Biblijny sukces uczennicy z Kluczewska [08 maj 2013]

newsy

Daria Bugajniak – uczennica klasy VIb z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewska 13 kwietnia 2013r. wzięła udział w finale XVIII edycji Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Kielcach o godz. 10.00. Uczennica została laureatką konkursu – zajęła czwarte miejsce, uzyskała 90% poprawnych odpowiedzi i otrzymała wyróżnienie. Konkurs dotyczył znajomości księgi - Ewangelia według św. Łukasza z Nowego Testamentu, wstęp i przypisy. Do Finału przystąpiło 36 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych, którzy osiągnęli najwyższą punktację – to jest ponad 80% poprawnych odpowiedzi z spośród 453 uczniów, uczestniczących w konkursie na etapie rejonowym diecezji kieleckiej. Każdy z uczestników otrzymał Dyplomy za udział w finale XVIII edycji Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej podpisane przez ks. Dyrektora Referatu Katechetycznego – ks. Karola Zegana. Natomiast laureaci otrzymali dyplomy podpisane przez ks. Biskupa – Ordynariusza Kazimierza Ryczana. Dodatkowo wszyscy otrzymali nagrody książkowe pt. „ Biblia i jej czasy”. Na zakończenie finaliści i laureaci zrobili sobie wspólne zdjęcie upamiętniające to spotkanie, jak i również zdjęcie z księdzem dr Karolem Zeganem – Dyrektorem Wydziału katechetycznego i ks. Janem Zwierzchowskim – metodykiem i organizatorem konkursu biblijnego. Zdjęcie tutaj.

Barbara Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

III miejsce Naszych Cyklistów [01 maj 2013]

newsy

Reprezentacja Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku w zajęła III miejsce w Eliminacjach Powiatowych XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym. Turniej składał się z 4 konkurencji: Test jednokrotnego wyboru z zakresu ruchu drogowego, Rowerowy Tor Przeszkód, Udzielanie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, Jazda po Miasteczku Ruchu Drogowego. Po rozegraniu wszystkich konkurencji przez 8 występujących szkół okazało się, że zwycięzcą Eliminacji Powiatowych została Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie. Drugie miejsce zajął ZPS Komorniki a trzecie – Zespół Przedszkolno - Szkolny z Kluczewska. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Kacper Jamróz, który zajął 8 miejsce. Na zakończenie 3 pierwsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, pucharami oraz nagrodami indywidualnymi, które ufundowało Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.

Gratulujemy także Reprezentacji PG Kluczewsko, która znalazła się na podium w rywalizacji gimnazjów, zajmując II miejsce.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko w Turnieju wystąpiła w składzie: Kacper Jamróz, Krzysztof Borkowski, Kajetan Borkowski. Opiekun – Tomasz Dębowski.

Zdjęcia z turnieju w galerii.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II miejsce piłkarzy [26 kwiecień 2013]

newsy

Dziś na stadionie Hetmana we Włoszczowie odbyły się zawody powiatowe w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. W zawodach udział brały zespoły, które wczesniej wygrały zawody gminne. Na stadionie pojawiło się sześć szkół powiatu włoszczowskiego: SP Kluczewsko, SP Konieczno, SP Bukowa, SP Cieśle, SP1 Włoszczowa i SP 2 Włoszczowa. Zespoły podzielono na dwie grupy. Nasza szkoła trafiła do grupy z Sp Bukowa oraz SP 2 Włoszczowa. W wyniku przeprowadzonych spotkań 2x10 min. nasi chłopcy wygrali 2:1 z Sp Bukowa i 3:1 karnymi z Sp 2 Włoszczowa [w meczu padl wynik 2:2]. Zajmując pierwsze miejsce w grupie, nasz zespół w finale zagrał z wygranym drugiej grupy czyli SP Konieczno. Mecz został przegrany 2:3 co dało naszej ekipie II miejsce w zawodach powiatowcy a tym samym awans do pólfinału wojewódzkiego.

Skład SP Kluczewsko: Borkowski Krzysztof [kapitan], Borkowski Kajetan, Wolniewicz Hubert, Toborek Grzegorz, Wicik Sebastian, Jamróz Kacper, Piasecki Paweł oraz Domoradzki Hubert [wybrany na najlepszego bramkarza turnieju]. Opiekun Grzegorz Zal.

Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE [25 kwiecień 2013]

newsy

Światowy Dzień Ziemi po raz pierwszy obchodzono 22 kwietnia 1970 r. w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu środowiska naturalnego. Co roku tego dnia mieszkańcy Ziemi zwracają szczególną uwagę na spustoszenia, jakich dokonał człowiek na swojej planecie, jakie są tego konsekwencje i co należy zrobić, aby poprawić stan naszego środowiska. Każdy z nas powinien zastanowić się, jaka jest nasza rola w ochronie przyrody w najbliższej okolicy. Z tej okazji spotkaliśmy się na szkolnym apelu. Uczniowie Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku przygotowali inscenizację, która uczuliła nas wszystkich na kwestie związane z ochroną środowiska w którym żyjemy. Zdjęcia TUTAJ.

M. Krzysztoszek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Reprezentacja Chłopców ZPS Kluczewsko w Finale Wojewódzkim [22 kwiecień 2013]

newsy

22 kwietnia bieżącego roku we Włoszczowie odbył się Finał Powiatowy XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa w piłce nożnej. Ogromny sukces w tych zawodach odrosłą reprezentacja chłopców ZPS Kluczewsko, której udało się awansować do Finału Wojewódzkiego.

Ideą turnieju jest promowanie Uczniowskich Klubów Sportowych poprzez wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizację środowisk lokalnych. Celem rozgrywek jest wyłonienie zwycięzców turnieju w kategorii chłopców i dziewczynek urodzonych od 1 stycznia 2002 roku i młodszych.

W Finale Powiatowym wzięło udział 6 drużyn. W wyniku losowania ZPS Kluczewsko trafiło do grupy II wraz z SP Nr 2 Włoszczowa i SP Konieczno. W grupie I grały SP Nr 1 Włoszczowa, SP Bukowa i SP Krasocin. Wyniki „naszej” II grupy przedstawiają się następująco: SP Konieczno – SP Nr 2 Włosczowa 5:2, ZPS Kluczewsko – SP Nr 2 Włoszczowa 3:1 (gole dla naszej drużyny zdobyli: Szymon Grot 2 i Jakub Szostkiewicz), ZPS Kluczewsko – SP Konieczno 5:0 (Szymon Grot 3, Jakub Szostkiewicz 2). Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w grupie i o awans do Finału Wojewódzkiego zmierzyła się z SP Bukowa II drużyną grupy pierwszej. Chłopcy w decydującym meczu pokonali rówieśników z Bukowy 4:1 (Szymon Grot 1, Jakub Szostkiewicz 1, Ernest Twardowski 1, Damian Kapuściak 1).

27 maja w Morawicy odbędzie się Finał Wojewódzki, w którym udział wezmą po dwie najlepsze drużyny z

poszczególnych powiatów. Powiat włoszczowski reprezentować będzie ZPS Kluczewsko i SP Nr 1 Włoszczowa.

Więcej o turnieju można się dowiedzieć ze strony: http://www.turniejwielgusa.pl/

Reprezentacja ZPS Kluczewsko w Finale Powiatowym wystąpiła w następującym składzie: Norbert Szczukocki, Damian Kapuściak, Ernest Twardowski, Tomasz Domoradzki, Jakub Szostkiewicz, Szymon Grot, Marcin Kurzak, Patryk Gieroń, Michał Pikulski, Michał Strychalski. Opiekun – pan Tomasz Dębowski

Naszym chłopcom życzymy sukcesów i dobrej zabawy w Finale Wojewódzkim…

[kliknij zdjęcie aby powiększyć]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Młodzież zapobiega pożarom [03 kwiecień 2013]

newsy

W dniu 21.03.2013r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbył się gminny konkurs z wiedzy pożarniczej. Zespół Przedszkolno – Szkolny reprezentowali: Magdalena Dumin, Sylwia Grabiec i Julia Migoń. W kategorii szkół gimnazjalnych reprezentantami byli: Marcin Chrzanowski, Artur Szczepanik i Wojciech Szczepanik. Po trudnych zmaganiach nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca i zakwalifikowali się do następnego etapu. Są to: Julia Migoń ( ZPS ) – III miejsce Artur Szczepanik ( PG ) – II miejsce. Dalszy etap konkursu na szczeblu powiatowym odbędzie się 11 kwietnia w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs TIK-TAK! [27 marzec 2013]

newsy

Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy do udziału w konkursie informatycznym: TIK-TAK! (Technologie Informacyjno - Komunikacyjne? TAK!). Informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej: http://www.tik-tak.eecdl.pl.
III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Jednocześnie chcemy stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, a także wyłonić i wspierać uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych. Naszym celem jest również zachęcanie szkół do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień swoich uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym. Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny. Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w trzech etapach: - etap szkolny: 8-12 kwiecień 2013, - etap regionalny: 19 kwiecień 2013, - finał 15 maj 2013 podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA [27 marzec 2013]

newsy

Tuż przed świętami Samorząd Uczniowski Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku zorganizował konkurs na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną”. Cieszymy się ,że konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się aż 21 uczestników . Nagrody przyznawaliśmy w dwóch kategoriach –klasy I-III i klasy IV-VI. Oto wyniki konkursu:

Katergoria Klasy I-III

I miejsce Kinga Walasek

II miejsce Maja Pura

III miejsce Oliwia Kubis

Wyróżnienia: Klaudia Synowiec, Amelia Mazur, Kuliś Wiola, Baran Magda, Śpiechowicz Damian, Bartosz Nowak, Turczyn Emilka, Strychalska Iza, Ola Glanda , Natalia Gusta ,Zuzia Gadek, Bartosz Wąsowicz

KATEGORIA Klasy IV-VI

I miejsce– Izabela Twardowska

II miejsce Zuzanna Glanda

II miejsce Anna Kryczka

III miejsce Olga Warzyńska

Wyróznienia: Patrycja Staszczyk, Natalia Łączek ,Klaudia Budzowska, Martyna Kryczka.

Gratulujemy - Samorząd Uczniowski


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs "Warzywa i owoce smacze są..." [26 marzec 2013]

newsy

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Warzywa i owoce smaczne są, bo wszystkie dzieci jeść je chcą” oraz rozdanie dyplomów i nagród odbyło się w ZPS w Kluczewsku 21 marca 2013r. Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III, IV-VI i przedszkolaków. Uczniowie naszej szkoły mogli wykazać znajomość zasad zdrowego odżywiania się oraz zaprezentowali bardzo pomysłowe oryginalne prace wykonane różnymi technikami. Prace uczniów oceniało jury w składzie: pani Marzena Sobczyk, pani Małgorzata Walasek, pani Bożena Celebańska Suliga. Komisja miała nie łatwy orzech do zgryzienia. Po obejrzeniu wszystkich prac, jury przyznało następujące nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

Przedszkole:

I miejsce WIKTORIA ŁĘCKA

II miejsce NATALIA TOBOREK

III miejsce WERONIKA PISKOREK

Klasy I - III

I miejsce ADRIAN BUDZOWSKI

II miejsce JAKUB OLCZYK

III miejsce KINGA STASZCZYK

Klasy IV - VI

I miejsce NORBERT SZCZUKOCKI

II miejsce KLAUDIA BUDZOWSKA

III miejsce MARLENA ŚPIECHOWICZ

Wyróżnienia otrzymują:

LENA MIGOŃ, KINGA TURCZYN, JAKUB WALASEK, KACPER ŚPIECHOWICZ, PATRYCJA WICIK, KAROLINA KOPERA

Wystawę prac plastycznych można obejrzeć obok świetlicy szkolnej lub na stronie internetowej naszej szkoły. Wszystkim zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia tutaj.

Marzena Sobczyk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs ,,Wiosenne Inspiracje'' [22 marzec 2013]

newsy

W dniu 21 marca 2013 roku Samorząd Uczniowski i Harcerze Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku, z okazji pierwszego dnia wiosny przygotowali konkurs pt: ,, Wiosenne inspiracje." Celem konkursu było wyłonienie najpiękniejszej Pani Wiosny. Uczniowie każdej z klas IV-VI wytypowali swoją kandydatkę. Przygotowane stroje , nad którymi często pracowały całe zespoły , okazały się bardzo ciekawe i zaskakujące. Podczas konkursu uczniowie zaprezentowali również wiersze ,zagadki i epizody o tematyce wiosennej .Oto wyniki konkursu:

miejsce I kl Va- Patrycja Wróbel

miejsce II kl VIB- Sylwia Grabiec

miejsce II- kl IVa- Angelika Chyska

wyróżnienie kl VIa- Natalia Łączek

wyróżnienie kl IVb- Zuzanna Szymczyk

wyróżnienie kl Vb- Monika Ludynia

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zdjęcia tutaj.

Małgorzata Auguścik-Osicka, Małgorzata Walasek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Kobiet na wesoło [14 marzec 2013]

newsy

8 marca 2013 r. SU i harcerze ZPSZ w Kluczewsku oraz uczniowie Gimnazjum przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Walasek, pani Marzeny Sobczyk i pani Małgorzaty Auguścik-Osickiej przedstawienie pt: " Dzień Kobiet na wesoło."
Dzięki wspaniałym kreacjom aktorskim uczniów mogliśmy zobaczyć pokaz mody dla pań, który szczególnie zwrócił uwagę maluchów.
Mogliśmy obejrzeć również scenkę z filmu "M jak miłośc",podziwiać różne wcielenia kobiet odnoszących sukcesy na wielu płaszczyznach ,a wszystko to ujete w ramówkę wiadomości telewizyjnych sprawiło ,że poczuliśmy się jak w studiu telewizyjnym.
Wszystkim scenom przyświecała myśl przewodnia o roli kobiet we współczesnym świecie i choć pokazana w sposób humorystyczny ,ogromna rola kobiet okazała się niepodważalna i wszyscy uświadomilismy sobie po raz kolejny ,że życie bez kobiet byłoby smutne.

Małgorzata Walasek, Marzena Sobczyk, Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynkę [12 marzec 2013]

newsy

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski ZPS W Kluczewsku zorganizował konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynkę w każdej z klas I-VI. Dziewczynki były wybierane przez chłopców z danej klasy .

Oto wyniki konkursu:

Klasa I - Magda Gieroń

Klasa II A- Emilka Turczyn

Klasa IIb- Karolina Jambor

Klasa IIIA- Kinga Walasek

Klasa IIIB- Angelika Borkowska

Klasa IVA- Wiktoria Wójcik

Klasa IVB - Zuzanna Szymczyk

Klasa Va- Sara Szostkiewicz

Klasa Vb- Wiktoria Stępień

KlasaVI A- Wreonika Rak .

Klasa VI B- Natalia Latała

Gratulujemy.

Opiekun SU M.Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kartka Świąteczna z rybką w tle [11 marzec 2013]

newsy

Organizatorem konkursu ,,Kartka Świąteczna z rybką w tle” była Lokalna Grupa Rybacka

,,Między Nidą a Pilicą''.

W konkursie uczestniczyło 435 dzieci w wieku od 6 do 12 lat zamieszkujących lub uczących się w obszarze działania LGR tzn. na terenie gmin: Fałków, Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Przedbórz, Radków, Ruda Maleniecka, Secemin i Włoszczowa.

Komisja konkursowa dokonała wyboru 3 najlepszych prac w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Wielki sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły zajmując II i III miejsce.

Zwycięzcami zostali:

  • w grupie 6-latków II miejsce Anna Borowiecka

  • w grupie 7-latków III miejsce Adrian Budzowski

Wyróżnieni zostali:

Aleksandra Borowiecka, Karolina Jambor, Zuzanna Szymczyk, Klaudia Budzowska, Bartłomiej Wąsowicz, Karolina Kopera, Klaudia Turczyn, Weronika Piskorek, Mateusz Piskorek, Jakub Walasek, Lena Migoń, Natalia Toborek, Wiktoria Łęcka.

Zarówno nagrodzeni jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia TUTAJ.

Marzena Sobczyk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mini siatkówka dziewcząt - Fałków 2013 [04 marzec 2013]

newsy

Dziś odbył się Powiatowy turniej mini piłki siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Fałkowie. Do turnieju zaproszone zostały cztery szkoły podstawowe z Kluczewska, Dobromierza, Czermna, Przedborza oraz gospodarz Fałków, w sumie pięć szkół. Organizatorzy przeprowadzili rozgrywki systemem "każdy z kazdym". Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach do mini siatkówki w przyszkolnej hali sportowej. Nasze dziewczyny wygrały wszystkie mecze poza meczem z gospodarzem, SP Fałkowem, dzięki czemu zajęły II miejsce.
Wyniki naszej ekipy:
Czermno 0:2
Dobromierz 0:2
Przedbórz 0:2
Fałków 2:1
Skład zespołu ZPS Kluczewsko: Natalia Łączek, Weronika Rak, Wiktoria Barczyńska, Wiktoria Bąk, Iza Twardowska, Magda Dumin, Monika Rak, Sara Szostkiewicz. Zespół prowadził Grzegorz Zal. Zdjęcia z turnieju dostępne tutaj.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Walentynki 2013 [22 luty 2013]

newsy

Święto zakochanych to doskonała okazja, aby podkreślić, jak ważne jest okazywanie uczuć bliskim.

" Na dworze chłodno, wiatr drzewa kołysze,

a ja do Ciebie walentynkę piszę.

Piszę powoli, piszę dokładnie,

niech każde słowo w sercu zapadnie. "

Z tej okazji w czwartek, 14 lutego w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie walentynkowe z udziałem uczniów ZPS i PG w Kluczewsku. Nazwa Walentynki pochodzi od Świętego Walentego, który jest patronem wszystkich zakochanych. Święty Walenty z wykształcenia był lekarzem a z powołania duchowym. Żył w III wieku w cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści niemający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia i zgładzony. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 roku. Dlatego zawsze pamiętajmy o wielkim znaczeniu słowa jakim jest miłość.

" Życzę Ci, abyś dzień Miłości

spędził w radości i pomyślności ,

a te marzenia, co chowasz w ukryciu

niech Ci wyznaczą drogę szczśćcia w życiu "

Małgorzata Walasek, Marzena Sobczyk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 637 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarki SP Kluczew... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [19584]