Zpsz w Kluczewsku wita wiosnę! [27 marzec 2014]

Zpsz w Kluczewsku wita wiosnę!

Rankiem  21 marca z  okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie ZPSZ
w Kluczewsku przeszli  w radosnym korowodzie ulicami Kluczewska.
Dzieci ubrane w kolorowe stroje, wyposażone w pęki wstążek, kwiaty,
chusty, balony  dumnie kroczyły wznosząc okrzyki:
Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno!  
Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy! Hej!
Wszyscy przechodnie reagowali uśmiechem na widok tak rozśpiewanej
gromady dzieci. Śpiewając znaną piosenkę : „Wiosna ,wiosna , wiosna ach to
Ty…” mogliśmy podziwiać budzący się z zimowego snu świat.
Po przejściu ulicami Kluczewska, w pobliżu szkoły  nastąpił rytuał spalenia 
Marzanny - pozostało czekać i cieszyć się wiosną. Aura, która szczególnie
sprzyjała w tym dniu sprawiła ,że tym bardziej docenialiśmy uroki tego
pięknego dnia.  Teraz pozostaje czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre. Zdjęcia TUTAJ.

Opiekun SU: Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedszkolaki witają wiosnę ! [25 marzec 2014]

newsy

Dnia 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych ZPS w Kluczewsku obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Ten wesoły i radosny dzień rozpoczął się od wspólnych zabaw i gier. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej.
Następnie udały się barwnym korowodem na spacer w poszukiwaniu wiosny. Na czele pochodu górowała Marzanna, którą kilka dni wcześniej same wykonały.
Po powrocie ze spaceru pozbyły się zimowej kukły, która ze względów ekologicznych nie spłynęła nurtem rzeki, tylko została spalona. Przedszkolaki żegnały zimę okrzykami:
                                                       Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno!
                                                     Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy! Hej!
Wiosna w podzięce za tak miłe przyjęcie obdarowała wszystkich prezentem - wyjątkowo ciepłym i słonecznym dniem. Zdjęcia TUTAJ.

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Grali w Turnieju "Tymbarku" [19 marzec 2014]

Grali w Turnieju "Tymbarku"

18 marca 2014 r. na boisku „Orlik” we Włoszczowie odbyły się Eliminacje Powiatowe XIV Edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Naszą szkołę reprezentowała grupa chłopców U-12 (rocznik 2002 i 2003). W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. ZPS Kluczewsko  grał w grupie „A” wraz z SP Konieczno, SP Kurzelów i ZPS Dobromierz. Do grupy „B” trafiły natomiast: SP Bukowa, SP Krasocin, SP Nr 1 Włoszczowa i SP Nr 2 Włoszczowa. Wyniki naszej grupy przedstawiają się następująco: SP Kurzelów – ZPS Dobromierz 1:0, SP Konieczno – ZPS Kluczewsko 0:1 (Ernest Twardowski), SP Kurzelów – ZPS Kluczewsko 0:1 (Ernest Twardowski), SP Konieczno – ZPS Dobromierz 3:0, SP Kurzelów – SP Konieczno 0:2, ZPS Kluczewsko – ZPS – Dobromierz 0:0. Nasi Chłopcy wygrali grupę „A” i w meczu decydującym o awansie do Eliminacji Wojewódzkich spotkali się z drugą drużyną grupy „B” – SP Nr 1 Włoszczowa. Mecz ten zakończył się porażką naszego zespołu 0:3 co oznaczało brak awansu. ZPS Kluczewsko ostatecznie został sklasyfikowany w Turnieju na III miejscu.
Chłopcom trzeba pogratulować bardzo dobrego występu w turnieju a na szczególną pochwałę zasługuje strzelec dwóch goli w naszym zespole – Ernest Twardowski.

ZPS Kluczewsko w Turnieju grało w składzie: Norbert Szczukocki – Damian Kapuściak, Tomasz Domoradzki, Krystian Kuliś, Szymon Grot, Ernest Twardowski, Jakub Szostkiewicz (kpt.), Patryk Gieroń, Michał Pikulski, Michał Strychalski. Opiekun – Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zawody w Fałkowie [18 marzec 2014]

Zawody w Fałkowie

Reprezentacja Dzięwcząt naszej szkoły zajęła II miejsce w Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, a mecze rozgrywane były systemem "każdy z kazdym". Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Monika Rak, Kasia  Włódzik, Sara Szostkiewicz, Wiktoria Stępień, Wiktoria Wójcik, Agata Musiał, Julia Prokop, Kamila Parzuchowska, Zuzia Glanda i Monika Ludynia. Klasyfikacja końcowa rozgrywek sportowych przedstawia sie nastepująco:
I m - SP Niedoświn; II m - ZPS Kluczewsko; III m - ZPS Dobromierz; IV m - ZPS Komorniki; V m - PSP Fałków; VI m - SP Czermno.
Dziewczynom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs "Palenie szkodzi zdrowiu" [17 marzec 2014]

newsy

Samorząd Uczniowski  ZPSZ W Kluczewsku zorganizował konkurs pt.: „Palenie szkodzi zdrowiu”.
Celem konkursu było promowanie  zdrowego trybu życia i uświadomienie uczniom skutków nałogu nikotynowego.
Uczestnicy przygotowali bardzo ciekawe ,pełne przekazu prace.
Cieszy nas szczególnie fakt, iż do konkursu włączyli się uczniowie wszystkich klas I-VI

Oto wyniki:

I miejsce – Norbert SZCZUKOCKI
II miejsce- KLAUDIA BUDZOWSKA
III miejsce- MAGDALENA KURZAK
WYRÓŻNIENIE- KAROL PURA

Nagrody za uczestnictwo w konkursie otrzymali:
JULITA SZYMCZYK IA
PATRYCJA WICIK VB
ŁĄCZEK ŁUKASZ VB
KLAUDIA TURCZYN VB
KONRAD SZCZUKOCKI IVA
JULIA PROKOP IVA
KAROLINA STRÓŻYKOWSKA VIA
MARLENA SPIECHOWICZ  VA
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Opiekun SU: Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

8 Marca - Dzień Kobiet [17 marzec 2014]

8 Marca - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski ZPSZ w Kluczewsku zorganizował konkurs na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNKĘ W KLASACH IV-VI
Oto wyniki:
KLASA IV A-KINGA WALASEK
KLASA IV B- OLIWIA KUBIS
KLASA VA-WIKTORIA WÓJCIK
KLASA VB-ZUZANNA SZYMCZYK
KLASA VIA- MARTYNA KRYCZKA
KLASA VIB- JULIA PROKOP

Wszystkim  Dziewczynkom Gratulujemy

Opiekun SU :Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie Ks. Biskupa Mariana Florczyka ze społecznością szkolną w Kluczewsku [12 marzec 2014]

newsy

W dniu 11 marca 2014r. w Zespole Przedszkolno –Szkolnym i Publicznym Gimnazjum  w Kluczewsku gościł Ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej -  Marian Florczyk. Przybył do szkoły ze swoim asystentem księdzem Grzegorzem Jędrzejczykiem w towarzystwie gospodarza parafii - księdzem proboszczem  Januszem Breszką.  Miłego Gościa w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej, serdecznie powitała „schola” przy dźwięku gitar piosenką pt. „Bądź pozdrowiony gościu nasz”,   następnie Dyrektor Publicznego Gimnazjum – Pan Jacek Zięba oraz Pani Dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego – Irena Orzechowska oraz  najmłodsze przedszkolaki.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Biblijny [28 luty 2014]

newsy

Dnia 22 lutego 2014r. uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku  wzięli udział w XIX edycji konkursu Biblijnego na etapie rejonowym we Włoszczowie. Konkurs dotyczył znajomości Ewangelii według św. Jana z Nowego Testamentu oraz przypisów. Do konkursu przystąpili uczniowie z kilku dekanatów z klas od IV do VI. Klaudia Turczyn -  uczennica  klasy Vb  osiągnęła bardzo wysoką punktację i zajęła pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła uczennica klasy Va Wiktoria Wójcik. Są to uczennice z  parafii Kluczewsko. Drugie równorzędne miejsce zajęła uczennica z parafii Krasocin a trzecie miejsce uczeń z klasy IVb Bartosz Wąsowicz – uczeń z naszej szkoły - parafia Stanowiska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody.
Wysoka punktacja poprawnych odpowiedzi, wskazuje, ze nasi uczniowie zakwalifikują się do finału, który odbędzie się 29 marca 2014r. w Liceum im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Zdjęcia TUTAJ.

Opracowała: Barbara Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Koło Misyjne Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci [21 luty 2014]

newsy

Na początku roku szkolnego 2003/2004 w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku katechetka Barbara Dumin utworzyła   Koło Misyjne o nazwie „Niesiemy miłość dzieciom z Afryki”, które funkcjonuje nadal. Po zapoznaniu się z programem edukacyjnym:” Mój szkolny kolega z misji” i obejrzeniu wspólnie z dziećmi filmu pt.” Dzieci z Afryki” postanowiliśmy  nawiązać współpracę z ks. Antonim Sokołowskim – misjonarzem z diecezji kieleckiej, pracującym w Buyo na Wybrzeżu Kości Słoniowej aby pomóc duchowo i materialnie  polskim misjonarzom, zaangażowanym w edukację w krajach misyjnych.
W porozumieniu  z Panią  Dyrektor Ewą Orzechowską ,  rodzicami i dziećmi należącymi do Koła misyjnego i spoza Koła, została podjęta  decyzja o adopcji serca – pomocy finansowej na potrzeby edukacji dla dwojga murzyńskich dzieci, które wskazał ks. misjonarz Antoni Sokołowski. Od dziesięciu lat utrzymujemy współpracę z ks. misjonarzem. Dzieci piszą listy, kartki świąteczne, angażują się w prace społeczne aby pozyskać środki na w/w cel.  Od roku szkolnego 2013/2014 podjęliśmy adopcję serca dla czworga murzyńskich  dzieci.. Otrzymujemy od nich zdjęcia i listy  z podziękowaniem za pomoc duchową i materialną.  Listy są tłumaczone z języka francuskiego na język polski. Ks. misjonarz Antoni Sokołowski w 2012r. powrócił do kraju, a na jego miejsce obecnie pracuje ks. misjonarz Andrzej Zawadzki, którego dobrze znamy, gdyż w naszej szkole miał praktykę duszpasterską w 2002r. i z nim  obecnie współpracujemy.
Środki na cel pozyskujemy ze sprzedaży kartek świątecznych, pisanek, baranków wielkanocnych,  palm wykonanych przez dzieci. Co roku przeprowadzona jest loteria fantowa. Uczniowie przynoszą do szkoły różne zabawki, które szybko znajdują odbiorców.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Harcerski kulig [20 luty 2014]

Harcerski kulig

„Pada śnieg, dzwonią dzwonki sań…”

Tej zimy wszystkie dzieci długo musiały wyczekiwać na pierwszy śnieg. Gdy wreszcie aura zaczęła sprzyjać, zuchy i harcerze wspólnie wybrali się na kulig, który odbył się w Ciemiętnikach w „Leśnej Przystani”.
W ogromnych, drewnianych saniach nasi uczniowie mknęli poprzez lasy, podziwiając zimowy krajobraz. Choć na czele zaprzęgu nie było żywych koni tylko „konie mechaniczne”, jednak w żaden sposób nie wpłynęło to na znakomitą atmosferę towarzyszącą przejażdżce. W trakcie kuligu dzieci mogły również podziwiać piękne daniele i konie.
Po powrocie do gospodarstwa aż wrzało od zimowych harców na śniegu. Zmęczeni, lecz zadowoleni uczestnicy zabawy zaproszeni zostali przez gospodarza na pyszny poczęstunek. Na dzieci czekała gorąca zupa, kiełbaski i herbata ze słodkim rogalikiem.
Zarówno zuchy jak i harcerze do domu wrócili pełni wrażeń, z nadzieją na kolejne przygody. Zdjęcia TUTAJ.

Aleksandra Skórnicka, Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zimowe ptakoliczenie w naszej szkole [05 luty 2014]

Zimowe ptakoliczenie w naszej szkole

W związku z prowadzoną przez szkolną drużynę harcerską Orliki akcją „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” harcerze przystąpili do tegorocznego Zimowego Ptakoliczenia prowadzonego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Zadaniem drużyny było policzyć ptaki, które odwiedzają nasz plac szkolny z wyodrębnieniem na poszczególne gatunki. Obserwacje początkowo prowadzone były na zewnątrz. W kolejnej fazie ptaki liczono już z okien jednej z sal szkolnych. Wynik tych obserwacji przedstawia się następująco: bogatka: 26 osobników; sierpówka: 2 osobniki; gil: 1 osobnik. Warto zauważyć, iż czas przeznaczony na obserwację wynosił 45 minut. Harcerze z radością liczyli kolejne ptaki. Zgodnie również stwierdzili, iż bycie ornitologiem przynosi wiele satysfakcji, ale wymaga ogromnej cierpliwości. Zdjęcia TUTAJ.

Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Brawo Effector!!! [02 luty 2014]

Brawo Effector!!!

Sporą niespodziankę sprawili swoim kibicom siatkarze EFFECTORA Kielce, którzy to w sobotni wieczór pokonali faworyzowaną drużynę ZAKSY Kędzierzyn – Koźle w 19 kolejce PLUS Ligi Mężczyzn. Kieleccy siatkarze wygrali 3:0 (25:23; 25:23; 27:25). Ten ekscytujący, pełen zwrotów mecz oglądali na żywo uczniowie Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku. Tradycyjnie po meczu naszym uczniom udało się zdobyć wiele autografów oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z ich idolami sportowymi. W obu drużynach gra wielu reprezentantów krajowym, m. in. Byli i obecni Reprezentanci Polski (Marcin Możdżonek, Paweł Zagumny, Michał Ruciak, Grzegorz Bociek, Piotr Gacek, Grzegorz Pilarz, Dominik Witczak, Piotr Lipiński, Łukasz Polański, Dawid Dryja), Reprezentant Kanady (Daniel Lewis), Holandii (Dick Kooy), Argentyny (Cristian Poglajen, Bruno Romanutti).  Przypominamy, że nasi uczniowie w tym sezonie siatkarskim już po raz drugi uczestniczyli jako kibice w meczu PLUS Ligi. W listopadzie dopingowali EFFECTORA w meczu z Mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów. Dzięki programowi "Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo" uczestnicy wycieczki otrzymali bezpłatne wejściówki na mecz (pokrywali tylko koszty przejazdu). Program "Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo" ma na celu rozpropagowanie siatkówki podczas rozgrywek ekstraklasowych oraz postaw prosportowych wśród dzieci i młodzieży. Bo siatkówka jest sportem, który łączy, nie dzieli. Siatkówka to sport dzięki któremu zwykłą znajomość możemy zmienić w prawdziwą przyjaźń. Tradycyjne wyjazd na taki mecz był niezapomnianym przeżyciem dla uczestników oraz wspaniałą lekcją poglądową na temat gry w siatkówkę oraz kulturalnego kibicowania. Zdjęcia TUTAJ.

Beata Bąk, Tomasz Dębowski, Grzegorz Źal

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bal karnawałowy wśród majmłodszych [28 styczeń 2014]

newsy

Uczniowie klas I-III oraz zerówek wesoło bawili się na udekorowanej kolorowo sali gimnastycznej. Taki bal sprawia wiele radości młodszym i starszym dzieciom, mogą one chociaż na jakiś czas wcielić się w ulubioną postać. Pomysłów było mnóstwo: księżniczki, wróżki, motylki, piraci, wojownicy, żołnierze - przebrania były wspaniałe. Wszyscy chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach i konkursach, a dźwięki znanych przebojów zachęcały do tańca. Na zmęczone pląsami dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez panie z Rady Rodziców.

Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przekaż 1% podatku [28 styczeń 2014]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 698 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Szkolna wierszykarnia | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [23790]