Brawo Effector!!! [02 luty 2014]

Brawo Effector!!!

Sporą niespodziankę sprawili swoim kibicom siatkarze EFFECTORA Kielce, którzy to w sobotni wieczór pokonali faworyzowaną drużynę ZAKSY Kędzierzyn – Koźle w 19 kolejce PLUS Ligi Mężczyzn. Kieleccy siatkarze wygrali 3:0 (25:23; 25:23; 27:25). Ten ekscytujący, pełen zwrotów mecz oglądali na żywo uczniowie Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku. Tradycyjnie po meczu naszym uczniom udało się zdobyć wiele autografów oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z ich idolami sportowymi. W obu drużynach gra wielu reprezentantów krajowym, m. in. Byli i obecni Reprezentanci Polski (Marcin Możdżonek, Paweł Zagumny, Michał Ruciak, Grzegorz Bociek, Piotr Gacek, Grzegorz Pilarz, Dominik Witczak, Piotr Lipiński, Łukasz Polański, Dawid Dryja), Reprezentant Kanady (Daniel Lewis), Holandii (Dick Kooy), Argentyny (Cristian Poglajen, Bruno Romanutti).  Przypominamy, że nasi uczniowie w tym sezonie siatkarskim już po raz drugi uczestniczyli jako kibice w meczu PLUS Ligi. W listopadzie dopingowali EFFECTORA w meczu z Mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów. Dzięki programowi "Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo" uczestnicy wycieczki otrzymali bezpłatne wejściówki na mecz (pokrywali tylko koszty przejazdu). Program "Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo" ma na celu rozpropagowanie siatkówki podczas rozgrywek ekstraklasowych oraz postaw prosportowych wśród dzieci i młodzieży. Bo siatkówka jest sportem, który łączy, nie dzieli. Siatkówka to sport dzięki któremu zwykłą znajomość możemy zmienić w prawdziwą przyjaźń. Tradycyjne wyjazd na taki mecz był niezapomnianym przeżyciem dla uczestników oraz wspaniałą lekcją poglądową na temat gry w siatkówkę oraz kulturalnego kibicowania. Zdjęcia TUTAJ.

Beata Bąk, Tomasz Dębowski, Grzegorz Źal

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bal karnawałowy wśród majmłodszych [28 styczeń 2014]

newsy

Uczniowie klas I-III oraz zerówek wesoło bawili się na udekorowanej kolorowo sali gimnastycznej. Taki bal sprawia wiele radości młodszym i starszym dzieciom, mogą one chociaż na jakiś czas wcielić się w ulubioną postać. Pomysłów było mnóstwo: księżniczki, wróżki, motylki, piraci, wojownicy, żołnierze - przebrania były wspaniałe. Wszyscy chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach i konkursach, a dźwięki znanych przebojów zachęcały do tańca. Na zmęczone pląsami dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez panie z Rady Rodziców.

Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przekaż 1% podatku [28 styczeń 2014]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bezpieczne ferie. Regulamin bezpiecznych zabaw na śniegu [24 styczeń 2014]

newsy

Ferie zimowe już się zbliżają. Pamiętajcie ,że czas wypoczynku będzie w pełni udany jeśli zadbamy o nasze bezpieczeństwo .Przypominamy najważniejsze zasady zachowania się na śniegu i lodzie.

Bezpieczna zabawa śnieżkami

Uczniowie podczas zabawy śnieżkami powinni pamiętać o tym by:

1) nie lepić zbitych, twardych kul śniegowych,

2) nie łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu, kamykami i ziemią,

3) nie celować w twarz drugiej osoby,

4) nie wrzucać kolegom śniegu za kołnierz,

5) nie nacierać kolegom twarzy śniegiem,

6) nie strącać i używać do zabawy zwisających z dachów sopli lodu,

7) nie wpychać kolegów w głębokie zaspy,

8) nie wchodzić do źle zabezpieczonych konstrukcji ze śniegu, które w momencie odwilży grożą zawaleniem i przysypaniem,

9) nie rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Święto Babci i Dziadka [24 styczeń 2014]

newsy

Dopiero bawiliśmy się z Mikołajem…. Jeszcze w uszach brzmią dzwoneczki z dziecięcych przedstawień… Ciągle wspominamy wypatrywanie pierwszej gwiazdki na niebie i zapach choinki – a już kolejne święto zawitało do drzwi przedszkola w Kluczewsku.
Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością  i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znają radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków 21 stycznia do przedszkola na najpiękniejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować za dobro i wyrazić swoją miłość.
Dzieci zaprezentowały wyjątkowy program artystyczny, podczas którego recytowały wierszyki o tym, jak bardzo kochają swoją babcię i swoich dziadków, śpiewały dla nich piosenki oraz tańczyły. Zwieńczeniem części artystycznej było wspólne zaśpiewanie sto lat oraz wręczenie ukochanym dziadkom kwiatów i laurek w kształcie serc. Dzieci cieszyły się, że mogą tak w odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali za występ. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Irena Orzechowska składając dostojnym gościom najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego święta. Przedszkolaki miały okazję bawić się i tańczyć ze swoimi bliskimi. Nasi szanowni goście brali udział w różnorodnych konkursach, co wprawiało wszystkich w dobry nastrój. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami Super Babci i Super Dziadka oraz słodyczami dla swoich wnucząt.
Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości – dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach. Zdjęcia TUTAJ.


Marzena Sobczyk, Ewelina Prokop

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Góra Grosza [24 styczeń 2014]

Góra Grosza

Od 25 listopada do 11 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na w ramach akcji „Góra Grosza". Akcję tę już po raz kolejny organizowało Towarzystwo "NASZ DOM".
Do tej pory zebrano w Polsce ponad 13 milionów złotych. Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od rodzinnego domu, od swoich najbliższych. Celem akcji jest właśnie zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych czy rodzin zastępczych.
W ciągu 2 tygodni członkowie samorządu szkolnego zbierali pieniądze, a potem nastąpiło wielkie liczenie. Klasa VIB zamieniała się w bank, a wszystkim, którzy przeliczyli monety, jeszcze na długo pozostał w uszach ich dźwięk. W komisji przeliczającej pod "dowództwem" opiekuna samorządu uczniowskiego pracowali prawie wszyscy uczniowie klasyVIB.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym „góra grosza" urosła! Ostateczny wynik jest następujący:
1424 monet - 1 groszowych (=14,24 zł)
932 monet - 2 groszowych (=18,64 zł)
635 monet - 5 groszowych (=31,75 zł)
62 monet - 10 groszowych (=6,20 zł)
90 monet - 20 groszowych (=18 zł)
15 monet - 50 groszowych (=7,50 zł)
co w sumie dało: 100,33 zł
Oprócz złotówek zebraliśmy również:
119 monet- 1 Eurocent
68 monet -2 Eurocenty
11 monet- 5 Eurocentów
1 moneta- 1 Marka niemiecka (1971r.)
2 monety – 10 złotych ( 1990)
3 monety- 15 English Pence
Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Kluczewsku [24 styczeń 2014]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Kluczewsku

Co roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca Polaków i można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczne i historię ostatniego 20-lecia Rzeczpospolitej Polskiej.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w tym roku wyjątkowy. Orkiestra zagrała nie tylko dla najmłodszych, lecz także po raz pierwszy dla najstarszych, zwracając uwagę na to, jak wielkiej pomocy potrzebują seniorzy i geriatria zajmująca się schorzeniami wieku podeszłego, jest jedną z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia.

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych również przyłączyła się do wielkiej akcji. Uczniowie zrzeszeni w samorządzie uczniowskim razem z harcerzami sprawnie przeprowadzili akcję.

Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyczyniamy się do tego by grała nam ona „ do końca świata i jeden dzień dłużej”- mówią organizatorzy, a rozgłos, jaki zawsze towarzyszy finałowi, jest okazją, by odkrywać i propagować wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, kształtować wrażliwość i uczciwość, uświadamiać i pokazywać, że wspólnie działając można dobrze się bawić i przy okazji pomagać.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w akcję .

Dzięki waszej ofiarności zebraliśmy kwotę 174,44 zł, która została przekazana do sztabu orkiestry we Włoszczowie ,a my jako organizatorzy, otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa.

Opiekun samorządu uczniowskiego: Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Turniej mini piłki siatkowej w Dobromierzu [22 styczeń 2014]

Turniej mini piłki siatkowej w Dobromierzu

Dziś rozegrany został Turniej mini pilki siatkowej o puchar Dyrektora ZPS w Dobromierzu. Do zawodów zaproszonych zostało pięć zespołów: SP Kluczewsko, SP Komorniki, SP Dobromierz [gospodarz] oraz SP Fałków i SP Gowarczów, reprezentujących powiaty: włoszczowski i konecki. Zespoły grały między sobą systemem "kazdy z kazdym". Zespół naszych siatkarek wygrał w kazdym spotkaniu 2:0 zajmując tym samym pierwsze miejsce w całym turnieju. Na drugim miwjscu była szkoła z Komornik a na trzecim szkoła podstawowa z Dobromierza. Na zakończenie turnieju nasz zespół otrzymał od organizatora wspaniały puchar oraz pamiątkowy dyplom.
Skład ZPS Kluczewsko: Monika Rak [kapitan], Katarzyna Włódzik, Wiktoria Stępień, Zuzanna Glanda, Monika Ludynia, Stróżykowska Karolina, Kamila Parzuchowska, Julia Borkowska, Oliwia Szymczyk. Opiekun zespołu: Grzegorz Zal.
Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę [14 styczeń 2014]

newsy

Okres zimowy to szczególnie trudny okres dla zwierząt ze względu na ograniczony dostęp do pożywienia. Dlatego też harcerze szkolnej drużyny harcerskiej Orliki postanowili w ramach swej działalności zorganizować akcję „POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”, która prowadzona będzie do zakończenia pory zimowej. W związku z tym, częściowo w trakcie jednej ze zbiórek, jak również samodzielnie w domu, harcerze wykonali karmniki. Ponadto, chcąc dowiedzieć się nieco więcej na temat zwierząt oraz o tym, jak należy zadbać o nie w trakcie zimy, drużyna zaprosiła na zbiórkę leśniczego Pana Macieja Warzyńskiego. W trakcie tej zbiórki, która odbyła się 17 grudnia 2013 roku, nie zabrakło pytań o cel dokarmiania zwierząt, o właściwy rodzaj pomocy, jak również o wiele innych, często bardzo ciekawych aspektów z życia ptaków oraz zwierząt leśnych. Pytaniom nie było końca, a każda odpowiedź rodziła kolejne pytania, toteż zaproszony gość chętnie zgodził się po raz kolejny przybyć na zbiórkę harcerską i opowiedzieć ciekawe historie na temat zwierząt leśnych. W podziękowaniu za przybycie oraz cenne uwagi harcerze nagrodzili Pana Macieja Warzyńskiego gromkimi brawami. Na zakończenie zbiórki drużyna harcerska wraz z zaproszonym gościem oraz opiekunem udała się na plac szkolny, aby tam zawiesić wykonane karmniki oraz pyzy ptasie- pokarm, który specjalnie w tym celu dostarczył Pan Maciej Warzyński. Karmniki napełnione zostały pokarmem zgromadzonym przez naszych harcerzy, którzy zadeklarowali, iż chętnie przynosić będą kolejne porcje pożywienia przez cały okres zimowy.

Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WAKACJE NAD MORZEM ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!!! [10 styczeń 2014]

Od 29 czerwca 7-dniowa wycieczka nad Zatokę Gdańską.

Chętnych prosimy o zapisywanie się w sekretariacie szkoły (do końca stycznia). Czeka na Was pobyt w atrakcyjnym ośrodku, spotkania z ciekawymi ludźmi, zwiedzanie Gdańska i okolic , zajęcia sportowe, konkursy, wspólne gry i zabawy, morskie kąpiele pod opieką ratowników. Całkowity koszt wycieczki - 850zł . Jest możliwość płacenia w ratach zaczynając już od stycznia.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

III Edycja Szkolnej Ligi Mini Piłki Nożnej [08 styczeń 2014]

III Edycja Szkolnej Ligi Mini Piłki Nożnej

Zakończyła się faza grupowa III Edycja Szkolnej Ligi Mini Piłki Nożnej, do której zgłosiło się pięć zespołów z klas IV - VI. W każdym zespole uczesniczy pięciu zawodników, którzy nazwali swoje zespoły popularnymi klubami piłkarskimi. Po zakończeniu rywalizacji systemem "kazdy z kazdym", cztery zespoły z największą ilością punktów przystąpią do fazy pucharowej. Składy zespołów, regulamin, wyniki dostępne są TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia [23 grudzień 2013]

Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2014

życzą: Pani Dyrektor, Rada Pedagogiczna

oraz Cała Społeczność Uczniowska

Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Bóg się rodzi..." czyli Bożonarodzeniowe Jasełka w Naszej Szkole [22 grudzień 2013]

"Bóg się rodzi..." czyli Bożonarodzeniowe Jasełka w Naszej Szkole

Święta Boże Narodzenie to czas, na który wszyscy czekają z radością. Uroczystość ta zawdzięcza swój urok przebogatej tradycji. Wśród zwyczajów bożonarodzeniowych wpisanych w życie naszej szkoły jest łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, ubieranie choinek w szkolnych salach i śpiewanie kolęd. Najwięcej jednak emocji dostarcza udział w Jasełkach. 20 grudnia w naszej szkole odbyło się Bożonarodzeniowe widowisko artystyczne. W przedstawieniu, które zostało przygotowane pod kierunkiem pań katechetek Małgorzaty Stróżykowskiej i Barbary Dumin wzięli udział  uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Kluczewsku. Na widowni zasiedli dyrektorzy ZPS i PG Kluczewsko, Ks. Proboszcz - Janusz Breszka, pracownicy obsługi oraz wszyscy uczniowie. Młodzi aktorzy w przepięknie przygotowanej scenerii przedstawili historię związaną z narodzinami Jezusa Chrystusa.
Bożonarodzeniowe Jasełka w wykonaniu naszych uczniów dla ogólnej publiczności będą wystawione 29 grudnia 2013r. o godzinie 16:00 w Sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Stróżykowska, Barbara Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedświątecznie i bajkowo [19 grudzień 2013]

newsy

18 grudnia 2013 roku uczniowie ZPSZ i GP w Kluczewsku zrzeszeni w SU obu szkół przygotowali przedstawienie ,które wprowadziło nas w przepiękny okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Fabuła przedstawienia oparta na bajkach J. K . Andersena: „Królowa Śniegu „ i „Dziewczynka z zapałkami” sprawiła ,że zainteresowanie losami bohaterów rosło z każdą chwilą. Nawet najmłodsi widzowie bacznie śledzili grę wspaniałych aktorów ,która rozgrywała się na tle przepięknych ilustracji z bajek ,przedstawianych w prezentacji multimedialnej .

Dzieci w naturalny sposób wczuwały się w rolę bohaterów, takich jak Gerda, czy Kay w baśni "Królowa Śniegu" oraz szczerze współczuły dziewczynce z zapałkami.

Morał bajek mówiący o tym ,że w życiu dobro zawsze zwycięża na pewno przyczynił się do wielu refleksji.

Dzięki świątecznym piosenkom prezentowanym przez chór jak również w występach solowych oraz pięknej ,bajkowej scenografii poczuliśmy magię świąt.
Zdjęcia TUTAJ.

Małgorzata Walasek, Marzena Sobczyk, Anna Błotnicka, Małgorzata Auguścik-Osicka

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mikołaj w Kluczewsku [16 grudzień 2013]

Mikołaj w Kluczewsku

6 grudnia dzieci w naszej szkole odwiedził Mikołaj. Długo oczekiwany gość pojawił się, wywołując uśmiech na twarzach, podczas programu artystycznego zorganizowanego w celu przybliżenia dzieciom tej postaci. W sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali ciekawostek o Mikołaju oraz kilku piosenek. Mikołaj przybył w towarzystwie pomocników, którzy sprawnie pomagali w rozdawaniu licznych prezentów. Były piosenki, zabawy, obietnice i pamiątkowe zdjęcia. Bardzo miło jest dostawać prezenty, ale jeszcze milej obdarowywać innych. W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy o tych, którzy potrzebują pomocy.

Zdjęcia w Galerii.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 671 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zielona Szkoła'2018 ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [22671]