Losowy obrazek

Wizyty

free counters

Kontakt

ZPS Kluczewsko
ul. Leśna 1
29-120 Kluczewsko
tel. 447814287
spkluczewsko@poczta.fm

Czas

Dobry wieczor
Dobry wieczor
Teraz jest 23:41

Kalendarz

<< Listopad 2017 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Brak wydarzeń.

Korowód NiepodległościDrukuj

W dniu 20 listopada br. uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczestniczyli w „Korowodzie Niepodległości" zorganizowanym w Domu Kultury we Włoszczowie przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Agatę Wojtyszek. Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i ma na celu wzmacnianie więzi obywatelskich oraz wskazanie młodemu pokoleniu  Polaków wzorowych postaw patriotycznych. Korowód rozpoczął się ciekawą, multimedialną lekcją historii przeprowadzoną przez panią historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, Edytę Krężołek. Następnie dzieci w trzyosobowych drużynach wzięły udział w quizie historycznym. Po bardzo wyrównanej walce drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce.

W dalszej części spotkania uczniowie mogli korzystać z licznych atrakcji przygotowanych na tę okazję. Oglądali wystawę, gdzie największym zainteresowaniem, szczególnie chłopców, cieszyła się prezentowana przez instruktorów broń i umundurowanie żołnierskie, robili pamiątkowe zdjęcia w fotobudce oraz przy fotościance. Mieli także możliwość strzelania z broni pneumatycznej.

Organizatorzy akcji przygotowali dla wszystkich uczestników biało- czerwone wiatraczki oraz „Elementarz Małego Patrioty", który przybliża historię naszej Ojczyzny.

Ta wspaniała lekcja historii na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Urszula Jeziorska, Aleksandra Skórnicka, Bożena Celebańska- Suliga

Zdjęcia autorstwa p. Aleksandry Skórnickiej TUTAJ:

Recepta na zdrowie w Naszej SzkoleDrukuj

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 realizowana jest innowacja pedagogiczna „RECEPTA NA ZDROWIE”.

17 listopada 2017r. w godzinach popołudniowych grupa chętnych uczniów wzięła udział w warsztatach mających na celu promowanie zdrowego odżywiania.

Uczniowie obejrzeli krótkie filmiki pokazujące wpływ wyboru produktów spożywczych na nasze zdrowie. Następnie czytali składy zawarte w tzw. „zdrowych produktach” i w ten sposób uświadamiali sobie jak ważne jest czytanie składów kupowanych produktów.

Po szczegółowym zapoznaniu się z piramidą żywienia z chęcią przygotowywali sałatki, przekąski, pasty oraz dipy, które potem wspólnie z mamami i opiekunami w miłej atmosferze konsumowali.

Dużym powodzeniem cieszyła się sałatka z cieciorki i pęczaku, której przepis zamieszczamy  poniżej.

1 torebka kaszy pęczaku(100g)

1 puszka ciecierzycy

1 pomarańcza

kilka liści jarmużu

Całość polewamy sosem  – 1 łyżka miodu,1 łyżka octu jabłkowego i 1 łyżka oliwy z oliwek. Całość mieszamy.  SMACZNEGO

                              Opiekunowie: E.Glanda, U.Jeziorska i B.Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Relaksujący dzień w przedszkoluDrukuj

17 listopada przedszkolaki podczas zajęć w przedszkolu poznawały różne techniki masażu. Dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Stobienieckiej, dzieci  miały możliwość skorzystania z masażu wykonywanego lodem, olejkami, czekoladą oraz gorącymi kamieniami. Zajęcia  odbywały się przy dźwiękach hawajskiej muzyki, która niezwykle odprężała, a powietrzu czuć było piękne zapach aromatycznych olejków.  Najwięcej atrakcji dostarczył masaż twarzy wykonany z wykorzystaniem czekolady, a najwięcej nieuzasadnionej obawy wzbudzały bańki chińskie.  Podczas zabaw pobudzone zostały zmysły zapachu, słuchu, dotyku oraz smaku. Pani Małgosia z wielka pasją opowiadała o tajnikach masażu, zachęcała do korzystania z dobrodziejstw jakie niesie za sobą masaż leczniczy czy relaksacyjny. Zaprezentowała przyniesione przez siebie rekwizyty m.in. stół do masażu, chusty, hawajskie kwiaty.

Serdecznie dziękujemy naszemu miłemu gościowi za poświęconym nam czas oraz zafundowanie dnia pełnego pozytywnych wrażeń i dostarczenie wielu atrakcji.

Zdjęcia TUTAJ:

III Rejonowy Konkurs Recytatorski "Otuleni Jesienią"Drukuj

Szumiał las, śpiewał las,
Gubił złote liście,
Świeciło się jasne słonko
Chłodno a złociście…

Rano mgła w pole szła,
Wiatr ją rwał i strzępił…
Opadały ciężkie grona
Kalin i jarzębin…

W dniu 16 listopada 2017r. w Zespole Przedszkolno Szkolnym w Kluczewsku odbył się III Rejonowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Otuleni jesienią” zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną i Samorząd Uczniowski. Uczniowie recytatorzy wraz z opiekunami licznie przybyli z Bebelna, Bukowy, Czarncy, Dobromierza, Komornik, Konieczna, Krzętowa, Mieczyna i Oleszna. W konkursie wzięli udział także przedstawiciele naszej szkoły.
Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: P. Justyna Kowalska- Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie,  P. Zbigniew Woldański - instruktor teatru i tańca Domu Kultury we Włoszczowie, P. Monika Bakalarz -  animator społeczny gminy Kluczewsko, P. Renata Dziedzic - opiekun świetlicy wiejskiej w Rączkach.

Do recytacji przystąpiło 23 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród uczniów klas I – III laureatami zostali:

I miejsce – Zuzanna Gaik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzętowie,

II miejsce – Filip Ruszczyk z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu,

III miejsce – Adam Plich ze Szkoły Podstawowej w Czarncy.

Wyróżnienie otrzymała Judyta Drej ze Szkoły Podstawowej w Olesznie.

Wśród uczniów klas IV –V zwycięzcami zostali:

I miejsce – Aleksandra Kotwica z Zespołu Placówek Oświatowych w Bukowie,

II miejsce – Nina Parzuchowska z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku,

III miejsce-  Krzysztof Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Olesznie.

Wśród uczniów klas VI- VII laureatami zostali:

I miejsce – Maja Kantorosińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzętowie,

II miejsce- Daria Drej z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Komornikach,

III miejsce-  Wiktoria Wójcik z Zespołu Placówek Oświatowych w Bukowie.

Wyróżnienie otrzymała Kinga Puchowska z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu.

Rozstrzygnięcie konkursu poprzedził taniec w wykonaniu uczennic z klas VI do utworu „Deszczowa piosenka” oraz inscenizacja taneczno- ruchowa naszych przedszkolaków z grupy „0” B.
Podczas imprezy  harcerze pomagali w sprawach organizacyjnych a Samorząd Uczniowski przygotował dla uczestników poczęstunek.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu nagrody oraz dyplomy wręczył  Pan Sławomir Krzysztofik - Wizytator Kuratorium w Kielcach. Słowa uznania wyrazili także księża z naszej parafii, którzy  przekazali na ręce Pani Dyrektor kilka książek na rzecz biblioteki szkolnej.

Serdeczne podziękowania składamy  Pani Dyrektor ZPS w Kluczewsku – Irenie Orzechowskiej za ufundowanie nagród rzeczowych.

Aleksandra Skórnicka, Ewelina Dumin, Agnieszka Herczyńska, Małgorzata Walasek

Zdjęcia: TUTAJ

Zapraszamy na Aerobik!!!Drukuj

W każdą środę o godzinie 18:00 w sali gimnastycznej

Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku odbywają się zajęcia aerobiku.

Zajęcia są bardzo atrakcyjne, pozytywnie wpływają na stan ciała i ducha.

Stanowią świetną formę spędzania wolnego czasu na długie jesienne i zimowe wieczory.

Skierowane są i dostosowane dla Pań i Panów w każdym wieku.


Serdecznie zapraszamy!
Beata Bąk

Zagraj w Orkiestrze!!!Drukuj

Udzielamy Pierwszej PomocyDrukuj

W ramach Rządowego programu ,,Bezpieczna +" zostały przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy z udziałem ratownika medycznego. Celem warsztatów było przekazanie dzieciom wiadomości o tym, jak dbać własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji mogących doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia oraz jak wezwać specjalistyczną pomoc i udzielić pomocy innym osobom będącym w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki spotkaniom uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności, w najlepszy i najciekawszy dla nich sposób, czyli poprzez bezpośrednie oddziaływanie.

          W efekcie uczniowie objęci warsztatami już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

Dziękujemy panu Pawłowi Jamrozowi za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów.

Zdjęcia TUTAJ:

Dzień Jeża w Naszym PrzedszkoluDrukuj

10. 11. 2017 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z okazji Dnia Jeża. Celem tego nietypowego święta było zapoznanie dzieci z życiem jeża i jego środowiskiem przyrodniczym. Przedszkolaki z radością obejrzały prezentację i wysłuchały ciekawostek o bohaterze dnia. Chętnie rozwiązywały zagadki i bawiły się przy „jeżykowych” piosenkach. Aktywnie brały udział w zabawach. Na zakończenie zajęć wykonały jeże stosując różne techniki plastyczne. Niespodzianką były maskotki jeżyki, które dzieci zabrały do domów.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych
Zdjęcia TUTAJ:

Smacznie i zdrowoDrukuj

Trzecioklasiści już kolejny raz przystąpili do akcji Śniadanie daje moc i wspólnie przygotowali smaczne i zdrowe kanapki. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pracy z produktami spożywczymi przygotowanymi przez rodziców. Na stołach znalazły się warzywa, jajka, różne gatunki chleba, serów, wędlin. Z nich uczniowie przygotowali pyszne śniadanie, które wspólnie zjadły. Przypomnieli sobie przy tym zasady zdrowego odżywiania, zwracając szczególną uwagę na przestrzeganie zasad higieny. Wspólny posiłek sprawił wiele przyjemności i dostarczył energii na kolejne zajęcia.

A.Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

II, III i IV Miejsce Siatkarek w FałkowieDrukuj

13 listopada w Fałkowie odbył się drugi z turniejów eliminacyjnych „Świętokrzyskiego Volley Cup”. W kategorii „trójek” wystąpiły trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska, które na co dzień trenują w Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. W zmaganiach tej kategorii zagrało 11 drużyn podzielonych na 3 grupy: Grupa „A”: SP I Kluczewsko, SP Nr 2 II Włoszczowa, SP Komorniki; Grupa „B”: Ćmińsk II, SP II Kluczewsko, SP Nr 2 I Włoszczowa, PSP Fałków; Grupa „C”: Ćmińsk I, Gala Skarżysko, SP Dobromierz, SP III Kluczewsko. Wszystkie nasze drużyny awansowały do fazy finałowej gdzie spotkało się 6 najlepszych ekip, które grały systemem „każdy z każdym”. SP I Kluczewsko ostatecznie zajęło II miejsce (1 porażka), SP II Kluczewsko – III miejsce (2 porażki), SP III Kluczewsko IV miejsce (3 porażki). Najlepsza okazała się GALA Skarżysko – Kamienna, która wygrała wszystkie swoje mecze. Klasyfikacja końcowa turnieju w Fałkowie przedstawia się następująco: 1. GALA Skarżysko – Kamienna, 2. SP I Kluczewsko, 3. SP II Kluczewsko, 4. SP III Kluczewsko, 5. PSP Fałków, 6. SP Komorniki. 7-11. SP Nr 2 I Włoszczowa, SP Nr 2 II Włoszczowa, SP Dobromierz, Ćmińsk I, Ćmińsk II.

Dziewczęta zagrały „niezłe” zawody chociaż troszeczkę szwankowała zagrywka i przyjęcie. Mamy nadzieję, że na treningach poprawimy te elementy i z każdym turniejem będziemy grać jeszcze lepiej.

Kolejny turniej zostanie rozegrany w grudniu w Kielcach.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w następującym składzie:

Pierwszy zespół: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Drugi zespół: Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Trzeci zespół: Kinga Turczyn, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Narodowe Święto NiepodległościDrukuj

Dnia 10 listopada 2017 r. w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Montaż słowno-muzyczny miał przede wszystkim przypomnieć czasy heroicznych powstań i walk, czasy nadziei i zwątpienia, rozterki i uczucia walczących o niepodległość oraz radość z odzyskania wolnej Ojczyzny. Recytacje i patriotyczne pieśni śpiewane przez naszą młodzież sprawiły, że zadumaliśmy się nad losem naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność.

Uroczystość zakończył układ taneczny „Taniec wolności: zaprezentowany przez dziewczęta z klasy IV. Wszyscy z przyjemnością podziwiali młode tancerki wirujące z gracją z biało-czerwonymi wstążkami w takt muzyki Chopina.

Dzień ten był dla społeczności szkolnej lekcją patriotyzmu i historii, hołdem dla wszystkich, którzy oddali swe życie za niepodległość Ojczyzny.

Zdjęcia TUTAJ:

Śniadanie daje mocDrukuj

8 listopada nasze przedszkolaki  przystąpiły do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc, polegającej na zorganizowaniu  wspólnego zdrowego śniadania. W poszczególnych grupach przedszkolnych  panowała duża różnorodność jeśli chodzi o rodzaj posiłków oraz  sposób ich przygotowania. Praktyczne działania poprzedzone były pokazem i pogadanką na temat  zdrowego trybu życia. Przy wspólnym stole, dzieci  tworzyły kolorowe kanapki z produktów, które przygotowały im wychowawczynie. Podczas spożywania wspólnego śniadania zwracano uwagę na wartości odżywcze i kulturę jedzenia. Całej akcji towarzyszyła miła atmosfera.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjęcia TUTAJ:

Spotkanie z panem DzielnicowymDrukuj

9 października 2017r uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem policji, dzielnicowym gminy Kluczewsko Rafałem Tomczykiem, dotyczącym bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z Internetu i jego zasobów oraz odpowiedzialnego udziału w mediach społecznościowych. 

Młodzież poznała jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego wykorzystania internetu do przemocy rówieśniczej, hejtu, obrażania i poniżania swoich kolegów. Wzbogaciła swoją wiedzę o nowe informacje związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji przekazanych im przez przedstawiciela policji, pytali o interesujące ich i budzące wątpliwości zagadnienia, dzielili się własnymi spostrzeżeniami i uwagami.

Udział w tym spotkaniu sprzyjał kształtowaniu odpowiednich postaw młodzieży w korzystaniu z Internetu i odpowiedzialnego, zgodnego z prawem wykorzystania jego zasobów.

Małgorzata Lipniak

Zdjęcia TUTAJ:

Spotkanie z Gino i SuziDrukuj

21 października br. w ramach innowacji pedagogicznej „Teatr NIE TAKI zwyczajny - pantomima” odbył się wyjazd do Krakowa na spektakl pantomimiczny pt. „Gino i Suzi, czyli kochaj sąsiada swego jak siebie samego”. Była to komedia o perypetiach sąsiedzkich.  Podczas oglądania  uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sztuką teatralną oraz doświadczyć emocji jakie towarzyszą w czasie oglądania pantomimy. Po spektaklu aktorzy specjalnie dla nas przybliżyli historię pantomimy. Zademonstrowali maski, charakterystyczny krok oraz gesty, którymi są w stanie opowiedzieć więcej o naturze człowieka niż niejeden realistyczny spektakl. 
Ponadto korzystając z pobytu w Krakowie dzieci miały okazję w czasie rejsu statkiem po Wiśle zwiedzić najstarsze zabytki tego miasta. Znaleźliśmy także czas na spacer po Starym Mieście.       
Dziękujemy Panu Wójtowi Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Szkolny Dzień bez PrzemocyDrukuj

Przemoc jest poważnym problemem w szkołach. Agresywne zachowanie uczniów można obserwować nawet wśród najmłodszych. Nasza szkoła bardzo poważnie traktuje ten problem. 
Z tej okazji  30 października obchodziliśmy „Szkolny Dzień bez Przemocy”. Każdy nauczyciel otrzymał scenariusz lekcji wychowawczej o tematyce przeciwdziałania agresji i przemocy do przeprowadzenia w swojej klasie. Zadaniem uczniów natomiast było  wykonanie plakatu  i logo pod hasłem ,, Stop przemocy”.  Po dwóch godzinach zajęć lekcyjnych wszyscy nauczyciele i uczniowie spotkali się  w sali gimnastycznej, by obejrzeć wykonane przez siebie prace.

 Powyższy problem był także poruszany na spotkaniu z założycielem Sportowej Grupy Kolarskiej Domin Sport p. Andrzejem Dominem, który zachęcając dzieci do uprawiania kolarstwa zwrócił uwagę, na fakt, iż sport jest świetnym sposobem na rozładowanie negatywnych emocji. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z absolwentem naszej szkoły, Krzysztofem Dominem uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w  Kolarstwie w Świdnicy. Krzysztof zaprezentował rower wraz z wyposażeniem oraz odpowiedni strój używany podczas treningów.

Nauczyciele i uczniowie naszej placówki zgodnie podkreślają, że taki dzień jest w szkole bardzo potrzebny i na pewno zapisze się na stałe w naszym kalendarzu. Nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok pamiętajmy, że

KAŻDY Z NAS JEST INNY.   

WSZYSCY JESTEŚMY WAŻNI I POTRZEBNI.

PAMIĘTAJMY O TYM, ABY USZANOWAĆ INNYCH.

STARAJMY SIĘ ŻYĆ TAK, ABY INNYM BYŁO Z NAMI DOBRZE.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

Rozpoczynamy przygodę z pantomimąDrukuj

Uczniowie, którzy aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym naszej szkoły oraz bardzo chętnie biorą udział w licznych imprezach szkolnych i pozaszkolnych chcą stworzyć przedstawienie oparte na gestach. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom opracowaliśmy innowację pedagogiczną „Teatr NIE TAKI zwyczajny- pantomima”. Głównym celem przedsięwzięcia jest poznanie i nauka technik pantomimy oraz ruchu scenicznego pozwalającego na wyrażanie stanów emocjonalnych gestem i mimiką. Ćwiczenia tego typu zwiększą koordynację oraz świadomość własnego ciała, rozwiną jego twórczy potencjał. Nauczą koncentracji oraz wyrażania i rozpoznawania emocji. Pantomima daje świetny efekt w zespole, integruje grupę pozwalając otwierać się na drugiego człowieka.


Zaplanowane działania obejmować będą:

  • Udział w warsztatach pantomimy z doświadczonym aktorem, instruktorem z Krakowa p. Tadeuszem Dylawerskim, który podczas trzech spotkań przeprowadzi dwunastogodzinne zajęcia.
  • Wyjazd do Krakowa na spektakl teatralny- pantomimiczny pt. „Gino i Suzi, czyli kochaj sąsiada swego jak siebie samego”.
  • Przygotowanie własnego przedstawienia teatralnego opartego na gestach.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Ślubowanie Klas IDrukuj

,,Dzień to ważny szalenie

Dziś złożymy przyrzeczenie…

Być uczniami , prymusami.”

Tymi słowami piosenki uczniowie klas I, w dniu 25 października 2017r, potwierdzili swoją gotowość złożenia ślubowania. Wcześniej jednak, wierszem i piosenką, dzieci przedstawiły, czego uczą się w szkole, co wiedzą o swojej Ojczyźnie, o ruchu ulicznym, o przyrodzie. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a  pani dyrektor Irena Orzechowska, przy użyciu symbolicznej kredki,  pasowała każde dziecko na ucznia Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku. Na zakończenie uczniowie klasy III złożyli swoim młodszym kolegom i koleżankom życzenia oraz wręczyli upominki. Po uroczystym apelu dzieci udały się do swoich klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.   

Jolanta Noga

Barbara Włódzik

Zdjęcia TUTAJ:

Przyjemne spotkanie w naszej bibliotece...Drukuj

Spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

19 października 2017r. w Bibliotece Szkolnej w Kluczewsku odbyło się spotkanie w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych z terenu powiatu włoszczowskiego.

Na początku spotkania przybyli goście zwiedzili budynek naszej szkoły. Następnie Panie obejrzały prezentację multimedialną „Jak zachęcić uczniów do czytania?”, na której przedstawiłam formy promocji czytelnictwa organizowane w bibliotece szkolnej w Kluczewsku. W kolejnej części wymieniłyśmy się doświadczeniami na temat rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży. To pobudziło nas do dyskusji na temat preferencji czytelniczych uczniów.

W naszej placówce po przeprowadzonej ankiecie dotyczącej ulubionych przez uczniów książek wynika, iż przedszkolaki najchętniej sięgają po bajeczki, wierszyki i baśnie. W grupie uczniów należących do klas I-III przodują baśnie i opowiadania. Uczniowie należący do klas IV-VII lubią czytać książki przygodowe, baśnie oraz książki biograficzne(zwłaszcza biografie słynnych sportowców), a gimnazjaliści zdecydowanie fantastykę.

Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie – Pani Justyna Kowalska przedstawiła ofertę lekcji prowadzonych w PBW Filii we Włoszczowie z zakresu tematyki regionalnej i literackiej.

Takie wspólne spotkania dają możliwość dzielenia się naszym doświadczeniem, co wpływa na dalszy rozwój naszych bibliotek.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Światowy Dzień OrigamiDrukuj

24 października 2017 r. w świetlicy szkolnej obchodzony był Światowy Dzień Origami. Sztuka ta polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce geometrii i matematyki. Poprzez zginanie ćwiczymy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonywały piękne jesienne liście. Wszyscy przekonaliśmy się, że origami to doskonały sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Siatkarze SP Kluczewsko meldują się w Finale Wojewódzkim!!!Drukuj

26 października w hali w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki V Festiwalu Mini-Siatkówki Chłopców o Puchar Marszałka Woj. Świętokrzyskiego (kategoria „czwórki”). Pewne zwycięstwo w zawodach oraz awans do Finału Wojewódzkiego zapewniła sobie Reprezentacja Chłopców ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska. W turnieju zagrało 5 drużyn: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:1 (25:7; 18:25; 15:10), SP 1 Włoszczowa – SP 2 Włoszczowa 2:0, SP Secemin – SP 2 Włoszczowa 0:2, SP Dobromierz – SP 1 Włoszczowa 2:1, SP Kluczewsko – SP 2 Włoszczowa 2:0 (25:16; 25:11), SP Secemin- SP Nr 1 Włoszczowa 1:2, SP Kluczewsko – SP 1 Włoszczowa 2:0 (25:11; 25:14), SP Dobromierz – SP 2 Włoszczowa 2:1, SP Secemin – SP Dobromierz 1:2, SP Kluczewsko – SP Secemin 2:0 (25:12; 25:14). Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Nr 2 Włoszczowa, 4. SP Nr 1 Włoszczowa, 5. SP Secemin.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oskar Glanda z Kluczewska.

Chłopcy z Kluczewska powtórzyli sukces swoich koleżanek i już w listopadzie obie reprezentacje wystąpią w Finale Wojewódzkim V Festiwalu Mini-Siatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

SP Kluczewsko w turnieju reprezentowali: Damian Barczyński (kpt.), Jakub Walasek, Oskar Glanda, Jakub Prokop, Kacper Czaiński, Jakub Nowak, Kacper Pura, Bartłomiej Marcinkowski, Krystian Wróbel. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia: Tutaj