"Wędrująca książka" - bookcrossing w ZPS Kluczewsko [22 luty 2019]

Bookcrossing, czyli wymiana książek to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych w 2001r. W późniejszych latach bookcrossing stał się popularny w innych krajach w tym również i w Polsce (2003r.) Jego działanie polega na nieodpłatnej wymianie książek między różnymi osobami.
W naszej szkole także uruchomiliśmy akcję bookcrossingową pod hasłem „Bookcrossing wędrująca książka”. Na korytarzu szkolnym (obok świetlicy) został powieszony regał w kształcie filiżanki, na którym znajdują się różne książki przyniesione przez dzieci, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Każdy może zabrać do domu wybraną przez siebie książkę, przeczytać ją i zostawić na półce dla kolejnego czytelnika. Wszystkich serdecznie zapraszamy do „wkręcania” się w naszą akcję. Książki żyją tylko wtedy, gdy są czytane. Uwolnijmy je i dzielmy się z innymi radością czytania.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Literacki sukces uczennicy klasy V [22 luty 2019]

W grudniu trzy uczennice z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego wzięły udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego pod hasłem „Świąteczne zdarzenie”, którego celem było napisanie opowiadania dotyczącego Świąt Bożego Narodzenia. Tekst musiał zawierać zestaw wyrażeń w ich oryginalnej formie. Spośród 99 nadesłanych prac z całej Polski jury wybrało laureatów. II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Adrianna Prokop z klasy Va.

Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejne sukcesy Siatkarek z Kluczewska w Świętokrzyskim Mini Volley Cup! [17 luty 2019]

16 lutego w Mircu odbył się II z turniejów minisiatkówki dziewcząt w ramach Świętokrzyskiego Mini Volley Cup. W zawodach tradycyjnie wystąpiły siatkarski z Kluczewska. W kategorii „czwórki” – 2 drużyny, „dwójki” – 1 i w „singlach” – 4 dziewczynki.

Jako pierwsze swoje zmagania rozpoczęły najstarsze siatkarki czyli kategoria „czwórki”. Wystąpiło tutaj 10 zespołów podzielonych w pierwszej fazie na trzy grupy. SP I Kluczewsko w grupie „C” pewnie pokonało swoje wszystkie rywalki i awansowało do rundy finałowej (o miejsca I-III). Wyniki: SP I Kluczewsko – Ćmińsk 15:5; SP I Kluczewsko – FUN Sport Kielce 15:9; SP I Kluczewsko – Victoria II Włoszczowa 15:6. SP II Kluczewsko grało w grupie „B” i osiągnęło tam następujące wyniki: SP II Kluczewsko – MUKS Ostrowiec Św. 9:15; SP II Kluczewsko – GALA II Skarżysko Kam. 15:5. Drugiemu zespołowi w fazie finałowej przyszło grać o miejsca (IV-VI).

Wyniki fazy finałowej: Miejsca I – III: SP I Kluczewsko – GALA Skarżysko Kam. 15:11; GALA Skarżysko Kam. – MUKS Ostrowiec Św. 15:10; SP I Kluczewsko – MUKS Ostrowiec Św. 15:17. Miejsca IV – VI: SP II Kluczewsko – Victoria I Włoszczowa 15:7; Victoria I Włoszczowa – FUN Sport Kielce 15:13; SP II Kluczewsko – FUN Sport Kielce 18:16.

Klasyfikacja końcowa turnieju „czwórek”: 1. SP I Kluczewsko, 2. GALA I Skarżysko Kam., 3. MUKS Ostrowiec Św., 4. SP II Kluczewsko, 5. Victoria I Włoszczowa, 6. FUN Sport Kielce, 7-10. Victoria II Włoszczowa, Masłów, GALA II Skarżysko Kam., Ćmińsk.

Najlepszą zawodniczką (MVP) turnieju w kategorii „czwórek” została siatkarka SP I Kluczewsko – Wiktoria Łęcka, która sprawiła sobie wspaniały prezent na swoje urodziny, obchodzone właśnie w tym dniu.

Równolegle do „czwórek” na drugim boisku swoje mecze rozgrywała kategoria „dwójek” (rocznik 2008). Tutaj SP Kluczewsko wystawiło jeden zespół, który reprezentowały Kinga Czaińska i Amelia Jończyk (obie rocznik 2009). Nasze młodziutkie „siatkareczki” dzielnie walczyły ze starszymi koleżankami i ostatecznie zajęły bardzo dobre 6 miejsce w gronie 14 startujących zespołów.

Klasyfikacja końcowa turnieju „dwójek”: 1. Victoria Kazimierza Wielka, 2. MUKS II Ostrowiec Św., 3. MUKS I Ostrowiec Św. 4. Fun Sport IV Kielce, 5. Volley Star II Ostrowiec Św., 6. SP Kluczewsko, 7. Gadka. 8. Volley Star I Ostrowiec Św., 9-14. FUN Sport I Kielce, Małyszyn, FUN Sport II Kielce, Ćmińsk, FUN Sport III Kielce, Mirzec.

Jako ostatnie do rywalizacji przystąpiły „single” w liczbie 26 zawodniczek. Szkołę Podstawową z Kluczewska reprezentowały 4 dziewczynki: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura oraz najmłodsza w naszym gronie, debiutująca w zawodach – Emilia Dobrowolska.

Świetny wynik w tej kategorii uzyskała Kinga Czaińska, która zajęła II miejsce ulegając tylko koleżance z klubu MUKS Ostrowiec Św. Te same dziewczynki spotkały się w finale I turnieju w Kielcach, który rozgrywany był w grudniu 2018r. Świadczy to tylko o tym, że są to w tej chwili jedne z najlepiej grających siatkarek w woj. świętokrzyskim, w kategorii „single”.

Turniej „singli” rozgrywany był systemem „brazylijskim” (2 porażki wykluczają z rozgrywek”). Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze dwie Amelki. Amelia Jończyk wygrała 3 spotkania i doznała 2 porażek (1 porażka z Kingą Czaińską). Amelia Pura wygrała 2 mecze i 2 przegrała, chociaż porażki były bardzo minimalne (na przewagi). Swój występ na „plus” może zaliczyć nasza debiutantka – Emilka Dobrowolska, która pierwszy raz występowała na takim turnieju i od razu zaliczyła pierwsze zwycięstwo, doznając także dwóch porażek.

Ostatecznie nasze „singielki” zostały sklasyfikowane na następujących miejscach: Kinga Czaińska (II), Amelia Jończyk, Amelia Pura (IX-XII), Emilia Dobrowolska (XVI-XIX).

Kolejne cenne doświadczenie zdobyte. Szczególnie dla naszych najmłodszych „siatkareczek”. Widać, że siatkówka sprawia im wiele radości, a o to przecież najbardziej w tym wszystkim chodzi. Występy w takich turniejach oraz systematyczna praca na treningach na pewno zaprocentują w przyszłości.

SP Kluczewsko na zawodach w Mircu reprezentowały: „Single”: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura, Emilia Dobrowolska. „Dwójki”: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk. „Czwórki”: I zespół – Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II zespół: Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Emilia Wójcik. Opiekunowie – p. Tomasz Dębowski, p. Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Walentynki [15 luty 2019]

Dzień św. Walentego

Dziś są Walentynki!
Dla chłopca i dziewczynki!
Wszyscy sobie ślą serduszka,
a ja szepnę Ci do uszka:
Już o Tobie wiele wiem,
coraz bardziej lubię Cię.

Jak co roku, przed świętem zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. 

Kartki z życzeniami dla wybranych osób można było wrzucać do wielkiej skrzynki, z którą przedstawicielki samorządu chodziły po klasach. W dniu zakochanych, 14 lutego życzenia trafiły do adresatów.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Walentynkowe granie w ZPS Kluczewsko [14 luty 2019]

Miłość do siatkówki zapanowała w Dzień Świętego Walentego w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku. Tegoż właśnie dnia w naszej szkole rozegrany został wewnątrzszkolny Walentynkowy Turniej Siatkówki. Zagrało w nim 6 zespołów: Klasa VI (dziewczęta), Klasa VII, Klasa VIII (dziewczęta), Klasa VIII (chłopcy), Klasa III A, Klasa III B. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” (dwa sety do 15 punktów).

W sumie rozegrano 15 spotkań po których klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: 1. Klasa VII, 2. Klasa III B, 3. Klasa VIII (dziewczęta), 4. Klasa III A, 5. Klasa VI, 6. Klasa VIII (chłopcy).

Czołowe drużyny w turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami. Wszyscy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez panią Justynę Wójcik – właścicielkę Stacji Paliw „Kuźnia” w Kluczewsku.

Na uwagę zasługują szczególnie dziewczęta z Klasy VI, które po raz pierwszy grały w systemie „szóstkowym” i świetnie sobie poradziły rywalizując z drużynami w większości złożonymi z chłopców. Bezapelacyjnym zwycięzcą została jedna z najmłodszych drużyn turnieju - klasa VII, które pewnie zwyciężyła we wszystkich meczach.

Uczestnicy turnieju pokazali, że dzięki siatkówce można się wspaniale bawić i integrować całą społeczność szkolną.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bal karnawałowy'2019 (Przedszkole, Klasy 0-II) [13 luty 2019]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

KOLEJNY SUKCES MŁODYCH INFORMATYKÓW [05 luty 2019]

4 lutego 2019 r to dzień, w którym nasi młodzi informatycy odnieśli swój kolejny sukces. Zespołem, który kontynuując chlubne tradycje naszej szkoły po raz kolejny zdobył tą prestiżową nagrodę okazała się tym razem drużyna w składzie Wiktoria Łęcka i Kacper Turczyn (wspomagana przez Kamila Turczyna), która w konkursie „Razem dla lepszego Internetu” zorganizowanym przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach uzyskała zaszczytne 2 miejsce w etapie wojewódzkim. Zadanie nie było łatwe, ale zawodnikom, którzy stając w konkursowych szrankach nagrali bardzo ciekawy film udało się pokonać konkurentów. Wszyscy laureaci zostali zaproszeni wraz z opiekunami w dniu 04 lutego 2019r do WSEPiNM. Tam podczas uroczystych obchodów Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy, a opiekunowie dyplomy gratulacyjne. Młodzi informatycy uczestniczyli także w warsztatach dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem w Sieci. Mamy nadzieję, że dobry przykład zaowocuje w przyszłości dalszymi sukcesami naszej młodzieży.

opiekun: Małgorzata Lipniak

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SP Kluczewsko ponownie najlepsze w Bełchatowie!!! [03 luty 2019]

Siatkarki Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku nie miały sobie równych w niedzielnym turnieju Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów dla klas VII, VIII i III gimnazjalnych. Odniosły one 6 wygranych i pewnie zwyciężyły w całym turnieju powtarzając tym samym sukces swoich młodszych koleżanek, które triumfowały 2 tygodnie wcześniej w kategorii klas VI.

W zawodach rozgrywanych w bełchatowskiej hali „Energia” do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. Wyniki kluczewianek przedstawiają się następująco: I faza (3 grupy): ZPS Kluczewsko – SP Kobiele Wielkie 21:3; ZPS Kluczewsko – SP Przedbórz 21:10; ZPS Kluczewsko – SP Strzelce Małe 21:2. II faza (2 grupy): ZPS Kluczewsko – SP Kamieńsk 15:6; ZPS Kluczewsko – SP Radoszyce 15:5. Finał: ZPS Kluczewsko – SP Lgota Wielka 15:4.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Kluczewsko, 2. SP Lgota Wielka, 3. SP Przedbórz, 4. SP Kamieńsk, 5. SP Radoszyce, 6. SP Mokrsko, 7. SP Domaniewice, 8. SP Strzelce Małe, 9. SP Nr 5 Wieluń, 10. SP Kobiele Wielkie, 11. SP Gomunice.

Na zakończenie turnieju najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, dyplomami i upominkami, które wręczył pan Mariusz Wlazły - kapitan PGE Skry Bełchatów oraz wybitny Reprezentant Polski w Siatkówce Mężczyzn.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Magdalena Okoń, Amelia Mazur. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Autor zdjęć - pan Sławomir Orzechowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska Najpopularniejszą Drużyną 2018 Roku!!! [03 luty 2019]

W piątek 1 lutego w Targach Kielce na wielkiej gali podsumowujące Plebiscyt Sportowy 2018 – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu tytuł Najpopularniejszej Drużyny 2018 Roku w Powiecie Włoszczowskim odebrała Siatkarska Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kluczewsku! Młode Siatkarki z Kluczewska uplasowały się także na V miejscu w Województwie Świętokrzyskim. Na uroczystej gali wręczenia nagród zespół reprezentowały Wiktoria Łęcka i Emilia Wójcik oraz opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Przypomnijmy, że w 2018 roku siatkarki z Kluczewska zostały Wicemistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego w Minisiatkówce Szkolnych Związków Sportowych, Mistrzyniami Województwa w Turnieju Kinder+Sport’2018, Mistrzyniami Województwa projektu „Świętokrzyskie Mini Volley Cup’2019”. Zdobyły Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Uczestniczyły z sukcesami w wielu Ogólnopolskich Turniejach oraz reprezentowały Szkołę i Gminę Kluczewsko na Mistrzostwach Polski Kinder+Sport’2018 w Zabrzu.

Najpopularniejszą Drużynę Powiatu Włoszczowskiego w 2018 roku reprezentowały: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Emilia Wójcik, Kinga Turczyn, Anna Borowiecka, Aleksandra Borowiecka. Opiekun drużyny – p. Tomasz Dębowski

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy oddali swoje głosy na naszą drużynę w 67 Plebiscycie Sportowym 2018 – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Klikaj z głową" [01 luty 2019]

Uczniowie naszej szkoły – „Klikają z głową”

Powszechnie wiadomo, że internet to dla młodzieży okno na świat i wielkie centrum wspaniałej rozrywki, częste miejscem zabaw oraz możliwość kontaktu z rówieśnikami. To doskonałe narzędzie, które umożliwia zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów intelektualnych jest pożyteczne tylko wtedy, gdy korzysta się z niego w sposób bezpieczny i rozsądny.

Tego właśnie 31.01.2019 uczyli się nasi uczniowie podczas spotkań “Klikaj z głową”. Zajęcia te realizowane w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „Szkoła Bezpiecznego Internetu”, objętego patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania oraz Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych przeprowadzili przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej pani Katarzyna Łukasiewicz i pan Tomasz Kowalik.

Młodzi ludzie zapoznali się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi specjalnie dla nich. Jako jedna z grup najbardziej narażonych na niebezpieczeństwa związane z nowymi technologiami poznali rodzaje zagrożeń cyfrowych, zostali poinformowani jak ich unikać, aby bezpiecznie surfować po Internecie. Nauczyli się też podstawowych zasady postępowania, które wzbogaciły ich wiedzę o następujące umiejętności: jak uważać na internetowych przestępców, jak chronić swoje dane osobowe, jak bezpiecznie zdobywać wirtualnych przyjaciół w serwisach społecznościowych, a nawet dokonywać w Sieci swoich pierwszych bezpiecznych zakupów. Dowiedzieli się również w jaki sposób rozpoznawać bezpieczne aplikacje i strony internetowe i jak tworzyć bezpieczne hasła.

Najmłodsi uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Mamy nadzieję, że w ten sposób nasi milusińscy będą bezpieczniejsi podczas podróży w cyfrowym świecie.

Małgorzata Lipniak

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

JAK PRZEBIEGAŁY FERIE ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE? [29 styczeń 2019]

Czas zimowego odpoczynku rozpoczął się tradycyjnie spotkaniem z policjantem pod hasłem „Bezpieczne ferie”.  Dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają w czasie zimy, czego należy unikać w trakcie zabaw na podwórku i w pobliżu ulicy, jak należy zachowywać się w  sytuacjach zagrożenia oraz  kiedy i w jaki sposób wezwać pomoc.

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się następujące zajęcia:

Roboty i młodzi programiści. 

Podczas zajęć z informatyki młodzi programiści mieli możliwość nie tylko udoskonalać swoje umiejętności programistyczne, ale i wykorzystać swoją wiedzę w praktyce poprzez programowanie robotów. Chętni mogli też otrzymać licencję kierowcy w robotycznej szkole jazdy. 

Wyjazd do sali zabaw „Figlorajw Przedborzu, w którym uczestniczyły dzieci
z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Odbyły się tam wspólne zabawy integracyjne wśród labiryntów, przejść, tuneli i atrakcyjnych zabawek.

Zajęcia plastyczno- techniczne, podczas których uczestnicy wyplatali  kwiaty z papierowej wikliny, wyszywali wzory matematyczne z kolorowych nici oraz wykonywali laurki dla swoich babć. 

Drugi tydzień ferii rozpoczęły zajęcia rozwijające z matematyki.
Czwartoklasiści ćwiczyli działania pisemne na liczbach naturalnych. Siódmoklasiści natomiast uczyli się geometrii.

Odbył się także wyjazd do kina Helios w Kielcach na projekcję filmu pt. „Chłopiec z burzy” oraz do parku trampolin Fly Sky. Następnego dnia uczniowie zwiedzali  Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach. W drodze powrotnej zjedli posiłek w pizzerii.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim tygodniu dla naszych uczniów odbywały się zajęcia sportowe. Miały one charakter gier i zabaw dla najmłodszych (klasy I – II) oraz zajęć piłki siatkowej (klasy IV-VII).

Kulminacją tegorocznych ferii w naszej szkole był II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt – „Kluczewsko Mini Volley Cup’2019” o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko. W tej wspaniałej imprezie zagrało ponad 100 młodych siatkarek z różnych zakątków Polski a wśród nich oczywiście reprezentantki Szkoły Podstawowej w Kluczewsku.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Kluczewsko – Rafałowi Pałce
za sfinansowanie kosztów przejazdów autokarowych.

Zdjęcia wszystkich zajęć TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wielkie Święto Mini Siatkówki w Kluczewsku! [27 styczeń 2019]

26 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku odbył się II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt – „Kluczewsko Mini Volley Cup’2019” o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko w kategorii „czwórki”(Rocznik 2006). Do rywalizacji przystąpiło 20 zespołów (ponad 100 siatkarek) z województwa opolskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego oraz świętokrzyskiego. W zawodach tak jak przed rokiem triumfowała drużyna MKS MOS Wieliczka, która jest aktualnym Mistrzem Polski w kategorii rocznika 2006. Bardzo dobry wynik osiągnęły siatkarki z Kluczewska, które w gronie bardzo silnych zespołów uplasowały się ostatecznie na 6 miejscu.

Turniej rozgrywany był w trzech fazach. W pierwszej z nich odbywały się gry eliminacyjne w czterech 5-zespołowych grupach A,B,C i D. W drugiej rywalizacja toczyła się już o końcowe rozstawienie w meczach finałowych, także w czterech grupach. Grupa E i F o miejsca 1 – 10, grupa G i H o miejsca 11 – 20. Trzecia faza to już półfinały i mecze finałowe, które decydowały o końcowej klasyfikacji w całych rozgrywkach.

W sumie rozegrano 92 mecze. W pierwszej fazie grano jeden set do 15 punktów natomiast w drugiej i trzeciej do 21 punktów.

Wyniki zespołów z Kluczewska: I Faza – Grupa ”A”: SP I Kluczewsko – UKS MOSM II Bytom 15:9; Lider Konstantynów Łódzki – SP I Kluczewsko 15:8; SP I Kluczewsko – Sukces Komprachcice 15:5; UKS MOSM III Bytom – SP I Kluczewsko 10:15. Grupa „B”: Volley 34 Łódź – SP II Kluczewsko 15:6; SP II Kluczewsko – UKS Victoria Włoszczowa 9:15; ECO AZS UNI I Opole SP II Kluczewsko 15:1; SP II Kluczewsko – AS Radoszyce 15:10. II Faza – Grupa „F” (miejsca 1-10): SP I Kluczewsko – ECO AZS UNI I Opole 13:21; UKS MOSM I Bytom – SP I Kluczewsko 19:21; SP Kluczewsko – MKS MOS Wieliczka 6:21; UKS MOSM III Bytom – SP I Kluczewsko 13:21. Grupa „H” (miejsca 11 – 20): SP II Kluczewsko – UKS Victoria Włoszczowa 21:12; SP Dobromierz – SP II Kluczewsko 17:21; SP II Kluczewsko – Siatka Zgierz 10:21; UKS MOSM II Bytom – SP II Kluczewsko 21:13. Mecz o 5 miejsce: SP I Kluczewsko – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 17:21; mecz o 15 miejsce: SP II Kluczewsko – UKS Victoria II Włoszczowa 21:14.

Wyniki fazy finałowej: Półfinały: UMKS I Tuszyn – ECO AZS UNI I Opole 21:17; Lider Konstantynów Łódzki – MKS MOS Wieliczka 10:21; mecz o miejsce 11: AS Radoszyce – SP Dobromierz 20:22; mecz o 17 miejsce: ECO AZS UNI II Opole – UKS Victoria I Włoszczowa 23:21; mecz o miejsce 15: UKS II Victoria Włoszczowa – SP II Kluczewsko 14:21; mecz o 13 miejsce: UMKS II Tuszyn – UKS MOSM II Bytom 21:12; mecz o 11 miejsce: Sukces Komprachcice – Siatka Zgierz 21:17; mecz o miejsce 9: Volley 34 Łódź – UKS MOSM III Bytom 21:12; mecz o 7 miejsce: STS Sandecja Nowy Sącz – UKS MOSM I Bytom 13:21; mecz o 5 miejsce: Libero VIP Aleksandrów Łódzki – SP I Kluczewsko 21:17; mecz o 3 miejsce: ECO AZS UNI I Opole – Lider Konstantynów Łódzki 21:10; mecz o 1 miejsce: MKS MOS Wieliczka – UMKS I Tuszyn 21:14.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. MKS MOS Wieliczka, 2. UMKS I Tuszyn, 3. ECO AZS UNI I Opole, 4. Lider Aleksandrów Łódzki, 5. Libero VIP Aleksandrów Łódzki, 6. SP I Kluczewsko, 7. UKS MOSM I Bytom, 8. STS Sandecja Nowy Sącz, 9. Volley 34 Łódź, 10. UKS MOSM III Bytom, 11. Sukces Komprachcice, 12. Siatka Zgierz, 13. UMKS II Tuszyn, 14. UKS MOSM II Bytom, 15. SP II Kluczewsko, 16. UKS II Victoria Włoszczowa, 17. ECO AZS UNI II Opole, 18. UKS I Victoria Włoszczowa, 19. SP Dobromierz, 20. AS Radoszyce.

Po zakończeniu turnieju organizatorzy oraz opiekunowie zespołów wybrali Najlepszą Zawodniczkę (MVP) całych zawodów oraz 4 wyróżniające się siatkarki w rozgrywkach. Tytuł MVP zdobyła Jagoda Kozak (MKS MOS Wieliczka). Wyróżnienia otrzymały: Maja Madej (UMKS I Tuszyn), Małgorzata Wypych (ECO AZS UNI I Opole), Wiktoria Kłaczek (Lider Konstantynów Łódzki), Zofia Sobanty (Libero VIP Aleksandrów Łódzki).

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami, medalami, dyplomami oraz upominkami. Najlepsze zespoły i zawodniczki otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli – Wójt Gminy Kluczewsko – p. Rafał Pałka oraz dyrektor ZPS w Kluczewsku – p. Irena Orzechowska.

Sponsorami Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki – KLUCZEWSKO MINI VOLLEY CUP’2019 byli: GMINA KLUCZEWSKO – Wójt Gminy p. Rafał Pałka, ATLAS SP. Z O. O., FIRMA BUDOWLANO – HANDLOWA „DANIEL” – p. Daniel Łęcki, PGE SKRA BEŁCHATÓW, BANK SPÓŁDZIELCZY WE WŁOSZCZOWIE o/KLUCZEWSKO, STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE, ZESPÓŁ PRZEDSZKOLNO – SZKOLNY W KLUCZEWSKU.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: SP I: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. SP II: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Emilia Wójcik, Kinga Turczyn. Opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Wyniki wszystkich spotkań rozegranych podczas turnieju dostępne są na stronie internetowej: www.spkluczewsko.pl

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, dzięki którym w/w turniej mógł się odbyć. Wszystkim Sponsorom, panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko, Dyrektorom Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku – Irenie Orzechowskiej i Jackowi Ziębie, panu Danielowi Łęckiemu, pani Beacie Bąk, pani Małgorzacie Walasek, Paniom i Panu z obsługi, Sędziom, Rodzicom oraz wszystkim tym, którzy w większym lub mniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu organizacyjnego tej wspaniałej imprezy.

Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Wszystkie wyniki, klasyfikacja TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko najlepsze w Bełchatowie!!! [13 styczeń 2019]

Świetny wynik uzyskały młode Siatkarki z Kluczewska w Noworocznym Turnieju Mini Siatkówki Akademii PGE Skry Bełchatów. W kategorii „czwórek” zajęły I i II miejsce natomiast w kategorii „dwójek” – III miejsce!!!

W najstarszej kategorii wystąpiło 11 zespołów podzielonych na 2 grupy. W wyniku losowania zarówno I jak i II zespół z Kluczewska trafiły do Grupy „A” i osiągnęły tam następujące wyniki: SP I Kluczewsko – SP Radoszyce 21:11; SP I Kluczewsko – SP 111 Łódź 21:8; SP I Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:8; SP I Kluczewsko – SP Kępno 21:5; SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 21:10.

SP II Kluczewsko – SP Radoszyce 21:3; SP II Kluczewsko – SP 111 Łódź 21:6; SP II Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:7; SP II Kluczewsko – SP Kępno 21:4; SP II Kluczewsko – SP I Kluczewsko 10:21.

Oba zespoły z Kluczewska zajęły 2 pierwsze miejsca w grupie „A” i pewnie awansowały do półfinałów, gdzie czekały na nie najlepsze drużyny z grupy „B”: SP Ostrówek i PSP Fałków.

Wyniki półfinałów: SP I Kluczewsko – PSP Fałków 21:6; SP II Kluczewsko – SP Ostrówek 21:13.

Finał był już wewnętrzną rozgrywką miedzy kluczewiankami, w której lepsze okazały się dziewczęta z I zespołu, pokonując po bardzo wyrównanym meczu swoje koleżanki 21:18.

Klasyfikacja końcowa w kategorii „czwórki”: 1. SP I Kluczewsko, 2. SP II Kluczewsko, 3. SP Ostrówek, 4. PSP Fałków, 5-6. SP Radoszyce, SP Nr 9 II Bełchatów, 7-8. SP Nr 8 Bełchatów, SP Nr 9 I Bełchatów, 9-10. SP Kępno, SP Nr 3 Bełchatów, 11. SP 111 Łódź.

Super niespodziankę sprawiły najmłodsze Siatkarki z Kluczewska, które rywalizowały w „dwójkach” (Rocznik 2008). Był to ich absolutny debiut w tej kategorii i trzeba przyznać, że zaprezentowały się świetnie. Mimo, że rywalizowały z dziewczętami o rok od siebie starszymi (wszystkie zawodniczki z Kluczewska są z rocznika 2009) zdobyły miejsce na podium!

W kategorii „dwójki” zagrało 9 zespołów podzielonych na 2 grupy. SP Kluczewsko rywalizowało w grupie „A” i osiągnęło następujące wyniki: SP Kluczewsko – SP Nr 13 I Bełchatów 21:9; SP Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:10, SP Kluczewsko – SP Nr 13 II Bełchatów 21:10, SP Kluczewsko – SP II Radoszyce 21:10.

Po wygraniu wszystkich spotkań w grupie w półfinale SP Kluczewsko zagrało z drużyną SP Gomunice, z którą przegrało 17:21. Mecz o III miejsce w turnieju toczył się już pod dyktando kluczewianek, które pewnie pokonały SP Nr 8 Bełchatów 21:11.

Klasyfikacja końcowa w kategorii „dwójki”: 1. SP Gomunice, 2. PSP Fałków, 3. SP Kluczewsko, 4. SP Nr 8 Bełchatów, 5-6. SP Nr 13 I Bełchatów, SP I Radoszyce, 7-8. SP Nr 13 II Bełchatów, SP 111 Łódź, 9. SP II Radoszyce.

Czołowe drużyny w turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyli: rozgrywający PGE Skry Bełchatów – Kamil Droszyński oraz koordynatorzy projektu Akademii Skry – p. Natalia Pizło oraz p. Radosław Kolanek.

Turniej w Bełchatowie to jeden z kolejnych etapów przygotowań do najważniejszych zmagań wiosennych. Gra naszych „czwóreczek” wyglądała bardzo przyzwoicie. Dziewczęta popełniały mniej błędów i zdecydowanie lepiej grały w zagrywce co przełożyło się na osiągnięty wynik.

Jeśli chodzi o nasze „dwójki” to w obecnym roku mają się one „ogrywać” i zdobywać doświadczenie. Bardzo cieszy każdy mały „sukcesik”, który osiągają. Na pewno jeszcze bardziej mobilizuje je to do pracy na treningach oraz  buduje i „scala” jako drużynę.

Przypomnijmy, że młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska należą do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów od września 2017 r. Treningi w ramach Akademii odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki.

SP Kluczewsko na turnieju w Bełchatowie zagrało w składzie: „Czwórki” – I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II Zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn, Aleksandra Borowiecka. „Dwójki”: Amelia Jończyk, Kinga Czaińska, Amelia Pura. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Już 26 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku odbędzie się bardzo silnie obsadzony II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki – Kluczewsko Mini Volley Cup’2019, w którym zagra 20 zespołów. Oprócz kluczewianek w turnieju zagra wiele czołowych zespołów z Polski na czele  z aktualnym Mistrzem naszego kraju – MKS MOS Wieliczka.

Wszystkich sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy do kibicowania

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NASZ ABSOLWENT NA PARYSKIEJ SORBONIE! [09 styczeń 2019]

3 stycznia 2019 roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku  mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć absolwenta naszej szkoły -  Pana doktora Krzysztofa Barczyńskiego.

Z wykształcenia jest astronomem oraz fizykiem. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu w Getyndze oraz Instytutu Maxa Plancka w Getyndze. Obecnie jest pracownikiem naukowym paryskiej Sorbony. Od 10 lat zajmuje się badaniem Słońca. Przedmiotem jego badań są dynamiczne zjawiska zachodzące w atmosferze Słońca, które mogą zakłócać poprawne funkcjonowanie systemów elektroenergetycznych, nawigacji satelitarnej oraz łączności na Ziemi.

Podczas spotkania z uczniami Pan dr Krzysztof Barczyński omówił zjawiska zachodzące na sferze niebieskiej. Przedstawił mapę nieba w aktualnym czasie i dokonał analizy obiektów widocznych z Ziemi. W czasie warsztatów uczniowie pracowali z mapami nieba otrzymanymi od Pana Krzysztofa. Odczytywali nazwy: konstelacji gwiazd, galaktyk, planet i innych obiektów kosmicznych.

Szczególne zainteresowanie tematem wykazali uczniowie klas trzecich: Karol Pura i Artur Zasada. Prowadzili bardzo ożywioną dyskusję na temat energii emitowanej przez Słońce podczas pojedynczego wybuchu. Mieli bardzo dużo pytań z dziedziny astronomii do Pana doktora, jak również sami wykazywali się dużą wiedzą.

Uczniowie podczas  warsztatów z Panem Barczyńskim zdobyli nowe wiadomości i umiejętności. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów.

Mamy nadzieję na stałą współpracę i cykliczność spotkań z Panem doktorem.

Bożena Celebańska-Suliga

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO [05 styczeń 2019]

W  grudniu odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego w klasie 2b. Uczniowie poprzez zabawę powtarzali materiał z zakresu: sports.

Zabawa   łączy  przyjemne z pożytecznym,  pozwala uczniowi na wykorzystanie języka w sposób bezstresowy i stymuluje emocjonalnie, przez co poprawia zapamiętywanie materiału. W trakcie takiej komunikacji nacisk stawia się na przekaz. Poprawność językowa, choć bardzo istotna, jest tu na drugim planie . Nauczyciel pomaga uczniom  gdy brakuje im słownictwa. W naturalnej sytuacji błędy gramatyczne są tolerowane przez rodowitych mówców, znacznie ważniejsza jest płynność i znajomość słów. Wypowiedzi są spontaniczne, a użycie języka twórcze. W trakcie gry uczniowie skupiają się na celu, którym jest wygranie. Wtedy wyłącza się lęk przed popełnianiem błędów i samokontrola. Przy tak wyjątkowej okazji obserwatorzy  mieli szansę zobaczyć, jak wyglądają zajęcia z wykorzystaniem materiałów aktywizujących. Uczniowie bardzo  chętnie pracowali oraz świetnie się przy tym bawili. Okazało się ,że obecność  Rodziców jest dla nich szczególnie motywująca i każdy uczeń chętnie uczestniczył we wszystkich zabawach. Rodzice  zapoznali się z metodami pozwalającymi na powtórzenie materiału przed planowanym testem. Szeroki wachlarz zabaw dydaktycznych, gier językowych, rymowanek czy wierszyków pozwala na pełne przyswojenie  słówek i zwrotów stanowiących bazę do dalszej nauki. Cieszy  fakt, że zajęcia okazały się bardzo interesujące zarówno dla dzieci jak i rodziców, którzy mogli skonfrontować swoje wyobrażenia o nauce języka angielskiego we współczesnej szkole.

                                                           Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 739 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: "Wędrująca książka" ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [26514]