Wizyty

free counters

Kontakt

ZPS Kluczewsko
ul. Leśna 1
29-120 Kluczewsko
tel. 447814287
spkluczewsko@poczta.fm

Czas

Dzien dobry
Dzien dobry
Teraz jest 15:20

Kalendarz

<< Styczeń 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Brak wydarzeń.

Siatkarki SP Kluczewsko najlepsze w Bełchatowie!!!Drukuj

Świetny wynik uzyskały młode Siatkarki z Kluczewska w Noworocznym Turnieju Mini Siatkówki Akademii PGE Skry Bełchatów. W kategorii „czwórek” zajęły I i II miejsce natomiast w kategorii „dwójek” – III miejsce!!!

W najstarszej kategorii wystąpiło 11 zespołów podzielonych na 2 grupy. W wyniku losowania zarówno I jak i II zespół z Kluczewska trafiły do Grupy „A” i osiągnęły tam następujące wyniki: SP I Kluczewsko – SP Radoszyce 21:11; SP I Kluczewsko – SP 111 Łódź 21:8; SP I Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:8; SP I Kluczewsko – SP Kępno 21:5; SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 21:10.

SP II Kluczewsko – SP Radoszyce 21:3; SP II Kluczewsko – SP 111 Łódź 21:6; SP II Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:7; SP II Kluczewsko – SP Kępno 21:4; SP II Kluczewsko – SP I Kluczewsko 10:21.

Oba zespoły z Kluczewska zajęły 2 pierwsze miejsca w grupie „A” i pewnie awansowały do półfinałów, gdzie czekały na nie najlepsze drużyny z grupy „B”: SP Ostrówek i PSP Fałków.

Wyniki półfinałów: SP I Kluczewsko – PSP Fałków 21:6; SP II Kluczewsko – SP Ostrówek 21:13.

Finał był już wewnętrzną rozgrywką miedzy kluczewiankami, w której lepsze okazały się dziewczęta z I zespołu, pokonując po bardzo wyrównanym meczu swoje koleżanki 21:18.

Klasyfikacja końcowa w kategorii „czwórki”: 1. SP I Kluczewsko, 2. SP II Kluczewsko, 3. SP Ostrówek, 4. PSP Fałków, 5-6. SP Radoszyce, SP Nr 9 II Bełchatów, 7-8. SP Nr 8 Bełchatów, SP Nr 9 I Bełchatów, 9-10. SP Kępno, SP Nr 3 Bełchatów, 11. SP 111 Łódź.

Super niespodziankę sprawiły najmłodsze Siatkarki z Kluczewska, które rywalizowały w „dwójkach” (Rocznik 2008). Był to ich absolutny debiut w tej kategorii i trzeba przyznać, że zaprezentowały się świetnie. Mimo, że rywalizowały z dziewczętami o rok od siebie starszymi (wszystkie zawodniczki z Kluczewska są z rocznika 2009) zdobyły miejsce na podium!

W kategorii „dwójki” zagrało 9 zespołów podzielonych na 2 grupy. SP Kluczewsko rywalizowało w grupie „A” i osiągnęło następujące wyniki: SP Kluczewsko – SP Nr 13 I Bełchatów 21:9; SP Kluczewsko – SP Nr 8 Bełchatów 21:10, SP Kluczewsko – SP Nr 13 II Bełchatów 21:10, SP Kluczewsko – SP II Radoszyce 21:10.

Po wygraniu wszystkich spotkań w grupie w półfinale SP Kluczewsko zagrało z drużyną SP Gomunice, z którą przegrało 17:21. Mecz o III miejsce w turnieju toczył się już pod dyktando kluczewianek, które pewnie pokonały SP Nr 8 Bełchatów 21:11.

Klasyfikacja końcowa w kategorii „dwójki”: 1. SP Gomunice, 2. PSP Fałków, 3. SP Kluczewsko, 4. SP Nr 8 Bełchatów, 5-6. SP Nr 13 I Bełchatów, SP I Radoszyce, 7-8. SP Nr 13 II Bełchatów, SP 111 Łódź, 9. SP II Radoszyce.

Czołowe drużyny w turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyli: rozgrywający PGE Skry Bełchatów – Kamil Droszyński oraz koordynatorzy projektu Akademii Skry – p. Natalia Pizło oraz p. Radosław Kolanek.

Turniej w Bełchatowie to jeden z kolejnych etapów przygotowań do najważniejszych zmagań wiosennych. Gra naszych „czwóreczek” wyglądała bardzo przyzwoicie. Dziewczęta popełniały mniej błędów i zdecydowanie lepiej grały w zagrywce co przełożyło się na osiągnięty wynik.

Jeśli chodzi o nasze „dwójki” to w obecnym roku mają się one „ogrywać” i zdobywać doświadczenie. Bardzo cieszy każdy mały „sukcesik”, który osiągają. Na pewno jeszcze bardziej mobilizuje je to do pracy na treningach oraz  buduje i „scala” jako drużynę.

Przypomnijmy, że młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska należą do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów od września 2017 r. Treningi w ramach Akademii odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki.

SP Kluczewsko na turnieju w Bełchatowie zagrało w składzie: „Czwórki” – I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II Zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn, Aleksandra Borowiecka. „Dwójki”: Amelia Jończyk, Kinga Czaińska, Amelia Pura. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Już 26 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku odbędzie się bardzo silnie obsadzony II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki – Kluczewsko Mini Volley Cup’2019, w którym zagra 20 zespołów. Oprócz kluczewianek w turnieju zagra wiele czołowych zespołów z Polski na czele  z aktualnym Mistrzem naszego kraju – MKS MOS Wieliczka.

Wszystkich sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy do kibicowania

Zdjęcia TUTAJ:

NASZ ABSOLWENT NA PARYSKIEJ SORBONIE!Drukuj

3 stycznia 2019 roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku  mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć absolwenta naszej szkoły -  Pana doktora Krzysztofa Barczyńskiego.

Z wykształcenia jest astronomem oraz fizykiem. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu w Getyndze oraz Instytutu Maxa Plancka w Getyndze. Obecnie jest pracownikiem naukowym paryskiej Sorbony. Od 10 lat zajmuje się badaniem Słońca. Przedmiotem jego badań są dynamiczne zjawiska zachodzące w atmosferze Słońca, które mogą zakłócać poprawne funkcjonowanie systemów elektroenergetycznych, nawigacji satelitarnej oraz łączności na Ziemi.

Podczas spotkania z uczniami Pan dr Krzysztof Barczyński omówił zjawiska zachodzące na sferze niebieskiej. Przedstawił mapę nieba w aktualnym czasie i dokonał analizy obiektów widocznych z Ziemi. W czasie warsztatów uczniowie pracowali z mapami nieba otrzymanymi od Pana Krzysztofa. Odczytywali nazwy: konstelacji gwiazd, galaktyk, planet i innych obiektów kosmicznych.

Szczególne zainteresowanie tematem wykazali uczniowie klas trzecich: Karol Pura i Artur Zasada. Prowadzili bardzo ożywioną dyskusję na temat energii emitowanej przez Słońce podczas pojedynczego wybuchu. Mieli bardzo dużo pytań z dziedziny astronomii do Pana doktora, jak również sami wykazywali się dużą wiedzą.

Uczniowie podczas  warsztatów z Panem Barczyńskim zdobyli nowe wiadomości i umiejętności. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów.

Mamy nadzieję na stałą współpracę i cykliczność spotkań z Panem doktorem.

Bożena Celebańska-Suliga

Zdjęcia TUTAJ:

ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGODrukuj

W  grudniu odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego w klasie 2b. Uczniowie poprzez zabawę powtarzali materiał z zakresu: sports.

Zabawa   łączy  przyjemne z pożytecznym,  pozwala uczniowi na wykorzystanie języka w sposób bezstresowy i stymuluje emocjonalnie, przez co poprawia zapamiętywanie materiału. W trakcie takiej komunikacji nacisk stawia się na przekaz. Poprawność językowa, choć bardzo istotna, jest tu na drugim planie . Nauczyciel pomaga uczniom  gdy brakuje im słownictwa. W naturalnej sytuacji błędy gramatyczne są tolerowane przez rodowitych mówców, znacznie ważniejsza jest płynność i znajomość słów. Wypowiedzi są spontaniczne, a użycie języka twórcze. W trakcie gry uczniowie skupiają się na celu, którym jest wygranie. Wtedy wyłącza się lęk przed popełnianiem błędów i samokontrola. Przy tak wyjątkowej okazji obserwatorzy  mieli szansę zobaczyć, jak wyglądają zajęcia z wykorzystaniem materiałów aktywizujących. Uczniowie bardzo  chętnie pracowali oraz świetnie się przy tym bawili. Okazało się ,że obecność  Rodziców jest dla nich szczególnie motywująca i każdy uczeń chętnie uczestniczył we wszystkich zabawach. Rodzice  zapoznali się z metodami pozwalającymi na powtórzenie materiału przed planowanym testem. Szeroki wachlarz zabaw dydaktycznych, gier językowych, rymowanek czy wierszyków pozwala na pełne przyswojenie  słówek i zwrotów stanowiących bazę do dalszej nauki. Cieszy  fakt, że zajęcia okazały się bardzo interesujące zarówno dla dzieci jak i rodziców, którzy mogli skonfrontować swoje wyobrażenia o nauce języka angielskiego we współczesnej szkole.

                                                           Małgorzata Auguścik-Osicka

Wigilia w przedszkoluDrukuj

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyliśmy wigilią, która odbyła się 21 grudnia.

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

Dzieci smakowały barszczyk z uszkami, potrawy rybne i inne smakołyki przygotowane przez rodziców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Irena Orzechowska złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia autorstwa p. Dominiki Prokop TUTAJ:

Zapraszamy na Jasełka!!!Drukuj

6 stycznia 2019 roku o godz. 16.00 (po mszy św.)
w sali gimnastycznej szkoły zostaną wystawione jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Występujących aktorów zapraszamy na próbę o godz. 14.15.
Barbara Dumin, Małgorzata Stróżykowska

Betlejemskie Światło Pokoju - znak braterstwa, jedności i nadziei.Drukuj

Betlejemskie Światło Pokoju - płomień, który został wcześniej rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przywędrował do Europy dzięki skautom austriackim.

W tym roku delegacja Hufca Szczekocińsko- Włoszczowskiego im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek przywiozła Betlejemski Ogień z Linz w Austrii. „Światło, które łączy” pod takim hasłem 16 grudnia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, w którym uczestniczyli również harcerze z naszej szkoły. Po Mszy Św. cała harcerska brać oraz zaproszeni goście  zawiązali krąg braterstwa.  Następnie wszyscy udali się na spotkanie wigilijne.

Opiekun drużyny harcerskiej - Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Kino SzkołaDrukuj

Dnia 13 grudnia 2018 r uczniowie klas II po raz kolejny wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Kino Muza we Włoszczowie w ramach Filmowych Drogowskazów 2018/2019 KinoSzkoła. Były one poświęcone Świątecznym tradycjom w różnych kulturach. Dzieci miały okazję porównać swoją wiedzą na temat polskich tradycji świątecznych z tradycjami w innych krajach – na przykład w Norwegii, Rosji, Anglii. Następnie obejrzały film pt.,, Mikołaj w każdym z nas” produkcji norweskiej.  To filmowa opowieść o niezwykłym spotkaniu, która zawiera dla nas wszystkich, dzieci i dorosłych, piękne, ale jakże ważne przesłanie: ,,Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych rodzinnych Świąt i podzielisz się tą  radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie.”

Jolanta Noga, Barbara Włódzik

Siatkarki z Kluczewska grały w Ogólnopolskim Turnieju w ŁaskuDrukuj

30 grudnia młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt ŁASKOVIA OLIMP CUP, kategoria „czwórki”. Turniej miał bardzo mocną obsadę. Zagrało w nim wiele doskonałych zespołów, uczestników lipcowych Mistrzostw Polski z Zabrza. (m.in. GLKS Nadarzyn, Joker Świecie, Victoria Lubowidz czy Libero Vip Aleksandrów Łódzki). W sumie w zawodach wystąpiły 23 zespoły a wśród nich 2 ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Rozgrywki toczyły się systemem grupowym (1 set do 15 punktów).

Wyniki spotkań kluczewskich drużyn przedstawiają się następująco:

Etap I (3 grupy 6-zespołowe, 1 grupa 5-zespołowa).

Grupa „B”: SP II Kluczewsko – Łaskovia I Łask 15:10; SP II Kluczewsko – UKS Ozorków 15:8; SP II Kluczewsko – Siatkarz II Koło 15:5; SP II Kluczewsko – Victoria Lubowidz 7:15; SP II Kluczewsko – SALOS I Staniątki15:10.

SP II Kluczewsko z jedną porażką zajęło II miejsce w grupie „A” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-12).

Grupa „D”: SP I Kluczewsko – Gorce II Nowy Targ 9:15; SP I Kluczewsko – Libero Vip Aleksandrów Łódzki 5:15; SP I Kluczewsko – Siatka Zgierz 10:15; SP I Kluczewsko – Tytan Ostrowy 4:15.

SP I Kluczewsko zajęło V miejsce w grupie „D” i trafiło do gier o miejsca 19-23.

Etap II – Miejsca 1-12 (2 grupy 6-zespołowe)

Grupa „E”: SP II Kluczewsko – Tytan Ostrowy 12:15; SP II Kluczewsko – GLKS I Nadarzyn 4:15; SP II Kluczewsko – Łaskovia II Łask 11:15; SP II Kluczewsko – GLKS II Nadarzyn 12:15; SP II Kluczewsko – Joker Świecie 7:15.

Wyniki uzyskane w II etapie rozgrywek uplasowały SP II Kluczewsko na 11 miejscu w całym turnieju.

Etap II – Miejsca 19-23

Grupa „H”: SP I Kluczewsko – Sukces Komprachcice 15:13; SP I Kluczewsko – Volley II 34 Łódź 15:13; SP I Kluczewsko – Start Kłobuck 15:10; SP I Kluczewsko – Salos I Staniątki 10:15.

Wyniki uzyskane w II etapie rozgrywek uplasowały SP I Kluczewsko na 20 miejscu w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

 1. GLKS Nadarzyn I
 2. Joker Świecie
 3. Libero VIP Aleksandrów Łódzki
 4. Victoria Lubowidz
 5. Tytan Ostrowy
 6. Gorce Nowy Targ II
 7. GLKS Nadarzyn II
 8. Gorce Nowy Targ I
 9. Volley 34 Łódź I
 10. Łaskovia Łask II
 11. SP Kluczewsko II
 12. UKS Ozorków
 13. Siatka Zgierz
 14. Prądniczanka Kraków
 15. Łaskovia Łask I
 16. Siatkarz Koło I
 17. Salos Staniątki II
 18. Siatkarz Koło II
 19. Salos Staniątki I
 20. SP Kluczewsko I
 21. Sukces Komprachcice
 22. Volley 34 Łódź II
 23. Start Kłobuck

Dziewczęta z Kluczewska w Łasku zaprezentowały wyraźnie „świąteczną” formę. Grały bardzo nierówno. Dobre momenty przeplatały słabszymi co przekładało się na końcowy wynik w poszczególnych meczach. Biorąc jednak pod uwagę bardzo silną obsadę w turnieju i możliwość skonfrontowania się z najlepszymi drużynami w Polsce występ w turnieju można uznać na mały „plusik”.

SP Kluczewsko w Łasku zagrało w składzie: I Zespół – Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Emilia Wójcik, II Zespół - Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

SP Kluczewsko kibicuje Skrze Bełchatów!Drukuj

28 grudnia grupa 40 uczniów Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyła w wyjeździe na mecz Plus Ligi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Chemikiem Bydgoszcz.

Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać w akcji jednych z najlepszych siatkarzy występujących w Polsce, takich jak m. in. aktualni Mistrzowie Świata – Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk i  Grzegorz Łomacz oraz Milad Ebadipour, Karol Kłos, Renee Teppan czy Kacper Piechocki.

Wyjazd na mecz odbył się w ramach Projektu Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów do którego to należy Szkoła Podstawowa z Kluczewska.

Wspaniała atmosfera panująca w bełchatowskiej hali oraz możliwość wspierania dopingiem swoich idoli na pewno przyczynia się do jeszcze większej popularyzacji siatkówki w naszym szkolnym środowisku. Kulturalny doping jaki panuje na meczach siatkówki kształtuje pozytywne motywacje i postawy uczniów wobec aktywności fizycznej.

Drużyna SKRY pewnie pokonała swoich rywali z Bydgoszczy 3:0 czym sprawiła ogromną radość zarówno nam jak i licznie zgromadzonej widowni w hali „Energia”. MVP meczu został kapitalnie grający Środkowy Bloku bełchatowskiej drużyny – Jakub Kochanowski.

Dziękujemy serdecznie Zarządowi PGE Skry Bełchatów za możliwość bezpłatnego obejrzenia meczu oraz panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko za zapewnienie transportu na w/w mecz.

Zdjęcia TUTAJ:

WESOŁYCH ŚWIĄTDrukuj

JASEŁKA'2018Drukuj

Dnia 21.12.2018r. uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku wystawili jasełka dla społeczności szkolnej. Do szkoły został zaproszony ks. Proboszcz Wiesław Chęcina, który przed  rozpoczęciem  inscenizacji zabrał głos. Wskazał na niektóre tradycje, jakie wiążą się z Bożym Narodzeniem. Podkreślił wartość i wielkość tych świąt  i złożył życzenia Dyrekcji, nauczycielom i uczniom. 

W misterium Bożonarodzeniowym aktorzy szkolni z wielkim pietyzmem odzwierciedlili rzeczywistość z przed ponad 2000lat, w której Bóg jako Człowiek przychodzi na ziemię, aby zamieszkać wśród nas. Najbardziej zaszczytną rolę miała Maryja piastująca Dzieciątko Jezus i Józef –opiekun Jezusa, bo wokół nich wszystkie sceny się rozgrywały. Przeplatane kolędami sceny z Rodziną w skład której wchodzili ojciec, matka i dwie córki oraz sceny z aniołami, pasterzami, królami,  wprowadzały widzów w atmosferę przyjaźni i bliskości między sobą.

Na zakończenie widzowie podziękowali gromkimi oklaskami naszym aktorom. 6.01.2019r. w uroczystość Objawienia Pańskiego w godzinach popołudniowych, jasełka zostaną ponownie wystawione dla społeczności parafialnej i gminnej. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Na zakończenie mili goście złożą dobrowolne ofiary, które przeznaczone będą  na edukację dzieci w Afryce,  jako znak solidarności, miłości i jedności z dziećmi w krajach misyjnych.

Barbara Dumin

Zdjęcia TUTAJ

Świeć gwiazdeczko...Drukuj

Przygotowanie dekoracji świątecznych zaczęliśmy od wykonania gwiazdek ażurowych z papieru. Młodsze dzieci z chęcią przyłączyły się do pracy. Wraz z panią Joanną Nowicką wykonały ozdoby do świetlicy szkolnej.

Wychowawcy świetlicy:

Joanna Nowicka,

Barbara Hyska,

Marzena Sobczyk

 

Zdjęcia TUTAJ:

Sukcesy siatkarskie Kluczewska w Świętokrzyskim Mini Volley CupDrukuj

19 grudnia w Kielcach odbył się turniej minisiatkówki dziewcząt w ramach Świętokrzyskiego Mini Volley Cup. W zawodach zagrało bardzo dużo zespołów z całego województwa a wśród nich młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska, w kategorii „czwórki” – 2 drużyny, „dwójki” – 1 i po raz pierwszy w historii  „single” – 3 dziewczynki.

Nasze najmłodsze „siatkareczki” spisały się znakomicie co zaowocowało II miejscem „absolutnej” debiutantki – Kingi Czaińskiej. W turnieju „singli” zagrały 23 zawodniczki, które toczyły między sobą mecze w systemie „brazylijskim” (2 porażki wykluczają z rozgrywek). Trochę pecha miała Amelka Pura, która w pierwszym meczu trafiła na silną zawodniczkę ze Skarżyska Kamiennej, w drugim meczu pokonała siatkarkę FUN Sport Kielce a następnie trafiła na swoją koleżankę Amelkę Jończyk i niestety mimo bardzo dobrej gry doznając drugiej porażki musiała pożegnać się z turniejem. Amelka Jończyk i Kinga Czaińska radziły sobie świetnie. Drabinka turniejowa spowodowała, że w ćwierćfinale trafiły na siebie co oznaczało, że tylko jedna z nich będzie walczyć o medale. W bratobójczym pojedynku Kinga zwyciężyła 15:11 i to ona awansowała do półfinału, gdzie pewnie pokonała koleżankę z Mirca natomiast w finale uległa zawodniczce SMS Ostrowiec Św. 11:15 (z tą samą zawodniczką Kinga przegrała także w pierwszej fazie turnieju). Bilans spotkań, naszych najmłodszych siatkarek przedstawia się następująco: Amelia Pura (1 zwycięstwo, 2 porażki), Amelia Jończyk (3 zwycięstwa, 2 porażki), Kinga Czaińska (6 zwycięstw, 2 porażki). Ostateczne miejsca naszych „singielek”: Kinga Czaińska (II miejsce), Amelia Jończyk (VII – VIII), Amelia Pura (XVII – XXIII).

W rozgrywkach „czwórek” w gronie 9 zgłoszonych zespołów wystąpiły 2 drużyny z Kluczewska. Grano w trzech grupach trzy-zespołowych. I zespół pewnie wygrał swoją grupę pokonując UKS Viktorię Włoszczowa 21:13 oraz Mąchocice 21:7 i bez problemu awansował do fazy finałowej (miejsca I-III). II zespół najpierw pokonał Galę II Skarżysko Kamienna 21:5 by następnie przegrać z SMS Ostrowiec Św. 13:21. Pozwoliło im to grać o miejsca 4-6.

W pierwszym meczu strefy medalowej SP I Kluczewsko uległ Gali Skarżysko Kam. 19:21. Niestety nasze zawodniczki fatalnie serwowały w tym spotkaniu (8 zepsutych zagrywek) co przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Gali. W drugim meczu Kluczewianki pokonały SMS Ostrowiec Św. 23:21. W ostatnim meczu tej grupy Ostrowiec pokonał Skarżysko Kam. 21:13 i dzięki lepszemu bilansowi małych punktów triumfował w całych rozgrywkach. SP I Kluczewsko zajęło II miejsce a Gala Skarżysko III.

SP II Kluczewsko w II fazie doznał dwóch porażek z Viktorią Włoszczowa i FUN Sport Kielce i został sklasyfikowany na 6 miejscu.

Ostatnia nasza drużyna grająca w turnieju to drużyna „dwójek”. W tej kategorii tak jak w singlach grano systemem „brazylijskim”. Zagrało 16 drużyn. SP Kluczewsko wygrało jeden mecz i doznało 2 porażek i zakończyło zmagania na miejscach IX-XVII.

SP Kluczewsko na zawodach w Kielcach reprezentowały: „Single”: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Amelia Pura. „Dwójki”: Fabiola Barabasz, Zuzanna Olczyk. „Czwórki”: I zespół – Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. II zespół: Natalia Wójcik, Natlia Toborek, Kinga Turczyn, Anna Borowiecka, Aleksandra Borowiecka. Opiekunowie – p. Tomasz Dębowski, p. Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Wizyta gości z Chin, Sri lanki i Tajlandii.Drukuj

17 grudnia  w naszej szkole gościło 3 wolontariuszy z Chin, Sri lanki i Tajlandii. Wizyta miała miejsce  w ramach  współpracy jaką prowadzi nasza szkoła z I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

Wolontariusze przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające położenie, kulturę i najważniejsze informacje dotyczące swoich krajów. Uczniowie z klasy VI „A” oraz V „C”   obejrzeli filmy promujące każdy z w/w krajów. Nieodłącznym elementem każdej  lekcji były swobodne rozmowy uczniów z wolontariuszami i możliwość zadawania pytań. Uczniowie mieli również możliwość poznania podstawowych słów w językach naszych gości.

W klasie I „A” uczniowie wraz z wolontariuszami uczestniczyli w zajęciach, podczas których wykorzystano szereg gier dydaktycznych, zabaw i  piosenek. Zajęcia okazały się bardzo interesujące. Cieszy fakt, iż nasi uczniowie mieli możliwość bezpośredniego wykorzystania języka angielskiego w naturalnych konwersacjach. Stanowi to ważny  czynnik motywujący do dalszej  nauki  i mamy nadzieję, że takich spotkań będzie coraz więcej.

Małgorzata  Auguścik-Osicka, Izabela Janus

Zdjęcia Tutaj:

Wizyta w Parku Trampolin FLYSKYDrukuj

W ramach Mikołajek w dniu 10 grudnia  2018 roku uczniowie klas VA, VIA oraz VIB wzięli udział w wycieczce do Parku Trampolin FlySky w Kielcach. Ten  wyjątkowy Park Rozrywki łączy  dziesiątki niesamowitych trampolin z magicznym, wymarzonym i kolorowym placem zabaw. Uczniowie po odbyciu rozgrzewki i instruktarzu słownym mogli w grupach i indywidualnie cieszyć się atrakcjami.

Małgorzata Auguścik-Osicka, Małgorzata Krzysztoszek, Bożena Celebańska -Suliga

W oczekiwaniu na Święta Bożego NarodzeniaDrukuj

Staropolskim obyczajem,

kiedy w Wigilię gwiazda wstaje,

Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,

wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Przy tej pięknej sposobności i my życzymy wam radości,

aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było!

 

Święta Bożego Narodzenia to czas  pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. W naszym przedszkolu czas oczekiwania na święta  rozpoczęliśmy  od ubrania choinki i  udekorowania  przedszkola. Dzieci z  dużym zapałem i  zaangażowaniem wykonywały różne prace plastyczne, kartki świąteczne oraz ozdoby, którymi dekorowały sale przedszkolne i korytarze. Poprzez realizację tematyki kompleksowej dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Chętnie śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.  

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Wycieczka do fabryki bombekDrukuj

14 XII 2018 r. uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce klasowej do fabryki bombek ,,Decora” w Miechowie.

Po drodze zatrzymaliśmy się w Jędrzejowie, gdzie znajduje się Muzeum im. Przypkowskich. Podziwialiśmy bogatą kolekcję zegarów słonecznych i inne typy zegarów np. zegary wodne, klepsydry, świece zegarowe. Wszystkich zainteresował  zegar słoneczny z armatką strzelającą w południe.

Następnie pojechaliśmy do Miechowa, do fabryki bombek. Dzieci zapoznały się tam z procesem powstawania szklanych ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy tworzenia ozdób. Wszystkie bombki wykonywane są ręcznie. Uczniowie stwierdzili, że praca ta wymaga niezwykłej  wprawy, cierpliwości i precyzji. Główną atrakcją wycieczki było samodzielne ozdabianie bombek przez naszych uczniów. Udekorowaną przez siebie bombkę dzieci mogły zabrać do domu. Na koniec uczniowie zakupili w sklepie przy fabryce dowolnie wybrane ozdoby.

Wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Wracając do szkoły, każdy myślał już o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonaną bombką.

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki z Kluczewska najlepsze w Turnieju GwiazdkowymDrukuj

12 grudnia w hali sportowej w Kluczewsku odbyła się XI edycja Gwiazdkowego Turnieju Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko. W zawodach udział wzięły dziewczęta z oddziałów gimnazjalnych oraz klas ósmych i siódmych szkół podstawowych: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, ZPS Dobromierz i ZPS Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: SP Nr 1 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2 (12:25; 16:25), SP Nr 2 Włoszczowa – ZPS Dobromierz 1:2 (22:25; 25:23; 10:15), ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0 (25:9; 25:15), SP Nr 1 Włoszczowa – SP Nr 2 Włoszczowa 2:1 (17:25; 25:17; 15:5), SP Nr 2 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2 (10:25; 8:25), ZPS Dobromierz – SP Nr 1 Włoszczowa 1:2 (25:22; 21:25; 12:15). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Kluczewsko, 2. SP Nr 1 Włoszczowa, 3. ZPS Dobromierz, 4. SP Nr 2 Włoszczowa.

MVP turnieju została wybrana zawodniczka ZPS Kluczewsko – Kinga Walasek.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, które wręczyła p. Irena Orzechowska – dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku.

ZPS Kluczewsko w zawodach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Magdalena Okoń, Amelia Mazur. Opiekunowie drużyny – p. Tomasz Dębowski i p. Beata Bąk.

Zdjęcia TUTAJ:

Kreatorzy przedsiębiorczości z SP KluczewskoDrukuj

7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy VII a -  Kacper Turczyn, Magdalena Gieroń i Jakub Prokop wzięli udział  w warsztatach z gier planszowych. Warsztaty  odbyły się w Domu Kultury we Włoszczowie a  zorganizowane zostały w ramach projektu „Kreator przedsiębiorczości” finansowanego z środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Po zapoznaniu się z zasadami gier „Splendor”, „Farmer” i „Domek” uczniowie przystąpili do rywalizacji międzyszkolnej w 4 – osobowych grupach. Najlepszym zawodnikiem z  naszej szkoły został  Kacper Turczyn. Zajmując 8 miejsce znalazł się w  zwycięskiej 15 zakwalifikowanej na wyjazd w okresie ferii zimowych na Słowację do ośrodka Rencisov- Buce.

Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Mikołajkowa Godzina KodowaniaDrukuj

W dniach 6, 7 - 10 grudnia 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluczewsku wzięli kolejny raz udział w Ogólnoświatowej Godzinie Kodowania - Hour of Code. W tym roku zimowe kodowanie odbywało się pod hasłem Kodujemy z Anną i Elsą. Inspiracją tworzonych programów była znana wszystkim baśń Kraina Lodu. Zainteresowani uczniowie mieli możliwość powtórzenia znanych i poznania nowych zasad programowania. Nauka poprzez zabawę to już tradycja naszej szkoły. Zainteresowanych było mnóstwo. Najwytrwalsi programiści otrzymali certyfikaty udziału w Hour of Code. Mamy nadzieję, że pasja obudzona w młodości zaprocentuje kiedyś w dorosłym życiu. 
koordynator akcji Małgorzata Lipniak
Zdjęcia TUTAJ: