Losowy obrazek

Wizyty

free counters

Kontakt

ZPS Kluczewsko
ul. Leśna 1
29-120 Kluczewsko
tel. 447814287
spkluczewsko@poczta.fm

Czas

,
Jest pozno
Teraz jest 01:51

Kalendarz

<< Sierpień 2018 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Brak wydarzeń.

Kolejne Mistrzostwa Polski Siatkarek SP Kluczewsko!Drukuj

W dniach 6-8 lipca w Zabrzu odbył się Finał Ogólnopolski XXIV Turnieju Mini Siatkówki Kinder+ Sport 2018. Polski finał Kindera jest największym turniejem tego typu w Europie. Organizatorami imprezy są: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz firma Ferrero Polska. W rozgrywkach uczestniczą po dwie najlepsze drużyny (klubowe lub szkolne) z każdego województwa. W finale w Zabrzu wystąpiły 192 drużyny (ponad 1100 młodych siatkarek i siatkarzy) w trzech kategoriach wiekowych. Według danych PZPS w eliminacjach do turnieju wzięło udział 44167 uczestników.

W Mistrzostwach Polski Kinder+Sport po raz 3 z rzędu wystąpiła Reprezentacja Dziewcząt Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która w tym roku grała w kategorii „trójki”. Nasze dziewczęta na zawodach rozegrały 11 meczów a ich wyniki przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – UKS Lider Rokietnica 0:2 (8:15;12:15), SP Kluczewsko – MKS Polonia Świdnica 0:2 (12:15;10:15), SP Kluczewsko MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (2:15; 5:15). SP Kluczewsko – SP 23 Lublin 2:0 (15:3; 15:9), SP Kluczewsko – Libero Vip Aleksandrów Łódzki 0:2 (5:15;12:15), SP Kluczewsko – MKS Gala Skarżysko Kamienna 2:0 (15:7; 15:4). SP Kluczewsko – Kurian Volley Olsztyn 0:2 (6:15;8:15), SP Kluczewsko – Vega MOSIR Stalowa Wola 1:2 (15:12;10:15;4:11), SP Kluczewsko – MKS Polonia Świdnica 0:2 (8:15;7:15), SP Kluczewsko – SP 18 Koszalin 0:2 (12:15;11:15), SP Kluczewsko – UKS 15 Przemyśl 0:2 (13:15;7:15) . Uzyskane wyniki w turnieju pozwoliły Kluczewiankom na zajęcie 24 miejsca w końcowej klasyfikacji. Miejsce to jest lekkim „niedosytem”, gdyż przed turniejem zespół liczył na poprawę ubiegłorocznego - 22 miejsca. Miejmy nadzieję, że ten uzyskany w tym roku jeszcze bardziej zmobilizuje te młode siatkarki do wytężonej pracy tak aby w przyszłym roku ponownie awansować do finału centralnego i uzyskać zdecydowanie lepszy wynik.

Warto nadmienić, że Reprezentacja SP Kluczewsko uzyskała najwyższe miejsce spośród drużyn z województwa świętokrzyskiego w kategorii dziewcząt (6 drużyn), które występowały w Mistrzostwach.

Szkołę Podstawową Kluczewsko w Turnieju reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Natalia Toborek. Drużynę w Mistrzostwach poprowadziła pani Beata Bąk.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kluczewsku składa serdecznie podziękowania panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko za pokrycie kosztów udziału w Mistrzostwach Polski – Kinder+Sport’2018.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Kinder+Sport w kategorii „trójki” dziewcząt.

1 MKS MOS I Wieliczka

2 UKS JASIENIAK GDAŃSK

3 MKS Dwójka Zawiercie

4 GLKS Nadarzyn

5 UKS Victoria Lubowidz

6 UKS "10" Tomaszów Maz.

7 MUKS JOKER ŚWIECIE

8 UKS Lider Rokietnica

9 STOWARZYSZENIE NASZA GEDANIA GDAŃSK

10 MKS MOS II Wileiczka

11 UKS Śmigiel

12 UKS Wieża Radków I

13 Sejneńska Akademia Siatkówki

14 UNI ECO Opole

15 UKS SALOS EŁK

16 SPS Zbąszynek

17 LIBERO VIP ALEKSANDRÓW Ł.

18 UKS Centrum przy POSiR Pszczyna

19 MKS Polonia Świdnica I

20 KURIANVOLLEY OLSZTYN

21SP 18 KOSZALIN 1

22 Vega Mosir Stalowa Wola

23 UKS 15 Przemyśl

24 Szkoła Podstawowa w Kluczewsku

25 GTS PLAS GRYFICE

26 UKS TRÓJKA Sulechów

27 Międzyszkolny Klub Sportowy Gala Skarżysko

28 UKS Jagiellończyk Biała Podlaska

29 LUKS SUKCES Komprachcice

30 UKS Olimpik Mońki

31 WTS WŁOCŁAWEK

32 SP 23 Lublin

Zdjęcia TUTAJ:

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018Drukuj

Zdjęcia TUTAJ:

Poznajemy nowych przyjaciółDrukuj

15 czerwca br. grupa uczniów ZPS w Kluczewsku odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Bogumiłku. Celem spotkania była integracja dzieci obydwu szkół.  Specjalnie na tą okazję trzecioklasiści przygotowali „Baśniowe opowieści”, natomiast harcerze i przedstawiciele Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zaprezentowali taniec pt. „Barwy naszej Ojczyzny” oraz wiersz  „Opowiedz mi Polsko miła”. Po występie pani dyrektor ośrodka zaprosiła nas na  poczęstunek. Potem obejrzeliśmy bogato wyposażone sale rewalidacyjne. Pobyt zakończył się  wspólną dyskoteką. Spotkanie to dało początek nowej przyjaźni.

Serdeczne podziękowania składamy p. Wójtowi Gminy Kluczewsko – Rafałowi Pałce za pomoc w organizacji wyjazdu.

Zdjęcia TUTAJ:

PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZEJ TRZECIOKLASISTÓWDrukuj

W bieżącym roku szkolnym trzecioklasiści uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych z edukacji przyrodniczej, na których rozwijali swoje umiejętności badawcze z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych. Oglądali  interesujące filmy przyrodnicze, prowadzili  obserwacje  mikroskopowe, wykonywali doświadczenia i eksperymenty.

Tematami zajęć było m.in.
- rozpoznawanie pospolitych drzew i krzewów rosnących w pobliżu szkoły
- prowadzenie obserwacji mikroskopowych
- warstwy lasu, nazywanie roślin i zwierząt- piesza wędrówka
- obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie z wykorzystaniem lup
- doświadczenia dotyczące powietrza i jego zanieczyszczenia

- badanie właściwości niektórych substancji

- jak zbudować  most?
- sposoby segregacji odpadów

- czy komórki nerwowe mogą popełniać błędy?

- jak oddychamy?

- powstanie trąby powietrznej

- przygotowanie zdrowego i pożywnego śniadania.

Zdjęcia TUTAJ:

Pracownia edukacji ekologiczno- przyrodniczej w szkole podstawowejDrukuj

W ramach projektu edukacyjnego „Pracownia edukacji ekologiczno- przyrodniczej w szkole podstawowej” uczniowie klas czwartych 13.06. 2018 r. odbyli zajęcia w terenie.

Poznali działanie biologicznej oczyszczalni ścieków w Dobromierzu. O jej funkcjonowaniu i ważnej roli jaką ona spełnia opowiedział  dyrektor Zakładu Komunalnego pan Krzysztof Ławiński. Następnie udaliśmy się do rezerwatów przyrody: „Bukowa Góra” i „Murawy Dobromierskie”. Uczniowie poznali roślinność stepowego rezerwatu „Murawy Dobromierskie” Mogli zobaczyć naturalne zbiorowiska  zaroślowe róż, tarniny i jałowca.

W murawie mogliśmy zauważyć: miłka wiosennego, kłosownicę pierzastą czy astra gawędka.

Następnie w rezerwacie „Bukowa Góra” uczniowie rozpoznawali drzewa, które stanowią domieszkę lasu bukowego. Były to dęby graby jawory i klony.  W runie leśnym  zauważyliśmy:  przytulinę wonną , bluszcz pospolity, wawrzynek wilczełyko, zawilca. Uczniowie poznali również zasady poruszania i zachowania się na terenach chronionych.

Zdjęcia TUTAJ:

FINAŁ KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO PANDADrukuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Przedszkolno-Szkolnym  w kwietniu bieżącego roku wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO PANDA. Oto wyniki:

Mateusz Gieroń -17 miejsce w Polsce - Dyplom uznania

Lena Migoń -18 miejsce w Polsce - Dyplom uznania

Wiktoria Łęcka – 19 miejsce w Polsce – Dyplom uznania

Nina Parzuchowska -19 miejsce w Polsce - Dyplom uznania

Magdalena Gieroń - 21 miejsce w Polsce –Dyplom uznania

Adrianna Prokop - 21 miejsce w Polsce –Dyplom uznania

Weronika Piskorek - 27 miejsce w Polsce- Dyplom uznania

Natalia Toborek - 27 miejsce w Polsce –Dyplom uznania

Nagrody ufundował Samorząd Uczniowski  oraz Wydawnictwo Szkolne PWN.

Gratulujemy.

                                             Małgorzata Auguścik-Osicka

Zajęcia terenowe w KoniecznieDrukuj

W ramach projektu edukacyjnego „ Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej” uczniowie klas czwartych i piątych brali udział w zajęciach terenowych  na „Leśnej Ścieżce Dydaktycznej”w Koniecznie. Zajęcia rozpoczęły się w Izbie Edukacji Leśnej, gdzie pan Tomasz Chudobski  opowiedział uczniom o roślinach i zwierzętach występujących w otaczającym lesie. Następnie wyszliśmy na ścieżkę dydaktyczna, gdzie na przystankach mogliśmy się dowiedzieć o borze bagiennym i uprawie lasu mieszanego.

Zajęcia zakończyło ognisko.

Zdjęcia TUTAJ:

Przedsmak wakacji!Drukuj

Dnia 14 czerwca uczniowie klas VII SP i klas II oddziałów gimnazjalnych  uczestniczyli w wycieczce do Zatoru. Zator to miejsce znane z parku rozrywki Energylandia. Uczniowie korzystali z wszystkich atrakcji parku. Zjeżdżali na roller-coasterach, Vikingu, Energusiu i wygrywali nagrody w różnych konkursach. Czas spędzony w Energylandii wprowadził uczniów w klimat nadchodzących wakacji.

Siatkarki SP Kluczewsko ponownie Najlepsze w Województwie!!!Drukuj

15 czerwca w Kielcach odbył się Wielki Finał Wojewódzkiego Turnieju Dziewcząt – Świętokrzyskie Mini Volley Cup’2018. W zawodach zagrało po 8 najlepszych drużyn województwa świętokrzyskiego wyłonionych w turniejach eliminacyjnych, które rozgrywano przez cały rok szkolny. W kategorii „trójki” zagrały 2 reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Pierwsza faza turnieju rozgrywana była w dwóch 4-zespołowych grupach. Grupę „A” tworzyły: PLAS Kielce, SP 25/4 Kielce, SP I Kluczewsko, SP Ćmińsk. Grupa „B”: Gala Skarżysko Kamienna, SP II Kluczewsko, SP 34 Kielce, SP 25/1 Kielce. Wyniki grupowych meczów kluczewianek przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – SP Ćmińsk 2:0, SP I Kluczewsko – SP 24/4 Kielce 2:0, SP I Kluczewsko – PLAS Kielce 2:0, SP II Kluczewsko – SP 34/1 Kielce 2:0, SP II Kluczewsko – Gala Skarżysko Kam. 1:2, SP II Kluczewsko – SP 25/1 Kielce 2:0.

W półfinale doszło do spotkania obu zespołów z Kluczewska. Lepsze okazały się dziewczęta z pierwszej drużyny, które wygrały 2:0 i awansowały do finału rozgrywek, gdzie spotkały się z drużyną Gali Skarżysko Kamienna.

Finał dla naszych siatkarek rozpoczął się fatalnie. W pierwszym secie szwankuje zagrywka i przyjęcie i niestety dziewczęta przegrywają go w stosunku 7:15. Drugi set to prawdziwy thriller. Po grze „punkt za punkt” w końcówce rywalki odskakują na wynik 14:12 i mają dwie piłki meczowe. Nasze siatkarki wytrzymują presję i po kapitalnych zagrywkach wygrywają 16:14 doprowadzając do tie-breaka, który toczył się już wyraźnie po ich „dyktando” i zakończył się wynikiem 11:3 i zwycięstwem w całym meczu 2:1.

Pierwszy zespół z Kluczewska udowodnił, że w tym roku jest najlepszą drużyną w kategorii „trójki” w województwie świętokrzyskim. Przypomnijmy, że w maju dziewczęta zwyciężyły w Finale Wojewódzkim Turnieju KINDER+Sport i awansowały do Mistrzostw Polski, które odbędą się lipcu, w Zabrzu.

Na pochwałę zasługuje także druga drużyna z Kluczewska, która wywalczyła III miejsce pewnie pokonując koleżanki z Ćmińska.

Najlepszą Zawodniczką (MVP) Finału Wojewódzkiego „Świętokrzyskie Mini Volley Cup,2018” została Wiktoria Łęcka (SP I Kluczewsko).

Półfinały: SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 2:0, Gala Skarżysko Kam. – SP Ćmińsk 2:0

Mecz o III miejsce: SP II Kluczewsko – SP Ćmińsk 2:0

Mecz o I miejsce: SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko Kamienna 2:1

MVP Turnieju: Wiktoria Łęcka (SP I Kluczewsko)

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP I Kluczewsko, 2. Gala Skarżysko Kam., 3. SP II Kluczewsko, 4. SP Ćmińsk, 5. SP 25/4 Kielce, 6. SP 34/1 Kielce, 7. PLAS Kielce, 8. SP 25/1 Kielce.

SP Kluczewsko w Finale reprezentowały: I zespół: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Natalia Wójcik; II zespół: Klaudia Synowiec (kpt.), Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Kinga Turczyn. Opiekunowie – p. Tomasz Dębowski, p. Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Mistrzostwa Gminy Kluczewsko w grę BOCCIADrukuj

11 czerwca 2018 roku w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbyły się gminne zawody w bocci. Zestawy do gry oraz zawody zorganizowane zostały dzięki realizacji  projektu „Gra i granie” przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dobromierzu. Projekt był   współfinansowany przez Unię Europejską w ramach PROW 2014-2022.

W ceremonii otwarcia zawodów wzięli udział: P.Jacek Zięba, P. Leszek Wasela, P. Monika Wyrwał oraz P. Michał Szafrański.

Po omówieniu zasad gry reprezentanci rozgrywek szkolnych z terenu naszej gminy przystąpili do rywalizacji sportowej, która przebiegała systemem „każdy z każdym”. Łącznie w zawodach wzięło udział 10 zawodników a sędzią głównym był Pan Michał Szafrański – instruktor i trener bocci oraz aktywny działacz stowarzyszenia sprawniejsi.pl działającego na rzecz integracji osób niepełnosprawnych.

I  i III miejsce  w turnieju zajęły uczennice ZPS w Komornikach (K. Włoszczowska, A. Drej), II miejsce – Klaudiusz Ruszczyk - reprezentant ZPS w Dobromierzu.

Po zakończonym turnieju zwycięzcy zawodów szkolnych oraz gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli, P. Ewa Orzechowska – Dyr. ZPS w Kluczewsku  i P Leszek Wasela – komendant OSP w Dobromierzu.

Po zakończonych rozgrywkach uczniów do gry przystąpili opiekunowie i organizatorzy turnieju.

Gra w boccię to sport dla wszystkich, doskonała zabawa i sposób  na integrację. 

Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

W świecie dinozaurówDrukuj

W piękną, słoneczną sobotę uczniowie klasy Ia i Ib wybrali się na wycieczkę do  Bałtowa. Dzieci zwiedzały  Park Jurajski, gdzie oglądały kamienne dinozaury i wysłuchały opowieści o życiu tych zwierząt na ziemi. Potem odwiedziły Oceanarium, w którym miały okazję zetknąć się ,,oko w oko” z groźnymi, wodnymi zwierzętami, żyjącymi w dawnych czasach. Następnie  amerykańskim autobusem objechały Zwierzyniec Górny i podziwiały dzikie zwierzęta: strusie, żubry, dziki, lamy, jelenie, wielbłądy i wiele, wiele innych.  Odwiedziły także Park Miniatur, gdzie miały okazję obejrzeć najpiękniejsze pałace i zamki znajdujące się na terenie Polski oraz Sabatówkę-wioskę czarownic. Nie zabrakło oczywiście czasu na zakup pamiątek. Zmęczone, ale pełne wrażeń i humoru wróciły do domu.

Uczniowie klasy Ib szczególnie cieszyli z tej wycieczki, gdyż była to ich nagroda za zajęcie I miejsca w plebiscycie Pierwszaki -najsympatyczniejsza klasa w powiecie włoszczowskim, zorganizowanym przez Echo Dnia.

Serdeczne podziękowania składamy panu wójtowi- Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Wychowawcy

VI Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej "Sing mit Freude"Drukuj

7 czerwca 2018 roku  w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku odbył się VI Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej “Sing mit Freude”.

Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Zmagania wokalistów oceniane były przede wszystkim pod kątem warsztatu wokalnego, muzykalności i walorów głosowych przez komisję konkursową w składzie: Edyta Delczyk-Wasela, Małgorzata Kowalczyk oraz Zbigniew Woldański.

Jurorzy wytypowali w konkursie następujące osoby:

I- Aleksandra Słabisz - ZPO Konieczno

II- Aleksandra Cierpica - SP Nr 2 we Włoszczowie

III- Aleksandra Janus - SP Nr 1 we Włoszczowie

Magdalena Zbierańska - SP Nr 1 we Włoszczowie

Wyróżnienie- Joanna Bauer - SP Nr 2 we Włoszczowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdolności wokalnych i odwagi.

Dziękujemy sponsorom  i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego konkursu.

Wśród fundatorów znaleźli się:

-       Wójt Gminy Kluczewsko - Rafał Pałka

-       Bank Spółdzielczy we Włoszczowie oddział w Kluczewsku

-       Firma Handlowa - Anna Krupska

-       Rada Rodziców ZSP w Kluczewsku

-       Manufaktura Urody - Karolina Palimąka.

Zdjęcia TUTAJ:

Marsz z kijkamiDrukuj

Głównym założeniem innowacji pedagogicznej „Recepta na zdrowie” jest promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do systematycznej aktywności fizycznej.

Spośród wielu rozmaitych form rekreacji ruchowej, ciekawym sposobem aktywnego spędzania wolnego czasu jest nordic walking. Marsz z kijkami mogą uprawiać wszyscy bez względu na wiek, poziom sprawności fizycznej i miejsce. W czasie  marszu angażujemy ok. 90% mięśni i spalamy ok. 40% więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru.

W maju chętne gimnazjalistki uczestniczyły w marszach z kijkami do miejsc gdzie kiedyś i obecnie znajdują się młyny w naszej najbliższej okolicy (Jakubowice, Ciemiętniki).

W czasie spaceru można było podziwiać piękne krajobrazy, poznawać historię naszej okolicy, nowe ciekawe miejsca i wspólnie miło i aktywnie spędzić czas.

B. Bąk, E. Glanda, U. Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

PRZYSTANEK HISTORIADrukuj

W miniony czwartek 7 czerwca br. uczniowie klas III, IVb i IVc  wzięli udział w wycieczce do Kielc. Czwartoklasiści odwiedzili Instytut Pamięci Narodowej. Tam uczestniczyli w zajęciach „Przystanek historia”, które obejmowały okres  od zaborów do odzyskania niepodległości przez Polskę. W  czasie, gdy starsi uczniowie poszerzali swoją historyczną wiedzę, trzecioklasiści zwiedzali Muzeum Zabawek. Po zajęciach edukacyjnych przyszedł czas na wspólną zabawę w parku trampolin FLY-SKY.

Wychowawczynie klas

Zdjęcia TUTAJ:

FINAŁ KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGODrukuj

FINAŁ KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
„MISTRZ SŁOWNICTWA -THE CHAMPION OF THE VOCABULARY”

Na początku maja bieżącego roku uczniowie ZPSZ w Kluczewsku wzięli udział w corocznym konkursie z języka angielskiego – „Mistrz słownictwa - the champion of the vocabulary.”

W trakcie eliminacji weryfikowano znajomość słownictwa przewidzianego programem nauczania w każdej z klas oraz słownictwo ponadprogramowe. W każdej klasie wyłoniono zwycięzcę. Oto lista zdobywców tytułu Mistrza słownictwa – the champion of the vocabulary:

Klasa I- Tomasz Rokosa

Klasa II –Daniel Binkowki

Klasa III –Konrad Rokosa

Klasa IVa - Adrianna Prokop

Klasa IVb – Igor Ławiński

Klasa IVc –Mateusz Sobański

Klasa Va - Aleksandra Borowiecka

Klasa Vb –Nina Łączek

Klasa VI a – Magdalena Gieroń

Wszystkim  zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

                                          Małgorzata Auguścik-Osicka

Zdjęcia TUTAJ:

II miejsce naszych piłkarzy w KoniecznieDrukuj

7 czerwca odbyła się XIX edycja Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie. W zawodach zagrało 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Grupa „A”: SP Konieczno, SP Kluczewsko i SP Bebelno; Grupa „B”: SP Nr 2 Włoszczowa, SP Radków, SP Kurzelów. Wyniki poszczególnych meczów: Grupa „A”: Konieczno – Kluczewsko 0:1 (Oliwer Gieroń), Konieczno – Bebelno 6:1, Bebelno – Kluczewsko 1:4 (Oliwer Gieroń 2, Walasek Jakub, Łukasz Borowiecki). Grupa „B”: Włoszczowa – Radków 6:0, Radków – Kurzelów 2:2, Kurzelów – Włoszczowa 2:1.

Mecz o 5 miejsce: Radków – Bebelno 0:0, 5:6 k.

Mecz o 3 miejsce: Konieczno – Włoszczowa 1:0

Mecz o 1 miejsce: Kluczewsko – Kurzelów 1:1, 3:4 k.

Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kurzelów, 2. SP Kluczewsko, 3. SP Konieczno, 4. SP Nr 2 Włoszczowa, 5. SP Bebelno, 6. SP Radków.

Oliwer Gieroń (SP Kluczewsko) został Najlepszym Zawodnikiem Turnieju.

Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharami i medalami, które wręczyła pani Anna Kowal – Dyrektor ZPO w Koniecznie.

SP Kluczewsko zagrało w składzie: Jakub Nowak – Jakub Prokop, Hubert Jambor, Damian Barczyński (kpt.), Oliwer Gieroń, Jakub Walasek, Kacper Czaiński, Kacper Pura, Łukasz Borowiecki. Opiekun – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnejDrukuj

Dnia 5 VI 2018r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ia, Ib. Najważniejszym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Przedstawicielki Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w przygotowanej inscenizacji pt. ,,Dwie książeczki” uczyły zasad postępowania z książką, wskazywały na korzyści płynące z czytania książek. Potem  dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu. Dokonały tego czytając wiersze: ,,Książka czeka” H. Łochockiej i ,,Skarga książki” J. Huszczy.  Bibliotekarka p. Małgorzata Walasek zapoznała przyszłych czytelników z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Następnie  p. dyrektor Irena Orzechowska dokonała aktu pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali malowanki od Samorządu Uczniowskiego oraz zakładki do książki ufundowane przez blogerkę książkową panią Ewelinę Bartochę. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki. W tym momencie radość dzieci była największa.

Wychowawcy

Zdjęcia TUTAJ:

Konkurs matematyczny "Mistrz logicznego myślenia"Drukuj

Dnia 20 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Mistrz logicznego myślenia”. W szkolnych zmaganiach wzięło udział 14 piątoklasistów. Uczniowie rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia, pracowali wytrwale i wykazali się wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Anna Borowiecka Va, Mateusz Gieroń Va

II miejsce:  Aleksandra Borowiecka Va, Lena Migoń Vb

III miejsce: Wiktoria Łęcka Vb, Nina Łączek Vb, Kacper Stypka Vb

Zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy i nagrody, a pozostałym uczestnikom drobne upominki. Gratulujemy  wygranej i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z zagadkami matematycznymi.

Małgorzata Krzysztoszek

Zdjęcia TUTAJ:

Festyn Szkolny - Święto RodzinyDrukuj

27 maja na stadionie sportowym w Kluczewsku obchodziliśmy Święto Rodziny. Organizatorami uroczystości był Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku przy współpracy Rady Rodziców szkoły. Festyn  rozpoczął się koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Dobromierzu. Następnie uczniowie naszej szkoły prezentując montaż słowno – muzyczny wyrazili wdzięczność strażakom za ich trud i poświęcenie. Nauczycielki naszej szkoły wystąpiły w iluzorycznym tańcu do piosenki pt. „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

W związku ze zbliżającym się 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę tegoroczne hasło przewodnie festynu brzmiało „Kocham Cię Ojczyzno”. Przedstawicielki Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wyrecytowały wiersz własnego autorstwa pt. „Opowiedz mi moja Ojczyzno”. Czwartoklasistki wystąpiły we wzruszającym tańcu „Barwy naszej Ojczyzny” oraz tańcu niepodległości. 3- 4 latki przedstawiły „Opowieść-  historia Polski”, natomiast 5- 6 latki recytowały  wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Dzieci klas pierwszych wykonały tańce i przyśpiewki ludowe. Trzecioklasiści w swoim ekologicznym występie zwrócili uwagę na  konieczność dbania o nasze środowisko, a przedszkolaki w pokazie „Eko-Mody” udowodniły, że można ponownie wykorzystać różne odpady. Młodzież gimnazjalna zaśpiewała „na ludowo”. Na scenie nie zabrakło także uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalno - instrumentalne.

Uhonorowano również najlepsze siatkarki, które w tym roku zdobyły mistrzostwo województwa świętokrzyskiego w mini- piłce siatkowej. Pamiątkowe dyplomy wręczył wójt gminy Kluczewsko p. Rafał Pałka.

Festyn zakończył się wspólną zabawą dzieci, rodziców i nauczycieli prowadzoną przez wodzireja.

Duże podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy wsparli naszą imprezę nagrodami.

Wśród fundatorów znaleźli się:

Firma Handlowa ‘’MILODOM’’ Iwona Śmigielska – Włoszczowa

Salon Fryzjerski KARINA Karina Książek – Włoszczowa

K.E.SZ Sklep Przemysłowy Krzysztof Szczepanik – Włoszczowa

Sklep ‘’KRASNAL’’ – Zbigniew Woldański – Włoszczowa

‘’EUROTEX’’ Jacek i Izabela Wójcik – Włoszczowa

Sklep Ogrodniczo- Przemysłowy Danuta Pękala – Włoszczowa

‘’MIMOZA’’ Sklep Wielobranżowy Jolanta Ciszek – Włoszczowa

Prywatny Gabinet Okulistyczny – Włoszczowa, Plac Wolności 3

Hurtowania ELEKTRYCZNA ‘’ELEKTRIM’’ Rafał Bujak – Włoszczowa

 Sklep Wielobranżowy Przemysłowy ‘’MAGDA’’ Julita Piech – Włoszczowa

 Sklep Wielobranżowy Sławomir Grabowski – Włoszczowa

 Firma Handlowa ‘’SARA’’ Justyna Celebańska – Włoszczowa

 Księgarnia ‘’KAJA’’  Małgorzata Olak – Włoszczowa

 Sklep Ogrodniczo-Wielobranżowy Piech Teresa - Włoszczowa

 Hurtownia "KAROLINA" – Włoszczowa

 Bud–Rol Izabella Dudek – Kluczewsko

 Firma Budowlano-Handlowa Daniel Łęcki – Kolonia Pilczyca

 Firma Handlowa GASCO – Kluczewsko

 ‘’TOMEX’’ Krzysztof Tomczyk – Włoszczowa

 „Komputronik”  Włoszczowa

Stacja Paliw „Kuźnia” Justyna Wójcik Kluczewsko

 Stacje Paliw Andrzej Domin Włoszczowa

 Agnieszka Borkowska Kluczewsko

 „Ognik” Zdzisław Rak, Danków Mały

 Katarzyna i Dariusz Szymczykowie Pilczyca

Hurtownia Hydrauliczna „Inst-Bud” Marek Nowak, Włoszczowa

„Stylowy Dom” Maryla Dorożyńska, Komparzów

 Nauczyciele i pracownicy ZPS w Kluczewsku

Rada Rodziców ZPS w Kluczewsku

Zdjęcia TUTAJ:

XVI Majowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych - Kluczewsko'2018Drukuj

28 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbyła się XVI edycja Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. W zawodach zagrały cztery drużyny: SP Kurzelów, SP Konieczno, SP Komorniki i SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Komorniki – Kurzelów 0:9, Konieczno – Kluczewsko 0:3 (Walasek Jakub, Barczyński Damian, Prokop Jakub), Kurzelów – Kluczewsko 0:2 (Walasek Jakub 2), Komorniki – Konieczno 0:4, Konieczno – Kurzelów 1:2; Komorniki – Kluczewsko 0:11 (Walasek Jakub 4, Czaiński Kacper 3, Pura Kacper 2, Barczyński Damian, Dumin Kuba).

Triumfatorem turnieju została z kompletem punktów i bez straty gola Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: 1. SP Kluczewsko – 9 pkt., 2. SP Kurzelów – 6 pkt., 3. SP Konieczno – 3 pkt., 4. SP Komorniki – 0 pkt.

Królem Strzelców Turnieju został Jakub Walasek z SP Kluczewsko – zdobywca 7 goli. Statuetkę Najlepszego Bramkarza odebrał Jakub Grabiwoda z SP Konieczno, Najlepszym Piłkarzem został Dawid Zasada z SP Kurzelów. Wszystkie drużyny na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, dyplomami i medalami, które wręczyła pani dyrektor ZPS Kluczewsko – Irena Orzechowska.

Sponsorami XVI Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w Kluczewsku byli: Bank Spółdzielczy we Włoszczowie/Oddział w Kluczewsku, p. Sławomir Orzechowski – kierownik Gminnego Klubu Sportowego GKS Kluczewsko, Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku.     

Reprezentacja SP Kluczewsko grała w następującym składzie: Jakub Nowak – Damian Barczyński, Jakub Walasek, Jakub Prokop, Kacper Czaiński, Kacper Pura, Kuba Dumin, Bartłomiej Marcinkowski. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ: