SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2014-2015 [26 czerwiec 2014]

SZKOLNY ZESTAW  PODRĘCZNIKÓW 2014-2015

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015 TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Taniec, zabawa oraz śpiew [26 czerwiec 2014]

Taniec, zabawa oraz śpiew

W dniu 18 czerwca br. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia rytmiczno-muzyczne. Podczas spotkania rodzice mieli możliwość zapoznania się ze sposobem prowadzenia zajęć oraz umiejętnościami swoich dzieci. Zajęcia obfitowały w wiele różnych form aktywności muzycznej: słuchanie, śpiewanie, ruch, taniec. Nie zabrakło również piosenek ilustrowanych ruchem, poprzedzonych zabawami i ćwiczeniami rytmicznymi. Dzieci starały się jak najlepiej zaprezentować przed swoimi rodzicami, dlatego wszystkie aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Przedszkolaki popisowo zatańczyły krakowiaka wywołując zachwyt i podziw wśród zaproszonych gości. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami nagrodzili występ. Na zakończenie wspólnie z Rodzicami i Panią Dyrektor zaśpiewaliśmy znaną wszystkim piosenkę pt. „Słoneczko późno dzisiaj wstało”, która okazała się receptą na pochmurne niebo. Zdjęcia TUTAJ.

Aleksandra Skórnicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wycieczka do Experymentarium w Łodzi [25 czerwiec 2014]

Wycieczka do Experymentarium w Łodzi

13 czerwca drugo- i trzecioklasiści pojechali do Łodzi, aby w Experymentarium odkrywać tajemnice fizyki. Dużą atrakcją był kosmiczny tunel, który wystawił nasze zmysły na próbę. Każdemu z uczestników wydawało się, że traci grunt pod nogami widząc miraż kolorowych światełek. Oprócz tego uczniowie mogli samodzielnie poznać i zrozumieć nawet skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin fizyki: magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, akustyki, dźwięku i logiki. Wystawa pobudziła ciekawość, zachęcała do zadawania pytań i przeprowadzenia doświadczeń na interaktywnych stanowiskach. Wiele pozytywnych emocji wzbudził także udział w grze laserowej. Po obiedzie skierowaliśmy kroki do ZOO. Tam dzieci zobaczyły wiele gatunków zwierząt, które do tej pory widziały na zdjęciach lub w telewizji. Wycieczka była wspaniałą lekcją przeżytą w atrakcyjnych miejscach i na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Zdjęcia TUTAJ.

Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Umiem pływać [23 czerwiec 2014]

newsy

Gmina Kluczewsko uczestniczyła od 20 marca do 26 czerwca 2014r.w programie „Umiem pływać” adresowanym głównie do uczniów klas III szkół podstawowych, a finansowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Darmowy transport dzieci na basen zapewnił Urząd Gminy w Kluczewsku. Trzydziestu uczniów z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku zostało zakwalifikowanych do udziału w tych pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych, których głównymi celami było upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka i korygowanie wad postawy oraz zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki. Zajęcia te były bezpłatne, prowadzone przez instruktorów na pływalni NEMO we Włoszczowie, pod opieką ratowników i dwóch opiekunów.

Dzięki programowi dzieci nauczyły się odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z basenu. Ćwiczenia w wodzie dostarczyły dzieciom dużo radości. Program cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które bardzo chętnie jeździły na basen i uczestniczyły w proponowanych zajęciach.

Na koniec uczestnicy otrzymali certyfikaty nauki pływania. Instruktorzy udzielili również wiele cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z różnych akwenów wodnych.

Po sprawdzianie  dokonanym przez instruktorów pod koniec zajęć dzieci nabyły umiejętności pływania na poziomie czterech stopni: RYBKI, FOKI, NURKA, DELFINKA . 

Wszyscy uczestnicy projektu opanowali umiejętność pływania w stopniu I: RYBKA , II FOKA, w stopniu III NUREK - 25 dzieci tj. 83%, a w IV DELFINEK – 18 dzieci, czyli 60%. Zdjęcia TUTAJ.

Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

I Turniej Warcabowy I Szachowy [19 czerwiec 2014]

I Turniej Warcabowy I Szachowy

W dniu 17 czerwca 2014 r. odbył się Turniej Warcabowy i Szachowy o tytuł Mistrza Gminy Kluczewsko. Startowało w nim 50 uczniów zakwalifikowanych do rozgrywek po eliminacjach szkolnych. Turniej rozegrany był w trzech kategoriach: warcaby i szachy dla klas 1-3 i 4-6 oraz gimnazjum. Celem rozgrywek było wyłonienie najlepszych zawodników, popularyzacja sportu warcabowego i szachowego, podnoszenie umiejętności gry wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację. Obserwowaliśmy wiele zaciętych pojedynków, w których o zwycięstwie decydowała gra końcowa. O wyniku końcowym zdecydowało doświadczenie.

Uczniowie, którzy odnieśli sukces:

TURNIEJ WARCABOWY

klasy I – III :

Kacper Śpiechowicz – ZPS Kluczewsko (MISTRZ w kategorii klas I – III )

Kacper Olczyk – ZPS Kluczewsko

Jakub Literacki – ZPS Kluczewsko

klasy IV – VI :

Adrian Musiał – ZPS Dobromierz (MISTRZ w kategorii klas IV – VI)

Bartosz Królikowski – ZPS Dobromierz

Karol Depta – ZPS Dobromierz

Gimnazjum

Kacper Jamróz – ZPS Kluczewsko (MISTRZ w kategorii gimnazjum)

Sebastian Wicik – ZPS Kluczewsko

Mateusz Zasada – ZPS Dobromierz


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

IV miejsce po rzutach karnych... [11 czerwiec 2014]

IV miejsce po rzutach karnych...

10 czerwca Reprezentacja Chłopców ZPS Kluczewsko uczestniczyła w XV Edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Koniecznie. W rozgrywkach grało 6 drużyn podzielonych na 2 grupy. Nasi chłopcy trafili do grupy „A” wraz z gospodarzami czyli SP Konieczno oraz z SP Kurzelów. W grupie „B” grali: SP Czarnca, SP Nr 1 Włoszczowa, ZPS Komorniki. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Grupa „A”: Konieczno – Kluczewsko 1:2 (Kajetan Borkowski, Krystian Kuliś), Konieczno – Kurzelów 0:8, Kurzelów – Kluczewsko 3:1 (Szymon Grot). Grupa „B”: Czarnca – Włoszczowa 1:1, Komorniki – Włoszczowa 0:2, Czarnca – Komorniki 4:0. Mecz o V miejsce: Konieczno – Komorniki 2:0, Mecz o III miejsce: Kluczewsko – Włoszczowa 0:0 k. 3:4, Mecz o I miejsce: Kurzelów – Czarnca 1:0.
Piłkarz ZPS Kluczewsko – Krystian Kuliś został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Turnieju.
ZPS Kluczewsko w Turnieju zagrało w składzie: Norbert Szczukocki (V), Damian Kapuściak (V), Ernest Twardowski (V), Kajetan Borkowski (VI), Szymon Walasek (VI), Szymon Grot (V), Jakub Szostkiewicz (V), Krystian Kuliś (IV), Michał Strychalski (V), Błażej Cisowski (V). Drużynę do zawodów przygotowywali: pan Tomasz Dębowski i pan Grzegorz Zal. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs matematyczny [10 czerwiec 2014]

Konkurs matematyczny

Dnia 22 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się po raz szósty konkurs matematyczny "Majowe zmagania z matematyką". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V. Dla 13 uczestników przygotowano 9 zadań. Na ich rozwiązanie przeznaczono 45 minut. W nauczaniu, oprócz samych informacji istotny jest sposób ich przekazywania, zainteresowanie uczniów przedmiotem oraz odniesienie wiedzy matematycznej do doświadczeń z życia codziennego. Konkursy wspaniale realizują te cele. Pokazują, że matematyka może być ciekawa oraz zachęcają uczniów do dalszej nauki.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Marta Obarznek Vb, Zuzanna Szymczyk Vb
II miejsce Patryk Dumin Va, Wiktoria Wójcik Va
III miejsce Michał Strychalski Vb
Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast wszystkich uczestników nagrodzono drobnymi upominkami ufundowanymi przez wydawnictwo GWO. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratuluję, wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2014/2015.

Małgorzata Krzysztoszek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ognisko zuchowe [10 czerwiec 2014]

Ognisko zuchowe

Zuchy z ZPS Kluczewsko spotkanie przy ognisku planowały już od dłuższego czasu, jednak kapryśna pogoda płatała figle i deszcz modyfikował plany. Dzieci już nie mogły się doczekać wyprawy.Z utęsknieniem patrzyły w niebo i wyglądały na słoneczko. 06.06.2014r pomimo sporego zachmurzenia, podjęły się ryzyko i udały się na strzelnicę do Pilczycy. Podczas śpiewu przy ognisku i wesołej zabawy, chmury poszły w zapomnienie i nad głowami zuchów świeciło już piękne słońce. Wyprawa była bardzo udana, zuchowie zmęczeni ale zadowoleni wrócili do szkoły. A słońce które wywołali swoim radosnym śpiewem świeci do dziś. Zdjęcie TUTAJ.

Ewelina Dumin, Aleksandra Skórnicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Trzecioklasiści jak maturzyści [10 czerwiec 2014]

newsy

20 maja 2014 roku, trzecioklasiści z ZPS Kluczewsko mięli okazję poczuć się jak maturzyści. Przystąpili do OGÓLNOPOLSKIEGO BADANIA UMIEJĘTNOŚCI OBUT 2014. Uczniowie otrzymali do rozwiązania test obejmujący wiadomości z zakresu edukacji matematycznej. Do rozwiązania było 14 zadań o różnym stopniu trudności. Większość stanowiły zadania tekstowe z możliwością wyboru odpowiedzi. Uczniowie na rozwiązanie zadań mięli 45 minut. Inaczej niż w latach ubiegłych nie było części polonistycznej.

Ewelina Dumin i Barbara Włódzik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

I i III miejsce w 3boju LA [05 czerwiec 2014]

I i III miejsce w 3boju LA

Dziś na stadionie Hetmana Włoszczowa odbyły się Powiatowe zawodych szkół podstawowych w Trójboju LA. W skład konkurencji wchodzących do trójboju zaliczają się: bieg na 60m, skok w dal ze strefy, rzut piłeczką palantową. Zespół składa się z zawodników, z których punktuje pięciu najlepszych. Każdy uczeń wykonuje każdą z wymienionych konkurencji indywidualnie a na wynik całego zespolu składa się punktacja wszystkich uczestników danego zespołu. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie:Olga Glanda, Iga Bańcer, Kinga Walasek, Olga Tyszer, Angelika Borkowska, Dobrosława Robak zajęła I miejsce natomiast chłopcy na tych samych zawodach biorąc udział w składzie: Kacper Śpiechowicz, Jakub Szostkiewicz, Maciej Łuczyński, Adrian Synowski, Krystian Kuliś, Dominik Wicik zdobyli III miejsce. Obie ekipy prowadził Grzegorz Zal. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Echa festynu rodzinnego [04 czerwiec 2014]

Echa festynu rodzinnego

W trakcie festynu rodzinnego ,który miał miejsce 25 maja 2014 roku, społeczność zrzeszona w Samorządzie Uczniowskim Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku zorganizowała stoisko , gdzie można było nabyć ciekawe akcesoria szkolne , pomoce naukowe i nie tylko. Dzięki uprzejmości Rodziców wielu uczniów ,można było również skosztować pysznych ciast . Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie chętnie pełnili dyżury wcielając się w rolę sprzedawców. Dzięki funduszom zebranym podczas festynu zakupione zostaną nagrody w kolejnych organizowanych konkursach i akcjach. Miło nam ,że wiele osób rozumiejąc ideę działalności Samorządu Uczniowskiego postanowiło u nas właśnie nabyć ciekawe pomoce szkolne i skosztować domowych ciast ,zasilając w ten sposób nasze konto . Wszystkim serdecznie dziękujemy. Zdjęcia TUTAJ.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bądź zdrów jak ryba [04 czerwiec 2014]

Bądź zdrów jak ryba

Z okazji Dnia Dziecka cześć uczniów Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku wzięła udział imprezie kulturalno –artystycznej , która odbyła się 31.05 2014 we Włoszczowie. Uczniowie przybyli do Włoszczowy około godz. 9.00 i po odbiorze słodkiego poczęstunku rozgościli się w strefie muzyki. Występy muzyczne, ale przede wszystkim możliwość spróbowania potraw wykonanych z ryb hodowanych w regionie świętokrzyskim, były atrakcją imprezy, którą przygotowała Lokalna Grupa Rybacka "Między Nidą, a Pilicą". Podczas festynu, z koncertem dla dzieci wystąpiła Majka Jeżowska znana z takich utworów jak „Wszystkie dzieci nasze są", „Marzenia się spełniają", „A ja wolę moją mamę", a także zespół Medyk. W trakcie imprezy dzieci obejrzały film w kinie 5D, skorzystały z atrakcji w wesołym miasteczku, obejrzały występy krakowskiego teatru iluzji- Mefisto, wzięły udział w konkursie wędkarskim, obejrzały wystawę rybacką . Wszystkie dzieci otrzymały gadżety w postaci czapek. Zdobyły również wiele nagród za udział w licznych konkursach. Głównym celem projektu „Bądź zdrów jak ryba” było przekonanie uczestników akcji do częstej konsumpcji ryb i produktów rybnych, jako elementu zdrowej diety. Impreza bardzo spodobała się naszym uczniom i choć zmęczeni bardzo zadowoleni wracali do domu.

Małgorzata Auguścik- Osicka, Marzena Sobczyk, Grzegorz Zal

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Smacznie, zdrowo, kolorowo... [02 czerwiec 2014]

Smacznie, zdrowo, kolorowo...

Z takim hasłem klasa IIIb zaczęła poniedziałek. Uczniowie przynieśli zdrowe, kolorowe produkty, które wykorzystali do stworzenia fantazyjnych i smacznych kanapek. Temat ten był kontynuacją lekcji dotyczących zdrowego stylu życia. Do kanapeczek dzieci wykorzystywały też zioła, które pielęgnowały w klasowym kąciku przyrody przez 2 miesiące. Świetna zabawa przy tworzeniu buziek z chleba i warzyw uświadomiła dzieciom, iż zdrowe jedzenie jest smaczne, a estetyczny wygląd pobudza apetyt. Celem zajęć było również zwrócenie uwagi na higienę pracy oraz zachowanie bezpieczeństwa przy użyciu narzędzi kuchennych. Stworzone przez dzieci kanapki prezentowały się znakomicie ale bardzo szybko zniknęły z talerzy. Dzieci stwierdziły, że to była PYSZNA lekcja.

Ewelina Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Matki [30 maj 2014]

Dzień Matki

26 maja odbyły się w klasach I-III uroczystości związane ze świętem Mamy. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali występy artystyczne. Klasa IIIa zaprezentowała spektakl teatralny pt. „Śpiąca królewna”. Ciekawe kostiumy aktorów, piękna scenografia, oprawa muzyczna wprowadziły mamy w baśniowy świat. Natomiast uczniowie klas pierwszych i drugiej recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wykonali układ taneczny. Drugoklasiści zaskoczyli mamy filmem nagranym w formie koncertu życzeń. Wszystkie mamy otrzymały własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki: kwiaty i laurki. Była to znakomita okazja do wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Zdjęcia TUTAJ.

Barbara Włódzik, Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Festyn Rodzinny [28 maj 2014]

Festyn Rodzinny

26 maja na stadionie sportowym w Kluczewsku odbył się festyn rodzinny połączony z obchodami Dnia Strażaka. Uczniowie szkół w Kluczewsku, rodzice uczniów, a także mieszkańcy naszej gminy tłumnie przybyli, by wziąć udział w imprezie. Wśród gości znaleźli się również Przewodnicząca Rady Gminy Kluczewsko p. Wanda Popczyk - Fiecek oraz Wójt Gminy Kluczewsko - p. Rafał Pałka. Zebranych powitali dyrektorzy szkół - p. Irena Orzechowska oraz p. Jacek Zięba. Jednym z pierwszych punktów programu było przedstawienie z okazji Dnia Strażaka. Życzenia bezpiecznej służby, podziękowania za ofiarną pracę, zostały złożone delegacjom strażaków przybyłym na tę uroczystość z całej gminy Kluczewsko. Inne przedstawienia, które zaprezentowali zebranym uczniowie to" Czerwony Kapturek" oraz "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków". Oprócz tego można było podziwiać popisy wokalne uczennic gimnazjum i szkoły podstawowej oraz taneczne - układ Ady Bałazińskiej i taniec belgijski w wykonaniu dziewcząt z klasy I C gimnazjum. Zebrani obejrzeli również pokaz mody sportowej oraz zapoznali się z trudną sztuką origami. Czas uprzyjemniał chór gimnazjum, który śpiewał piosenki: "Prosimy Was o uśmiech", " Wakacje", "SOS" i "Wokół nas". Wreszcie po raz pierwszy dla tak szerokiej publiczności zaprezentował sie zespół rockowy "No name", złożony z uczniów I i II klasy gimnazjum oraz VI klasy ZPS w Komornikach. Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a uczniowie najmłodszych klas przestrzegali przed bakteriami i wirusami w programie pt. "Mikroby". Wszystkich rozbawiał dowcipami Karol Pura, uczeń szkoły podstawowej, który świetnie odnalazł się w klimatach żartów o Jasiu. Można też było kibicować uczestnikom meczu piłki nożnej: Rodzice kontra Dzieci, który to mecz zakończył się rzutami karnymi 2:1 dla Rodziców. A propos sportu - wręczono medale uczestnikom ligi szkolnej w piłce siatkowej i w piłce nożnej. Nie zapomniano również o Dniu Matki. Wszystkie mamy przyjęły życzenia oraz kwiaty z okazji swego święta. To dla nich zaśpiewano piosenkę "Cudownych rodziców mam". Żeby klimat festynu był zachowany, nie mogło zabraknąć karuzeli, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami dla najmłodszych. Stoiska z zabawkami i gadżetami na różne okazje oraz budki serwujące jedzenie i picie były w zasięgu ręki. Na placu przed muszlą koncertową miłośnicy tańca pod gołym niebem mogli zaprezentować swoje umiejętności. Około godz. 18.00 rozpoczęła się zabawa taneczna, więc tańczących przybywało z minuty na minutę. Największą indywidualnością był tajemniczy nieznajomy z niebieskimi włosami, który stał się atrakcją dla uczestników i widzów tanecznych podrygów. Gwarno, tłoczno, głośno, słonecznie i przyjemnie - tak w skrócie można podsumować atmosferę festynu, który zapewne był atrakcją dla wszystkich mieszkańców naszej gminy - i tych małych, i tych dużych. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 709 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Kreatorzy przedsiębi... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [24463]