Losowy obrazek

Wizyty

free counters

Kontakt

ZPS Kluczewsko
ul. Leśna 1
29-120 Kluczewsko
tel. 447814287
spkluczewsko@poczta.fm

Czas

,
Jest pozno
Teraz jest 04:08

Kalendarz

<< Sierpień 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

SP Kluczewsko w filmowym podsumowaniu Mistrzostw Polski!!!!Drukuj

Wszystkich sympatyków i kibiców naszej Siatkarskiej Drużyny zapraszamy do obejrzenia Filmiku podsumowującego XXV Edycję Mistrzostw Polski w Minisiatkówce KINDER+SPORT - Zabrze'2019. Oczywiście w filmie nie mogło nas zabraknąć!

Link do filmu znajduje się TUTAJ:

Wakacyjny dyżur przedszkola w 2019 rokuDrukuj

Wakacyjny dyżur przedszkola w 2019 roku

Przedszkole w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku organizuje dyżur wakacyjny dla przedszkolaków w okresie  od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r. w godz. 6.45 - 15.15. Zapisy przyjmujemy w sekretariacie szkoły do 24 lipca. Opłata za wyżywienie w czasie dyżuru wynosi 3 zł za każdy dzień, a za dodatkowy pobyt w przedszkolu za każdą godzinę 1zł (5 godzin bezpłatnie). Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie spkluczewsko.pl

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny: Pobierz TUTAJ

Zapraszamy

Bardzo dobry występ Siatkarek SP Kluczewsko w Mistrzostwach PolskiDrukuj

W dniach 24-26 czerwca w Zabrzu odbyły się XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport’2019. W tym roku w eliminacjach turnieju udział wzięła rekordowa liczba 47 143 zawodniczek i zawodników, które rywalizowały w kategorii "2", "3" i "4" dziewcząt i chłopców! Polski finał Kindera jest największym turniejem tego typu w Europie. Organizatorami imprezy są: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz firma Ferrero Polska. W rozgrywkach uczestniczą po dwie najlepsze drużyny (klubowe lub szkolne) z każdego województwa. Turniej Kinder+Sport to nie tylko granie to także możliwość spotkania wielu utytułowanych sportowców - reprezentantów kraju, którzy odwiedzają tą prestiżową imprezę.  W tym roku młodzi siatkarze i siatkarki mogli zdobyć autograf czy zrobić sobie zdjęcie m. in. z Dorotą Świeniewicz – dwukrotną Mistrzynią Europy w Siatkówce Kobiet, Pawłem Korzeniowskim – Mistrzem Świata w Pływaniu, z Reprezentantami Polski w Siatkówce – Alicją Grabką i Grzegorzem Boćkiem. Tradycyjne byli też byli wybitni reprezentanci Polski i ambasadorzy turnieju – Piotr Gruszka i Sebastian Świderski. W przerwach między meczami uczestnicy zawodów mogli aktywnie spędzać czas w specjalnie przygotowanej na ten czas strefie rozrywki „Joy of moving” gdzie animatorzy przeprowadzali bardzo ciekawe zajęcia.

W tych Mistrzostwach Polski Kinder+Sport po raz 4 z rzędu wystąpiła Reprezentacja Dziewcząt Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która w tym roku grała w kategorii „czwórki”. Nasze dziewczęta zajmując XVI miejsce (32 drużyny w każdej kategorii) osiągnęły najlepszy wynik w historii swoich występów na tej imprezie. Na zawodach rozegrały 11 meczów a ich wyniki przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – OLIMPIK Mońki 1:2 (15:6;10:15;10:12), SP Kluczewsko – WTS Włocławek 2:0 (15:10; 15:12), SP Kluczewsko – MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (6:15;6:15), SP Kluczewsko – JASIENIAK Gdańsk 0:2 (5:15;8:15), SP Kluczewsko – GEDANIA Gdańsk 0:2 (13:15;6:15), SP Kluczewsko – POSiR Pszczyna 0:2 (6:15;7:15), SP Kluczewsko – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 0:2 (5:15;8:15), SP Kluczewsko – LIDER Konstantynów Łódzki 1:2 (15:11,7:15;12:14), SP Kluczewsko – Trójka Sulechów 0:2 (12:15;12:15), SP Kluczewsko – ECO UNI Opole 0:2 (9:15;6:15), SP Kluczewsko – VEGA MOSIR Stalowa Wola 1:2 (17:15;9:15,6:11). Uzyskany w Mistrzostwach rezultat jest wspaniałą nagrodą dla tych dziewcząt, które trenują ze sobą od trzech lat i spełniają swoje siatkarskie pasje. Mamy nadzieję, że od września także będą dalej kontynuować przygodę z siatkówką już oczywiście w systemie „szóstkowym”

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Kinder+Sport’2010 w kategorii „czwórki” dziewcząt: 1. MKS Dwójka Zawiercie, 2. UKS JASIENIAK Gdańsk, 3. MKS MOS Wieliczka, 4. MUKS Joker Świecie, 5. VICTORIA Lubowidz, 6. UKS LIDER Rokitnica, 7. GLKS Nadarzyn, 8. UKS Centrum POSiR Pszczyna, 9. LIBERO VIP Aleksandrów Łódzki, 10. LIDER Konstantynów Łódzki, 11. MKS Polonia Świdnica, 12. GEDANIA Gdańsk, 13. UKS Trójka Sulechów, 14. ECO UNI Opole, 15. VEGA MOSiR Stalowa Wola, 16. SP Kluczewsko, 17. SAS Sejny, 18. SP 18 Koszalin, 19. GLINKA ACADEMY UKS Śmigiel, 20. UKS KORAL Wrocław, 21. KS Prądniczanka Kraków, 22. UKS OLIMPIK Mońki, 23. LUKS Sukces Komprachcice, 24. UKS SALOS Ełk, 25. Zahir Volley Wschowa, 26. SL Salos Kalina Lublin, 27. MKS Gala Skarżysko Kamienna, 28. WTS Włocławek, 29. SMS SP3 PLAS Gryfice, 30. UKS Jagiellończyk Biała Podlaska, 31. Sparta Rzeszów, 32. KURIAN Volley Olsztyn.

Reprezentacja SP Kluczewsko uzyskała najwyższe miejsce spośród drużyn z województwa świętokrzyskiego w kategorii dziewcząt (8 drużyn), które występowały w Mistrzostwach w różnych kategoriach.

Szkołę Podstawową Kluczewsko w Turnieju reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Udział w Mistrzostwach Polski w Zabrzu był zwieńczeniem znakomitego roku siatkarskiego w wykonaniu naszych siatkarek. Dziewczęta z Kluczewska całkowicie zdominowały rozgrywki w kategorii ‘czwórek” jeśli chodzi o Województwo Świętokrzyskie. Zagrały w Mistrzostwach Polski Szkolnych Związków Sportowych w Głuchołazach, gdzie zajęły XI miejsce oraz w kilku silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich (Tuszyn, Łask, Zgierz Wieliczka), w których zaprezentowały się naprawdę bardzo dobrze. Dzięki nim w wielu zakątkach Polski usłyszano o naszej pięknej Gminie. Swoją postawą udowadniają, że warto w nie inwestować. Są wspaniałą promocją Kluczewska!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kluczewsku składa serdecznie podziękowania panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko za pokrycie kosztów udziału w Mistrzostwach Polski – Kinder+Sport’2019.

Zdjęcia TUTAJ:

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 (fotogaleria)Drukuj

Zdjęcia TUTAJ:

Wycieczka do KrajnaDrukuj

18 czerwca uczniowie klas pierwszych i IVb udali się wspólną, integracyjną wycieczkę do malowniczego Krajna położonego u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich. Podziwiali tam miniatury najpiękniejszych budowli świata. Po zaliczeniu szkolenia przeprowadzonego przez uprawnionego instruktora przeszli dwie trasy w parku linowym. Potem  obejrzeli  film z realnymi efektami w kinie 6D. Następnie skorzystali z różnorodnych atrakcji w Lunaparku. Uśmiechnięci i pełni wrażeń wrócili do domów.

Ewelina Dumin,  Aleksandra Skórnicka,  Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Rodzinny piknik klas pierwszychDrukuj

W dniu 12 czerwca 2019r. na stadionie sportowym w Kluczewsku odbył się piknik z okazji Dnia Rodziny. Rodzice wraz ze swoimi pociechami zmierzyli się w różnych konkurencjach sportowych. Uczestnicy chętnie brali udział w zabawach i tańcach. Po zmaganiach sportowych wszyscy usiedli wokół ogniska i wspólnie biesiadowali.

Dziękujemy Rodzicom z inicjatywę i zaangażowanie w przygotowanie pikniku.

Aleksandra Skórnicka, Ewelina Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

PANTOMIMA W NASZEJ SZKOLEDrukuj

W ramach innowacji pedagogicznej „Teatr NIE TAKI zwyczajny – pantomima” grupa uczniów Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku wzięła udział w trzech spotkaniach warsztatowych. Poprowadził je doświadczony aktor i instruktor z Krakowa p. Tadeusz Dylawerski. Uczniowie podczas kilkunasto godzinnych zajęć odkrywali tajniki tego rodzaju sztuki. W czasie innowacji dzieci poznały podstawowe elementy pantomimy. Nauczyły się wyrażać swoje emocje, myśli poprzez gesty- mowę ciała. Doskonale radzą sobie ze stresem związanym z występowaniem na scenie. Ćwiczenia tego typu zwiększyły koordynację oraz świadomość własnego ciała, rozwinęły jego twórczy potencjał.
Warsztaty obejmujące elementy pantomimy, teatru ruchu, tańca oraz improwizacji przygotowały uczniów do przedstawień teatralnych pt. „Pisk Białego Orła” oraz „Opowieść o Karolu Wojtyle”, w których zaprezentowali zdobyte umiejętności.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Kluczewsko p. Rafała Pałki za sfinansowanie zajęć.

Aleksandra Skórnicka. Agnieszka Herczyńska, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

THE MASTER OF THE VOCABULARYDrukuj

W czerwcu 2019 roku w klasach I-II odbył się konkurs: „The Master of the vocabulary”- Mistrz słownictwa z języka angielskiego. Chcąc zdobyć  tytuł mistrza uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością słownictwa określonego w podstawie programowej oraz wykraczającego poza jego ramy.

Oto wyniki konkursu:

Klasa I a

Wiktor Kuder                                                                                                                                   Rafał Majecki

Klasa I b

Mikołaj Dębowski                                                                                                                             Tymoteusz Kowalczyk

Klasa II a

Kaspian Łazarski

Klasa II b

Gabriela Barszcz

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

                                                        Małgorzata Auguscik-Osicka

TEATR TRZECH JĘZYKÓWDrukuj

W dniu 11.06 2019 w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Kluczewsku odbyło się, w ramach innowacji pedagogicznej,  przedstawienie pt.; „TEATR TRZECH JĘZYKÓW.”  Przedstawienie stanowiło dopełnienie półrocznej pracy nauczycieli działających w zespole językowym oraz ich uczniów. Sztuka została zaprezentowana najmłodszym dzieciom , które były zaciekawione wesołą, roztańczoną i rozśpiewaną adaptacją bajki o Czerwonym Kapturku.

Inspiracją do powstania niniejszej innowacji było  dążenie do zainteresowania uczniów językiem angielskim i niemieckim oraz wpojenia im przekonania, że we współczesnym świecie znajomość języków obcych jest  przyszłością. Aby osiągnąć ten cel, niezbędne jest uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języków w szkole. Program innowacji zakładał, że nauka zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego nie będzie kojarzyć się uczniom z obowiązkiem   siedzenia w szkolnej ławce i długą listą słów do zapamiętania.   Przeciwnie – atrakcyjna forma zajęć przyczyni się do znaczącego pogłębienia znajomości obu  języków oraz zmotywowania uczniów do samodzielnej nauki poprzez ukazanie wszechobecności języka angielskiego i niemieckiego we współczesnym świecie.

Aby uczniowie mogli rozwijać zdolności językowe, wykorzystywane były różnorodne metody i formy pracy pozwalające na kontakt z żywym językiem oraz wszechstronne rozwijanie podstawowych elementów znajomości języka obcego: czytania ze zrozumieniem, mówienia, pisania oraz słuchania. Uczniowie przygotowywali scenki, by ćwiczyć praktyczne wykorzystanie poznanych struktur językowych w naturalnych sytuacjach komunikacyjnych.

Nowatorstwo innowacji polegało na nauce języka angielskiego i niemieckiego z wykorzystaniem dramy. Pozwoliło to uczniom w sposób bardziej aktywny kształcić  umiejętności ustnego prezentowania i przekazywania informacji.

Nadrzędnym celem niniejszej innowacji było rozwijanie umiejętności skutecznego, swobodnego oraz poprawnego komunikowania się w języku obcym, dlatego główną z metod, która była wykorzystywana podczas zajęć, była metoda komunikacyjna. Opiera się ona na aktywnym rozwijaniu kluczowych umiejętności językowych i kładzie nacisk na funkcjonalność języka. Podstawowymi technikami stosowanymi na zajęciach prowadzonych metodą komunikacyjną były różnorodne ćwiczenia konwersacyjne, które miały naśladować rozmowy oraz sytuacje spotykane w życiu codziennym.         

Małgorzata Auguścik-Osicka, Ewelina Kluska, Izabela Janus

Zdjęcia TUTAJ:

 

Siatkarki SP Kluczewsko grały w Ogólnopolskim Turnieju w WieliczceDrukuj

16 czerwca Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Fundacji Małgorzaty Glinki, który odbył się w Wieliczce. W turnieju „czwórek” zagrało 16 zespołów a wśród nich „czołówka” najlepszych drużyn obecnie w Polsce (GLKS Nadarzyn, ECO UNI Opole, UKS MOSM II Bytom, KS Siatkarz I Koło, MKS Dwójka Zawiercie, Joker Świecie, KS Siatkarz II Koło, MKS MOS III Wieliczka, MKS MOS I Wieliczka, UKS MOSM I Bytom, GLKS II Nadarzyn, KS Stal Grudziądz, MKS MOS II Wieliczka, Akademia SOS Toruń/Lniano, SP Kluczewsko, Vega MOSIR Stalowa Wola). Nasze siatkarki w pierwszej fazie trafiły do grupy „D”. Ich rywalkami były: MKS MOS II Wieliczka, Akademia SOS Toruń/Lniano oraz Vega MOSIR Stalowa Wola. Wyniki kluczewianek przedstawiają się następująco (grano jednego seta do 20 pkt.): Kluczewsko – Toruń 18:20, Kluczewsko – Wieliczka II 20:15, Kluczewsko – Stalowa Wola 14:20. Zajmując III miejsce w grupie dziewczęta z Kluczewska trafiły do gry w fazie o miejsca 9-16 (Grupa H – KS Siatkarz I Koło, MKS MOS III Wieliczka, KS STAL Grudziądz, SP Kluczewsko). Wyniki Grupy „H”: Kluczewsko – Koło 20:11, Kluczewsko – Wieliczka III 20:9, Kluczewsko – Grudziądz 20:7. Po wygraniu Grupy „H” w decydującym meczu o miejsca pokonujemy GLKS II Nadarzyn 20:17 i ostatecznie zajmujemy IX pozycję w końcowej klasyfikacji turnieju.

Turniej w Wieliczce był wspaniałym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które w 23 czerwca rozpoczynają się w Zabrzu.

SP Kluczewsko w Wieliczce zagrało w składzie: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Toborek. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w KluczewskuDrukuj

12 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek. W tym dniu uczniowie włączyli się w powyższą akcję i  uczestniczyli w wielu wydarzeniach promujących czytelnictwo. Dzieci z grup przedszkolnych wypowiadały się na temat swoich ulubionych postaci bajkowych, oglądały książeczki znajdujące się na półce bookcrossingowej oraz słuchały bajek i opowiadań czytanych przez wychowawczynie. Natomiast uczniowie klas starszych wraz z nauczycielami i wychowawcami przemaszerowali ulicami Kluczewska wraz ze swoimi ulubionymi książkami oraz plakatami reklamującymi czytelnictwo.
W powyższe działanie włączyliśmy również społeczność lokalną. Odwiedziliśmy instytucje tj. Urząd Gminy, Bibliotekę Publiczną, Apteki, Gminny Ośrodek Zdrowia oraz Bank Spółdzielczy. Myślą przewodnią tej akcji było hasło: „Pozwól książce powędrować, po co w półce ma się chować”. Sięgajmy więc po książkę jak najczęściej i dzielmy się nią z innymi.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Srebro i Brąz naszych Siatkarek w Finale "Świętokrzyskie Mini Volley Cup'2019Drukuj

13 czerwca w Hali Legionów w Kielcach odbył się Wielki Finał Wojewódzki cyklu turniejów „Świętokrzyskie Mini Volley Cup’2019” w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców. Szkołę Podstawową z Kluczewska reprezentowała drużyna „czwórek” oraz Kinga Czaińska (Rok urodzenia – 2009) w kategorii „single”.

Nasza „singielka” zaprezentowała się świetnie zajmując ostatecznie II miejsce i zdobywając Wicemistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego. Należy podkreślić, że Kinga dopiero co wróciła do grania po przebytej anginie tym bardziej jej sukces jest wartościowy.

W finale najstarszej kategorii „czwórek” zagrała nasza najlepsza drużyna i trzeba przyznać, że dziewczyny zaprezentowały iście wakacyjną formę. Najpierw pewnie wygrywamy swoją grupę, następnie 3 godziny czekamy na mecz półfinałowy z Galą Skarżysko Kamienna. Mecz rozpoczynamy fatalnie i gramy bardzo słabo, szczególnie w zagrywce i obronie. Mimo lepszej końcówki nie dajemy rady dogonić przeciwniczek i ostatecznie przegrywamy 19:21. W meczu o III miejsce już spokojnie pokonujemy FUN SPORT I Kielce 21:11 i zdobywamy brązowe medale.

Klasyfikacja końcowa turnieju czwórek: 1. GALA Skarżysko Kamienna, 2. SP 25/3 Kielce. 3. SP Kluczewsko, 4. FUN Sport I Kielce, 5. MUKS Ostrowiec Św., 6. SP Radoszyce, 7. Victoria Włoszczowa.

SP Kluczewsko na Finale Wojewódzkim „Świętokrzyskie Mini Volley Cup’2019” reprezentowały: „Single” – Kinga Czaińska; „Czwórki” – Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Toborek. Opiekun – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Wycieczka integracyjna po województwie lubelskim i mazowieckimDrukuj

W dniu 8 czerwca 2019r. uczniowie Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku w tym grupa uczniów należąca do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, harcerze oraz panie z Dyskusyjnych Klubów Książki w Dobromierzu i Kluczewsku uczestniczyli w wycieczce do Czarnolasu, Puław i Janowca. W Czarnolesie zwiedziliśmy Muzeum Jana Kochanowskiego. Odwiedziliśmy miejsce, gdzie rosła słynna lipa wspominana w utworach poety. Następnie udaliśmy się do Puław. Byliśmy w Pałacu Czartoryskich. Wśród pięknych pawi spacerowaliśmy po pałacowym parku. Kolejnym punktem wycieczki był Janowiec. Tu podziwialiśmy piękny widok z zamkowego wzgórza, poznaliśmy historię zamku oraz zobaczyliśmy skansen budowli folwarcznych, tzw. zespół dworski. Była to wycieczka integracyjna, na której zarówno dzieci i dorośli bawili się doskonale. Wszyscy pełni wrażeń późnym wieczorem powróciliśmy do domów.

Serdeczne podziękowania składamy p. Wójtowi Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Małgorzata Walasek, Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

"Podaruj Miłość"Drukuj

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. To wezwanie ewangeliczne, jako motto w swoim życiu przyjął ks. Andrzej Zawadzki – kielecki misjonarz pracujący w dalekiej Afryce w miejscowości Buyo na Wybrzeżu Kości Słoniowej. 30  maja 2019r. spotkał się z dziećmi z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku.

Dzieci należące do Ogniska misyjnego Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w naszej szkole od 16 lat utrzymują współpracę z ks. misjonarzem. Piszą listy, kartki świąteczne, finansują  naukę w szkole dzieciom w Afryce. Środki finansowe zdobywają przez swoje wyrzeczenia i drobne ofiary, wystawione jasełka wraz z młodzieżą z Publicznego Gimnazjum,  sprzedaż kartek świątecznych, pisanek wielkanocnych.  Spotkanie odbyło się w bardzo serdecznej atmosferze. Dzieci z zaciekawieniem słuchały  ks. misjonarza i oglądały prezentowane zdjęcia dotyczące jego pracy misyjnej oraz  włączyły się do dyskusji.

Ksiądz przedstawił krótką  charakterystykę Wybrzeża Kości Słoniowej, ukazując zarys takich zagadnień jak: położenie, klimat, bogactwa mineralne, przemysł, strukturę Kościoła, zaangażowanie wiernych w liturgię świętą, budowę kaplic, kościoła, uprawy w rolnictwie, języki urzędowe i plemienne, wyznania religijne, zwyczaje, tradycje w rodzinie, funkcjonowanie służby zdrowia, szkolnictwo, podkreślając bardzo trudną sytuację dzieci. Mówił między innymi: „ Dzieci w Afryce muszą bardzo ciężko pracować. Mając 3 lata już pomagają swoim rodzicom w pracach domowych. Dużo dzieci jest analfabetów, nie umieją pisać ani czytać. Ze względu na brak środków finansowych, rodziców nie stać na naukę dzieci w szkole, ponieważ szkoły są prywatne. Brak wody , leków, szczepionek, gorący tropikalny klimat przyczynia się do rozwoju ciężkich chorób, które nie leczone prowadzą  do dużej umieralności dzieci „

Na zakończenie ks. misjonarz serdecznie podziękował za modlitwę i ofiarę pieniężną dzieciom i młodzieży szkolnej oraz udzielił Bożego Błogosławieństwa.

Opracowała: Barbara Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

 

Piłkarze SP Kluczewsko wygrywają Majowy Turniej Piłki Nożnej!Drukuj

5 czerwca na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kluczewsku odbyła się XVII edycja Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora ZPS w Kluczewsku.. W zawodach zagrało pięć drużyn: SP Kurzelów, SP Konieczno, SP Komorniki i SP Kluczewsko oraz SP Dobromierz. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Dobromierz – Komorniki 2:0, Kurzelów – Kluczewsko 1:1 (samobójcza), Komorniki – Kurzelów 0:6, Konieczno – Dobromierz 0:0, Kurzelów – Konieczno 0:3, Komorniki – Kluczewsko 0:8 (Damian Barczyński 3, Jakub Walasek 2, Jakub Nowak, Jakub Prokop, Kuba Dumin), Konieczno – Kluczewsko 0:3 (Damian Barczyński 2, Jakub Walasek), Dobromierz – Kurzelów 1:1, Dobromierz – Kluczewsko 0:4 (Damian Barczyński 2, Jakub Walasek, Jakub Prokop). Komorniki – Konieczno 0:6.

Triumfatorem turnieju została Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: 1. SP Kluczewsko – 10 pkt., 2. SP Konieczno – 5 pkt., 3. SP Kurzelów – 5 pkt., 4. SP Dobromierz – 5 pkt., 5. SP Komorniki – 0 pkt.

Królem Strzelców Turnieju został Damian Barczyński z SP Kluczewsko – zdobywca 7 goli. Statuetkę Najlepszego Bramkarza odebrał Dawid Bąk z SP Komorniki, Najlepszym Piłkarzem został Mateusz Tatar z SP Konieczno. Wszystkie drużyny na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, dyplomami i medalami, które wręczyli dyrektorzy ZPS Kluczewsko – p. Irena Orzechowska i p. Jacek Zięba.

Sponsorami XVII Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w Kluczewsku byli: Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku, p. Sławomir Orzechowski – kierownik Gminnego Klubu Sportowego GKS Kluczewsko.

Reprezentacja SP Kluczewsko grała w następującym składzie: Kacper Pura – Damian Barczyński, Jakub Walasek, Jakub Prokop, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Hubert Jambor, Kuba Dumin, Bartłomiej Marcinkowski. Opiekun – p. Tomasz Dębowski, p. Beata Bąk.

Zdjęcia TUTAJ:

Umiem pływaćDrukuj

Uczniowie klas I i II Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku  uczestniczą w zajęciach sportowych w ramach projektu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać”. Inicjatorem projektu jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Zajęcia odbywają się na pływalni  Nemo  we Włoszczowe pod okiem instruktorów nauki pływania.

Uczestnicy projektu na zajęcia dojeżdżają bezpłatnie, ponieważ  koszty przejazdu finansuje  Gmina Kluczewsku.

27. 05. 2019r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z ratownikiem Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w  Kielcach.

W trakcie prezentacji nasi wychowankowie dokładnie dowiedzieli się  na czym polega praca ratownika wodnego, poznali sprzęt służący do ratowania ludzi w wodzie, a przede wszystkim poznali zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

To bardzo ważne zagadnienie zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji.

Barbara Włodzik

Zdjęcia TUTAJ:

III miejsce siatkarzy SP Kluczewsko w Finale Wojewódzkim Kinder + Sport 2019Drukuj

28 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Minisiatkówki Chłopców Kinder + Sport 2019.

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w kategorii „trójek” (jeden zespół) i „dwójek” (5 zespołów). W kategorii „ trójek” wystąpiło 6  zespołów, natomiast „dwójek” – 16 zespołów. Drużyny  rywalizowały ze sobą systemem „brazylijskim” (jeden set do 25 punktów).

Klasyfikacja końcowa trójek przedstawiała się następująco: Plas Kielce – 1 miejsce, Busko Zdrój – 2 miejsce, SP Kluczewsko – 3 miejsce.

Nasz zespół trzyosobowy wystąpił  składzie: Nowak Jakub (kpt.), Dumin Kuba, Czaiński Kacper.  

W drużynach dwuosobowych wystąpili: Początek Igor, Malasy Jakub, Kluza Oliwier, Cegieła Maciej, Ławiński Piotr, Kapuściak Daniel, Borkowki Nataniel, Pura Kacper,  Rokosa Konrad i Czaiński Mateusz. Opiekun zespołówp. Beata Bąk

Nasi  siatkarze na turnieju zaprezentowali się z bardzo dobrej strony co dobrze rokuje na przyszłość.

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w największym turnieju w Europie!!!Drukuj

28 maja w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kinder+Sport’2019. W kategorii „czwórek” wystąpiły dwa zespoły Szkoły Podstawowej z Kluczewska. I zespół nie dał szans swoim rywalkom i pewnie awansował do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 23-26 czerwca w Zabrzu!

W zawodach „czwórek” wystąpiło 8 zespołów, które grały ze sobą systemem „brazylijskim” (jeden set do 25 punktów). Wyniki poszczególnych spotkań pierwszego zespołu przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – Victoria III Włoszczowa 25:7, SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko – Kamienna 25:19. Półfinał: SP I Kluczewsko – SMS Ostrowiec Świętokrzyski 25:14. Finał: SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko Kamienna 25:14.

Nasz drugi zespół rozpoczął turniej od porażki z FUN SPORT Kielce 19:25. W drugim decydującym o pozostaniu w zawodach spotkaniu SP II Kluczewsko zmierzyło się z Victorią II Włoszczowa. Niestety w połowie seta bardzo groźnie wyglądającej kontuzji (skręcenie stawu skokowego) doznała kapitan zespołu – Natalia Wójcik. Ostatecznie osłabione kluczewianki przegrały mecz w stosunku 18:25 i odpadły z dalszych rozgrywek.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP I Kluczewsko, 2. GALA Skarżysko, 3. FUN SPORT Kielce, 4. SMS Ostrowiec Świętokrzyski, 5-8. SP II Kluczewsko, Victoria I Włoszczowa, Victoria II Włoszczowa, Victoria III Włoszczowa.               

Rozgrywki Minisiatkówki Kinder+Sport są największym tego typu turniejem w Europie. W całym cyklu bierze w nim udział ponad 40 tysięcy młodych adeptów siatkówki. Niezmiernie cieszy to, że w tych prestiżowych zawodach już po raz czwarty z rzędu zagrają młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska. W tym roku odbędzie się jubileuszowa XXV edycja turnieju.

SP Kluczewsko w turnieju reprezentowały: I zespół: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec; II zespół: Natalia Wójcik (kpt.), Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek; Opiekun zespołów – p. Tomasz Dębowski

Natalii, Wiktorii oraz Nikoli życzymy jak najszybszego wyleczenia kontuzji.

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarki SP Kluczewsko zagrały w Mistrzostwach Polski!!!Drukuj

W dniach 23-26 maja 2019 r. w Głuchołazach (woj. opolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz Kompleks Turystyczny „Sudety” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach.

W rozgrywkach dziewcząt wzięło udział 18 reprezentacji (Mistrzów lub Wicemistrzów Województw), a wśród nich Szkoła Podstawowa z Kluczewska, która jako Mistrz Województwa Świętokrzyskiego reprezentowała Nasze Województwo i Gminę Kluczewsko w tych prestiżowych zawodach.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystego losowania, po którym to SP Kluczewsko trafiło do  grupy „B”. Przeciwniczkami kluczewianek w pierwszej fazie zawodów były: SP nr 4 Giżycko, oraz SP nr 1 Łask. Poszczególne wyniki meczów kluczewianek przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP nr 4 Giżycko 0:2, SP Kluczewsko – SP nr 1 Łask 2:0. Dziewczęta z Kluczewska zajmując 2 miejsce w grupie awansowały do rywalizacji o miejsca 1-12. Na początku tej fazy rozgrywek przyszło im rywalizować w grupie „J” wraz z SP Sejny i SP nr 50 Wrocław. Wyniki grupy „J”: SP Kluczewsko – SP Sejny 1:2, SP Kluczewsko – SP nr 50 Wrocław 0:2. Po dwóch porażkach kluczewianki trafiły do gry o miejsca 9-12. Tutaj ich rywalem była drużyna SP nr 8 Świecie, która pokonała nasze siatkarki w stosunku 2:1. Przegrana w tym meczu spowodowała, że SP Kluczewsko w ostatnim meczu zawodów zagrało o miejsce 11, spotykając się z PSP nr 19 Kędzierzyn - Koźle. Nasze siatkarki po pasjonującym drugim secie pokonały swoje rówieśniczki z Kędzierzyna 2:0 (25:18; 26:24), i dzięki temu zdobyły 11 miejsce w Polsce w Mini-Siatkówce.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski przedstawia się następująco: 1. SOS SP Nadarzyn, 2. SP nr 155 Kraków, 3. SP nr 4 Andrychów, 4. SP Sejny, 5. SP nr 85 Gdańsk, 6. SP Śmigiel, 7. SP nr 50 Wrocław, 8. SP 4 Giżycko, 9. SP 8 Świecie, 10. SP 6 Mielec, 11. SP Kluczewsko, 12. PSP nr 19 Kędzierzyn – Koźle, 13. SP nr 18 Koszalin, 14. SP nr 6 Pyskowice, 15. SP nr 1 Łask, 16. PSP Komprachcice, 17. SP nr 3 Sulechów, 18. SP nr 9 Biała Podlaska.

SP Kluczewsko w Mistrzostwach zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka. Opiekun - p. Tomasz Dębowski

Jedenaste miejsce siatkarek z Kluczewska w Polsce jest ich wspaniałym osiągnięciem. Te młode zawodniczki po raz kolejny udowodniły, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu na zajęciach pozalekcyjnych można spełniać swoje marzenia awansując na Mistrzostwa Polski i rywalizować z najlepszymi drużynami naszego kraju. Nasza drużyna była jedyną reprezentacją na tych zawodach, w której grają dziewczęta nienależące do żadnego klubu sportowego. Jeszcze raz należą się im ogromne brawa za osiągnięty wynik.

4-dniowy pobyt na takiej imprezie był dla dziewcząt niezapomnianą przygodą, sposobem na zdobycie nowych doświadczeń i znajomości. W zawodach uczestniczyło ponad 400-tu młodych adeptów siatkówki – dziewcząt i chłopców. Oprócz emocji sportowych na zawodniczki czekało wiele innych atrakcji, m. in. „płukanie złota”, wyjazd do Czech, strzelanie z łuku oraz wspólne dyskoteki.

Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Kluczewsko – panu Rafałowi Pałce za pokrycie kosztów wyjazdu i pobytu na Mistrzostwa Polski oraz Akademii PGE Skry Bełchatów za ufundowanie kompletu koszulek na wyżej wymienione Mistrzostwa.

Zdjęcia TUTAJ:

Autor zdjęć - p. Sławomir Orzechowski

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II PATRONEM SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KLUCZEWSKUDrukuj

Dnia 23 maja odbyła się uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Kluczewsku. Inauguracyjnej Mszy Św. przewodniczył  Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jan Piotrowski ordynariusz diecezji kieleckiej. W nabożeństwie uczestniczyli: księża, uczniowie, rodzice, władze samorządowe, pracownicy szkoły, jednostek organizacyjnych gminy, sołtysi, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły, emeryci. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Wiktor Kowalski doradca Wojewody Świętokrzyskiego  oraz Pani Katarzyna Nowacka Świętokrzyski Wicekurator Oświaty.

Po zakończeniu Mszy Św. uroczystość przeniosła się na plac szkolny, gdzie wójt gminy Rafał Pałka oraz  dyrektor szkoły Irena Orzechowska wspólnie odsłonili tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Kontynuacja ceremonii miała miejsce w hali sportowej. Zostały tam wprowadzone sztandary Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku i Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego ps. ,,Hubal” w Dobromierzu. W dalszej kolejności  został odśpiewany hymn narodowy. Następnie  pani dyrektor odczytała uzasadnienie wyboru patrona, a pan Mateusz Strychalski przewodniczący Rady Gminy Kluczewsko odczytał i przekazał dyrektorowi   uchwałę Rady Gminy z dnia 29 marca 2019 r. o nadaniu imienia szkole. Po czym fundatorzy sztandaru wbili w drzewiec honorowe gwoździe. Kolejnym punktem było uroczyste przyjęcie sztandaru przez panią dyrektor i przekazanie go społeczności uczniowskiej. Po jego prezentacji przedstawiciele każdej z klas złożyli ślubowanie. Zaproszeni goście wyrazili  gratulacje i słowa uznania dotyczące trafności wyboru św. Jana Pawła II na patrona szkoły.

W następnej kolejności uczniowie odegrali sztukę z elementami pantomimy obrazującą wzruszającą historię życia i pontyfikatu papieża. Sylwetkę patrona przybliżyła również prezentacja filmu pt. ,,Jan Paweł II - Największy Polak Wszechczasów”. Wszyscy zebrani mieli także możliwość wysłuchania premiery utworu pt. „Uczniowie Jana Pawła II” w wykonaniu chóru szkolnego oraz ucznia klasy VI – Kamila Turczyna, tekst piosenki napisała jego mama pani Jolanta, a muzykę skomponował pan Mieczysław Król.

Na zakończenie uroczystości wszyscy odśpiewali hymn rodziny szkół noszących imię Jana Pawła II. Goście otrzymali pamiątkowe podziękowania od szkoły, po czym udali się na poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia w/w uroczystości oraz wsparli finansowo i materialnie to nadzwyczajne wydarzenie.

Zdjęcia TUTAJ: