Losowy obrazek

Kontakt

ZPS Kluczewsko
ul. Leśna 1
29-120 Kluczewsko
tel. 447814287
spkluczewsko@poczta.fm

Czas

Dobry wieczor
Dobry wieczor
Teraz jest 18:29

Kalendarz

<< Styczeń 2023 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Brak wydarzeń.

Zapraszamy na Nową Stronę Naszej SzkołyDrukuj

ZAPRASZAMY NA NOWĄ

STRONĘ NASZEJ SZKOŁY

www.spkluczewsko.pl - kliknij w link

 

*******************************

Cała szkoła czyta...Drukuj

29 września cała Społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. W spotkaniu promującym czytelnictwo uczestniczyli również: Wizytator Kuratorium Oświaty – p. Sławomir Krzysztofik, Mentor Dyskusyjnego Klubu Książki w Kluczewsku i Dobromierzu – p. Zdzisława Krupa, członkini DKK w Kluczewsku – p. Renata Pikulska, członkini DKK w Dobromierzu – p. Teresa Gwiaździńska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Anita Kapuściak. Czytanie rozpoczęliśmy od prezentacji utworów poetki i pisarki p. Krystyny Konarskiej – Łosiowej, która należy do osób szczególnie związanych z naszą gminą. Urodziła się w 1910r. w Kluczewsku w majątku swoich rodziców, jako córka Maksymiliana Konarskiego i Janiny Konarskiej z domu Fulde. Tutaj powstały pierwsze utwory pisarki. Czytaliśmy wiersze p. Krystyny pochodzące z tomiku pt. „Granice życia” takie jak: „Lato”, „Baloniki”, „Brzozy”, „Milczenie”. Z tomiku wierszy pt. „Niepokorność” przeczytaliśmy następujące utwory: „W nadbużańskim lesie”, „Starsza pani gra...”, „Zapomniane ścieżki”, „Jabłoń”, „Marcowa pogoda”, „Droga do Ciechanowa” oraz wiersz „Sosno”. Do akcji włączyły się również przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III, którzy wysłuchali wierszy p. Teresy Ostrowskiej- lokalnej pisarki z gminy Radków. Wiersze pochodziły z tomiku pt. „Warzywa z ogródka babci i dziadka” tj.: „Jesień”, „Albert i warzywa”, „Warzywa z ogródka babci i dziadka”, „Sport to zdrowie”, „Skarby z zagrody babci i dziadka”, „Duszki róż”.

Czytanie książek niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim kształtuje zdolności poznawcze, wzbogaca słownictwo, wyobraźnię, rozwija także sferę emocjonalną w tym zdolność do empatii. Zachęcam Wszystkich do częstego sięgania po książkę i życzę miłych chwil spędzonych razem z nią.

Serdecznie dziękujemy gościom oraz społeczności szkolnej za udział w powyższej akcji.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Chłopaka w Naszym PrzedszkoluDrukuj

Zdjęcia TUTAJ:

Powitanie jesieniDrukuj

22 września 2021r.   w naszym przedszkolu  witaliśmy jesień. Celem zabaw było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne i kolorowe prace plastyczne już o tematyce jesiennej. Maluchy malowały  jesienne liście, Panią Jesień a starszaki wycinały z papieru kolorowego jesienne drzewo.

Anna Błotnicka, Agnieszka Piskorek, Barbara Hyska, Alina Czarny Marszałek

Zdjęcia TUTAJ:

Przygoda z szachamiDrukuj

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole zaczęło działać Koło Szachowe. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godziny 13.05 do 13.50. Od początku cieszy się ono dużym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. Podczas zajęć uczniowie poznają podstawowe zasady gry w szachy, mają tez możliwość doskonalenia swoich umiejętności szachowych poprzez rozgrywanie partii szachów z rówieśnikami. Młodzi ludzie uczą się też postępowania według zasad fair play, szacunku dla przeciwnika oraz odpowiedzialności za własne decyzje. Wszystko to pozwala łączyć naukę z dobrą zabawą, więc w naszej szkole liczba osób zainteresowanych szachami ciągle rośnie.

Małgorzata Lipniak

Wycieczka do StolicyDrukuj

18 września 46-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku pod opieką nauczycieli wyruszyła do Warszawy. Pod kierunkiem przewodnika rozpoczęło się zwiedzanie naszej stolicy. Najpierw spacer po Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie zwiedzanie Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, gdzie spoczywają m. in.: król Stanisław August Poniatowski, prezydenci – Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, pisarz – Henryk Sienkiewicz oraz błogosławiony kardynał, prymas polski – Stefan Wyszyński. Na obrzeżach Bazyliki ujrzeliśmy „Niemy Dzwon” spełniający sekretne marzenia i wysłuchaliśmy legendy o jego powstaniu. Na Rynku Starego Miasta obejrzeliśmy pomnik Warszawskiej Syrenki, Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego. Kolejnym punktem był Zamek Królewski. Tam podzieleni na cztery grupy wiekowe podziwialiśmy piękno budynku słuchając opowieści o dziejach polskich władców. Później przeszliśmy na Krakowskie Przedmieście, gdzie zachwycił nas m. in. Pałac Prezydencki oraz Hotel Bristol. Udaliśmy się także na Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym zobaczyliśmy wartę honorową z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz wiecznie płonący znicz. W  Ogrodzie Saskim zatrzymaliśmy się przy fontannie. Po przerwie obiadowej udaliśmy się do Muzeum Więzienia na Pawiaku. Jadąc Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Niezwykłych wrażeń dostarczył  uczestnikom wycieczki pobyt na  PGE Narodowym oraz w Pałacu Kultury i Nauki.

Zwiedzanie stolicy było doskonałą okazją do poznania pięknych zabytków Starego Miasta,  miejsc pamięci narodowej oraz sylwetek wybitnych postaci z historii Polski.  

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Życzenia dla PrzedszkolakówDrukuj

„...Maszerują przedszkolaki do swego przedszkola,

nóżki zgrabnie podskakują, bo droga wesoła.

Maszerują przedszkolaki z bardzo dziarską miną,

by przywitać się w przedszkolu z przedszkolną rodziną…”


Z okazji Dnia Przedszkolaka wszystkim naszym przedszkolakom życzymy, aby każdy dzień był dla  Was radosny i wesoły, pełen przyjemnej zabawy i nauki. Niech czas spędzony w przedszkolu będzie czasem wspólnych zabaw i niezapomnianych wrażeń.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Patriotyczny rajd rowerowy połączony z Narodowym CzytaniemDrukuj

W sobotę w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku zorganizowany został rajd rowerowy. Wzięli w nim uczniowie naszej szkoły, w tym harcerze i grupa należąca do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Trasa wycieczki obejmowała: Kluczewsko – Praczkę – Ciemiętniki – Sudzin – Wolę Życińską – Maluszyn – Kurzelów – Komparzów – Kluczewsko. Jadąc przez poszczególne miejscowości zatrzymywaliśmy się przy grobach żołnierzy i tych wszystkich, którzy oddali swoje życie walcząc w obronie naszej Ojczyzny. Oddając cześć bohaterom złożyliśmy na grobach zapalone znicze. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych. Byliśmy także przy grobie, w którym spoczywa babcia Stefana Żeromskiego – Agnieszka Katerla z Jackowskich. W czasie odpoczynku dziewczynki należące do klubu książki czytały fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Zmęczeni, ale pełni wrażeń  powróciliśmy do swoich domów.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Spotkanie z "Koziołkiem Spoko"Drukuj

Dnia 13 września 2021r. uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w nietypowej lekcji z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Włoszczowy. Policjanci, w ramach akcji „Bezpieczne pierwszaki”, przypomnieli dzieciom zasady poruszania się po drodze i przejściu dla pieszych, o obowiązku noszenia odblasków oraz o bezpiecznym organizowaniu zabaw.

W spotkaniu wziął także udział specjalny gość – „Koziołek Spoko”, który ćwiczył z dziećmi właściwe przechodzenie po pasach  przez jezdnię. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe opaski na rękę.

To była nietypowa, ale bardzo pouczająca lekcja.

     Jolanta Noga

Zdjęcia TUTAJ:

Bezpieczna wieśDrukuj

Dnia 09.09.2021 roku w naszej szkole Placówka Terenowa KRUS we Włoszczowie przeprowadziła szkolenie dla uczniów klas IV w formie gry terenowej pt. „Bezpieczna wieś”. Podczas gry uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania się dzieci w gospodarstwie rolnym oraz poznali zagrożenia jakie mogę napotkać na wsi i jak im zapobiegać. Dla wszystkich dzieci biorących udział w spotkaniu przygotowano drobne upominki.

Zdjęcia TUTAJ:

Odmieniony teren wokół szkołyDrukuj

Nowy rok szkolny mogliśmy przywitać w pięknie wyremontowanym budynku. Nasza szkoła uzyskała nowoczesny wygląd, a prace  remontowo– budowlane zostały zakończone.  Szkoła to nie tylko budynek, ale również teren wokół niej, który po licznych pracach budowlanych nie wyglądał dość korzystnie. Chcąc dopełnić całości estetycznego i przyjemnego wyglądu naszej placówki, dyrekcja zespołu podjęła decyzję o zagospodarowaniu terenu wokół szkoły. W piękne, wrześniowe popołudnie, nauczyciele oraz dyrekcja ZPS w Kluczewsku zakasali rękawy, chwycili do rąk  szpadle oraz grabie i zabrali się do pracy.  Wzdłuż budynku szkoły oraz  hali sportowej zostały posadzone nowe rośliny (krzewy ozdobne, tuje oraz drzewka).  Miejmy nadzieje, że wszystkie roślinki zasadzone w przyszkolnych rabatach będą pięknie rosły i cieszyły oczy naszych uczniów, rodziców oraz pracowników.

Zdjęcia TUTAJ:

Życzenia na Nowy Rok SzkolnyDrukuj

Harmonogram Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2021/2022Drukuj

Dyrekcja Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w dniu 01.09.2021 r. o godz. 8.20.

W związku z dalszymi obostrzeniami pandemicznymi nowy rok szkolny rozpoczynamy w następujący sposób:

Nie będzie spotkania ogólnego.

Przedszkolaki spotkają się ze swoimi wychowawcami w hali sportowej oraz w sali gimnastycznej. W hali sportowej spotykają się dzieci i rodzice z grupy  p. Aliny Czarny Marszałek oraz z grupy p. Agnieszki Piskorek; w sali gimnastycznej dzieci i rodzice z grupy p. Anny Błotnickiej (wejście na salę gimnastyczną przez halę sportową)

Klasa I na co dzień będzie się uczyła w sali nr 28. Wychowawczynią tej klasy będzie p. J. Noga. W dniu 01.09 spotkanie uczniów i rodziców tej klasy odbędzie się na trybunach boiska zewnętrznego (trybuny boiska ze sztuczną nawierzchnią). W razie złej pogody spotkanie to odbędzie się w szatni hali sportowej.

W szkole odbędą się spotkania w następujących salach i pracowniach:

* klasa II - sala nr 27 (wychowawczyni p. B. Włódzik)

* klasa III - sala nr 26 (wychowawczyni p. U. Jeziorska)

* klasa IVa - pracownia polonistyczna (wychowawczyni p. A. Skórnicka)

* klasa IVb -  sala nr 5 (wychowawczyni p. M. Krzysztoszek)

* klasa Va - pracownia historyczna (wychowawczyni p. B. Bąk)

* klasa Vb – pracownia geograficzna (wychowawca p. T. Dębowski)

* klasa VII – pracownia katechetyczna / dawna fizyczna (wychowawczyni p. A. Herczyńska)

* klasa VIIIa – pracownia matematyczna (wychowawczyni p. B. Herczyńska)

* klasa VIIIb – pracownia biologiczna (wychowawczyni p. E. Glanda).

W czasie trwania roku szkolnego w wyżej wymienionych salach i pracowniach uczniowie mają wszystkie lekcje (nie przemieszczają się do innych sal i pracowni z wyjątkiem zajęć z w-f oraz informatyki).

Rodzice przedszkolaków oraz uczniów najmłodszych klas przekazują dzieci i odbierają je ze szkoły w oparciu o ubiegłoroczne zasady.

Dowozy uczniów do szkoły oraz ich odwozy do domów odbywać się będą według harmonogramu dostępnego na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „Przewozy uczniów”.

Szatnie uczniowskie:

* szatnia nr 7 – kl. I

* szatnia nr 8 – kl. II i III

* szatnia duża – kl. IVa, IVb, Va i Vb

* szatnia I piętro tzw. nowej szkoły – kl. VII, VIIIa i VIIIb.

Mini Siatkarki z Kluczewska zagrały w Mistrzostwach Polski!Drukuj

„Niech Radość Zawsze Wygra – Wszyscy Jesteśmy Zwycięzcami!”, takie motto patronuje Ogólnopolskim Mistrzostwom w Minisiatkówce Kinder Joy Of Moving. W zawodach (największych tego typu w Europie) uczestniczą po 32 drużyny (2 najlepsze z każdego województwa) w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców co daję w sumie 192 zespoły i ponad 800 zawodników.  Jesteśmy dumni, że w tej wspaniałej imprezie, która odbywała się w przepięknej i nowoczesnej hali „Arena Gliwice” już szósty raz z rzędu mogły wystąpić młode siatkarki z Kluczewska. Były to Kinga, Amelia, Natalia i Emilia, które zagrały w kategorii „trójki”. Dziewczynki na takiej ogromnej imprezie zagrały po raz pierwszy i widać było w początkowej fazie, że mocno się stresują. Siatkarki SP Arki w turnieju zagrały 11 meczów, z czego 3 wygrały i doznały 6 porażek. Wyniki wszystkich meczów przedstawiają się następująco: I faza: SP Arka Kluczewsko – Pałac Bydgoszcz 0:2 (11:15, 6:15), Czwórka Giżycko – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:6, 15:9), MKS MOS Wieliczka – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:10, 15:7). II faza: Szóstka Biała Podlaska I – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:6, 15:6), SPS Zbąszynek – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:10, 15:10), Kurian Volley Olsztyn – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:13, 15:8). III faza: Olimpik Mońki – SP Arka Kluczewsko 0:2 (5:15, 12:15), Kępa Dębica I – SP Arka Kluczewsko 2:0 (16:14, 15:6), SP Arka Kluczewsko – Trójka Sulechów 2:0 (15:13, 15:10). Faza XXV-XXVIII: SP Arka Kluczewsko – SPS Zbąszynek 0:2 (7:15, 13:15). Mecz o XXVII miejsce: SP Arka Kluczewsko – MOSIR Dukla I 2:0 (13:15, 16:14, 12:10.

Dla naszych młodych siatkarek występ w Mistrzostwach Polski był na pewno niezapomnianą przygodą. Impreza zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Ulokowanie uczestników w  miasteczku akademickim w pobliżu hali sprawiało, że można się było poczuć jak na Olimpiadzie.

Dla podniesienia rangi turnieju należy podkreślić, że w eliminacjach do Mistrzostw zagrało 4220 zawodniczek i zawodników (2 402 dziewcząt/1 818 chłopców), którzy reprezentowali 985 drużyn (568 dziewcząt i 417 chłopców), a sam Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Kasprzyk tak mówi o tym przedsięwzięciu: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że polska młodzież tak chętnie uczestniczy w zajęciach siatkarskich oraz bierze udział w rozgrywkach młodzieżowych. Widać ich ogromne zaangażowanie i szczerą radość płynącą z aktywności sportowej. Z dumą możemy powiedzieć, że w Polsce organizujemy najpiękniejszy turniej minisiatkówki w Europie i na świecie, w którym co roku uczestniczą tysiące młodych adeptów siatkówki”.

Dziewczynki z Kluczewska zagrały na miarę swoich możliwości, chociaż przy odrobinie szczęścia mogły być parę miejsc wyżej w końcowej klasyfikacji. Cieszy to, że są ogromnie zmotywowane i już zapowiadają ciężką pracę na treningach i walkę o awans na Mistrzostwa w przyszłym roku. Na pewno doświadczenie zdobyte w tym roku zaprocentuje i pomoże im w odnoszeniu kolejnych sukcesów.

Tradycyjne jak zawsze jesteśmy dumni, że możemy reprezentować naszą przepiękną Gminę na różnych arenach, a na ogólnopolskich szczególnie. Cieszymy się, że Siatkarki z Kluczewska są regularnymi uczestnikami tych zawodów i dzięki temu w wielu zakątkach Polski o Kluczewsku wiele osób usłyszało.

Oczywiście już od września wznawiamy treningi dla wszystkich chętnych dziewczynek, które tak licznie pojawiały się na zajęciach przed wakacjami. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdują się przyszłe uczestniczki Mistrzostw Polski.

Szkołę Podstawową Arkę Kluczewsko w Mistrzostwach Polski reprezentowały: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk , Natalia Mikołajczyk, Emilia Dobrowolska. Trenerem zespołu jest – p. Tomasz Dębowski.

Dziękujemy serdecznie Gminie Kluczewsko za sfinansowanie pobytu zespołu na Mistrzostwach Polski.

Zdjęcia TUTAJ:

Podręczniki - ReligiaDrukuj

Poniżej tytuły i autorzy podręczników do Religii obowiązujących w Roku Szkolnym 2021/2022

w Zesple Przedszkolno - Szkolnynm w Kluczewsku:

Pięciolatki
,,Spotkania dzieci Bożych”
autorzy: D. Kurpiński, J. Snopek, Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Sześciolatki
,,Tak! Jezus mnie kocha”
red. ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

Kl. I
,,
Poznaję Boży świat”
red. K. Mielnicki, E. Kondrak,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. II
,,Odkrywam królestwo Boże"
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. III
,,Jezus jest z nami” ( podręcznik + zeszyt ćwiczeń)
red. J. Czerkawski, E. Kondrak ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. IV
,,Miejsca pełne BOGActw” ( podręcznik + zeszyt ćwiczeń)
autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. V
,,
Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” ( podręcznik + zeszyt ćwiczeń)
autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. VII
,,
Błogosławieni, którzy szukają Jezusa”
autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. VIII
,,Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”
autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021Drukuj

W dniu 25.06.2021 r. dobiegł końca nietypowy rok szkolny. Niestandardowy, gdyż przebiegał w okresie pandemii. Musieliśmy zmierzyć się z nowymi zadaniami, nauką zdalną, izolacją, brakiem bezpośrednich kontaktów między dziećmi i młodzieżą. Mimo tych przeciwności zdaliśmy egzamin z naszej szkolnej dojrzałości. W piątek 25 czerwca, w warunkach obostrzeń pandemicznych nasi uczniowie odebrali świadectwa szkolne. Poniżej prezentujemy uczniów, którzy w nagrodę za swój całoroczny trud otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

Klasa IVa

Adamus Wirginia, Bąk Bartosz, Gacek Małgorzata, Ławiński Dawid, Łazarski Kaspian, Łączek Mikołaj, Okoń Zuzanna, Synowski Kamil, Teklak Martyna, Wiśniewska Olga

Klasa IVb

Barszcz Gabriela, Binkowski Daniel, Celebańska Blanka, Czarny Marszałek Lena, Jasińska Lena, Kowal Emilia, Majewski Hubert, Prokop Maciej, Rucińska Maja, Ruciński Eryk, Ruciński Patryk, Tomczyk Natalia

Klasa VI

Barabasz Daria, Czaińska Kinga, Dobrowolska Emilia, Domoradzki Miłosz, Jończyk Amelia, Malasy Jakub, Prokop Daniel, Prokop Kacper, Pura Amelia, Pura Kacper, Rokosa Konrad, Szczukocki Igor, Wojciechowska Magdalena

Klasa VIIa

Czaiński Kacper, Nowakowski Mateusz, Prokop Adrianna, Pura Weronika, Sobański Mateusz, Szymczyk Dawid, Wojtczyk Nadia

Klasa VIIb

Barabasz Fabiola, Grzelka Ada, Karbownik Karolina, Olczyk Zuzanna, Synowski Szymon, Zięcik Marta

Klasa VIIIa

Borowiecka Aleksandra, Borowiecka Anna, Gieroń Mateusz, Parzuchowska Nina

Klasa VIIIb

Grabiec Anna, Łączek Nina, Łęcka Wiktoria, Migoń Lena, Piskorek Weronika, Turczyn Kamil

Uczniom i rodzicom składamy serdeczne gratulacje.

Zdjęcia TUTAJ:

Nasza szkoła zdobyła tytuł Złotej Szkoły NBPDrukuj

W dniach od 18 stycznia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w I edycji Programu „Złote Szkoły NBP”. Program ten popularyzował wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu było przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Temat przewodni tej edycji to: Giganci finansów osobistych. Uczniowie mieli do wykonania trzy zadania: 1) „Spotkanie z ekspertem”; 2) „Lekcja z ekonomią”; 3) „Debata szkolna”. W programie brali udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Wszystkie zadania odbyły się online za pośrednictwem programu Microsoft Teams. Opisy z przebiegu tych zadań przesłaliśmy do NBP w  kwietniu 2021 r. Następnie Komisja NBP oceniła pod względem merytorycznym wykonanie tych zadań i wyłoniła laureatów.

21 czerwca 2021 r. odbyła się gala finałowa I edycji programu Złote Szkoły NBP. W trakcie uroczystości zostali ogłoszeni laureaci wszystkich nagród programu oraz lista szkół, które zdobyły tytuł „Złotej Szkoły NBP”. Wśród nich znalazła się również nasza szkoła. 

Małgorzata Krzysztoszek, Barbara Herczyńska

Sukces naszego Ucznia w Konkursie LogopedycznymDrukuj

W czerwcu czworo uczniów klas I- III Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku  wzięło udział w Powiatowym Konkursie Logopedycznym „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”. Organizatorem konkursu była Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna we Włoszczowie. Uczeń klasy IIIa Rafał Majecki zajął III miejsce recytując słowa piosenki D. Przęczek pt. „Łamijęzyki”. Laureat otrzymał nagrodę rzeczową oraz dyplom.


Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Wędrujemy poprzez las...Drukuj

W dniach 11 i 15 czerwca zuchy, harcerze oraz grupa uczniów należąca do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wyruszyła na pieszą wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Zacisze” w Praczce. W czasie drogi uczniowie obserwowali piękno przyrody. Szczególną uwagę zwróciły budki lęgowe, z których dało się usłyszeć świergot piskląt. Po dotarciu do celu odbyło się ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Domowa lemoniada- zdrowe orzeźwienieDrukuj

18 czerwca uczniowie klasy IIIa brali udział w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Lemoniady z ziół i kwiatów- samo zdrowie”. Na początku uczestnicy obejrzeli prezentację dotyczącą walorów zdrowotnych wybranych ziół i kwiatów. Uczniowie poznali również właściwości miodu. Ze smakiem degustowali miód z pobliskiej pasieki. Następnie samodzielnie przygotowali lemoniadę z wykorzystaniem: kwiatów stokrotek i lawendy oraz ziół melisy i mięty, miodu, rodzynek i cytryny. Na koniec dzieci rozkoszowały się przygotowanymi  napojami.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ: