-krajoznawczy. W poniedziałek odbyła się piesza wycieczka po Krynicy Morskiej ze zwiedzaniem latarni morskiej. Z zapartym tchem oglądaliśmy przepiękny krajobraz rozciągający się dookoła. Następnego dnia pojechaliśmy na całodniową wyprawę do Gdańska. Tam pani przewodnik oprowadziła i pokazała najciekawsze miejsca. Popołudniu spacerowaliśmy po molo w Sopocie i kupowaliśmy liczne pamiątki. Wielkich wrażeń dostarczył nam również pobyt w Malborku. Przez kilka godzin zwiedzaliśmy tam krzyżacką twierdzę. Pani przewodnik profesjonalnie przeprowadziła nas przez korytarze i komnaty. Niestraszne nam były wąskie przejścia, wysokie schody, obejrzeliśmy wszystko i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia wielkiego mistrza i zakonników. Mimo zmęczenia większość grupy zdecydowała się wspiąć na wysoką wieżę, by z góry popatrzeć na ogromny zamek i podziwiać rozpościerające się z niej widoki. W czwartek czekał nas rejs statkiem do Fromborka, związanego z polskim astronomem – Mikołajem Kopernikiem. Pan przewodnik opowiedział nam o historii miasta. W katedrze, podczas zwiedzania wysłuchaliśmy koncertu organowego, poznaliśmy technikę gry na organach i możliwości tego instrumentu. Wieczorem odbyło się ognisko, z pieczeniem kiełbasek i prezentacją programów artystycznych przygotowanych przez uczestników wyjazdu. Oczywiście udaliśmy się również podziwiać piękny zachód słońca nad morzem. W wolnych chwilach, choć nie było ich za dużo, można było pograć w piłkę, ping ponga, ringo i inne gry. Na pożegnalnym spotkaniu każdy otrzymał certyfikat „Odkrywcy Mierzei Wiślanej i Zatoki Gdańskiej”. Czas płynął bardzo szybko i w sobotę trzeba było się pakować. W drodze powrotnej czekał nas przystanek w Toruniu, gdzie również z panią przewodnik przeszliśmy wąskimi uliczkami miasta, wysłuchaliśmy legend związanych z ciekawymi obiektami i zakupiliśmy słynne toruńskie pierniczki. Po obiedzie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Miłe wspomnienia, niezapomniane wrażenia zostaną na pewno długo w pamięci uczestników wycieczki.

Organizatorzy: Ewa Orzechowska i Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NAGRODA WÓJTA DLA WIKTORII WÓJCIK [27 czerwiec 2014]

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali :

 

Klasa VIa

Klasa VIb

1.Glanda Zuzanna - 4,9

2. Kryczka Martyna - 4,81

3. Parzuchowska Kamila - 5,0

4. Piotrowski Bartosz - 5,0

5. Rak Monika - 5,09

6. Szostkiewicz Sara - 5,18

7. Walasek Szymon- 4,81

1.Borkowska Julia -5,0

2. Ludynia Monika - 5,0

3. Stępień Wiktoria - 5,18

4. Prokop Julia - 4,8

 

 

 

Klasa Va

Klasa Vb

1. Śpiechowicz Marlena - 5,27

2.Wójcik Wiktoria - 5,27

3. Szostkiewicz Jakub - 5,0

4. Kapitańska Krystyna - 4,82

5. Stolarski Krzysztof - 4,82

1. Turczyn Klaudia - 5,1

2. Obarzanek Marta- 5,0

3. Strychalski Michał- 5,0

4. Szymczyk Zuzanna - 4,9

Klasa IVa

Klasa IVb

1. Bańcer Iga - 5,0

2. Gusta Natalia - 5,0

3. Walasek Kinga - 5,0

4. Łuczyński Maciej - 4,9

5. Nowak Julia - 4,9

6. Prokop Julia - 4,9

7. Gadek Zuzanna - 4,8

8. Szczukocki Konrad - 4,8

1. Kubis Oliwia - 4,9

2. Tyszer Olga - 5,09

3. Wąsowicz Bartosz - 4,9

Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 739 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: "Wędrująca książka" ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [26514]