Ślubowanie klas pierwszych [18 listopad 2013]

Ślubowanie klas pierwszych

28 pażdziernika 2013roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku odbyła się uroczystość ślubowania klasy Ia i Ib.
Dzieci przedstawiły krótką część artystyczną dla zgromadzonej społeczności szkolnej, zaproszonych gości i swoich najbliższych.
Następnie pani dyrektor, każde z dzieci pasowała na ucznia naszej szkoły. Wszystkie dzieci w pięknych, galowych strojach zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły otrzymując pamiątkowe dyplomy i odznaki.

Urszula Jeziorska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

11 listopada - Dzień Niepodległości [12 listopad 2013]

11 listopada - Dzień Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Jak co roku, w tym dniu, uczniowie , nauczyciele i społeczność Kluczewska i okolic uczestniczyła w uroczystej mszy i przedstawieniu patriotycznym. Następnie przedstawiciele różnych środowisk lokalnych złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem ku czci poległych w II wojnie światowej. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Irena Orzechowska wraz z nauczycielami Panią Małgorzatą Walasek , Panią Agnieszką Herczyńską, Panem Grzegorzem Zalem i Panem Tomaszem Dębowskim. Samorząd Uczniowski reprezentowali przedstawiciele Rady SU na czele z przewodniczącą Zuzanną Glanda. Harcerze zrzeszeni w naszej szkole zapalili znicze.

Opiekun SU: Małgorzata Auguścik-Osicka


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zaproszenie na uroczystość ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI [05 listopad 2013]

Przewodnicząca Rady Gminy Kluczewsko, Wójt Gminy

Kluczewsko i Dyrektorzy ZPS i PG w Kluczewsku

serdecznie zapraszają

Społeczność Szkolną

na uroczystość ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI,

która odbędzie się w Kluczewsku w dniu 11 listopada (poniedziałek).

Prosimy o niezawodne przybycie i wzięcie udziału w uroczystościach.

 

PROGRAM UROCZYTOŚCI

10.00 - Msza św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. Św. Wawrzyńca w Kluczewsku

- występ okolicznościowy młodzieży ze szkoły w Komornikach

12.00 - Złożenie kwiatów pod pomnikiem ku czci poległych oraz apel poległych

12.30 - zawody w strzelaniu o "Puchar Wójta Gminy" na strzelnicy w Pilczycy

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

1 Listopada Dzień Wszystkich Świętych [04 listopad 2013]

1 Listopada Dzień Wszystkich Świętych

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu.
Zgodnie z tradycją 1 listopada Polacy zapalają znicze na grobach swych bliskich, ale również na mogiłach poległych za ojczyznę. W tygodniu poprzedzającym to ważne Święto, Samorząd Uczniowski Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wraz z Harcerzami uporządkowali groby  a następnie w imieniu  całej społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły oddali hołd, składając wiązanki i zapalając znicze na grobach poległych żołnierzy.

opiekun SU :
                                                                            Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Papieski [28 październik 2013]

newsy

Z okazji 35 rocznicy wyboru naszego rodaka – Papieża Jana Pawła II na stolicę Piotrową,   10 .10.2013r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym odbył się konkurs Papieski na etapie szkolnym pt. Jan Paweł II – wielki Papież. Do konkursu przystąpiło dwadzieścia uczniów. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy. Grupa starsza obejmowała czternaście osób – były to klasy Vab - VIab, a grupa młodsza stanowiła klasy IIIab - IVab i było w niej sześcioro uczestników. Pytania dotyczyły biografii Jana Pawła II i w ogólnym zarysie obejmowały pielgrzymi papieskie. Pytania ułożone były w różnej formie: testy polegające na wybraniu prawidłowej odpowiedzi, uzupełnieniu zdań na podstawie opracowania z literatury „Droga do Watykanu”, „Pielgrzymki Jana Pawła II.” I pytania otwarte. Łącznie pytań było 30. Poziom trudności był zróżnicowany ze względu na wiek uczniów.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Cyfrowa Szkoła" Spotkanie Sieci Współpracy w Kluczewsku... [21 październik 2013]

newsy

18 października 2013 r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbyło się trzecie spotkanie Sieci Współpracy nr 60 w ramach Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła". Sieci Współpracy, czyli grupy pięciu-dziesięciu e-koordynatorów z różnych szkół uczestniczących w programie Cyfrowa Szkoła, wspomaganych przez moderatora z Centrum Edukacji Obywatelskiej zostały stworzone w celu spotykania się, dawania nauczycielom okazji i pretekstu do wymiany doświadczeń między sobą oraz decydowania, np. która aplikacja, sprzęt jest dla nich najwygodniejszy i najefektywniejszy. W całej Polsce powstały 73 takie grupy. Nasza szkoła znalazła się w sieci nr 60 wraz ze Szkołą Podstawową Nr 2 z Jędrzejowa, Szkołą Podstawowa Integracyjną Nr 11 z Kielc, Szkołą Podstawową Nr 12 z Kielc oraz ze Szkołą Podstawową Nr 2 ze Stąporkowa. Podstawowym narzędziem komunikacji i koordynacji sieci są blogi. Każda z sieci posiada swój blog, który jest forum wymiany doświadczeń.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Edukacji Narodowej [10 październik 2013]

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy podziękować wszystkim Nauczycielom Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku za cierpliwość i wyrozumiałość. Wiemy ,że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, życzymy Wam ,drodzy Nauczyciele, samych radości i sukcesów .Dzięki Wam wiemy, że także porażki mogą nauczyć nas czegoś pożytecznego, że gdy przeżywamy trudności, odkrywamy jednocześnie naszą siłę, i że miłość oraz życzliwość często można znaleźć nawet w te najciemniejsze dni. Życzymy wszystkiego, co najlepsze! Jak najwięcej sił do pracy, spełnienia, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, sukcesów i radości każdego dnia.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Biegi Przełajowe [07 październik 2013]

newsy

W czwartek 3 października reprezentacja dziewcząt ZPS w Kluczewsku wzięła udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych które odbyły się we Włoszczowie. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce i tym samym awansowały do finału wojewódzkiego.
Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Katarzyna Włódzik, Monika Rak, Agata Musiał, Wiktoria Wójcik, Julia Prokop, Wiktoria Stępień, Zuzanna Glanda, Patrycja Wicik, Krystyna Kapitańska, Julia Borkowska oraz Kamila Parzuchowska.

Opiekun grupy: Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopca [01 październik 2013]

newsy

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski ZPS w Kluczewsku zorganizował konkurs na najsympatyczniejszego chłopca w klasach IV - VI. Chłopcy byli wybierani przez koleżanki z danej klasy .

Oto wyniki konkursu:

Klasa IVa- Maciej Łuczyński

Klasa IVb- Adrian Synowski

Klasa Va- Patryk Dumin

Klasa Vb- Michał Strychalski

Klasa VIa- Krzysztof Gębka

Klasa VIb- Marcin Gotowicki

Wszystkim zwycięzcom ,którzy zyskali szczególne uznanie wśród koleżanek serdecznie gratulujemy.

Opiekun SU: M. Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Akcja "Sprzątanie Świata" na terenie naszej szkoły [30 wrzesień 2013]

newsy

Do tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” odbywającej się na terenie całej Polski przystąpiła również szkolna drużyna harcerska Orliki. Czując się odpowiedzialnymi za otaczające ich środowisko 25 września 2013 roku harcerze, wyposażeni w worki do segregacji śmieci, wyruszyli na plac szkolny i wspólnie z opiekunem mgr Martyną Jóźwik zebrali pozostawione na tym obszarze śmieci. Aby podkreślić znaczenie akcji „Sprzątanie Świata” oraz rolę segregacji śmieci, członkowie szkolnej drużyny harcerskiej Orliki wzięli udział w pogadance profilaktycznej na temat tego, jak ważne jest dbanie o czystość i porządek, a także jak wiele korzyści niesie ze sobą segregacja śmieci. Dlatego też, pamiętając o zasadach prawidłowego segregowania odpadów, harcerze dokonali zbiórki i segregacji śmieci na terenie placu szkolnego. Ponadto, ponieważ wśród zebranych odpadów znalazły się również plastikowe nakrętki, członkowie drużyny harcerskiej pamiętali, aby przekazać je na cele charytatywne.

Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie z przedstawicielami Policji i Koziołkiem Spoko [27 wrzesień 2013]

Spotkanie z przedstawicielami Policji i Koziołkiem Spoko

25 września przedszkolaków i uczniów klas I-III odwiedzili policjanci w towarzystwie koziołka Spoko. Przypomnieli najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy. Największą atrakcją był koziołek, który z uczniami klas pierwszych przeprowadził praktyczną lekcję przechodzenia przez jezdnię. Na koniec każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy i obiecało przestrzegać zalecanych zasad.
Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Płonie ognisko i szumią knieje" [26 wrzesień 2013]

newsy

Z nastaniem nowego roku szkolnego w naszej szkole powstała nowa drużyna harcerska Orliki, w szeregach której harcerki i harcerze dumnie krzewią wartości i ideały zawarte w prawach harcerskich. Jako iż to początek ich dalekiej drogi drużyna Orlików postanowiła przy ognisku przypieczętować swą przynależność do grona harcerzy. W tym celu, zaprosiwszy swoich rówieśników, wraz z opiekunami panią Martyną Jóźwik oraz panem Tomaszem Dębowskim harcerze wybrali się 19 września na strzelnicę sportową w miejscowości Pilczyca. Choć pogoda nie rozpieszczała, wszyscy uczestnicy wycieczki świetnie się bawili. Poza pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewaniem piosenek harcerskich nie zabrakło również akcentów sportowych. Harcerze i zaproszeni przez nich koledzy, podzieleni na dwie drużyny i zgodnie z zasadami fair play, stoczyli zaciekły bój podczas 20-minutowego meczu piłki nożnej. Po zakończeniu tej jakże ekscytującej wyprawy harcerze i ich goście zadbali o porządek w miejscu, w którym wspólnie spędzili czas. I jak wszyscy zgodnie stwierdzili, już czekają na kolejne wspólne wyprawy w poszukiwaniu nowych przygód- AHOJ, PRZYGODO!

Martyna Jóźwik

Zdjęcia z ogniska w galerii

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Grali w Turnieju Orlika [10 wrzesień 2013]

newsy

 W dniu 10 września 2013 r. reprezentacja chłopców ZPS Kluczewsko wzięła udział w Eliminacjach Powiatowych IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, który odbył się we Włoszczowie. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn: Gr. A : SP I Włoszczowa, ZPS Komorniki, ZPS Kluczewsko, SP Kurzelów. Gr. B: SP II Włoszczowa, SP Konieczno, SP Bukowa, SP Secemin. Nasi chłopcy zajęli w swojej grupie III miejsce i nie awansowali do Wielkiego Finału, który decydował o awansie do eliminacji wojewódzkich. Wyniki Grupy „A” przedstawiają się następująco: SP I Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 1:0, ZPS Komorniki – SP Kurzelów 0:1, SP I Włoszczowa – ZPS Komorniki 5:1, ZPS Kluczewsko – SP Kurzelów 1:2 (Jakub Szostkiewicz), ZPS Komorniki - ZPS Kluczewsko 0:2 (Ernest Twardowski – 2), SP I Włoszczowa – SP Kurzelów 5:0.

Tabela końcowa grupy „A”:

1. SP I Włoszczowa

9 pkt.

11 – 1

+ 10

2. SP Kurzelów

6 pkt.

3 - 6

- 3

3. ZPS Kluczewsko

3 pkt.

3 - 3

0

  4. ZPS Komorniki

  0 pkt.

  1 - 8

  - 7

  Reprezentacja ZPS Kluczewsko w turnieju wystąpiła w następującym składzie: Norbert Szczukocki, Damian Kapuściak, Ernest Twardowski, Szymon Grot, Tomasz Domoradzki, Jakub Szostkiewicz, Krystian Kuliś, Marcin Kurzak, Michał Strychalski, Michał Pikulski. Opiekun – Tomasz Dębowski.  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Nowy Rok Szkolny 2013/2014 [02 wrzesień 2013]

  newsy

  2 września 2013 roku w całej Polsce rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2013/2014. W naszym Gimnazjum Nowy Rok tradycyjnie rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną w Kościele pod Wezwaniem Świętego Wawrzyńca przez księdza proboszcza Janusza Breszkę. Następnie na placu szkolnym wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości powitał dyrektor PG Kluczewsko - pan Jacek Zięba. W gronie gości, którzy uczestniczyli w inauguracji nowego roku szkolnego byli: Przewodnicząca Rady Gminy Kluczewsko - pani Wanda Popczyk - Fiecek, Wójt Gminy Kluczewsko - pan Rafał Pałka, Ksiądz Kanonik - Janusz Breszka, Przewodnicząca Rady Rodziców PG Kluczewsko - pani Wioletta Pura. Wszyscy z wymienionych gości życzyli spokojnego i owocnego nowego roku szkolnego. Po życzeniach pan dyrektor przedstawił plan pracy na nadchodzący rok oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły.

  Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym Roku Szkolnym 2013/2014!!!

  Zdjęcia TUTAJ

  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Wakacji Czar [03 sierpień 2013]

  newsy

  Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie z Kluczewska i okolic mieli możliwość skorzystania z wakacyjnego wyjazdu organizowanego przez ZPS w Kluczewsku. Tym razem zaplanowany został pobyt w naszych pięknych górach. Grupa wycieczkowiczów liczyła 30 osób. Chociaż zróżnicowana wiekowo, wszyscy doskonale się bawili i wspierali się w trudach pieszych wędrówek. Słoneczna aura sprzyjała nam z małymi deszczowymi psikusami. Zmęczone nogi często prosiły o chwilę odpoczynku, ale zawsze docierały co celu. Najlepszą nagrodą były przepiękne widoki rozciągające się dookoła. Dużych wrażeń dostarczyła wędrówka w Dolinę Kościeliską, aż do schroniska „Ornak” i wizyta w bacówce, gdzie można było skosztować oscypków. Kolej linowo - terenowa pomogła nam następnego dnia dostać się na Gubałówkę, obejrzeliśmy także słynny deptak „Krupówki” oraz skocznię „Wielka Krokiew”. Kolejnym celem było Morskie Oko-największe jezioro w Tatrach. Następnie Kalatówki i Hala Kondratowa. W Dolinie Strążyskiej dotarliśmy do wąskiego, ale wysokiego wodospadu „Siklawica”, a z polany podziwialiśmy widok na północną ścianę Giewontu. Czas wędrówek umiał nam pan przewodnik opowiadając wiele ciekawostek związanych z górami. W Muzeum Przyrodniczym obejrzeliśmy wystawę i film prezentujące przyrodę Tatr. Mieliśmy też możliwość zmierzenia się z przyrodniczymi zagadkami i zadaniami, które utrwaliły zdobytą wiedzę podczas poznawania wystawy. Podczas wędrówek okazało się, że uczestnicy wyjazdu poznali swoje nieznane dotąd możliwości. Wszyscy byli bardzo dumni z siebie, że przemierzyli po górskich ścieżkach prawie 50km. Oczywiście oprócz wycieczek wieczorami odbywała się dyskoteka, zielony kulig z ogniskiem, gry, zabawy, liczne konkursy z nagrodami oraz wyjazd do Aqua Parku w Zakopanem. Największym powodzeniem cieszyły się turnieje sportowe: tenisa stołowego i piłkarzyków. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze kopalnię soli w Bochni. Pani przewodniczka ciekawie opowiadała o pracy w kopalni. Największą atrakcją były jednak wprowadzenie dzieci w inny wymiar. Pojawiające się postacie opowiadały o historycznych wydarzeniach, a prezentacje multimedialne przedstawiły dawny system wentylacji, ciężką pracę górników, wypalanie metanu oraz zalanie wodą podziemnych chodników. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych mieliśmy wrażenie jakby życie i praca w kopalni toczyły się obok nas. Obejrzeliśmy również kaplicę św. Kingi i wysłuchaliśmy legendy związanej z pojawieniem się soli na tych terenach. Dużą atrakcją był przejazd podziemną kolejką. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Kraków, aby pozdrowić smoka wawelskiego, pospacerować po Rynku Głównym, zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz odpocząć pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Po tak wielu atrakcjach zapewnionych przez organizatorów wyjazdu wróciliśmy z uśmiechem na twarzy do domów, aby dalej cieszyć się wakacjami. W trakcie trwania wycieczki uczestnicy poznali wiele sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, wspierania innych w trudnych chwilach, współpracy w grupie. Przygotowali również program artystyczny, który zaprezentowali na pożegnalnym spotkaniu. Każdy otrzymał certyfikat zdobywcy zakątków górskich oraz książkę o przyrodzie górskiej.
  Oto wybrane wiersze ułożonych przez nich:

  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Statystyki:
  Wszystkich news'ów: 661 | Wszystkich kategorii: 1 |
  Najnowszy news: Kolejne Mistrzostwa ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [21937]