11 czerwca 2018 roku w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbyły się gminne zawody w bocci. Zestawy do gry oraz zawody zorganizowane zostały dzięki realizacji  projektu „Gra i granie” przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dobromierzu. Projekt był   współfinansowany przez Unię Europejską w ramach PROW 2014-2022.

W ceremonii otwarcia zawodów wzięli udział: P.Jacek Zięba, P. Leszek Wasela, P. Monika Wyrwał oraz P. Michał Szafrański.

Po omówieniu zasad gry reprezentanci rozgrywek szkolnych z terenu naszej gminy przystąpili do rywalizacji sportowej, która przebiegała systemem „każdy z każdym”. Łącznie w zawodach wzięło udział 10 zawodników a sędzią głównym był Pan Michał Szafrański – instruktor i trener bocci oraz aktywny działacz stowarzyszenia sprawniejsi.pl działającego na rzecz integracji osób niepełnosprawnych.

I  i III miejsce  w turnieju zajęły uczennice ZPS w Komornikach (K. Włoszczowska, A. Drej), II miejsce – Klaudiusz Ruszczyk - reprezentant ZPS w Dobromierzu.

Po zakończonym turnieju zwycięzcy zawodów szkolnych oraz gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli, P. Ewa Orzechowska – Dyr. ZPS w Kluczewsku  i P Leszek Wasela – komendant OSP w Dobromierzu.

Po zakończonych rozgrywkach uczniów do gry przystąpili opiekunowie i organizatorzy turnieju.

Gra w boccię to sport dla wszystkich, doskonała zabawa i sposób  na integrację. 

Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ: